Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

NYTÅRSSTÆVNE  I  RIDEHUSET  PÅ  VILVORDE  I  ROSKILDE  DEN  30.  DECEMBER  2019

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeMiddelsvær lige
Svær ligeElite lige
Længdehop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Sille Bekke MarcussenUniKins Dying Gull (Goldie)00:19,4000:07,47012
2Louise Stub DetlefsenUniKins Action Point (Alec)00:14,3800:10,97011
3Charlotte EllebyCiro's A Million Dreams (Asger)00:13,6900:11,13011
4Mia HansenJordbærgårdens Megumi (Maggie)00:17,5300:12,22011
5Mia HansenWinds Ilario00:28,3700:14,94011
6Isabella ColomboColombos Cool King00:09,9700:17,25011
7Emilie OlsenLilliens DU Betyder Alt (Ali)00:48,3200:34,40011
8Mia HansenUniKins A Quiet Place (Penny)10:16,2500:14,9111
9Emilie OlsenTumles Songbird (Sandy)00:37,4110:16,0011
10Emma Hedelund JørgensenCrazyjumpers Vale Per Sempre (Ven...10:50,1900:18,1511
11Astrid Egebo LarsenMilevangs Chap10:48,7500:18,781
12Emilie OlsenFilur00:13,2510:19,121
13Mette BrandbygeGrenens Magne Myrmo10:44,8800:22,091
14Isabella ColomboCrazyjumpers Bella Chanel10:44,3200:30,621
15Lily Garvig AmannOlivias Kaniners We Will Rock ......10:13,4710:14,532
16Janni BrenholdtStampestaldens Viggo10:20,7210:32,072
17Line Holse HansenLilliens DU En Éner (Ebbe)10:55,0010:39,432
18Mia HansenUniKins Black and White0+10:59,5311:13,152
19Sif EnevoldsenNinus10:58,8520:13,193
20Maise HodalThe Love On Mars (Merlin)10:13,8530:29,494
21Laura RiberMilevangs Alicia11:58,714+12:05,096
22Sille Bekke MarcussenSkovvejens On My Way (Winston)20:20,52
23Line Holse HansenKlundtes Dragon Dance (Dia)20:21,43
24Patricia MøllnitzDundines Matteo Balsano30:21,40
25Ellen LønborgEgevangs Black Mamba30:28,66
26Signe KlingenbergKløvergårdens Something Spec... (...30:30,56
27Astrid Egebo LarsenEgebos Strejf30:32,41
28Mia HansenLavendulas Månskugga30:50,41
29Freja PedersenRosendalens Mynte31:06,47
30Silke BrendstrupKastanjegårdens Eddie2+11:27,37
31Marie FloutrupKlundtes The Valiant Viking41:06,00
32Janni BrenholdtStampestaldens Carl41:13,41
33Freja PedersenRosendalens Manse51:03,56
34Emma Hedelund JørgensenDet Søde Liv Mogens4+11:14,50
35Line HauritzMaglebo's Kong Triton3+1+12:12,57
36Patricia MøllnitzDundines Nina Simonetti60:36,41
37Caroline Lego BergUniKins Lobstar (Loop)5+11:25,71
38Smilla HolmSolhavens I Was Born to This (Luna)5+11:25,97
39Freja PedersenAtterupgaards Dream Big (Walter)61:27,88
40Ellen LønborgLoenborgs Poker Face (Nova)71:14,47
41Smilla HolmEgevangs Radio Ga Ga (Toby)71:37,47
42Filippa IsbakIsbaks Tigermis8+11:05,56
Uplac.Sif EnevoldsenCassa-strudahls HugoDisk.
Uplac.Agnete LønborgLønborgs LiljeTrukket
Uplac.Emilie JensenBauntis Keiji (Gucci)Trukket
Uplac.Emilie JensenIsbaks I Love I Do (Havanna)Trukket
Uplac.Emilie JensenUnikins Echo (Merle)Trukket
Uplac.Emma Hedelund JørgensenStald Dissings GunnarTrukket
Uplac.Laura RiberMilevangs MintTrukket
v16Line Holse HansenPretty Dirty Secrets af Gress (Ian) (V)00:17,1220:16,662
u8Line Holse HansenFunnys Fighting The Flames (U)10:27,2800:13,571
Antal deltagere: 51.   Heraf veteraner: 1.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Camilla Kirk Jensen
Sekretær: Anna Katrine Husted
Bedømmelsesmetode: C2 - Ca. 1/3 i finalen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Middelsvær lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Agnete LønborgUniKins Slam Bam (Sammi)00:19,4400:14,57013
2Ellen LønborgCrazyjumpers In Primo Piano (Pani...00:21,9400:23,47012
3Mia HansenFunnys Eclipse00:32,4100:24,60012
4Camilla Kirk JensenKlundtes Trace The Call (Trisse)00:32,7500:30,41012
5Mia HansenUniKins Troubador00:23,2500:45,57012
6Mia HansenUniKins Death Song (Zoey)00:20,0710:17,1911
7Camilla Kirk JensenUniKins Stormfly00:26,0310:20,911
8Regitze ReckWinds Ilviro00:23,0310:21,061
9Camilla Kirk JensenFurukollens Forbidden Fruit (Fria)00:58,2810:38,151
10Marie FloutrupFurukollens Parsley00:59,2510:39,811
11Louise Stub DetlefsenSøgaards Spring's First Bloom01:06,4011:01,751
12Camilla Kirk JensenKlundtes The Miracle Thief (Mikkel)00:28,7820:27,592
13Mia HansenSkovvejens Born to Do It (Itze)10:20,13
14Janni BrenholdtStampestaldens Kate10:24,75
15Mia HansenKlundtes The White Raven (Wigga)10:26,00
16Line HauritzVilsmøllegårdens Zummi Makes ......10:34,69
17Mia HansenKlundtes Lies and Fireflies10:38,97
18Anna Katrine HustedSareptas Blue Crush10:42,88
19Sille Bekke MarcussenSolens Take A Chance On Me (Tia)0+11:13,18
20Line HauritzMaglebo's Hafferlaf11:20,19
21Mia HansenFunnys Eye For An Eye (Elias)20:26,93
22Line Holse HansenLucky Berry af Gress (Leo)20:28,97
23Sille Bekke MarcussenSkovvejens Lynx20:43,82
24Agnete LønborgKlundtes Smile of Insanity (Snupp...30:33,72
25Isabella ColomboCrazyjumpers Lamborghini30:35,22
26Patricia MøllnitzDundines Miguel Valente31:01,00
27Janni BrenholdtFunnys Breaking Point31:05,91
v14Patricia MøllnitzEskirs Ch. Ziyu Al Yaqoub (Marco) (V)10:23,63
u28Emma Hedelund JørgensenSunshines Aiko (U)50:29,19
Antal deltagere: 29.   Heraf veteraner: 1.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Charlotte Elleby
Sekretær: Charlotte Elleby
Bedømmelsesmetode: C2, Ca. 1/3 i finalen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Svær lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Camilla Kirk JensenFormørkelse00:22,4000:19,38013
2Marie FloutrupKlundtes Sept of Remembrance (Seb)00:43,3100:30,10012
3Mia HansenKlundtes Lonely Hills00:35,6910:20,5011
4Mia HansenBjörklövets Burning View (Conrad)10:21,2800:21,7211
5Patricia MøllnitzFunnys Akella10:31,5320:28,253
6Sille Bekke MarcussenHønsehusets Something That I ......01:40,472+11:48,503
7Mia HansenFunnys No Return (Rino)10:29,7540:32,285
8Sille Bekke MarcussenTumles Stand by Me20:33,31
9Mia HansenFunnys To The Gates (Gilbert)30:31,75
10Louise Stub DetlefsenMoslund's Zafira30:39,84
11Mia HansenBjörklövets In Loving Memory30:46,40
12Louise Stub DetlefsenLego-Gårdens Argon30:54,69
13Janni BrenholdtStampestaldens Styles4+11:08,22
14Marie FloutrupStampestaldens Kira61:54,22
u13Patricia MøllnitzDundine's GCh. Silvia (U)40:42,13
Antal deltagere: 15.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Charlotte Elleby
Sekretær: Charlotte Elleby
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 1 fejl i finalen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Elite lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Mette BrandbygeBellas Ch Lucie Kaas00:36,5300:19,4000:55,9314
2Mia HansenFunnys Ch. Air Mist (Elwa)00:34,1300:26,1501:00,2813
3Camilla Kirk JensenUniKins GCh. Countdown (Ciwan)00:38,5700:34,8401:13,4113
4Mia HansenFunnys Taxan (Tarzan)00:44,7500:29,4701:14,223
5Mette BrandbygeSundahls Strålende00:46,7500:38,1301:24,883
6Mette BrandbygeMidnatssol00:36,4010:30,5611:06,96
7Marie FloutrupWinds Inaya10:47,6200:24,8111:12,43
8Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Luv A Bye (Winnie)10:50,7500:41,0311:31,78
9Charlotte EllebySundahls Gemytlig (Gunner)11:31,7200:46,7512:18,47
10Line HauritzFunnys Fuzzy Wyzzy (Tut)01:26,9111:51,8713:18,78
11Mia HansenSundahls Stabbington10:33,9710:32,2521:06,22
12Mia HansenKlundtes Second Shot (Sander)10:38,9010:41,5921:20,49
13Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream10:36,4610:46,2821:22,74
14Camilla Kirk JensenKlundtes Crystal Arrow (Alwin)00:50,0320:36,5021:26,53
15Mia HansenKlundtes Lead in Lipstick (Libi)10:48,3810:39,1221:27,50
16Mia HansenKlundtes First Strike (Silke)00:39,0330:37,9331:16,96
17Camilla Kirk JensenKlundtes Pass The Poems (PP)00:49,783+11:00,0941:49,87
18Mia HansenKlundtes Lonely Hills20:33,97
19Mia HansenDundines Liva Weel20:34,04
20Camilla Kirk JensenStampegårdens Tippy Toe (Tut)20:36,38
21Signe BrenholdtStampestaldens La Paix20:37,25
22Mia HansenStampegårdens GCh. Doctor D... (C...20:38,75
23Camilla Kirk JensenFunnys Athena20:40,84
24Camilla Kirk JensenStampegårdens SCh. Wild N' Reckless20:42,28
25Camilla Kirk JensenFurukollens True by Match (Matty)20:48,53
26Signe BrenholdtStampestaldens Purpurella20:51,72
27Louise Stub DetlefsenNødkærlunds Viol20:56,88
28Astrid Egebo LarsenStampestaldens Ludmilla20:57,06
29Signe BrenholdtFunnys Amira20:58,22
30Charlotte EllebyNymåne (Ralph)20:58,25
31Mia HansenFunnys Inabi Uchiha21:00,25
32Mette BrandbygeVilsmøllegårdens Trivago21:08,59
33Mia HansenBellas Ch. Pappelina30:38,22
34Charlotte EllebySundahls GdCh. Ella (Grå)30:39,16
35Mia HansenStampegårdens Fantasy Island (Fan...31:02,28
36Regitze ReckWinds Ilinora31:11,78
37Marie FloutrupFurukollens True by Willpower31:33,47
38Camilla Kirk JensenMilleniums Eudoros Från Troja (Ed...40:58,78
39Camilla Kirk JensenBjørkebakkens Touch of Love (Imme)41:04,81
40Sille Bekke MarcussenSkovvejens Ch. Desert Eagle4+11:48,53
41Signe BrenholdtStampestaldens Else Lindstow61:28,60
42Anna Katrine HustedRosehagens Eden Rose5+11:57,78
43Emilie OlsenPralinens Mercury Twilight (Levi)6+1+12:05,69
Uplac.Camilla Kirk JensenKlundtes BellarenaTrukket
Uplac.Emilie OlsenFunnys Naruto UzumiakiTrukket
Uplac.Marie FloutrupKlundtes Sept of RemembranceTrukket
Uplac.Marie FloutrupTop Star Mix af Gress (Tippie)Trukket
Antal deltagere: 47.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Patricia Møllnitz
Sekretær: Patricia Møllnitz
Bedømmelsesmetode: C1 - Ca. 1/3 i finalen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Længdehop

Plac.FørerKanin120140160180200210220230Cert.Point
1Agnete LønborgCrazyjumpers In Primo Piano (Pani...XOOOOXOOXOXX14
2Camilla Kirk JensenKlundtes Pass The Poems (PP)OOXOXOXOOXXX1
3Camilla Kirk JensenUniKins GCh. Countdown (Ciwan)XO-XOXOOXXOXXX
4Camilla Kirk JensenMilleniums Eudoros Från Troja (Ed...XO-XOOXOXXX
5Sille Bekke MarcussenSkovvejens Ch. Desert EagleXOO-OXXX
6Patricia MøllnitzFunnys AkellaXOXXOXOOXXX
7Charlotte EllebySundahls GdCh. Ella (Grå)-XO-XO-XX
8Camilla Kirk JensenRosehagens Eden RoseO-XOXOXXX
9Patricia MøllnitzDundines Liva WeelXXOXOXOXOXXX
10Patricia MøllnitzFunnys Inabi UchihaXOOOXXOXXX
11Isabella ColomboCrazyjumpers LamborghiniXOOOXXX
11Louise Stub DetlefsenNødkærlunds ViolXOOOXXX
13Camilla Kirk JensenBjørkebakkens Touch of Love (Imme)XO-XOXXX
14Ellen LønborgKlundtes Smile of Insanity (Snupp...XOXOXOXXX
15Regitze ReckWinds IlinoraXXOXOXOXXX
16Camilla Kirk JensenFormørkelseXXOXXOXOXXX
17Camilla Kirk JensenKlundtes Trace The Call (Trisse)XOXOXXO
17Louise Stub DetlefsenMoslund's ZafiraXOXOXXOXXX
19Sille Bekke MarcussenSkovvejens LynxXXOOXXX
20Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream-XXO-XXX
21Emilie OlsenPralinens Mercury Twilight (Levi)XOXXOXXX
22Camilla Kirk JensenStampegårdens SCh. Wild N' RecklessO--XXX
23Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Luv A Bye (Winnie)XXOXXX
23Emilie OlsenFunnys Naruto UzumiakiXXOXXX
Uplac.Line Holse HansenKlundtes Dragon Dance (Dia)XX
Uplac.Camilla Kirk JensenFurukollens Forbidden Fruit (Fria)XXX
Uplac.Emma Hedelund JørgensenSunshines AikoXXX
Uplac.Isabella ColomboCrazyjumpers Bella ChanelXXX
Uplac.Line HauritzFunnys Fuzzy Wyzzy (Tut)XXX
Uplac.Line Holse HansenLucky Berry af Gress (Leo)XXX
Uplac.Silke BrendstrupKastanjegårdens EddieXXX
Uplac.Patricia MøllnitzDundine's GCh. Silvia (U)XXX
Antal deltagere: 32.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Mia Pihlmann Hansen
Aspirant: Anna Katrine Husted
Sekretær: Mia Hansen
Bedømmelsesmetode: 120 cm.
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå julepynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.