Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

NOVEMBERSTÆVNE  I  RIDEHUS  I  JUELSMINDE  DEN  25.  NOVEMBER  2017

Print
Tryk for at komme til:
Middelsvær kroget åbenSvær lige
Svær krogetElite kroget


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Middelsvær kroget åben
Dato: 2017-11-25 11:09

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Maria GadkjærMalegas Panic in the Skies! (M)01:16,6000:50,8102:07,4113
2Maria GadkjærMalegas Love Is In The Air (M)01:30,1601:08,5302:38,6912
3Mette BrandbygePralinens Royal Jubilee (M)11:00,7500:36,9711:37,721
4Camilla á ArgjumStampegårdens Made With Magic (L)11:00,2200:40,5011:40,722
5Nikoline NikolajsenMalegas Asterix (M)01:00,6510:40,1311:40,781
6Rasmus BjernerBygholms Vision of the Ocean (M)11:21,5400:31,4111:52,951
7Camilla á ArgjumSharpies Tea Rose (M)10:53,7001:00,5611:54,261
8Maja SembergStampegårdens One Million "Milton" (M)11:06,5901:08,8412:15,431
9Maria Jansson"Merci" Vangs Dr. Shepard (M)11:36,1801:10,5912:46,771
10Anne-Mette FoghLego-Gårdens Pondus Hydrogenii (L)01:49,5511:57,9413:47,492
11Patricia MøllnitzDundines Kenja (M)20:42,3100:34,0921:16,40
12Mette BrandbygeDaydream Bear (M)20:54,4400:41,4421:35,88
13Maja SembergNødkærlunds Pistacia (M)21:05,8100:58,5422:04,35
14Patricia MøllnitzDundines Kibalo (M)21:13,4700:57,5022:10,97
15Lene GadkjærMalegas Obelix (M)21:14,8400:56,3222:11,16
16Camilla á ArgjumHønsehusets Beyond The Sea (L)21:36,8500:52,2122:29,06
17Mette BrandbygeVilsmøllegårdens Trivago (M)21:43,5901:34,6223:18,21
18Maria GadkjærWinds Lady Mastermind (M)21:17,6010:52,1632:09,76
19Lisette KongerslevHønsehusets Between Two Worlds (L)21:08,91Fejl bane.
20Mette BrandbygeSharpies Knock Out (L)31:11,07
21Lisette KongerslevJordbærgårdens Sun Drop (L)31:19,38
22Camilla á ArgjumHønsehusets Dreams To Dream (L)31:35,45
23Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Travia (M)31:38,63
24Rikke HansenStampestaldens Karma (M)31:41,22
25Patricia MøllnitzFunnys Nioryu Nobi (L)31:56,72
26Maja SembergKandies Oline (M)31:59,22
27Rikke HansenLille Valle Valnød (M)41:07,53
28Rasmus BjernerByte af Flora (U) (M)41:22,72
29Maria Jansson"Smil" Møllerhusets Hero-Smile Wo... (M)41:25,44
30Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Hart of Dixie (L)41:36,57
31Lisette KongerslevHønsehusets A Whole New World (L)41:39,82
32Anja SembergStjerneregns Jeppe (M)41:47,00
33Nikoline NikolajsenFurukollens Everglow (L)41:57,91
34Mette BrandbygeBellas Spot On (M)50:39,63
35Camilla á ArgjumJordbærgårdens Nellike (L)51:00,81
36Camilla á ArgjumStampegårdens Kiss Goodnight (L)51:39,55
37Anja SembergStjerneregns Big McIntosh (Big Mac) (L)4+12:06,38
38Louise HansenBellas Monkey Business (L)71:37,59
39Rasmus BjernerKlara af Pecasus (M)3+3+12:13,57
40Lisette KongerslevHønsehusets Luv A Bye (L)4+1+22:17,41
41Rikke HansenFire Pote's Frederik (L)6+22:15,22
42Nikoline NikolajsenBjørkebakkens Ljuvliga Lycka (L)5+1+22:19,66
43Maria Jansson"Dumle" Vilsmøllegårdens Under Th... (L)5+1+22:28,25
44Anja SembergStjerneregns Prince Blue Blood (L)6+32:49,09
45Anne-Mette FoghSundahl's Beatrice (M)7+22:26,75
46Rikke HansenSpringers Trille (L)8+22:21,63
47Louise HansenAuntie Freeze (L)6+1+32:39,10
48Louise HansenSommerly´s Jellyfish Cloud (M)8+1+32:39,44
Uplac.Jasmin JanssonLakrids (L)Trukket
Uplac.Jasmin JanssonVilsmøllegårdens Holiday Inn (L)Trukket
Uplac.Lisette KongerslevJordbærgårdens Kamille (L)Trukket
Uplac.Lisette KongerslevJordbærgårdens Vanilje (L)Trukket
Uplac.Louise HansenSundahl's Lucifer (Lucy) (M)Trukket
Uplac.Maria Jansson"Candy" Jordbærgårdens Light a Ca... (M)Trukket
Uplac.Rikke HansenFire Pote's Sofia (L)Trukket
Uplac.Rikke HansenPletvangs Maneater *Chili* (M)Trukket
u3Mette BrandbygeFortunas Sight of Glory (U)10:49,6200:38,5611:28,18
Antal deltagere: 57.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Charlotte Elleby
Sekretær: Maria Gadkjær, Nikoline Nikolajsen
Bedømmelsesmetode: C1
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Svær lige
Dato: 2017-11-25 16:00

Plac.FørerKaninFejlTidPindPoint
1Camilla á ArgjumSharpies Tea Rose00:57,1613
2Lene GadkjærVangs Chamber of Secrets01:42,6212
3Mette BrandbygeDaydream Bear10:44,91
4Lene GadkjærSommerlys Triangulum Galaxy10:55,16
5Lene GadkjærMalegas Obelix10:59,16
6Lene GadkjærZentas Parkour11:03,18
7Maria Jansson"Merci" Vangs Dr. Shepard11:14,21
8Rikke HansenStampestaldens Karma20:40,78
9Maria GadkjærMalegas Love Is In The Air20:58,00
10Mette BrandbygePralinens Royal Jubilee20:59,39
11Maja SembergStampegårdens One Million "Milton"21:34,54
12Mette BrandbygeBellas Spot On30:40,75
13Maria Jansson"Mars" Vilsmøllegårdens Potato Ch...2+11:09,16
14Mette BrandbygeSundahls Innkeeper2+11:10,56
15Anja SembergElmelys Glenbriar (Fugu) af Fionas31:23,53
16Maria Jansson"Smil" Møllerhusets Hero-Smile Wo...31:31,09
17Mette BrandbygeBjørkebakkens Absolute Impressive3+10:49,88
18Mette BrandbygeVilsmøllegårdens Trivago41:06,72
19Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Travia41:09,65
20Rasmus BjernerBygholms Vision of the Ocean41:33,21
21Jasmin JanssonNødkærlunds Blue Lightning (Daim)3+12:06,69
22Nikoline NikolajsenSofiagårdens Shanghai F14+3+32:38,72
Uplac.Nikoline NikolajsenSofiagårdens Shapes Of SummerTrukket
u7Anne-Mette FoghEagles' Spot of Ice af Lego-Gården (U)11:03,88
u17Mette BrandbygeFortunas Sight of Glory (U)31:32,28
Antal deltagere: 25.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 2.
Dommer: Charlotte Elleby
Sekretær: Maria Gadkjær
Bedømmelsesmetode: A
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2017-11-25 09:05

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidM. fejlM. tidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Charlotte EllebyBjørkvangs Akari Tatsushiro41:12,9000:36,6341:49,5310:38,4352:27,963
2Charlotte EllebyHaugens Wolf Moon31:13,7530:48,4762:02,2210:42,1672:44,38
3Lisette KongerslevFriscos Ingen Dröm Är För Stor51:12,2830:47,1281:59,4010:51,8192:51,21
4Lene GadkjærSommerlys Triangulum Galaxy61:51,5021:14,0583:05,5511:00,1894:05,73
5Lene GadkjærVangs Chamber of Secrets4+32:31,8401:56,0774:27,912+12:03,53106:31,44
6Lisette KongerslevSundahls Innkeeper2+11:44,1010:47,7842:31,88Trukket
7Lisette KongerslevJordbærgårdens Too-Ticki61:46,2231:18,6393:04,85
8Maria Jansson"Mars" Vilsmøllegårdens Potato Ch...51:56,2241:16,8493:13,06
9Anja SembergElmelys Glenbriar (Fugu) af Fionas51:11,2551:17,50102:28,75
10Patricia MøllnitzFunnys Inabi Uchiha7+12:00,1921:23,96103:24,15
11Jasmin JanssonNødkærlunds Blue Lightning (Daim)61:53,7241:39,41103:33,13
12Anne-Mette FoghEagles' Spot of Ice af Lego-Gården4+1+22:20,4741:47,50114:07,97
13Louise HansenLykkebos Mariyo (Mario)81:45,9151:19,90133:05,81
14Nikoline NikolajsenSofiagårdens Shanghai F16+11:57,905+11:57,31133:55,21
15Charlotte EllebyBjørkebakkens Absolute Impressive6+2+32:31,782+11:26,53143:58,31
Uplac.Maria GadkjærMalegas Air Force OneTrukket
Uplac.Nikoline NikolajsenSofiagårdens Shapes Of SummerTrukket
u1Charlotte EllebySundahls Goat Boy (U)31:05,4710:35,4741:40,9400:44,7242:25,66
Antal deltagere: 18.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Mette Kjærgaard Brandbyge
Sekretær: Rasmus Bjerner
Bedømmelsesmetode: E1 - 1/3 i finalen
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2017-11-25 14:30

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Camilla á ArgjumBjørkebakkens Touch of Harmony01:14,4301:14,1202:28,5514
2Camilla á ArgjumJordbærgårdens Ch. Holly01:31,5211:13,1612:44,68
3Camilla á ArgjumBjørkebakkens Touch of Charm11:18,3211:02,5022:20,82
4Charlotte EllebyLykkes Ch. JoJo11:41,6021:38,5033:20,10
5Camilla á ArgjumStampegårdens Professor X21:16,2220:52,2542:08,47
6Patricia MøllnitzEskirs Ch. Ziyu Al Yaqoub31:11,84
7Camilla á ArgjumRegnbågens GdCh. Fuel for Life31:24,00
8Charlotte EllebySundahls Ella1+21:51,75
9Lene GadkjærZentas Parkour41:29,94
10Lene GadkjærSofiagårdens Ch. Wizz Air2+1+12:15,01
11Camilla á ArgjumStampegårdens Ch. Caribbean Tales51:19,75
12Camilla á ArgjumStampegårdens 5th Avenue51:49,63
13Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella4+3+22:37,50
Uplac.Charlotte EllebyHønsehusets BaloulineTrukket
Uplac.Patricia MøllnitzDundine's GCh. SilviaTrukket
Uplac.Rikke HansenWedervangs Spree FluffyTrukket
Antal deltagere: 16.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mette Kjærgaard Brandbyge
Sekretær: Anne-Mette Fogh
Bedømmelsesmetode: C1 - 1/3 i finalen
Maksimum tid: 2:00
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå vinterpynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.