Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

AFTENSTÆVNE  I  LIDEMARK  FORSAMLINGSHUS  VED  BJÆVERSKOV  DEN  4.  MARTS  2014

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeMiddelsvær lige åben
Svær lige åben


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige
Dato: 2014-03-04 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Susan Comitre-NoppenauWedervangs Spree Fluffy00:27,8900:29,4000:57,2912
2Line HauritzJordbærgårdens Metadon00:39,5500:21,6901:01,2411
3Lisa Sinnerup GressHaMas What Happens at Home af...00:41,3100:29,9701:11,2811
4Marie FloutrupLyngs Will Turner00:42,6300:34,6001:17,2311
5Camilla Kirk JensenStampegårdens Partners in Crime10:21,9400:27,2910:49,23
6Lisa Sinnerup GressHaMas No Way Out af Gress10:26,2300:26,9710:53,20
7Frederikke ChristiansenCAs Weccua Lianzolé11:09,9100:44,6011:54,51
8Frederikke ChristiansenEskirs Akila Skira Sinnoh10:28,6910:24,7320:53,42
9Camilla Kirk JensenFunnys Latrones Nidoran20:36,9700:27,5621:04,53
10Camilla á ArgjumCAs Weccua Fajima20:45,5800:24,8721:10,45
11Camilla á ArgjumHønsehusets Floricello20:50,7700:34,3321:25,10
12Line HauritzMaglebo's Quta Tic41:40,8101:14,2842:55,09
13Mie ErichsenBlancos Epata Neferirkare Kakai61:12,86
Uplac.Frederikke ChristiansenEskirs Akila Krawk JohtoTrukket
Uplac.Line HauritzMaglebo's Quta TacTrukket
Uplac.Marie FloutrupLyngs BootstrapTrukket
Uplac.Mie ErichsenVangs Deathly HallowsTrukket
Antal deltagere: 17.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mette Wind
Sekretær: Mette Wind
Bedømmelsesmetode: C1 - 0 - 4 fejl i finale
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær lige åben
Dato: 2014-03-04 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Nanna ChristensenWinds Hakuro (M)00:36,4400:44,9601:21,4013
2Line HauritzEskirs Neya Sanajeh (M)10:32,9800:20,3510:53,331
3Susan Comitre-NoppenauWedervangs Spree Fluffy (L)10:34,2000:24,1110:58,312
4Nanna ChristensenIraklis' Bilbao Oviedo af Ki...(M)10:43,2800:28,1211:11,401
5Marlene BruhnHønsehusets Sniff (M)10:55,9100:38,6611:34,571
6Frederikke ChristiansenStampegårdens Casa Manila (M)10:33,5301:02,4711:36,001
7Frederikke ChristiansenEskirs Neya Xiphactinus Auda...(M)20:31,9300:25,7920:57,72
8Nanna ChristensenIraklis' Melilla Murcia af K...(M)20:29,5500:44,5821:14,13
9Camilla Kirk JensenMagics Epic Dilution (M)20:36,6600:45,4121:22,07
10Susan Comitre-NoppenauPletvangs Wilbur (M)20:39,2710:23,7431:03,01
11Marlene BruhnStampegårdens Walk of Fame (M)31:21,4700:36,0931:57,56
12Marie FloutrupLyngs Zero to Hero (M)31:31,8300:39,5932:11,42
13Line HauritzBellas Discovery Af Sommerly...(M)40:39,1700:30,7741:09,94
14Camilla á ArgjumHønsehusets Floricello (L)31:05,4910:43,4241:48,91
15Marie FloutrupLyngs Will Turner41:08,2421:02,5462:10,78
16Line HauritzWinds Shiro (M)50:34,51
17Marie FloutrupHaMas What Happens at Home a...(L)50:55,13
18Camilla á ArgjumCAs Weccua Fajima (L)60:41,08
19Camilla Kirk JensenStampegårdens Partners in Cr...(L)60:55,13
20Marie FloutrupFunnys Obsessed With Me (M)5+11:27,18
21Frederikke ChristiansenEskirs Akila Skira Sinnoh (L)80:57,64
Uplac.Frederikke ChristiansenCAs Weccua Lianzolé (L)Trukket
Uplac.Marie FloutrupLyngs Bootstrap (L)Trukket
Uplac.Marie FloutrupLyngs Stand Out (M)Trukket
Uplac.Marlene BruhnJordbærgårdens Ecstasy (M)Trukket
Uplac.Mie ErichsenBlancos Epata Neferirkare Ka...(L)Trukket
Uplac.Mie ErichsenVangs Deathly Hallows (L)Trukket
v4Marlene BruhnWinds Quintin Quantico (V)10:30,5000:29,3010:59,80
Antal deltagere: 28.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Mette Wind
Aspirant: Lisa Sinnerup Gress
Sekretær: Mette Wind
Bedømmelsesmetode: C1 - 0 - 4 fejl i finale
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær lige åben
Dato: 2014-03-04 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Mette WindSnöflingans Ghostbusters (S)00:48,5100:27,6101:16,1213
2Susan Comitre-NoppenauPletvangs Wilbur (M)10:33,9600:29,0611:03,022
3Line HauritzEskirs Neya Sanajeh (M)10:25,1610:24,6420:49,80
4Frederikke ChristiansenEskirs Neya Xiphactinus Auda...(M)10:22,4310:31,9120:54,34
5Camilla á ArgjumStampegårdens Island of Adve...(S)10:58,3310:26,7921:25,12
6Lisa Sinnerup GressWinds Sebulba (S)20:37,4810:19,8530:57,33
7Marlene BruhnStampegårdens Pompidou (S)20:48,6910:36,2831:24,97
8Lisa Sinnerup GressWinds Hakuro (M)10:37,9430:49,0541:26,99
9Marlene BruhnCAs Arecurius Donn (S)21:28,1631:02,1352:30,29
10Mette WindWinds Caliban Centauru (S)40:22,3320:26,6260:48,95
11Line HauritzWinds Shiro (M)50:45,54
12Marlene BruhnStampegårdens Walk of Fame (M)51:05,02
13Camilla á ArgjumOceans Going to A GoGo af Be...(S)3+21:56,49
14Lisa Sinnerup GressWinds Nute Gunray (S)60:29,62
15Marlene BruhnJordbærgårdens Flo Rida (S)61:22,72
Uplac.Camilla Kirk JensenLykkes Lady Sophia (S)Trukket
Uplac.Marie FloutrupJordbærgårdens Quarter Pound...(S)Trukket
Uplac.Mie ErichsenVisbys Attymass C. (S)Trukket
Antal deltagere: 18.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Nanna Christensen
Sekretær: Nanna Christensen
Bedømmelsesmetode: C1 - 0 - 4 fejl i finale
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå julepynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.