Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

HOPSTÆVNE  HOS  FREDERIKKE  I  DALMOSE  DEN  22.  FEBRUAR  2014

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeMiddelsvær kroget åben
Elite lige


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige
Dato: 2014-02-22 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Frederikke ChristiansenEskirs Akila Krawk Johto00:17,5700:06,8500 - 0:06,4412
2Tanja Skou Pedersen*Snooky* Milleniums Skogsstjär...00:17,2300:06,7300 - 0:07,2711
3Emilie PedersenSofiagårdens Mistral Air00:20,5200:06,4201 - 0:09,6311
4Viktoria Behrendt ThremsSkovvejen´s Alanna00:28,8900:12,69011
5Mathilde MadsenBlancos Epata Kheops00:21,2900:14,32011
6Tanja Skou Pedersen*Paya* UniKin's TiPa Seperti B...00:08,9500:16,17011
7Tanja Skou Pedersen*Killah* Milleniums Kungsljus00:25,7000:16,23011
8Trine DrejerBlancos Alec Lightwood00:19,1200:16,33011
9Cecilie BrenholdtFionas Deadly Delusion00:15,2500:23,10011
10Frederikke ChristiansenEskirs Akila Skira Sinnoh00:21,8800:26,23011
11Marianne F. NielsenVestvoldens Sanofi Zentiva (No...00:16,7700:27,11011
12Mia FoghAmber Queen af Stampegården00:39,0700:36,35011
13Cecilie BrenholdtStaldlyne's Jacob00:24,4900:37,23011
14Mia HansenKlundtes Kaui Neymar00:20,6110:11,871
15Camilla Kirk JensenStampegårdens Partners in Crime10:16,0700:12,291
16Susan Comitre-NoppenauWedervangs Spree Fluffy10:14,0700:13,781
17Aase BjernerRozettas Steamfunk (Rozetta)10:16,2600:16,441
18Ida RosbækFilur (L)10:28,3400:17,961
19Christina AndersenCATAs Dati Dathin Lamira00:32,7710:21,631
20Camilla á ArgjumCAs Weccua Fajima11:40,4300:21,631
21Mathilde MadsenHybens Eau ''Vapo'' Jewel Charm10:38,5200:29,971
22Majken JosephsenVestvoldens Mirakuli10:20,3900:30,331
23Camilla Kirk JensenFunnys Concolor Montaio00:44,3710:30,971
24Majken JosephsenIngolf00:19,5310:33,561
25Lærke GylhamLykkes California Screamin'10:34,6600:35,161
26Camilla á ArgjumHønsehusets Floricello10:29,3410:16,552
27Camilla á ArgjumJordbærgårdens Ecstasy10:18,4310:18,912
28Majken JosephsenVestvoldens Easy Rider10:28,4010:28,402
29Mia HansenCAs Weccua Lianzolé10:57,8710:30,112
30Trine DrejerHybens Eau Decibel Legend10:28,1010:34,692
31Janni BrenholdtDundines Bjørn10:17,5810:38,792
32Marianne F. NielsenVestvoldens Spot On Milna10:12,1620:09,913
33Trine DrejerHybens Eau Jasmin Noir10:33,1820:40,373
34Camilla Kirk JensenHønsehusets Lille My20:16,90
35Marianne F. NielsenVestvoldens Jackline (Jackie)20:20,06
36Trine DrejerZac20:28,44
37Camilla Kirk JensenFunnys Latrones Nidoran20:28,91
38Trine DrejerHybens FaCa Parma20:30,41
39Mia HansenFunnys Nowa Kwajiw Kizuq20:36,22
40Louise GotfredsenDandelions Magnificent20:36,77
41Christina Andersen*Wannabe* Millieniums Ängslocka30:19,29
42Mia HansenFunnys Latrones Shelgon30:22,97
43Frederikke ChristiansenFunnys Concolor Nakala Ya Iby30:24,78
44Marianne F. NielsenVestvoldens Basil30:33,78
45Mia FoghLilliens Glory Hill30:43,61
46Emilie PedersenEskirs Akila Karamja Kinakuta30:52,75
47Rasmus BjernerFlora Anemone31:25,52
48Rasmus BjernerFlora Lærkespore31:32,10
49Camilla á ArgjumJordbærgårdens Panodil40:47,18
50Janni BrenholdtPhantom af Pecasus3+10:58,53
51Mia HansenFunnys Concolor Externus50:28,70
52Majken JosephsenVestvoldens Ernesto (Erno)50:43,54
53Marianne F. NielsenByggerens Shadow50:44,56
54Mathilde MadsenJokers Born to Die50:45,12
Antal deltagere: 54.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisa Hein
Sekretær: Lisa Hein
Bedømmelsesmetode: C2 - 1 gennemløb + finale (Alle med 1 fejl videre) - Fejl lagt sammen, sidste tid tæller.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær kroget åben
Dato: 2014-02-22 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Susan Comitre-NoppenauPletvangs Wilbur (M)00:29,7200:25,74013
2Trine DrejerSommerly´s Nadine Gordimer (M)01:08,1400:43,48012
3Trine DrejerAsta La Vistas Dum Spiro-Spe...(M)01:07,8200:47,04012
4Camilla á ArgjumStampegårdens Island of Adve...(M)01:07,7700:52,20012
5Camilla á ArgjumStampegårdens Pompidou (M)01:20,6200:56,30012
6Christina AndersenVinkelstaldens Darling (M)01:37,6301:54,41012
7Clara BraskBlancos Accaru Panneciere (M)00:48,4010:27,0711
8Emilie PedersenAskelunds Aius Candelifera (M)01:14,6210:57,8911
9Lærke GylhamWinds Hakuro (M)10:57,1101:15,9411
10Emilie PedersenNødkærlunds Peito (M)01:41,0211:28,1811
11Mia HansenEskirs Neya Moa Nalo (M)10:47,8810:33,932
12Frederikke ChristiansenEskirs Neya Xiphactinus Auda...(M)10:32,5910:42,862
13Frederikke ChristiansenEskirs Akila Skira Sinnoh (L)10:45,6210:43,772
14Aase BjernerBygholms Ch. Lamborghini Dia...(M)10:52,5210:51,272
15Lisa HeinFionas Napellus (L)11:23,9411:09,772
16Christina Andersen*Teqa* Hønsehuset´s Te Quier...(L)11:42,3021:29,433
17Cecilie BrenholdtStaldlyne's Jacob (L)10:41,1721:39,853
18Frederikke ChristiansenCAs Shakir Qakare Iby (M)20:33,78
19Camilla Kirk JensenStampegårdens Partners in Cr...(M)20:36,87
20Mia HansenEnilec Macadamia (M)20:39,27
21Viktoria Behrendt ThremsFunnys Solé Eldon (M)20:45,94
22Lærke GylhamMagics Epic Dilution (M)20:46,61
23Viktoria Behrendt ThremsSkovvejen´s Alanna (L)20:47,20
24Louise GotfredsenWinds Giyan (L)20:47,91
25Majken JosephsenDolls Zuera Emilia-Romagna (L)20:52,29
26Emilie PedersenFunnys Danonina (M)20:57,59
27Susan Comitre-NoppenauWedervangs Spree Fluffy (L)21:05,09
28Camilla Kirk JensenStald Twisters Bahia Caledon...(L)21:08,48
29Emilie PedersenAskelunds Aius Locutius (M)21:08,49
30Camilla á ArgjumStampegårdens Criminal Pursu...(M)21:13,94
31Camilla Kirk JensenHønsehusets Lille My (L)21:14,78
32Christina AndersenRiots Cazador (M)21:16,27
33Emilie PedersenSofiagårdens Mistral Air (L)21:16,65
34Frederikke ChristiansenStampegårdens Casa Manila (M)1+11:21,36
35Amanda HauptWinds Chibi (M)21:31,15
36Mia HansenKlundtes Kaui Neymar (L)21:35,46
37Mathilde MadsenBlancos Epata Kheops (L)1+11:38,90
38Mia FoghSvanemarks Cocio Phuss Junio...(M)1+12:03,29
39Louise GotfredsenBella (M)30:30,66
40Clara BraskCAs De Quo Datara Candida (M)30:43,13
41Camilla Kirk JensenZargos Summer Night Af Klund...(M)30:50,93
42Marianne F. NielsenVestvoldens Jackline (Jackie...(L)30:54,46
43Marianne F. NielsenVestvoldens Spot On Milna (L)30:54,91
44Trine DrejerBlancos Alec Lightwood (L)30:55,77
45Tanja Skou Pedersen*Kikaloo* Shamigo´s Kikaloo...(M)31:02,55
46Ida RosbækFilur (L)31:02,90
47Frederikke ChristiansenEskirs Akila Krawk Johto (L)2+11:07,44
48Lisa HeinFlora Neotinea (M)31:08,26
49Camilla á ArgjumStampegårdens Walk of Fame (M)31:40,15
50Camilla Kirk JensenFunnys Solé Kailen (M)2+12:02,58
51Mia HansenZargos Summer Crush Af Klund...(M)40:45,84
52Trine DrejerFunnys Trollius Europaeus (M)40:49,32
53Viktoria Behrendt ThremsEventyrrigets Sudoku (M)40:51,04
54Camilla á ArgjumCAs Weccua Fajima (L)41:06,39
55Cecilie BrenholdtFionas Deadly Delusion (L)3+11:06,58
56Christina AndersenCA´s Warna *Hijau* (M)41:27,08
57Mathilde MadsenSilverados Chloé (M)50:38,34
58Tanja Skou Pedersen*Paya* UniKin's TiPa Seperti...(L)50:43,36
59Aase BjernerBygholms Lotus Europa (M)50:44,17
60Mia HansenStald Twisters Bahia Siraska...(M)51:07,92
61Majken JosephsenVestvoldens Easy Rider (L)51:31,52
62Janni BrenholdtWinds Naboo (L)61:00,29
63Susan Comitre-NoppenauPletvangs Romeo (L)61:10,66
64Tanja Skou Pedsen*Snooky* Milleniums Skogsstj...(L)5+11:18,74
65Marianne F. NielsenRomeo (M)61:22,22
66Tanja Skou Pedersen*Aya* UniKin's TiPa Saya Ibu A...81:56,95
67Tanja Skou Pedersen*Killah* Milleniums Kungslju...(L)7+12:01,87
68Freja KamstrupJokers Cenu Chateau Dragoo8+42:50,51
Uplac.Aase BjernerRozettas Steamfunk (Rozetta)...(L)Trak sig
Uplac.Christina Andersen*Lovely* Tahara's Paint Me W...(M)Trak sig
Uplac.Christina AndersenCATAs Dati Dathin Lamira (M)Trak sig
Uplac.Lærke GylhamLykkes California Screamin' (L)Trak sig
Uplac.Majken JosephsenVestvoldens Mirakuli (L)Trak sig
Uplac.Marianne F. NielsenByggerens Shadow (L)Trak sig
Uplac.Mia FoghAmber Queen af Stampegården (L)Trak sig
Uplac.Tanja Skou PedersenMillieniums Ängslocka (L)Trak sig
Uplac.Trine DrejerZargos Summer Catch Af Klund...(L)Trak sig
Antal deltagere: 77.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Rasmus Bjerner
Sekretær: Rasmus Bjerner
Bedømmelsesmetode: C2 - 1 gennemløb + finale (Alle med 1 fejl videre) - Fejl lagt sammen, sidste tid tæller.
Maksimum tid: 2:00
Til toppen

Elite lige
Dato: 2014-02-22 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Camilla á ArgjumRegnbågens Fuel for Life01:14,1801:11,1702:25,3514
2Camilla á ArgjumFanTig Status Quo af Bella11:03,5000:32,6911:36,19
3Camilla á ArgjumLevades GCh. American Samoa10:48,8510:30,3421:19,19
4Camilla á ArgjumOceans Dance Into The Light af...20:52,6700:38,2721:30,94
5Frederikke ChristiansenHønsehusets Prazo Wabanaki10:37,8620:24,8631:02,72
6Frederikke ChristiansenCAs Arecurius Teutates30:43,5500:27,2631:10,81
7Lisa HeinNidus' GCh Nardus Stricta af S...21:54,9311:43,1233:38,05
8Camilla á ArgjumJordbærgårdens Hockey30:57,7710:32,8541:30,62
9Lisa HeinGCh. Neottia Nidus-avis10:27,0340:25,7350:52,76
10Camilla á ArgjumSnöflingans Galaxy21:11,8430:29,2350,001169792
11Frederikke ChristiansenHønsehusets Prazo Waccamaw Sio...2+11:26,3520:51,5552:17,90
12Frederikke ChristiansenHønsehusets CaJus Le Champ40:41,0720:24,4061:05,47
13Camilla á ArgjumStampegårdens Paramount21:01,4740:27,5361:29,00
14Frederikke ChristiansenMilleniums Spicy Scoop4+10:49,27
15Aase BjernerLeeds All-in-One4+11:19,70
16Frederikke ChristiansenCAs Asterisk Melayu Gambang4+11:25,75
17Amanda HauptHønsehusets Prazo Sioux Lakota51:57,32
18Camilla á ArgjumJordbærgårdens Mapi Pinky Ponk...60:49,98
19Camilla Kirk JensenLeeds Prince Bjorkvin6+11:29,88
20Lisa HeinNardus' Neottia Nepalensis af...6+12:03,06
21Mia HansenDundines Zack7+11:14,12
Antal deltagere: 21.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Rasmus Bjerner
Aspirant: Christina Andersen
Sekretær: Rasmus Bjerner
Bedømmelsesmetode: C2 - 1 gennemløb + finale (Alle med 0 - 4 fejl videre) - Fejl lagt sammen, sidste tid tæller.
Maksimum tid: 2:30
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå julepynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.