Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

STÆVNE  I  VIBELUND  HAVEKOLONI  I  ODENSE  DEN  23.  FEBRUAR  2013

Print
Tryk for at komme til:
Middelsvær lige åbenSvær lige åben
Elite lige


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Middelsvær lige åben
Dato: 2013-02-23 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Camilla á ArgjumCAs Arecurius Dian Cecht (L)00:45,1300:18,25023
2Frederikke ChristiansenSommerly's Kairo (M)00:19,1200:23,03012
3Christine VangGrif af Pecasus (L)00:35,0400:30,50022
4Lisette KongerslevFriscos Bärdröm (M)00:41,8400:31,97012
5Louise ParsbergNicandri Oceans Alex Atlanti...(M)00:29,6200:40,69012
6Nanna ChristensenBlancos Eyma Zantedeschia Ae...(M)00:56,2800:41,00012
7Rikke RennebergJordbærgårdens Sundae (M)00:38,2100:43,07012
8Nicole AndersenKandies Filipa Beta (M)00:31,1900:54,44012
9Frederikke ChristiansenHønsehusets CaJus Le Champ (M)01:00,6201:01,88012
10Lisette KongerslevLykkes Falcon (M)0+11:26,2500:22,2711
11Nicole AndersenThougaards Supri Aki (M)10:27,2200:23,2811
12Mia Berndorf LyngCAs De Quo Aquilega (M)00:46,1510:25,5711
13Mette Wraae GrellKaninbyen's Diablo (M)00:28,4310:26,1811
14Mette Wraae GrellWraae's Raiders Of The Lost...(L)11:23,4100:29,8412
15Michelle HøbjergKandies James Grieve Beta (L)00:41,0610:32,5012
16Camilla á ArgjumStampegårdens Paramount (L)10:41,3700:33,9712
17Frederikke ChristiansenCAs Imequa Sivapanthea (M)00:44,9110:34,2811
18Lisette KongerslevRainbow Dash (M)00:36,5010:36,2211
19Mette Wraae GrellStationbakken's Montaña Anemo10:39,9000:37,561
20Trine MøldrupNardus' Epanomi Kozina af Blan...0+10:49,0900:38,501
21Lene GadkjærMalega´s Sagittarius10:23,5900:48,371
22Mia Berndorf LyngLyng's Ezonis Eramosa00:53,0310:49,751
23Mette Wraae GrellHopnin's Tequila10:51,3800:59,001
24Louise ParsbergBellas Heaven Can Wait af Leva...01:33,5711:03,441
25Camilla á ArgjumSnöflingans Galaxy10:31,5910:15,572
26Frederikke ChristiansenCAs Shakir Siptah10:38,7810:26,002
27Nanna ChristensenCAs Arecurius Ogmios20:29,0900:30,062
28Edita RimkuteÆblehavens Ti Amo Dorado20:54,4700:40,782
29Nicole AndersenFantig Diem Perdidi af Bella10:40,7810:44,532
30Cathrine ElkjærMikayas Sweet Dreams00:59,1920:45,782
31Mette WindWinds Padmé Amidala00:21,8520:46,282
32Edita RimkutePearcy01:00,2920:47,942
33Nicole AndersenKandies Upsi Daisy00:54,1620:53,382
34Nicole AndersenZentas Maddison Square NY10:45,1910:54,212
35Nicole AndersenZentas Brooklyn NY20:46,1000:56,092
36Mia HansenAsta La Vistas Dum Spiro-Spero21:20,6600:59,122
37Mette WindWinds Tatooine20:38,5901:01,162
38Sandra BardevigOceans Dawn Treader af Fionas00:30,9421:28,912
39Frederikke ChristiansenCAs Arecurius Teutates20:29,0910:18,123
40Mette WindPilens Kaikias20:19,5310:18,193
41Marianne Visby LaursenLemmon Crush af Pecasus10:29,6220:23,603
42Mia Berndorf LyngSilverados Cirque Du Soir1+11:04,4010:24,103
43Marianne Visby LaursenHønsehusets Blue Cheat11:10,1320:28,223
44Cathrine ElkjærNivas Viva La Costa af Dalgaard10:28,9620:28,693
45Marianne Visby LaursenLevades Northern Light10:38,1920:36,963
46Nicole AndersenZentas Nardus Naia Nimsetøs20:36,6910:42,563
47Cathrine ElkjærZenta's Michigan10:40,7820:44,223
48Trine MøldrupCAs Arecurius Taranucnus20:55,8710:59,073
49Marianne Visby LaursenJordbærgårdens Kawasaki10:48,7220:59,213
50Louise ParsbergFantig Semper Fidelis af Bella10:35,6921:08,223
51Mette Wraae GrellAjtaks Dies Saturni20:42,2811:08,603
52Charlotte PedersenSheiks Treat Me Right21:00,9120:49,474
53Mia HansenFunnys Trollius Europaeus20:41,3830:43,625
54Lene GadkjærMalega´s To Tough To Give Up20:42,0731:02,375
55Mia HansenOpel Omega21:11,1631:56,445
56Marianne Visby LaursenMikayas Faleraki21:03,8151:05,407
57Mia HansenFunnys Danonina30:42,75
58Marianne Visby LaursenVisbys Elliniko Psomi30:45,35
59Maria GadkjærMalega´s To Tough To Stay Still30:47,03
60Frederikke ChristiansenCAs Asterisk Pantai Cenang2+10:47,22
61Mia Berndorf LyngCA's Shakir Amu30:51,25
62Frederikke ChristiansenCAs Arecurius Apadeva30:53,50
63Edita RimkuteStrandvejs William31:08,97
64Mia HansenFunnys Solé Eldon31:40,97
65Nanna ChristensenCAs De Quo Nymphaea Alba40:41,60
66Mia HansenDolls Zuera Emilia-Romagna41:02,00
67Trine MøldrupMaPos Little Beauty Sunshine50:42,90
68Cathrine ElkjærNivas Viva La Vida af Dalgaard50:58,12
69Cathrine ElkjærNivas Viva La Fiesta af Dalgaa...51:00,59
70Mia HansenFunnys Solé Prilla51:06,56
71Mia HansenDundines Sheena51:08,34
72Nicole AndersenZentas Missouri51:17,03
73Nicole AndersenZentas Spotless Behavior4+11:22,75
74Maria GadkjærLeed's Miss United51:32,03
75Mia HansenFunnys Obsessed With Me4+11:43,15
76Ditte Winther JensenLego51:45,44
77Marianne Visby LaursenVisbys Tzatziki61:19,28
78Louise ParsbergStald Parsbergs Koh Tao af Høn...61:54,53
79Louise ParsbergHønsehusets Jägermeister2+1+32:39,69
80Trine DrejerPlyshusets Carlo71:22,34
81Edita RimkuteStrandvejs East Revolution81:04,75
82Louise ParsbergSheiks Base2stay81:55,07
83Ditte Winther JensenFyldbinggårds Golden8+11:11,60
84Edita RimkuteTeam Winthers Double Trouble7+22:28,60
Uplac.Lene GadkjærMalega´s AP Want To BeTrukket
Uplac.Regitze CarlsenZenta's Wonderlike RiesTrukket
Uplac.Sandra BardevigSofiagårdens CirSun Mellicta A...Trukket
v14Mette WindWinds GCh. Xawi Dirlaczi (V)10:30,4000:28,221
v21Mette WindWinds Quintin Quantico (V)10:35,0600:43,471
Antal deltagere: 89.   Heraf veteraner: 2.  
Dommer: Aksel Nissen
Sekretær: Lene Gadkjær
Bedømmelsesmetode: C2 Videre i finale: 0 - 2 fejl
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær lige åben
Dato: 2013-02-23 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Camilla á ArgjumSnöflingans Galaxy (M)00:23,7400:13,87023
2Frederikke ChristiansenCAs Arecurius Teutates (M)00:35,3300:15,02022
3Cathrine ElkjærLevades Glaicer Bay (S)00:34,3400:18,79012
4Camilla á ArgjumFlamencos Konica (S)00:27,1000:20,00012
5Marlene BruhnJordbærgården's Mapi Makka P...(S)00:28,4400:20,06012
6Mette Wraae GrellShia's Blue Fire af Pecasus (S)01:04,7701:01,79012
7Sandra BardevigLykkes Catwoman (S)10:27,7600:12,9211
8Cathrine ElkjærNivas Viva La Vida af Dalgaa...(M)00:32,0710:13,5112
9Cathrine ElkjærLykkes Spiderman (S)10:59,2400:13,7311
10Edita RimkuteMalega´s Libra (S)10:32,9000:17,0311
11Camilla á ArgjumJordbærgårdens Hockey (S)10:40,3400:17,3411
12Frederikke ChristiansenSommerly's Kairo (S)10:20,4600:18,4411
13Camilla á ArgjumFanTig Status Quo af Bella (S)0+10:46,4700:21,5111
14Christine VangShia's Blue River af Pecasus...(S)00:41,0510:28,3911
15Trine MøldrupNardus' Epanomi Kozina af Bl...(M)10:35,7600:29,2512
16Nanna ChristensenBlancos Eyma Zantedeschia Ae...(M)00:34,8810:29,4312
17Trine MøldrupNardus' Iraklis Asteras af B...(S)10:39,0900:33,7111
18Louise ParsbergNicandri Oceans Alex Atlanti...(M)10:40,6600:36,0312
19Mia Berndorf LyngStald Parsbergs Koh Samui af...(S)00:43,4910:42,0911
20Sandra BardevigSofiagårdens Niva Bond 007 (S)10:39,6301:04,7411
21Cathrine ElkjærZenta's Michigan00:30,7120:17,042
22Mia Berndorf LyngCAs De Quo Aquilega00:48,9820:18,502
23Sandra BardevigSilverados Circurious10:34,1810:19,882
24Sandra BardevigSofiagårdens Lacus Spei10:53,3910:20,692
25Camilla á ArgjumRegnbågens Fuel for Life10:32,8110:20,922
26Sandra BardevigOceans Dawn Treader af Fionas11:07,5810:21,522
27Nanna ChristensenCAs Arecurius Ogmios10:28,9310:26,232
28Nicole AndersenThougaards Supri Aki10:25,9810:27,142
29Cathrine ElkjærNivas Viva La España af Dalgaa...10:55,7010:37,162
30Nicole AndersenHønsehusets Prazo Caddo10:49,3810:37,672
31Heidi FrederiksenKandies Upsi Daisy10:27,4010:41,112
32Lisette KongerslevFriscos Bärdröm10:36,0310:47,062
33Mette Wraae GrellHopnin's Tequila10:56,0710:55,362
34Camilla á ArgjumJordbærgårdens MaPi Pinky Ponk...10:27,0220:13,933
35Cathrine ElkjærMikayas Sweet Dreams10:39,9420:16,983
36Mette WindPilens Kaikias10:18,5420:29,973
37Charlotte PedersenLykkes Secret Soul11:09,0320:49,123
38Lene GadkjærLeed´s Prinze Charming11:26,7921:51,023
39Lisette KongerslevLykkes Falcon20:26,63
40Frederikke ChristiansenCAs Asterisk Pantai Cenang20:31,64
41Maria GadkjærMalega´s To Tough To Stay Still20:37,73
42Louise ParsbergFantig Semper Fidelis af Bella20:41,13
43Mette Wraae GrellAjtaks Dies Saturni20:42,90
44Cathrine ElkjærNivas Viva La Costa af Dalgaard20:49,44
45Sandra BardevigSofiagårdens Lacus Felicitatis20:50,02
46Maria GadkjærLeed's Ultra Fuzu20:56,14
47Mia Berndorf LyngJordbærgårdens Quarter Pounder21:01,39
48Nanna ChristensenCAs Asterisk Bakit Baru21:03,34
49Cathrine ElkjærMikayas Petit Ami21:16,22
50Cathrine ElkjærSofiagårdens Ayataka21:20,58
51Mette WindWinds Anakin Skywalker30:35,99
52Trine MøldrupCAs Imequa Niramvides30:36,82
53Nicole AndersenZentas Brooklyn NY30:37,83
54Frederikke ChristiansenHønsehusets Prazo Potawatomi30:40,34
55Nicole AndersenZentas Maddison Square NY30:42,56
56Frederikke ChristiansenWinds Caliban Centauru30:46,31
57Nanna ChristensenClausens Twix30:47,43
58Mia Berndorf LyngSilverados Cirque Du Soir30:52,16
59Rikke RennebergSilverados Kalyke31:16,81
60Mia HansenDundines Zack40:40,88
61Frederikke ChristiansenCAs Imequa Sivapanthea40:49,12
62Louise ParsbergBellas Heaven Can Wait af Leva...41:07,16
63Trine MøldrupCAs Arecurius Taranucnus41:07,47
64Mette WindWinds Padmé Amidala41:26,50
65Marlene BruhnPrimadonna's Primus af Jordbær...50:37,98
66Trine DrejerSilverados Mezzo50:42,16
67Trine MøldrupRosas Costa Del Sol51:07,96
68Cathrine ElkjærLevades Terror Taylor60:30,40
69Nanna ChristensenCAs De Quo Nymphaea Alba5+10:55,20
70Nanna ChristensenTaharas Paint Me With Happiness70:49,88
Uplac.Lene GadkjærMikaya's MykonosTrukket
Uplac.Louise ParsbergHønsehusets JägermeisterTrukket
Antal deltagere: 72.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aksel Nissen
Sekretær: Mette Wind, Maria Gadkjær, Mia Berndorf Lyng
Bedømmelsesmetode: C2 Videre i finale: 0 - 1 fejl
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2013-02-23 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbCert.Point
1Lisette KongerslevHønsehusets GCh. Too Nice To S...00:55,1300:25,43014
2Lisette KongerslevLykkes Ch. Karl Kani10:16,9900:18,5210 - 0:20,911
3Sandra BardevigLevades Ch. Yellowstone00:44,3410:19,1311 - 0:23,63
4Camilla á ArgjumLevades American Samoa00:37,0510:21,311
5Lisette KongerslevPralinens GCh. Mrs Butterworth20:43,8800:19,902
6Nicole AndersenLykkes Abalo Appaloosa10:35,9510:22,622
7Sandra BardevigSommerly's Cool II Sun20:34,8200:37,522
8Lisette KongerslevHønsehusets Diasay Mecca10:37,3020:16,493
9Lisette KongerslevHønsehusets Diasay Rapa Nui10:35,6820:21,573
10Marlene BruhnSnöflingans Majesty Of Rock30:51,9800:25,443
11Lisette KongerslevLykkes Stine Goya20:40,6010:27,743
12Maria GadkjærMalega´s Gemini10:37,1620:44,413
13Sandra BardevigWinds SCh. Niva Pattaya2+10:49,4310:20,814
14Lisette KongerslevLykkes Björn Borg30:47,9010:24,544
15Maria GadkjærMalega´s Scorpio2+11:16,1610:34,314
16Sandra BardevigSofiagårdens Pokerface30:57,7710:50,474
17Camilla á ArgjumBoltens All Star Purple Passion30:55,1210:53,634
18Louise ParsbergBellas Cool Flower31:43,6611:17,524
19Mette WindWinds Zhawn Mizai3+11:07,0610:32,445
20Lene GadkjærSommerly´s Fiolito40:39,4410:49,365
21Mette WindWinds GCh. Mizar Montani3+11:01,380+10:55,445
22Marianne Visby LaursenHindbærgårdens Viper40:55,6220:57,926
23Maria GadkjærHønsehuset's Prazo Apache41:06,3521:22,466
24Nicole AndersenLeeds Back To Black41:04,9931:17,407
25Cathrine ElkjærSofiagårdens Non Stop51:45,19
26Mette WindHønsehusets CaJus Shutterfly4+12:00,06
27Nanna ChristensenBaloos Tivi Tobey60:51,27
28Sandra BardevigSofiagårdens Ch. Sport Inside60:59,14
29Cathrine ElkjærSofiagårdens Softice61:30,00
Uplac.Marlene BruhnHønsehusets Prazo Waccamaw Sio...Trukket
Antal deltagere: 30.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aksel Nissen
Sekretær: Cathrine Elkjær, Louise Parsberg
Bedømmelsesmetode: C2 - Videre i finale: 0 - 4 fejl
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.