Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

Hopresultater

Vælg årstal:

1999 - 2002 - 2003 - 2004 - 2005 - 2006 - 2007 - 2008 - 2009 - 2010 - 2011 - 2012 - 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017

Årets Hopkanin 2014
Nytårsstævne på Grønnegården i Søborg den 30. december 2014
Julestævne på Grønnegården i Søborg den 22. december 2014
Julestævne på Toftegården ved Albertslund den 21. december 2014
Julestævne på Vestre Skole i Slagelse den 13. december 2014
Hop ved LU for fjerkræ i Herning den 13. - 14. december 2014
Julehop på Naturcenter Skovgaard ved Horsens den 11. december 2014
Stævne på grønt område ved Drosselvej i Køge den 7. december 2014
Adventsstævne på Stengård Skole i Lyngby den 7. december 2014
Decemberstævne ved Blovstrød Skole ved Allerød den 6. december 2014
Adventsstævne i Børnenes Hus i Aarhus den 6. december 2014
Novemberstævne hos Anne-Mette i Rødding den 29. november 2014
Hop ved Sjællandsudstillingen i Svinninge den 29. - 30. november 2014
Stævne på grønt område ved Drosselvej i Køge den 23. november 2014
Søndagsstævne hos Karina i Holsted den 23. november 2014
Stævne i Horrebyhallen ved Nykøbing Falster den 23. november 2014
Bonusstævne på Naturlegepladsen Eghjorten i Hillerød den 22. november 2014
Novemberstævne på Grønnegården i Søborg den 16. november 2014
Stævne på grønt område ved Drosselvej i Køge den 9. november 2014
Aftenstævne på Grønnegården i Søborg den 6. november 2014
Aftensstævne hos Karina Vilsbøl i Holsted den 5. november 2014
Halloweenstævne på Grønnegården i Søborg den 2. november 2014
Stævne på Naturlegepladsen Eghjorten i Hillerød den 1. november 2014
Fødselsdagsstævne i Albertslund den 26. oktober 2014
Fynsmesterskab lige baner og længdehop i Odense Rideklub i Bolbro den 25. oktober 2014
Hop ved Levende Hobby i Rønne Idrætshal den 19. oktober 2014
Stævne i Majbølle ved Sakskøbing den 19. oktober 2014
Efterårsstævne i Skjern den 18. oktober 2014
Aftenstævne i Vibelund Dyre- og Hobbykoloni i Odense den 16. oktober 2014
Aftenfødselsdagstævne hos Karina i Holsted den 15. oktober 2014
Stævne på grønt område ved Drosselvej i Køge den 12. oktober 2014
Fødseldagsstævne hos Emma i Hvilsom den 12. oktober 2014
Oktoberstævne ved Mosedeskolen i Greve den 12. oktober 2014
Efterårsstævne på Grønnegården i Søborg den 5. oktober 2014
Stævne ved Eghjorten Naturlegeplads den 4. oktober 2014
Træningsstævne i Børnenes Hus i Aarhus den 29. september 2014
Septemberstævne på Toftegården ved Albertslund den 28. september 2014
Septemberstævne i Hobbykolonien i Odense den 25. september 2014
Septemberstævne på Grønnegården i Søborg den 21. september 2014
Efterårsstævne hos Rikke i Præstø den 20. september 2014
Havestævne hos Betina i Horsens den 14. september 2014
Stævne ved Slotsmarked ved Lindehuset i Fredensborg den 13. september 2014
Stævne på Bruhns Gård i Sakskøbing den 13. september 2014
Septemberstævne på Skovgård i Vestermarie den 13. - 14. september 2014
MV-mesterskab hos Christina i Dianalund den 6. september 2014
Stævne ved Den Fri Hestehaveskole ved Galten den 6. september 2014
Aftenstævne i Odense den 4. september 2014
Aftenstævne på Naturcenter Skovgaard ved Horsens den 4. september 2014
Stævne på Naturlegepladsen Eghjorten i Hillerød den 31. august 2014
Hyggestævne hos Sif i Skødstrup den 31. august 2014
Stævne på grønt område ved Drosselvej i Køge den 30. august 2014
Stævne i forbindelse med sommerudstillingen hos Michael i Benløse den 23. august 2014
Stævne ved Historisk Dyrskue på Hjemstavnsgården i Sdr. Hygum den 23. - 24. august 2014
Aftenstævne hos Louise i Rådved ved Horsens den 20. august 2014
Aftenstævne hos Anne-Mette i Rødding den 18. august 2014
Sommerstævne på Naturcenter Skovgaard ved Horsens den 17. august 2014
Stævne i Majbølle ved Sakskøbing den 16. august 2014
Aftenstævne i Odense Fjerkræ- og Hobbykoloni den 15. august 2014
Aftenstævne ved Hindsløkken i Verninge ved Tommerup den 13. august 2014
Indflytterstævne hos Lene i Haunstrup ved Herning den 10. august 2014
Sommerhop ved Hindsløkken den 9. august 2014
Stævne hos Christina i Dianalund den 9. august 2014
Aftenstævne hos Janni i Brøndby den 7. august 2014
Aftenstævne ved Hindsløkken i Verninge ved Tommerup den 6. august 2014
Hop ved BK Frihedens Kræmmermarked 2014 den 3. august 2014
Sommerstævne hos Charlotte i Barrit den 3. august 2014
Stævne ved Amanda i Lejre den 2. august 2014
Ferie slut stævne i Skjern den 26. juli 2014
Babystævne i Odense Fjerkræ- og Hobbykoloni den 24. juli 2014
Aftenstævne ved CSU Slagelse den 21. juli 2014
Stævne ved Sct.Bendts Kirke, Ringsted den 19. juli 2014
Sommerstævne i Skjern den 19. juli 2014
Sommerstævne hos Mathilde i Mern den 12. juli 2014
Træningsstævne på Skovgård i Vestermarie den 8. juli 2014
Aftenstævne hos Janni og Sarah på Nødkærlund den 8. juli 2014
Landsskuet i Herning den 3. - 5. juli 2014
Aftenstævne hos Emma i Odense den 2. juli 2014
Stævne ved Odsherreds Børnedyreskue i Nykøbing Sjælland den 29. juni 2014
Stævne på grønt område ved Drosselvej i Køge den 29. juni 2014
Sommerstævne på Grønnegården i Søborg den 28. juni 2014
Aftenstævne på grønt område ved Drosselvej i Køge den 24. juni 2014
Dyrenes Dag i Slagelse Lystanlæg den 22. juni 2014
Sommerstævne hos Sydsjælland-Møn den 21. juni 2014
Hopstævne hos Janni og Sarah på Nødkærlund den 21. juni 2014
Sjællandsmesterskaber på grønt område ved Drosselvej i Køge den 15. juni 2014
Det Fynske Dyrskue i Odense den 14. juni 2014
Stævne på grønt område ved Drosselvej i Køge den 8. juni 2014
USM i Videbæk den 7. - 9. juni 2014
Aftenstævne hos Emma i Odense den 4. juni 2014
Stævne ved Vester Mølle ved Skanderborg den 1. juni 2014
Kr. Himmelfarts-stævne hos Anne-Mette i Rødding den 31. maj 2014
Stævne ved Galløkken Camping i Rønne den 31. maj - 1. juni 2014
Roskilde Dyrskue den 30. maj - 1. juni 2014
Træningsstævne ved CSU i Slagelse den 26. maj 2014
Stævne ved Børnedyrskuet i Fuglebjerg den 25. maj 2014
Forårsstævne hos Rikke i Præstø med SM i Middelsvær lige den 25. maj 2014
Majstævne ved Nykøbing hallerne i Nykøbing Falster den 18. maj 2014
Sjællandsmesterskaber på Toftegården i Albertslund den 17. maj 2014
Fynsmesterskaber for enden af Hindsløkken den 17. maj 2014
Majstævne på Boldbanen i Skjern den 17. maj 2014
Træningsstævne på Naturcenter Skovgaard ved Horsens den 15. maj 2014
Aftenstævne på grønt område ved Drosselvej i Køge den 13. maj 2014
Stævne i Nyvang ved Holbæk med SM i middelsvær kroget den 10. maj 2014
Forårsstævne ved Asylgade i Skanderborg den 10. maj 2014
Aftenstævne hos Emma i Odense den 7. maj 2014
Stævne på grønt område ved Drosselvej i Køge den 3. maj 2014
Vilsmølle-cup hos Karina i Holsted den 3. maj 2014
Aftenstævne på Naturcenter Skovgaard ved Horsens den 29. april 2014
Havestævne hos Henrik i Hatting ved Horsens den 27. april 2014
1-års-fødselsdagsstævne for Gladsaxe Kaninforening på Grønnegården i Søborg den 27. april 2014
Stævne ved CSU i Slagelse den 26. april 2014
Stævne ved Camilla i Greve den 21. april 2014
DM 2014 i Ebberup den 17. - 19. april 2014
Aftenstævne på Naturcenter Skovgaard ved Horsens den 14. april 2014
Påskestævne hos Mia i Søllested den 13. april 2014
Stævne hos Gry i Munke Bjergby den 6. april 2014
Forårsstævne i Maskinhallen i Frederikshavn den 6. april 2014
Stævne på grønt område ved Drosselvej i Køge den 5. april 2014
Aftenstævne hos Emma i Odense den 2. april 2014
Jysk Mesterskab 2014 i Horsens den 29. - 30. marts 2014
Aftenstævne i Lidemark Forsamlingshus ved Bjæverskov den 25. marts 2014
Aftenstævne i Børnenes Hus i Aarhus den 24. marts 2014
Lørdagshop ved CSU i Slagelse den 22. marts 2014
Martsstævne på Byskolen i Skjern den 22. marts 2014
Stævne ved udstillingen i Allerød den 16. marts 2014
Martsstævne i Dyrekolonien i Odense den 15. marts 2014
Martsstævne i Børnenes Hus Aarhus den 8. marts 2014
Aftenstævne hos Karen i Ringe den 5. marts 2014
Aftenstævne i Lidemark Forsamlingshus ved Bjæverskov den 4. marts 2014
Træningsstævne på Skovgård i Vestermarie den 4. marts 2014
Haderslev-Mesterskaber hos Anne-Mette i Rødding den 1. marts 2014
Stævne med SM i let kroget og veteran på Grønnemoseskole i Gladsaxe den 1. - 2. marts 2014
Hopstævne hos Frederikke i Dalmose den 22. februar 2014
Februarhop på Byskolen i Skjern den 22. februar 2014
Aftenstævne i Lidemark Forsamlingshus ved Bjæverskov den 18. februar 2014
Træningsstævne på Skovgård i Vestermarie den 18. februar 2014
Mandagsstævne hos Karen i Ringe den 17. februar 2014
Stævne i Lidemark Forsamlingshus ved Bjæverskov den 16. februar 2014
Aftenstævne på Oustrupgård ved Egtved den 12. februar 2014
Aftenstævne i Lidemark Forsamlingshus ved Bjæverskov den 11. februar 2014
Stævne i Nykøbinghallerne i Nykøbing den 9. februar 2014
Stævne ved Hindsløkken i Verninge ved Tommerup den 1. februar 2014
Stævne ved Amanda i Lejre den 1. februar 2014
Aftenstævne i Lidemark Forsamlingshus ved Bjæverskov den 28. januar 2014
Træningsstævne på Skovgård i Vestermarie den 28. januar 2014
Mandagsstævne i Børnenes Hus i Aarhus den 27. januar 2014
Hop ved udstillingen på Blåkilde Efterskole den 26. januar 2014
Aftenstævne i Lidemark Forsamlingshus ved Bjæverskov den 21. januar 2014
Stævne i forbindelse med vinterudstilling ved VUC i Slagelse den 19. januar 2014
Træningsstævne i Roskilde den 14. januar 2014
Hop ved Jubilæumsudstillingen i Vemb den 12. januar 2014
Vinterstævne i Egebjerghallen ved Horsens den 12. januar 2014
Bornholmsmesterskaber i Søndermarkshallen i Rønne den 10. - 12. januar 2014
Nytårskur på Naturcenter Skovgaard ved Horsens den 1. januar 2014






Kontakt
Kontakt



Slå julepynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.