Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

FYNSMESTERSKABER  I  DE  KROGEDE  KLASSER  OG  HØJDEHOP  HOS  KAREN  I  RINGE  DEN  17.  AUGUST  2013

Print
Tryk for at komme til:
Let krogetMiddelsvær kroget
Svær krogetElite kroget
Højdehop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let kroget
Dato: 2013-08-17 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Regitze CarlsenKandies James Grieve Beta00:25,1800:18,40012
2Janni LarsenHønsehuset's Chap00:29,0900:27,19011
3Karen FrederiksenKandies Rondo Gamma01:16,5000:40,50011
4Frederikke ChristiansenEskirs Neya Sanajeh00:45,2900:45,19011
5Janni LarsenNødkærlunds Optimus00:42,7500:45,53011
6Mia Berndorf LyngLyngs Ezonis Eramosa01:02,8100:51,54011
7Sofie HoltzmannNinkamus' Kuno00:53,2201:01,97011
8Maja LadovZentas Rockefeller Plaza NY01:06,2201:07,16011
9Camilla á ArgjumEskirs Neya Xiphactinus Audax00:50,0010:26,681
10Sandra BardevigSofiagårdens CirSun Mellicta A...00:28,9010:29,561
11Cathrine ElkjærNivas Viva La Fiesta af Dalgaa...00:29,7510:32,841
12Emma FrederiksenKandies Summered Beta10:38,8800:40,911
13Marlene BruhnJordbærgårdens Flo Rida10:35,7900:46,371
14Karen FrederiksenMilkas Zenna Safrina11:15,9600:49,931
15Sofie HoltzmannNinkamus' Kængubarn10:59,2200:50,161
16Marie FloutrupYoggi10:56,3800:55,471
17Heidi FrederiksenZentas One Spot Too Many10:56,6601:28,061
18Clara SpangsegeSofiagårdens CirSun Colias Cro...10:31,7510:30,972
19Karen Frederiksen"Godsets" Rex10:29,6910:38,412
20Marie FloutrupLyngs Ezonis Silver Pearl10:39,7210:48,032
21Clara SpangsegeMafandine00:48,8520:48,442
22Mia LadovPjuske10:46,9710:53,752
23Heidi FrederiksenFika11:41,9111:21,562
24Regitze CarlsenAmigo's Magnum10:47,2811:25,752
25Camilla á ArgjumStampegårdens Crimerider10:46,1320:35,433
26Marlene BruhnStampegårdens Partners in Crime21:01,5310:49,103
27Camilla á ArgjumFantig Diem Perdidi af Bella20:56,1240:50,316
28Mia LadovThougaards Poseidon20:53,5611:00,543
29Karen FrederiksenKandies Bianca Gamma21:43,6811:02,883
30Mia LadovNinus20:35,5621:23,504
31Marie FloutrupLyngs Ezonis Peribonka30:54,25
32Janni LarsenMr. Logan50:34,78
33Emma FrederiksenKandies Millot Nero Gamma61:03,87
Uplac.Camilla á ArgjumJordbærgården's El DiabloTrukket
Antal deltagere: 34.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Nicole Andersen
Sekretær: Nicole Andersen
Bedømmelsesmetode: C2 - finale for 0, 1 og 2 fejl
Maksimum tid: 02:30 min.
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2013-08-17 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Mia Berndorf LyngCA's Shakir Amu01:09,1900:44,16013
2Nicole AndersenKandies Filipa Beta01:19,8401:00,63012
3Nicole AndersenZentas Brooklyn NY01:13,1001:15,78012
4Sandra BardevigLykkes Catwoman00:38,9010:27,5011
5Frederikke ChristiansenMaPos Qutaybah Qmir10:40,3400:31,7511
6Camilla á ArgjumStampegårdens Criminal Persuit01:07,8210:39,571
7Emma FrederiksenJordbærgårdens Exotic Kaki10:55,4100:41,591
8Marlene BruhnCas Arecurius Donn01:35,5011:02,061
9Heidi FrederiksenHønsehusets Prazo Caddo01:25,1011:53,281
10Camilla á ArgjumOceans Dance Into The Light af...20:39,3400:36,752
11Clara BraskBlancos Accaru Panneciere00:47,8720:54,352
12Maja LadovLancia Delta00:51,2820:56,092
13Cathrine ElkjærZenta's Michigan11:00,8111:19,592
14Nicole AndersenZentas Nardus Naia Nimsetøs11:09,7141:16,545
15Heidi FrederiksenKandies Upsi Daisy30:54,59
16Cathrine ElkjærNivas Viva La Vida af Dalgaard30:56,37
17Cathrine ElkjærLevades Terror Taylor30:58,94
18Mia LadovSnöflingans Stjärngosse31:13,69
19Heidi FrederiksenZentas Times Square NY31:16,06
20Janni LarsenNødkærlunds Eros41:18,78
21Cathrine ElkjærSofiagårdens Bouncing Ball41:33,65
22Sofie HoltzmannPeppers af Stald Mælkebøtte (T...41:54,56
23Heidi FrederiksenZentas Jolly Holiday41:58,34
Uplac.Sofie HoltzmannLeeds Lurifax (Lui)Trukket
v14Janni LarsenTeam Sheik´s Afrodite(V)21:05,5311:13,343
Antal deltagere: 25.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Karen Frederiksen
Sekretær: Karen Frederiksen
Bedømmelsesmetode: C2 finale for 0,1 og 2 fejl
Maksimum tid: 02:30 min.
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2013-08-17 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Cathrine ElkjærLykkes Spiderman10:46,5300:31,28113
2Frederikke ChristiansenHønsehusets Prazo Waccamaw Sio...01:45,5610:44,7211
3Frederikke ChristiansenHønsehusets CaJus Le Champ10:57,6500:47,7811
4Camilla á ArgjumStampegårdens Caribbean Tales11:01,8800:49,8611
5Sandra BardevigSofiagårdens Lacus Spei01:34,6210:53,8211
6Cathrine ElkjærLevades Glaicer Bay10:59,7500:57,1311
7Mia Berndorf LyngCAs De Quo Aquilega10:56,4701:05,4711
8Nicole AndersenLykkes Abalo Appaloosa01:27,720+11:08,5011
9Sandra BardevigOceans Dawn Treader af Fionas11:23,4410:37,132
10Sandra BardevigSofiagårdens Picture Perfect10:56,4710:53,852
11Frederikke ChristiansenSnöflingans Galaxy11:10,0611:19,132
12Frederikke ChristiansenHønsehusets Prazo Wabanaki10:50,2120:34,313
13Frederikke ChristiansenCAs Asterisk Melayu Gambang10:55,81Trukket
14Clara BraskMaxi-Mus21:03,69
15Camilla á ArgjumStampegårdens Paramount21:09,28
16Nicole AndersenThougaards Supri Aki1+11:13,25
17Camilla á ArgjumWinds Zhoot Minai21:28,43
18Cathrine ElkjærSofiagårdens Non Stop21:28,50
19Mia Berndorf LyngJordbærgårdens Quarter Pounder21:28,94
20Cathrine ElkjærMikayas Petit Ami30:55,60
21Mia Berndorf LyngStald Parsbergs Koh Samui af H...31:05,47
22Sandra BardevigSilverados Circurious41:00,63
23Cathrine ElkjærSofiagårdens Ayataka41:25,35
24Cathrine ElkjærSofiagårdens Softice41:37,31
25Cathrine ElkjærNivas Viva La España af Dalgaa...51:04,72
Antal deltagere: 25.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Karen Frederiksen
Sekretær: Heidi Frederiksen
Bedømmelsesmetode: C2 finale for 0 og 1 fejl
Maksimum tid: 02:30 min.
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2013-08-17 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Sandra BardevigLevades GCh. Yellowstone11:37,5000:54,97114
2Sandra BardevigSofiagårdens Ch. Sport Inside11:53,1200:56,971
3Sandra BardevigWinds SCh. Niva Pattaya11:34,4401:13,001
4Camilla á ArgjumFanTig Status Quo af Bella11:24,8810:48,002
5Camilla á ArgjumRegnbågens Fuel for Life21:36,0311:05,593
6Frederikke ChristiansenHønsehusets Prazo Waccamaw Sio...21:24,7511:08,003
7Camilla á ArgjumLevades American Samoa11:42,4031:10,254
8Frederikke ChristiansenHønsehusets Cape Kamenjak Beach21:16,062+11:05,505
9Cathrine ElkjærLevades Glaicer Bay21:30,5031:15,635
10Janni LarsenSpringers Flint af Bella12:15,2842:22,975
11Sandra BardevigSommerly's Cool II Sun41:00,4420:53,936
12Camilla á ArgjumStald Blue's Blue Ocean2+12:11,1531:52,786
13Camilla á ArgjumLykkes Abalo Appaloosa3+11:53,0641:08,788
14Camilla á ArgjumJordbærgårdens Hockey51:32,78
15Camilla á ArgjumSnöfligans Majesty Of Rock51:48,93
16Cathrine ElkjærSofiagårdens Flying Dream4+12:20,19
Antal deltagere: 16.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Nicole Andersen
Sekretær: Mia Berndorf Lyng
Bedømmelsesmetode: C2, finale 0 - 4 fejl
Maksimum tid: 02:30 min.
Til toppen

Højdehop
Dato: 2013-08-17 00:00:00

Plac.FørerKanin506070758085Cert.Point
1Camilla á ArgjumFanTig Status Quo af BellaOOXOOXOXXX14
2Sandra BardevigLykkes CatwomanXXOOXOXOXOXXX1
3Camilla á ArgjumStald Blue's Blue OceanXOOOOXXOXXX
4Sandra BardevigLevades GCh. YellowstoneOOOXXOXXOXXX
5Cathrine ElkjærSofiagårdens Non StopOOXOXXOXXOXXX
6Camilla á ArgjumStampegårdens Caribbean TalesOXOXOOXXX
7Cathrine ElkjærLykkes SpidermanXOXOXOXOXXX
8Camilla á ArgjumLevades American SamoaOOXXOXOXXX
8Camilla á ArgjumOceans Dance Into The Light af...OOXXOXOXXX
10Frederikke ChristiansenHønsehusets Prazo WabanakiOXOXOXXOXXX
11Sandra BardevigSofiagårdens Ch. Sport InsideXOOXXOXXOXtrukket
12Cathrine ElkjærLevades Glaicer BayXOXXOOXXX
13Camilla á ArgjumStampegårdens ParamountXOOXOXXX
13Frederikke ChristiansenSnöflingans GalaxyXOOXOXXX
15Cathrine ElkjærSofiagårdens Flying DreamXOXOXOXXX
16Clara BraskMaxi-MusOXOXXOXXX
17Frederikke ChristiansenCAs Asterisk Melayu GambangOOXXX
17Nicole AndersenLykkes Abalo AppaloosaOOXXX
19Clara BraskBlancos Accaru PanneciereXXOOXXX
20Frederikke ChristiansenHønsehusets CaJus Le ChampOXOXXX
20Mia Berndorf LyngCAs De Quo AquilegaOXOXXX
22Cathrine ElkjærSofiagårdens AyatakaXOXOXXX
23Camilla á ArgjumCAs Arecurius Dian CechtXXOXXOXXX
24Mia Berndorf LyngCA's Shakir AmuXOXXX
25Heidi FrederiksenKandies Upsi DaisyXXOXXX
Uplac.Emma FrederiksenJordbærgårdens Exotic KakiXtrukket
Uplac.Cathrine ElkjærMikayas Petit AmiXXX
Uplac.Cathrine ElkjærNivas Viva La España af Dalgaa...XXX
Uplac.Marie FloutrupLyngs Ezonis Silver PearlXXX
Antal deltagere: 29.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Karen Frederiksen
Sekretær: Karen Frederiksen
Bedømmelsesmetode: 50 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå julepynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.