Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

GRUNDLOVSSTÆVNE  I  SKANDERBORG  DEN  5.  JUNI  2013

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeSvær lige åben
Elite lige


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige
Dato: 2013-06-05 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmhopPindPoint
1Liza LassenElmely Fire Fox Af Møllerhuset00:28,3100:16,25012
2Liza LassenFionas Simoon00:29,8100:21,06011
3Merete MaahnKandies Elstar Beta00:26,7200:25,4100 - 0:20,0911
4Marie FloutrupLyngs Ezonis Silver Pearl00:46,6900:25,5300 - 0:24,9711
5Rikke RennebergHønsehusets Casino Royale00:49,6500:29,90011
6Liza LassenElmelys Quality Whoops00:32,5700:31,65011
7Liza LassenElmely Oceans Flounder Af Stam...01:18,2500:56,85011
8Marie FloutrupYoggi10:45,3500:35,001
9Susanna Mørck KristensenOceans Bounty af Fionas00:28,7210:36,941
10Janni LarsenHønsehuset's Chap10:41,8700:39,941
11Linnea AhrenschneiderElmelys Makita00:31,6310:42,721
12Lisa FiilWraae's The Godfather00:52,7210:48,461
13Kirsten BjergSofiagårdens Lacus Bonitatis00:35,0920:28,592
14Kirsten BjergSommerly´s Cuba Lime & Lemon00:29,5320:31,222
15Mette Wraae GrellKaninbyens Dreaming Parade11:00,1910:45,622
16Mette Wraae GrellWraae's Spalva Raudonas31:04,3100:33,663
17Janni LarsenNødkærlunds Lumia30:41,0300:35,473
18Maya BorchmannPurple Rain af Pecasus20:28,2510:37,693
19Mia Berndorf LyngLyngs Ezonis Eramosa10:42,8720:54,003
20Nikoline NikolajsenStald Neas Limoncello Shot af...30:44,1200:54,823
21Lisa FiilStationbakken's Montaña Anemo10:39,6921:01,823
22Merete MaahnKandies Golden Delici Beta30:38,1810:14,344
23Liza LassenElmelys Giant Whoops2+1+11:15,6000:29,504
24Susanna Mørck KristensenVi.P's Malakit30:41,4720:29,385
25Lene GadkjærMalega´s AP Want To Be41:05,9610:32,975
26Susanna Mørck KristensenChrystal Ball af Pecasus50:53,8400:48,935
27Susanna Mørck KristensenVi.P's Tugtupit31:19,0620:54,285
28Janni LarsenMr. Logan10:51,0640:54,625
29Mette Wraae GrellSunsides Power of Fire41:09,2820:38,226
30Christine VangVangs Nunnu11:09,7251:33,406
31Liza LassenElmelys Storm Chaser60:46,1910:36,077
32Lisa FiilSønderlunds Extreme51:15,5621:27,507
33Janni LarsenTheodor71:10,5960:26,2213
Uplac.Maria GadkjærHønsehuset´s DakovoTrukket
v7Poul Erik KristensenVi.P's Dodge Viper (V)00:39,0300:53,060
Uplac.Poul Erik KristensenStjärnan's Tingeling (V)30:31,94Trukket
Antal deltagere: 36.   Heraf veteraner: 2.  
Dommer: Bettina Bjerg
Sekretær: Camilla og Lisette
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær lige åben
Dato: 2013-06-05 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Lisette KongerslevFriscos Bärdröm (S)00:57,3100:35,44013
2Camilla á ArgjumRegnbågens Fuel for Life (S)10:51,5600:27,9611
3Christine VangVisbys Attymass C. (M)10:37,1900:36,4712
4Camilla á ArgjumStampegårdens Paramount (S)01:00,3710:43,1511
5Camilla á ArgjumStampegårdens Caribbean Tale...(S)10:44,6200:47,9011
6Camilla á ArgjumJordbærgårdens Mapi Pinky Po...(S)10:58,2210:20,972
7Camilla á ArgjumFanTig Status Quo af Bella (S)1+11:21,1000:21,092
8Kirsten BjergLykkes State of Art (S)20:35,5600:41,092
9Christine VangLykkes Lady Sophia (M)10:30,4720:22,503
10Camilla á ArgjumCAs Arecurius Dian Cecht (S)30:43,7500:22,633
11Mette Wraae GrellShia´s Blue Fire af Pecasus (S)20:58,5010:34,443
12Lisa FiilHønsehusets Cosmopolitan (S)21:00,2810:50,443
13Lisette KongerslevLykkes Falcon (S)1+10:56,9710:55,313
14Camilla á ArgjumOceans Dance Into The Light...(M)30:43,9110:22,684
15Mia Berndorf LyngJordbærgårdens Quarter Pound...(S)30:41,2210:24,284
16Rikke RennebergSilverados Kalyke (S)3+11:07,2500:44,384
17Linnea AhrenschneiderFionas Maya af Sommerly (S)47:00,0010:40,885
18Mette Wraae GrellBellas Someone in the Dark a...(S)40:52,8510:48,725
19Mette Wraae GrellHopnin´s Tequila (M)31:25,4721:24,005
20Lisa FiilBellas Rockin Robin af Levad...(M)21:37,632+12:06,945
21Mette Wraae GrellStald Dundines Roberto (M)40:27,9720:17,096
22Kirsten BjergSommerly´s Kilan (S)50:50,5310:22,876
23Liza LassenElmelys Pentago (M)40:53,6620:52,536
24Liza LassenElmelys Dice King (S)40:52,0720:52,546
25Rikke RennebergJordbærgårdens Sundae (S)41:10,0020:55,936
26Mette Wraae GrellKaninbyen´s Diablo (S)5+10:54,0020:22,858
27Mette Wraae GrellAjtaks Dies Saturni (S)40:44,2540:39,228
28Mia Berndorf LyngCAs De Quo Aquilega (S)5+21:28,3511:06,228
29Janni LarsenNødkærlunds Eros (M)61:20,4421:24,258
30Bettina Milter BjergLaylocks Framed Roger Rabbit...(S)3+11:37,933+12:01,448
31Susanna Mørck KristensenFast & Furious Nissan Skylin...(S)60:50,2530:28,349
32Mia Berndorf LyngCAs Shakir Amu (M)6+11:13,7630:31,2810
33Mette Wraae GrellStald Twisters Little Golden...(M)5+10:47,5640:34,2510
34Liza LassenElmelys Jason (M)71:26,1831:06,3410
35Lene GadkjærLeed´s Prinze Charming (S)61:54,943+12:06,6310
36Nikoline NikolajsenStald Twisters Blue Berry Ni...(M)6+11:29,5351:40,6912
37Linnea AhrenschneiderOliver*s Alfa (S)71:05,3471:00,8114
38Bettina Milter BjergMilkas Seth Brady (M)91:52,6081:18,0717
Uplac.Nikoline NikolajsenStald Twisters Fabulous Kodi...(S)3+22:24,65Trukket
Uplac.Nikoline NikolajsenFilur (M)5+42:55,75Trukket
Uplac.Liza LassenElmelys One & Only (Spectrum...(S)6+11:43,87Trukket
Uplac.Bettina Milter BjergPlayer´s Casino af Sommerly...(S)9+1+22:27,78Trukket:
Uplac.Mia Berndorf LyngSilverados Cirque Du Soir (M)Trukket
Antal deltagere: 43.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Maria Gadkjær
Sekretær: Poul Erik Kristensen
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2013-06-05 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Camilla á ArgjumStald Blue's Blue Ocean00:50,4400:33,56014
2Lisette KongerslevHønsehusets GCh. Too Nice To S...01:00,2210:44,781
3Lisette KongerslevLykkes Ch. Björn Borg10:51,6910:31,372
4Liza LassenElmelys Special Reunion31:05,6610:30,094
5Camilla á ArgjumJordbærgårdens Hockey30:50,9410:33,124
6Christine VangShia's Blue River af Pecasus10:53,8830:45,004
7Poul Erik KristensenSamson af Pecasus21:17,5721:49,164
8Janni LarsenSpringers Flint af Bella31:32,9121:30,065
9Lisette KongerslevHønsehusets Ch. Diasay Rapa Nui40:37,8520:34,626
10Bettina Milter BjergLeeds Gaz Station Af All Star41:37,1821:01,066
11Susanna Mørck KristensenCopperhead af Pecasus31:36,8131:18,476
12Poul Erik KristensenBlack Mamba af Pecasus50:42,6620:43,917
13Linnea AhrenschneiderFionas Inca af Sommerly5+11:14,4720:50,798
14Liza LassenElmely Hot Star Af Sommerly60:49,6960:52,8412
15Liza LassenElmelys Wild Wish71:24,164+11:35,0312
Uplac.Lene GadkjærSommerly´s FiolitoTrukket
Uplac.Lisette KongerslevLykkes SpidermanTrukket
Uplac.Liza LassenElmelys Wild WulcanoTrukket
Uplac.Maria GadkjærMalega´s GeminiTrukket
Uplac.Maria GadkjærMalega´s ScorpioTrukket
Antal deltagere: 20.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Kirsten Bjerg
Sekretær: Rikke Renneberg
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.