Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

VALDEMARSTÆVNE  PÅ  NØDKAERLUND  VED  EGTVED  DEN  15.  JUNI  2013

Print
Tryk for at komme til:
Middelsvær lige åbenMiddelsvær kroget åben
Elite lige


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Middelsvær lige åben
Dato: 2013-06-15 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Christine VangLykkes Lady Sophia (M)00:27,8100:31,25013
2Linnea AhrenschneiderAhsoka (M)00:47,9500:48,06012
3Charlotte PedersenLykkes Sir William10:20,3100:12,4411
4Mette Wraae GrellKaninbyens Dreaming Parade (L)10:31,4200:24,9112
5Liza LassenElmelys Jason (M)00:45,5010:33,4411
6Susanna Mørck KristensenOceans Bounty af Fionas (L)10:47,4401:00,0712
7Camilla Mørck ThuesenSommerly's Sinai (M)10:37,8510:22,2921
8Poul Erik KristensenBlack Sweat af Pecasus (M)20:46,9000:23,0321
9Maria BankeFionas Cyllene (M)00:37,8420:28,7521
10Janni LarsenNødkærlunds Eros (M)20:59,0000:29,5321
11Camilla Mørck ThuesenFønix af Pecasus (M)00:27,1220:32,0321
12Liza LassenElmelys Supreme Whoops20:54,0000:45,752
13Karina KristensenOceans Going To A GoGo af Be...(L)20:46,5000:47,162
14Heidi TherkildsenElmelys Tajima10:44,1510:48,652
15Charlotte PedersenHønsehusets Die Another Day11:13,4710:56,882
16Heidi TherkildsenElmelys Master Whoops01:02,4721:14,782
17Charlotte PedersenLykkes Sir James00:16,4730:11,783
18Linnea AhrenschneiderOliver*s Beta10:24,0420:22,223
19Liza LassenElmely Oceans Conqueror af Fio...10:33,6320:23,253
20Mette Wraae GrellStald Dundines Roberto20:28,5310:35,123
21Linnea AhrenschneiderOliver*s Daylight20:23,9410:40,063
22Liza LassenElmelys Maximum Whoops20:25,7510:42,343
23Susanna Mørck KristensenFaun af Pecasus (M)20:48,6510:49,103
24Maria BankeFionas Deadly Deluxe20:52,5010:56,533
25Maria BankeFionas Scirocco (M)10:34,0021:03,433
26Janni LarsenNødkærlunds Optimus20:16,2511:06,393
27Karina KristensenFanTig Vade Retro af Bella20:29,4720:16,974
28Heidi TherkildsenElmelys Phillip10:46,4030:52,504
29Linnea AhrenschneiderElmelys Makita (L)20:48,6921:39,404
30Liza LassenElmelys Pentago20:33,0040:35,976
31Liza LassenElmely Fire Fox Af Møllerhuset20:44,1640:53,566
32Camilla Mørck ThuesenBeauty Princess01:01,37Trukket
33Heidi TherkildsenElmelys Great Whoops10:47,85Trukket
34Janni LarsenNødkærlunds Lumia(L)20:37,00Trukket
35Janni LarsenHønsehuset's Chap30:22,44
36Maria GadkjærMalega´s To Tough To Stay Still30:33,06
37Mette Wraae GrellStald Twisters Little Golden C...30:33,19
38Linnea AhrenschneiderElmelys Dolly Parton (L)30:41,44
39Maria BankeFionas So Damn Pretty (L)30:46,25
40Heidi TherkildsenElmelys Brilliant Whoops2+10:50,65
41Camilla Mørck ThuesenDirty Mind af Pecasus (M)30:54,81
42Susanna Mørck KristensenVi.P's Malakit (M)31:15,57
43Susanna Mørck KristensenEnok (M)31:18,03
44Linnea AhrenschneiderOliver*s Padme Amidala af Nica...2+12:13,81
45Lene GadkjærMalega´s Sagittarius40:28,66
46Susanna Mørck KristensenChrystal Ball af Pecasus (M)40:31,03
47Karina KristensenOceans Inside Out af Bella (L)40:41,37
48Lene GadkjærMalega´s To Tough To Give Up40:41,97
49Mette Wraae GrellSunsides Power of Fire (L)3+10:52,22
50Susanna Mørck KristensenVi.P's Tugtupit (L)41:05,59
51Linnea AhrenschneiderOliver*s Omega50:32,09
52Liza LassenElmelys Dies Veneris60:47,94
53Linnea AhrenschneiderHondo - First Love (L)61:32,93
54Maria GadkjærLeed's Miss United71:44,81
Uplac.Linnea AhrenschneiderOliver*s Armageddon (L)Disk.
Antal deltagere: 55.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisette Kongerslev
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 2 fejl i finale
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær kroget åben
Dato: 2013-06-15 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløb fejlOmløb tidPindPoint
1Mette Wraae GrellKaninbyens Dreaming Parade (L)00:39,7800:33,71023
2Mette Wraae GrellAjtaks Dies Saturni (M)00:48,5300:38,09010:32,3012
3Linnea AhrenschneiderOliver*s Daylight (M)01:00,4700:38,22010:43,6612
4Karina KristensenOceans Inside Out af Bella (L)00:58,4400:51,16022
5Christine VangLykkes Lady Sophia (M)10:32,9300:25,3111
6Charlotte PedersenLykkes Sir James (M)10:52,7200:27,8111
7Liza LassenElmelys Maximum Whoops (L)11:01,5000:37,3512
8Christine VangVisbys Attymass C. (M)10:45,5600:38,4411
9Janni LarsenNødkærlunds Lumia(L)10:34,5000:40,7512
10Lisette KongerslevHønsehusets Die Another Day (L)11:27,0300:50,2512
11Camilla Mørck ThuesenBeauty Princess (M)10:49,5601:11,3411
12Liza LassenElmelys Calgary (M)11:05,7210:32,442
13Janni LarsenHønsehuset's Chap (L)20:51,7800:35,532
14Susanna Mørck KristensenBlack Sweat af Pecasus (M)10:44,4610:37,132
15Camilla Mørck ThuesenFønix af Pecasus10:47,6610:39,032
16Liza LassenElmelys Supreme Whoops10:59,4710:44,372
17Heidi TherkildsenElmelys Great Whoops10:59,6311:12,342
18Liza LassenElmelys Dies Veneris10:54,5920:33,663
19Liza LassenElmely Oceans Conqueror af Fio...20:57,4410:38,593
20Susanna Mørck KristensenOceans Bounty af Fionas (L)11:00,4120:43,903
21Janni LarsenNødkærlunds Eros21:06,8510:44,563
22Mette Wraae GrellBellas Someone in the Dark af...20:45,0610:45,443
23Maria BankeFionas Scirocco (LK)21:05,9410:53,943
24Heidi TherkildsenElmelys Brilliant Whoops11:00,2521:05,813
25Linnea AhrenschneiderHondo - First Love (L)21:28,5311:20,003
26Karina KristensenOceans Going To A GoGo af Be...(L)20:55,9611:22,103
27Camilla Mørck ThuesenSommerly's Sinai21:29,4111:27,503
28Mette Wraae GrellSunsides Power of Fire (L)20:48,1220:49,254
29Mette Wraae GrellStald Twisters Little Golden C...10:44,8830:52,224
30Heidi TherkildsenElmelys Master Whoops21:18,8120:59,714
31Janni LarsenNødkærlunds Optimus20:53,0921:07,464
32Linnea AhrenschneiderElmelys Makita (L)21:00,9721:46,754
33Linnea AhrenschneiderOliver*s Armageddon (L)21:10,6231:32,815
34Susanna Mørck KristensenChrystal Ball af Pecasus (L)30:31,66
35Linnea AhrenschneiderOliver*s Alfa30:37,15
36Karina KristensenFanTig Vade Retro af Bella30:57,84
37Lene GadkjærMalega´s To Tough To Stay Still31:01,62
38Mette Wraae GrellKaninbyen's Diablo2+11:07,09
39Susanna Mørck KristensenVi.P's Tugtupit (L)31:14,44
40Susanna Mørck KristensenVi.P's Malakit (L)31:18,81
41Heidi TherkildsenElmelys Phillip40:48,32
42Linnea AhrenschneiderOliver*s Beta40:57,25
43Liza LassenElmely Fire Fox Af Møllerhuset41:09,06
44Maria BankeFionas So Damn Pretty (L)41:19,10
45Linnea AhrenschneiderOliver*s Padme Amidala af Nica...1+32:32,47
46Heidi TherkildsenElmelys Tajima4+11:43,16
47Camilla Mørck ThuesenDirty Mind af Pecasus (LK)61:02,81
48Linnea AhrenschneiderOliver*s Omega61:09,03
49Linnea AhrenschneiderElmelys Dolly Parton (L)61:32,81
50Linnea AhrenschneiderAhsoka (L)5+11:35,32
Uplac.Maria BankeFionas Cyllene (LK)11:13,00trak sig
Uplac.Charlotte PedersenLykkes Sir William20:49,34trak sig
Antal deltagere: 52.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Poul Erik Kristensen
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 2 fejl i finale
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2013-06-15 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Charlotte PedersenLykkes Lady Laura00:39,2111:23,53114
2Charlotte PedersenPralinens GCh. Mrs Butterworth20:28,4700:16,8721
3Christine VangShia's Blue River af Pecasus10:46,9710:23,562
4Lisette KongerslevLykkes Ch. Björn Borg00:32,9320:25,872
5Liza LassenElmelys Special Reunion10:59,2510:45,432
6Charlotte PedersenLeed's Polly Power2+11:11,1200:14,873
7Maria BankeOceans Flying Dutchman af Fion...30:51,9700:35,253
8Maria GadkjærMalega´s Scorpio20:50,2510:37,973
9Lisette KongerslevHønsehusets GCh. Too Nice To S...11:23,9320:57,813
10Lisette KongerslevHønsehusets Ch. Diasay Rapa Nui21:23,4720:26,604
11Maria GadkjærMalega´s Gemini31:26,6310:29,814
12Maria BankeGaunbys Dika Titou20:58,8420:49,444
13Karina KristensenLykkes Fancy Faith21:05,7221:14,954
14Charlotte PedersenLykkes GCh. Karl Kani30:44,7820:19,505
15Liza LassenElmelys Wild Wish50:53,3800:33,755
16Lisette KongerslevHønsehusets Diasay Mecca31:14,4730:21,476
17Linnea AhrenschneiderFionas Inca af Sommerly51:00,6310:26,546
18Charlotte PedersenLykkes Ch Zippo50:48,1020:18,357
19Poul Erik KristensenSamson af Pecasus41:32,5731:53,287
20Poul Erik KristensenBlack Mamba af Pecasus40:46,3540:57,688
21Susanna Mørck KristensenCopperhead af Pecasus61:42,4721:08,568
22Janni LarsenSpringers Flint af Bella51:59,3331:41,668
23Lene GadkjærSommerly´s Fiolito7+1+12:40,441+22:45,8812
Uplac.Lene GadkjærHønsehuset's Prazo ApacheTrak sig
Uplac.Lisette KongerslevHønsehusets Pink DynamiteTrak sig
Uplac.Maria BankeFionas Chelsea CreekTrak sig
Antal deltagere: 26.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla Mørck Thuesen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:30
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.