Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

Hopresultater

Vælg årstal:

1999 - 2002 - 2003 - 2004 - 2005 - 2006 - 2007 - 2008 - 2009 - 2010 - 2011 - 2012 - 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017

Årets Hopkanin 2011
Julestævne hos Trine i Fløng den 18. december 2011
Sjællandsmesterskaber i de middelsvære klasser i Køge den 17. december 2011
Julestævne på Midtgård ved Esbjerg den 17. december 2011
House-warminghop på Gummerup Mejeri ved Glamsbjerg den 10. december 2011
Julestævne på Østre Skole i Rønne den 10. - 11. december 2011
Julehop på Naturcenter Skovgaard ved Horsens den 8. december 2011
Tirsdagsstævne på Bjerning Kirkevej 2 ved Haderslev den 6. december 2011
Træningsstævne i Børnenes Hus i Aarhus den 5. december 2011
Julestævne på Vestre Skole i Slagelse den 3. december 2011
Stævne i Ejbyhallen i Ejby den 26. - 27. november 2011
Træningsstævne i Børnenes Hus i Aarhus den 21. november 2011
Vinterhop på Skægkærskolen ved Silkeborg den 20. november 2011
Fødselsdagshop i Stald Elmely ved Hobro den 19. november 2011
November stævne på Østre Skole i Rønne den 19. - 20. november 2011
Træningsstævne i Børnenes Hus i Aarhus den 14. november 2011
Stævne ved Levende Hobby i Haarby Hallerne i Haarby den 11. - 13. november 2011
Træningsstævne i Roskilde den 10. november 2011
Jysk Mesterskab 2011 i Vejle den 5. - 6. november 2011
Tirsdagsstævne på Bjerning Kirkevej 2 ved Haderslev den 1. november 2011
Aftenstævne i Børnenes Hus i Aarhus den 31. oktober 2011
Stævne på Naturcenter Skovgaard ved Horsens den 16. oktober 2011
Bornholmsk Mesterskab 2011 den 8. - 9. oktober 2011
Tirsdagsstævne på Bjerning Kirkevej 2 ved Haderslev den 4. oktober 2011
Træningsstævne i Børnenes Hus i Aarhus den 3. oktober 2011
Klubmesterskab i højde- og længdehop hos Sofiagården ved Tommerup den 29. september 2011
Træningsstævne i Roskilde den 29. september 2011
Septemberstævne i Stald Elmely ved Hobro den 25. september 2011
Septemberhop i Skjern den 24. september 2011
Klubmesterskab i eliteklasserne hos Sofiagården ved Tommerup den 22. september 2011
Hop hos Rikke og Else-Marie i St. Darum den 17. september 2011
Septemberstævne Østre Skole i Rønne den 17. - 18. september 2011
Klubmesterskab i de svære klasser hos Sofiagården ved Tommerup den 15. september 2011
Stævne hos Nanna i Bjæverskov den 11. september 2011
Stævne ved Den Fri Hestehaveskole ved Galten den 10. september 2011
Klubmesterskab i de middelsvære klasser hos Sofiagården ved Tommerup den 8. september 2011
Kongerslev Cup hos Lisette ved Fredericia den 3. september 2011
Klubmesterskab i de lette klasser hos Sofiagården ved Tommerup den 1. september 2011
Træningsstævne i Roskilde den 1. september 2011
Stævne ved Historisk Dyrskue på Hjemstavnsgården i Sdr. Hygum den 28. august 2011
Havestævne hos Betina i Horsens den 28. august 2011
Aftensstævne på Havrevænget, Bornholm den 24. august 2011
Aftenstævne hos Signe i Birkerød den 23. august 2011
Havestævne hos Sif i Skødstrup ved Aarhus den 20. august 2011
Blomster Cup og Aakirkeby Cup på Bornholm den 20. - 21. august 2011
Træningsstævne i Roskilde den 18. august 2011
August stævne hos Lotte i Kjellerup den 14. august 2011
Stævne i Langeskov Centret i Langeskov den 13. august 2011
Stævne i Joboland på Bornholm den 13. - 14. august 2011
Aftenstævne hos Signe i Birkerød den 9. august 2011
Hyggestævne på Oustrupgård Egtved den 7. august 2011
North Cup 2011 ved Nors Skole ved Thisted den 6. - 7. august 2011
Tirsdagsstævne på Bjerning Kirkevej 2 ved Haderslev den 2. august 2011
Aftenstævne hos Maria og Lene i Hørning den 1. august 2011
Julistævne på Havrevænget, Bornholm den 31. juli 2011
Træningsstævne på Havrevænget i Aakirkeby den 27. juli 2011
Aftenstævne ved Morten Børup Skolen i Skanderborg den 26. juli 2011
Træningsstævne i Roskilde den 21. juli 2011
Træningsstævne hos Lene i Andkær ved Vejle den 17. juli 2011
Julistævne ved Byskolen i Skjern den 16. juli 2011
Levades Cup 2011, Bornholm den 16. - 17. juli 2011
Træningsstævne på Havrevænget i Aakirkeby den 13. juli 2011
Aftenstævne ved Morten Børup Skolen i Skanderborg den 12. juli 2011
Træningsstævne hos Lene i Andkær ved Vejle den 10. juli 2011
Tirsdagsstævne på Bjerning Kirkevej 2 ved Haderslev den 5. juli 2011
Stævne på Bregentved i Haslev den 2. - 3. juli 2011
Landsskuet i Herning den 30. juni - 2. juli 2011
Aftenstævne ved Morten Børup Skolen i Skanderborg den 28. juni 2011
Træningsstævne hos Lene i Andkær ved Vejle den 26. juni 2011
Sommerhop ved Byskolen i Skjern den 25. juni 2011
Aftensstævne på Havrevænget, Bornholm den 22. juni 2011
Aftenstævne i Børnenes Hus i Aarhus den 20. juni 2011
Sommerudstillingsstævne i Viborg den 19. juni 2011
Stævne på Dalsgaard ved Nyborg den 18. juni 2011
Hop ved Lindehuset i Fredensborg den 18. juni 2011
Aftenstævne ved Morten Børup Skolen i Skanderborg den 7. juni 2011
Stævne hos Nødkærlund ved Egtved den 5. juni 2011
Roskilde Dyrskue den 4. - 5. juni 2011
Sjællandsmesterskab i let kroget 2011 den 29. maj 2011
Sommercup 2 på Sofiagården ved Tommerup den 28. maj 2011
Stævne hos Anna Katrine i Fredensborg (Sandra i Humlebæk) den 28. maj 2011
Let stævne i Farum den 22. maj 2011
Stævne hos Isabella i Vipperød den 21. maj 2011
Stævne i Asylgade i Skanderborg den 20. maj 2011
Sjællandsmesterskaber i de svære klasser i Farum den 15. maj 2011
Sommercup 1 på Sofiagården den 15. maj 2011
Forårshop hos Lotte i Kjellerup den 11. maj 2011
Mandagsstævne i Børnenes Hus den 9. maj 2011
Stævne på Dalsgaard ved Nyborg den 7. maj 2011
Hop ved Sommerudstillingen i Skibby den 7. maj 2011
Majstævne på Havrevænget, Bornholm den 7. - 8. maj 2011
Tirsdagsstævne på Bjerning Kirkevej 2 ved Haderslev den 3. maj 2011
Havestævne i Hatting ved Horsens den 1. maj 2011
Kongerslev Cup hos Lisette ved Fredericia den 30. april 2011
Aftenstævne hos Sandra i Tommerup den 28. april 2011
Aprilhop på Byskolen i Skjern den 23. april 2011
Påskestævne på Østre Skole i Rønne den 22. - 24. april 2011
Stævne på Naturcenter Skovgaard ved Horsens den 21. april 2011
Stævne i Islandsparken i Viborg den 16. april 2011
Aftenstævne hos Sandra i Tommerup den 14. april 2011
Aprilstævne hos Stald Elmely ved Hobro den 10. april 2011
Stævne på Lindegården i Lyngby den 10. april 2011
Træningsstævne på Vestermarie Skole ved Rønne den 9. april 2011
Aftenstævne hos Sandra i Tommerup den 7. april 2011
Tirsdagsstævne på Bjerning Kirkevej 2 ved Haderslev den 5. april 2011
Aftenstævne i Børnenes Hus i Aarhus den 4. april 2011
Martsstævne i Stald Elmely ved Hobro den 27. marts 2011
Træningsstævne på Vestermarie Skole ved Rønne den 26. marts 2011
Aftenstævne på Naturcenter Skovgaard ved Horsens den 24. marts 2011
Stævne hos Mira i Holte den 20. marts 2011
Stævne på Naturcenter Skovgaard ved Horsens den 20. marts 2011
Martshop på Byskolen i Skjern den 19. marts 2011
Stævne i Børnenes Hus i Aarhus den 13. marts 2011
Martsstævne på Østre Skole i Rønne den 12. - 13. marts 2011
Træningsstævne på Vestermarie Skole ved Rønne den 5. marts 2011
Hopkonkurrence ved udstillingen i Allerød den 5. - 6. marts 2011
Februarstævne på Østre Skole i Rønne den 26. - 27. februar 2011
Træningsstævne på Naturcenter Skovgaard ved Horsens den 24. februar 2011
Træningsstævne i Børnenes Hus i Aarhus den 21. februar 2011
Stævne hos Camilla i Hedehusene den 19. februar 2011
Stævne på Lindegården i Lyngby den 13. februar 2011
Træningsstævne på Vestermarie Skole ved Rønne den 5. februar 2011
Tirsdagsstævne på Bjerning Kirkevej 2 ved Haderslev den 1. februar 2011
Januarhop på Byskolen i Skjern den 30. januar 2011
Stævne på Lindegården i Lyngby den 16. januar 2011
Hop ved Roskilde Kaninavlerforenings 95 års jubilæum den 16. januar 2011
Aases fødselsdagsstævne på Naturcenter Skovgaard ved Horsens den 16. januar 2011
Hop ved Vinterudstillingen på Østre Skole i Rønne den 15. - 16. januar 2011
Januarstævne ved Stald Elmely ved Hobro den 9. januar 2011






Kontakt
Kontakt



Slå julepynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.