Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

HØST  CUP  2025  PÅ  LØGBALLE  CAMPING    DEN  23.  -  24.  AUGUST  2025

Tryk for at komme til:
Let ligeLet lige
Svær ligeSvær lige
Svær krogetSvær kroget
Elite ligeElite lige
Elite krogetElite kroget
Let RæsetLille Høst Cup
Store Høst Cup


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige
Dato: 2025-08-23 14:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCupPind
1Leonora KnakkergaardMk's River Crown00.12,3200.10,9600.23,2811
2Line Hald AndersenSolbakkens Black Baccara (Kiara)00.13,3100.10,9100.24,2221
3Line Hald AndersenSolbakkens Eveline Wild (Elvira)00.12,8100.12,3100.25,1231
4Simone Elkjær AndreassenStald Elkjærs Cabernet . (Carl-Sø...00.14,4400.13,8500.28,2941
5Wiktoria JanikowskaKlintens Brooks Range00.17,8100.11,7200.29,5351
6Maria GadkjærMalegas Inspector Hercule Poirot00.13,0300.19,3500.32,3861
7Maria GadkjærMalegas Inspector Frk. Scarlett00.19,9400.17,2200.37,1671
8Simone Elkjær AndreassenStald Elkjærs Pinot Noir (Dolf)00.18,3400.22,3700.40,7181
9Simone Elkjær AndreassenStald Elkjærs Shiraz (Trunte)00.33,6300.13,7800.47,4191
10Jeanette LörchVolantis Kurkuma (Kuck Kuck)00.46,4700.15,3701.01,84101
11Lene GadkjærMalegas Inspector Tom Barnaby00.49,0000.16,9601.05,96111
12Lene GadkjærMalegas Inspector Jack Frost00.51,5600.29,5001.21,06121
13Wiktoria JanikowskaMk's River Of Silver (Svea)00.10,0610.08,9710.19,0313
14Louise HansenRådved Nygård's M From10.21,0300.08,4110.29,4414
15Natasja Vester NielsenStald Fuglsangs Ilina00.17,9110.11,5610.29,4715
16Simone Elkjær AndreassenStald Elkjærs Pinot Grigio (Manse)10.20,7800.12,6810.33,4616
17Naija ChristiansenSolvangens Crystal Palace (Chris)10.23,4000.14,3410.37,7417
18Lea Grotum NielsenSolvangens Tottenham Hot Spu. (Es...10.27,5300.13,8110.41,3418
19Heidi PerssonGrenens Isaac Newton (Buddy)10.30,9700.13,5010.44,4719
20Betina Miller MathiesenMølhøjgårds Goblet of Fire10.51,5400.12,3711.03,9120
21Lea Grotum NielsenSunsets Lancaster Gate (Marlo)00.37,8810.28,0911.05,9721
22Maria GadkjærMalegas Inspector Endeavour Morse10.39,9100.26,1211.06,0322
23Wiktoria JanikowskaMk's Zini10.33,8800.36,4611.10,3423
24Betina Miller MathiesenStampegårdens Cloud Inversion (Ch...10.14,5710.12,3420.26,9124
25Sanne Kolding JohansenSolens Rosewood00.18,1620.09,6920.27,8525
26Signe BrenholdtSolens Apricot Glow20.29,8100.15,2520.45,0626
27Wiktoria JanikowskaMk's Plio20.35,2200.12,7820.48,0027
28Louise HansenRådved Nygård's V Cubars10.29,4410.21,3420.50,7828
29Mette B.Cloudland Canyon20.49,1800.15,3121.04,4929
30Lene GadkjærMalegas Inspector Miss Marple10.44,4710.34,4421.18,9130
31Jeanette LörchVolantis Military Macaw (Mille)20.59,4400.20,9121.20,3531
32Wiktoria JanikowskaMk`s Air Pump21.02,4300.42,9421.45,3732
33Simone Elkjær AndreassenStald Elkjærs Nebbiolo (Maximus)10.10,4420.10,0330.20,4733
34Maja Vester NielsenVolantis Ara Ararauna30.19,3800.11,7830.31,1634
35Jeanette LörchVolantis Scarlet Ibis (Scari)21.02,2211.21,5332.23,7535
36Simone Elkjær AndreassenStald Elkjærs Merlot10.38,3730.33,0641.11,4336
37Jeanette LörchVolantis Little Corella30.44,2120.46,4451.30,6537
38Jeanette LörchVolantis Zimt4+1+12.07,4140.59,72103.07,1338
v14Rebecca JensenUniKins Darkest Night (Dalle) (V)10.16,6900.10,4110.27,10
v20Alma Kolding Hasle Nørgaa...Sundahls GCh. Gemytlig (Gunner) (V)00.15,6910.30,2210.45,91
v36Alma Kolding Hasle Nørgaa...Kandies Tawsan (Theis) (V)20.12,2520.13,4140.25,66
u1Alma Kolding Hasle Nørgaa...Funnys Trochilus Polytmus (U)00.11,4700.09,4700.20,94
Antal deltagere: 42.   Heraf veteraner: 3.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Patricia Møllnitz
Sekretær: Mia Hansen
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Let lige
Dato: 2025-08-24 12:00

Plac.FørerKaninFejlTidCupPind
1Line Hald AndersenSolbakkens Eveline Wild (Elvira)00.09,1211
2Lene GadkjærMalegas Inspector Jack Frost00.11,0621
3Leonora KnakkergaardMk's River Crown00.11,2831
4Simone Elkjær AndreassenStald Elkjærs Shiraz (Trunte)00.11,4141
5Line Hald AndersenSolbakkens Black Baccara (Kiara)00.12,3751
6Naija ChristiansenSolvangens Crystal Palace (Chris)00.12,5961
7Maja Vester NielsenVolantis Ara Ararauna00.13,2871
8Lea Grotum NielsenSolvangens Tottenham Hot Spu. (Es...00.15,2581
9Simone Elkjær AndreassenStald Elkjærs Pinot Grigio (Manse)00.19,0791
10Lene GadkjærMalegas Inspector Tom Barnaby00.29,59111
11Heidi PerssonGrenens Isaac Newton (Buddy)00.32,47121
12Jeanette LörchVolantis Military Macaw (Mille)00.35,18131
13Wiktoria JanikowskaMk`s Air Pump00.41,25141
14Simone Elkjær AndreassenStald Elkjærs Nebbiolo (Maximus)10.10,5015
15Wiktoria JanikowskaMk's River Of Silver (Svea)10.10,6016
16Sanne Kolding JohansenSolens Rosewood10.14,0717
17Simone Elkjær AndreassenStald Elkjærs Cabernet . (Carl-Sø...10.18,6318
18Lene GadkjærMalegas Inspector Miss Marple10.19,7519
19Wiktoria JanikowskaMk's Plio10.20,8720
20Simone Elkjær AndreassenStald Elkjærs Pinot Noir (Dolf)10.34,6622
21Lea Grotum NielsenSunsets Lancaster Gate (Marlo)10.37,0723
22Wiktoria JanikowskaMk's Zini10.46,1824
23Jeanette LörchVolantis Zimt10.48,3225
24Jeanette LörchVolantis Scarlet Ibis (Scari)10.50,8826
25Signe BrenholdtSolens Apricot Glow20.17,4027
26Jeanette LörchVolantis Kurkuma (Kuck Kuck)20.21,6928
27Louise HansenRådved Nygård's M From20.22,5329
28Maria GadkjærMalegas Inspector Endeavour Morse20.24,2830
29Mette B.Cloudland Canyon20.35,0631
30Jeanette LörchVolantis Little Corella20.43,0332
31Simone Elkjær AndreassenStald Elkjærs Merlot30.23,1333
32Natasja Vester NielsenStald Fuglsangs Ilina30.26,6634
33Louise HansenRådved Nygård's V Cubars30.33,0935
34Wiktoria JanikowskaKlintens Brooks Range40.24,5936
v4Alma Kolding Hasle Nørgaa...Kandies Tawsan (Theis) (V)00.11,29
v8Rebecca JensenUniKins Darkest Night (Dalle) (V)00.13,53v8
v9Alma Kolding Hasle Nørgaa...Sundahls GCh. Gemytlig (Gunner) (V)00.17,94
u2Alma Kolding Hasle Nørgaa...Funnys Trochilus Polytmus (U)00.10,59
u10Maria GadkjærMalegas Inspector Hercule Poirot (U)00.21,0310
u20Maria GadkjærMalegas Inspector Frk. Scarlett (U)10.26,0021
Antal deltagere: 40.   Heraf veteraner: 3.   Og uden for konkurrence: 3.
Dommer: Regitze Reck
Sekretær: Patricia Møllnitz
Bedømmelsesmetode: A
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Svær lige
Dato: 2025-08-24 09:10

Plac.FørerKaninFejlTidCupPind
1Maja Vester NielsenTorhøjs Ch. Sugar Cookieloaf (Elva)00.16,8911
2Mia HansenDundines Four00.20,5321
3Maja Vester NielsenSunsets Fool Me Once (Findus)00.23,1931
4Charlotte EllebySundahls Texas00.29,2541
5Rebecca JensenHønsehusets Marylebone (Mai)00.29,7251
6Leonora KnakkergaardRozettas Theta Drama (Diana)00.32,1661
7Mia HansenRavens Use Your Nose (Notte)00.41,3571
8Betina Miller MathiesenKatholts Bat Out Of Hell (Helle)00.48,8581
9Regitze ReckSolgårdens State of the Art (Jaxx)01.11,4491
10Simone Elkjær AndreassenStald Elkjærs Sunshine (Sira)10.13,31101
11Maja Vester NielsenMk's GCh. Tawny Mining Bee10.13,93111
12Sanne Kolding JohansenFunnys Sweet Lemon (Sweety)10.16,6512
13Tina NylundGnistans Finnick Odair (Oden)10.23,8113
14Marlene BruhnHønsehusets Clare Castle10.24,9414
15Louise HansenHønsehusets Fancy Flyby10.25,2215
16Lisette KongerslevHønsehusets Mayfair10.28,8116
17Signe BrenholdtLightnings Tina10.30,7217
18Sanne Kolding JohansenKærets Physical Attraction (Saca)10.31,9718
19Natasja Vester NielsenTorhøjs Desert Rose10.32,5319
20Patricia MøllnitzDundines Molly Atwood10.36,4420
21Sanne Kolding JohansenLightnings I Am Confident10.41,5221
22Signe BrenholdtFunnys Queen Of Hearts10.43,9722
23Lisette KongerslevHønsehusets Love Is A Choice0+11.09,4423
24Signe BrenholdtFunnys Tiana0+11.15,0324
25Jeanette LörchVolantis Eine Prinzessin Zu W. (K...20.17,9325
26Natasja Vester NielsenTorhøjs Final Gates20.21,4326
27Natasja Vester NielsenHønsehusets Isle of Tiree20.26,4327
28Simone Elkjær AndreassenMk's Hazard Of Hearts (Flash)20.31,1228
29Sanne Kolding JohansenKærets Providence (Vilmer)20.32,7529
30Patricia MøllnitzKlundtes Capitao (Caspian)20.33,1830
31Wiktoria JanikowskaKlippeøens Thunderbird (T-Bird)20.40,3831
32Carina WilmLumoras Jet Black Heart (Bästis)20.42,3532
33Patricia MøllnitzDundines Beatrice Prior20.42,3833
34Louise HansenSundahls Blixenskiold (Hanne)20.53,0034
35Signe BrenholdtStampestaldens Almiros1+11.00,6635
36Maria GadkjærMalegas Love Me For A Reasen (Riz...21.15,1336
37Charlotte EllebySundahls Mississippi21.28,8837
38Patricia MøllnitzFunnys Lutetium (Tea)21.40,1338
39Betina Miller MathiesenKatholts Paradise By The Das. (Pa...30.29,8139
40Signe BrenholdtStampestaldens Matala30.40,6240
41Sanne Kolding JohansenHønsehusets Voyager of The . (Ves...30.41,2841
42Patricia MøllnitzNordalas Lemon Love30.41,5042
43Marlene BruhnHønsehusets Liberty of The Seas30.42,8143
44Carina WilmLumoras Don't Stop (Ashton)30.51,8544
45Leonora KnakkergaardSunsets Finsbury Park (Palle)40.26,9745
46Louise HansenGammelgaards Alluring Amethy. (Ag...41.06,1546
47Lisette KongerslevFunnys Sunset Beauty50.28,2547
48Carina WilmLumoras Arms Of A Stranger (Asko)4+11.35,5048
49Regitze ReckSolgårdens Cutting Edge (Zakk)3+1+22.15,6949
50Naija ChristiansenStald Trofasts Ag Argentum (Sille)70.47,3250
51Lene GadkjærStjerneregns Perfect5+32.32,4551
Uplac.Lea Grotum NielsenMølhøjgårds Blood Fall (Atlas)Trukket53
Uplac.Marlene BruhnJordbærgårdens Fancy FiretailTrukket53
Antal deltagere: 53.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Margrethe Jensen
Sekretær: Charlotte Elleby, Sanne Johansen
Bedømmelsesmetode: A
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Svær lige
Dato: 2025-08-24 13:03

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCupPind
1Rebecca JensenHønsehusets Marylebone (Mai)00.13,6300.22,0600.35,6911
2Charlotte EllebySundahls Texas00.25,4900.13,9700.39,4621
3Regitze ReckSolgårdens State of the Art (Jaxx)00.49,6800.44,9401.34,6241
4Mette B.Hønsehusets Fancy Flyby10.17,8100.14,4410.32,2551
5Patricia MøllnitzDundines Molly Atwood10.25,7500.15,6010.41,3571
6Sanne Kolding JohansenFunnys Sweet Lemon (Sweety)10.31,1200.18,8810.50,0081
7Signe BrenholdtLightnings Tina00.21,4110.38,0010.59,4191
8Natasja Vester NielsenTorhøjs Desert Rose10.45,0300.15,4111.00,44101
9Signe BrenholdtFunnys Queen Of Hearts00.43,4110.33,1611.16,57111
10Lisette KongerslevHønsehusets Love Is A Choice10.44,9000.38,0011.22,90121
11Leonora KnakkergaardSunsets Finsbury Park (Palle)10.14,5910.12,9320.27,5213
12Lisette KongerslevHønsehusets Mayfair10.17,7510.15,5920.33,3414
13Betina Miller MathiesenKatholts Bat Out Of Hell (Helle)10.20,0310.18,2220.38,2515
14Natasja Vester NielsenHønsehusets Isle of Tiree10.38,4010.18,8420.57,2416
15Patricia MøllnitzFunnys Lutetium (Tea)01.05,4721.02,2822.07,7518
16Simone Elkjær AndreassenStald Elkjærs Sunshine (Sira)10.34,75ej mødt19
17Patricia MøllnitzKlundtes Capitao (Caspian)20.22,2520
18Carina WilmLumoras Jet Black Heart (Bästis)20.25,7221
19Maja Vester NielsenTorhøjs Ch. Sugar Cookieloaf (Elva)20.27,0922
20Tina NylundGnistans Finnick Odair (Oden)20.30,2823
21Signe BrenholdtStampestaldens Matala20.30,9724
22Maja Vester NielsenSunsets Fool Me Once (Findus)20.33,9725
23Betina Miller MathiesenKatholts Paradise By The Das. (Pa...20.34,0026
24Sanne Kolding JohansenLightnings I Am Confident20.37,1827
25Sanne Kolding JohansenKærets Physical Attraction (Saca)20.38,8528
26Sanne Kolding JohansenKærets Providence (Vilmer)20.40,8729
27Lisette KongerslevFunnys Sunset Beauty20.41,7830
28Charlotte EllebySundahls Blixenskiold (Hanne)20.54,1931
29Jeanette LörchVolantis Eine Prinzessin Zu W. (K...30.26,6832
30Natasja Vester NielsenTorhøjs Final Gates30.28,2533
31Marlene BruhnHønsehusets Clare Castle30.28,4034
32Patricia MøllnitzDundines Beatrice Prior30.31,4035
33Carina WilmLumoras Don't Stop (Ashton)30.31,9136
34Marlene BruhnHønsehusets Liberty of The Seas2+10.35,3437
35Mia HansenRavens Use Your Nose (Notte)30.46,2538
36Carina WilmLumoras Arms Of A Stranger (Asko)31.27,4739
37Patricia MøllnitzNordalas Lemon Love40.25,6040
38Wiktoria JanikowskaKlippeøens Thunderbird (T-Bird)40.29,6041
39Mette B.Gammelgaards Alluring Amethy. (Ag...40.37,6242
40Simone Elkjær AndreassenMk's Hazard Of Hearts (Flash)40.40,1343
41Charlotte EllebySundahls Mississippi40.52,6344
42Signe BrenholdtFunnys Tiana41.14,2845
43Signe BrenholdtStampestaldens Almiros41.18,1246
44Lea Grotum NielsenMølhøjgårds Blood Fall (Atlas)2+21.41,3747
45Sanne Kolding JohansenHønsehusets Voyager of The . (Ves...50.32,2548
46Naija ChristiansenStald Trofasts Ag Argentum (Sille)50.45,1949
Uplac.Maria GadkjærMalegas Love Me For A Reasen (Riz...Trukket51
Uplac.Marlene BruhnJordbærgårdens Fancy FiretailTrukket51
u3Leonora KnakkergaardRozettas Theta Drama (Diana) (U)00.23,8800.15,6200.39,503
u5Maja Vester NielsenMk's GCh. Tawny Mining Bee (U)00.14,4110.20,5610.34,976
u15Mia HansenDundines Four (U)10.44,7210.30,6221.15,3417
Antal deltagere: 51.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 3.
Dommer: Louise Maiken Hansen
Sekretær: Natasja og Maja Nielsen
Bedømmelsesmetode: C1, ca 1/3
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2025-08-23 09:15

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCupPind
1Charlotte EllebySundahls Texas00.55,8700.20,8401.16,7111
2Mia HansenDundines Four00.49,3500.32,7201.22,0721
3Sanne Kolding JohansenKærets Physical Attraction (Saca)01.30,6301.04,0902.34,7231
4Maja Vester NielsenTorhøjs Ch. Sugar Cookieloaf (Elva)00.49,4610.29,6911.19,1541
5Betina Miller MathiesenKatholts Bat Out Of Hell (Helle)11.11,7200.37,7211.49,4451
6Natasja Vester NielsenTorhøjs Desert Rose10.51,1201.01,9711.53,0961
7Signe BrenholdtLightnings Tina00.52,3111.01,6611.53,9771
8Natasja Vester NielsenHønsehusets Isle of Tiree00.48,7211.12,3712.01,0981
9Maja Vester NielsenSunsets Fool Me Once (Findus)10.29,3110.25,3720.54,6891
10Maja Vester NielsenMk's GCh. Tawny Mining Bee10.31,9210.30,6021.02,52101
11Carina WilmLumoras Jet Black Heart (Bästis)10.41,6510.21,4121.03,06111
12Leonora KnakkergaardRozettas Theta Drama (Diana)00.55,3720.33,1221.28,49121
13Natasja Vester NielsenTorhøjs Final Gates11.03,7810.32,6921.36,4713
14Sanne Kolding JohansenKærets Providence (Vilmer)10.58,6510.37,9421.36,5914
15Lisette KongerslevHønsehusets Mayfair10.54,0310.44,5621.38,5915
16Jeanette LörchVolantis Eine Prinzessin Zu W. (K...10.47,5320.36,6931.24,2216
17Signe BrenholdtStampestaldens Matala10.59,1820.45,2231.44,4017
18Mia HansenUniKins Follow Your Heart (Helli)11.12,4120.55,4632.07,8718
19Marlene BruhnHønsehusets Liberty of The Seas01.23,5640.56,1642.19,7219
20Betina Miller MathiesenHønsehusets GCh. Miss Becket (Sof...00.29,3250.32,7851.02,1020
21Tina NylundGnistans Finnick Odair (Oden)20.31,1321
22Sanne Kolding JohansenFunnys Sweet Lemon (Sweety)20.42,0722
23Leonora KnakkergaardSunsets Finsbury Park (Palle)20.52,1223
24Heidi PerssonSunlights Magical Theory (Dobbi)21.11,3524
25Patricia MøllnitzDundines Molly Atwood21.11,6025
26Lisette KongerslevHønsehusets Love Is A Choice21.13,4426
27Signe BrenholdtFunnys Tiana21.14,0627
28Rebecca JensenHønsehusets Marylebone (Mai)21.29,6228
29Mia HansenRavens Use Your Nose (Notte)30.51,4129
30Sanne Kolding JohansenLightnings I Am Confident30.53,1830
31Betina Miller MathiesenMølhøjgårds Kingdom of Ash (Ashley)30.57,9431
32Leonora KnakkergaardLego-Gårdens Ch. Deimos (Julle)31.03,1932
33Rebecca JensenStampegårdens Frost Flower31.03,6333
34Wiktoria JanikowskaKlippeøens Thunderbird (T-Bird)31.08,6934
35Wiktoria JanikowskaFunnys Patagona Gigas (Payla)31.10,5735
36Patricia MøllnitzKlundtes Capitao (Caspian)31.14,6536
37Wiktoria JanikowskaMk's Miles Above (Alanis)31.16,2137
38Signe BrenholdtFunnys Queen Of Hearts31.16,6938
39Betina Miller MathiesenHønsehusets Rainbow Bridge40.56,8739
40Louise HansenGammelgaards Alluring Amethy. (Ag...40.59,6940
41Lisette KongerslevFunnys Sunset Beauty41.06,8441
42Patricia MøllnitzDundines Beatrice Prior41.16,6242
43Louise HansenHønsehusets Fancy Flyby41.29,1943
44Signe BrenholdtStampestaldens Almiros3+11.31,1244
45Carina WilmLumoras Don't Stop (Ashton)2+21.31,1345
46Marlene BruhnJordbærgårdens Fancy Firetail3+12.02,8446
47Sanne Kolding JohansenHønsehusets Voyager of The . (Ves...50.54,2547
48Marlene BruhnHønsehusets Clare Castle51.12,4748
49Louise HansenSundahls Blixenskiold (Hanne)51.35,1949
50Carina WilmLumoras Arms Of A Stranger (Asko)4+11.48,0350
51Regitze ReckSolgårdens State of the Art (Jaxx)4+12.06,7151
52Charlotte EllebySundahls Mississippi5+1+22.22,4152
53Lene GadkjærFunnys The Other Side (Sigurd)91.45,0353
54Lene GadkjærStjerneregns Perfect6+1+32.37,6354
Uplac.Maria GadkjærMalegas Love Me For A Reasen (Riz...Trukket56
Uplac.Regitze ReckSolgårdens Cutting Edge (Zakk)Trukket56
Antal deltagere: 56.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mette B.
Sekretær: Natasja Nielsen, Rebecca Jensen
Bedømmelsesmetode: C1, ca 1/3 i finale
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2025-08-23 15:50

Plac.FørerKaninFejlTidCupPind
1Maja Vester NielsenSunsets Fool Me Once (Findus)00.27,4311
2Mia HansenDundines Four00.35,2821
3Maja Vester NielsenTorhøjs Ch. Sugar Cookieloaf (Elva)00.41,4731
4Rebecca JensenHønsehusets Marylebone (Mai)00.43,7241
5Mia HansenRavens Use Your Nose (Notte)00.46,3151
6Mia HansenUniKins Follow Your Heart (Helli)01.09,8461
7Natasja Vester NielsenTorhøjs Desert Rose01.13,3271
8Sanne Kolding JohansenKærets Physical Attraction (Saca)01.14,5981
9Maja Vester NielsenMk's GCh. Tawny Mining Bee10.37,3191
10Sanne Kolding JohansenFunnys Sweet Lemon (Sweety)10.37,72101
11Leonora KnakkergaardRozettas Theta Drama (Diana)10.46,63111
12Sanne Kolding JohansenLightnings I Am Confident10.47,4412
13Lisette KongerslevHønsehusets Mayfair10.48,1913
14Signe BrenholdtLightnings Tina10.51,5014
15Signe BrenholdtFunnys Tiana10.51,5415
16Betina Miller MathiesenHønsehusets Rainbow Bridge10.53,5016
17Sanne Kolding JohansenKærets Providence (Vilmer)10.56,0917
18Lisette KongerslevHønsehusets Clare Castle10.59,7818
19Wiktoria JanikowskaFunnys Patagona Gigas (Payla)11.21,9319
20Jeanette LörchVolantis Eine Prinzessin Zu W. (K...20.32,3420
21Betina Miller MathiesenHønsehusets GCh. Miss Becket (Sof...20.32,7821
22Natasja Vester NielsenHønsehusets Isle of Tiree20.39,3522
23Leonora KnakkergaardLego-Gårdens Ch. Deimos (Julle)20.58,4723
24Wiktoria JanikowskaMk's Miles Above (Alanis)20.58,7524
25Carina WilmLumoras Don't Stop (Ashton)0+21.24,4725
26Louise HansenHønsehusets Fancy Flyby21.30,6226
27Lisette KongerslevHønsehusets Love Is A Choice21.31,1627
28Charlotte EllebySundahls Texas1+11.41,5028
29Betina Miller MathiesenMølhøjgårds Kingdom of Ash (Ashley)30.33,5630
30Heidi PerssonSunlights Magical Theory (Dobbi)30.37,9731
31Patricia MøllnitzKlundtes Capitao (Caspian)30.46,2532
32Leonora KnakkergaardSunsets Finsbury Park (Palle)30.48,5833
33Tina NylundGnistans Finnick Odair (Oden)30.49,7234
34Patricia MøllnitzDundines Molly Atwood30.51,9135
35Lisette KongerslevFunnys Sunset Beauty30.52,7236
36Patricia MøllnitzDundines Beatrice Prior30.54,6237
37Louise HansenSundahls Blixenskiold (Hanne)30.55,5938
38Rebecca JensenStampegårdens Frost Flower30.59,1539
39Lisette KongerslevHønsehusets Liberty of The Seas31.01,4140
40Signe BrenholdtStampestaldens Matala31.02,5741
41Signe BrenholdtStampestaldens Almiros31.08,6942
42Maria GadkjærMalegas Love Me For A Reasen (Riz...31.40,9643
43Natasja Vester NielsenTorhøjs Final Gates40.48,6244
44Carina WilmLumoras Jet Black Heart (Bästis)3+11.02,3445
45Signe BrenholdtFunnys Queen Of Hearts41.16,4746
46Louise HansenGammelgaards Alluring Amethy. (Ag...41.17,8147
47Sanne Kolding JohansenHønsehusets Voyager of The . (Ves...51.05,2548
48Regitze ReckSolgårdens State of the Art (Jaxx)51.09,9049
49Wiktoria JanikowskaKlippeøens Thunderbird (T-Bird)4+11.17,3450
50Carina WilmLumoras Arms Of A Stranger (Asko)4+1+12.01,0051
51Charlotte EllebySundahls Mississippi2+1+22.15,5052
Uplac.Lene GadkjærStjerneregns PerfectTrukket55
Uplac.Lisette KongerslevJordbærgårdens Fancy FiretailTrukket55
Uplac.Regitze ReckSolgårdens Cutting Edge (Zakk)Trukket55
u29Betina Miller MathiesenKatholts Bat Out Of Hell (Helle) (U)1+11.43,0029
Antal deltagere: 55.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Janni Brenholdt
Sekretær: Maria Gadkjær, Louise Hansen
Bedømmelsesmetode: A
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Elite lige
Dato: 2025-08-24 09:10

Plac.FørerKaninFejlTidCupCert.
1Joel Hansson LuhankoHønsehusets Gt Ch Isle of Kerrer....00.17,7811
2Maria GadkjærMalegas Ch. You Want Faith (Wilma)00.18,7821
3Tina NylundMilleniums Gd Ch Tilt-A-Swirl. (T...00.20,0031
4Betina Miller MathiesenSolgårdens GCh. Fiery Autumn S. (...00.20,7841
5Carina WilmCh Crystal Champagne (Glittra)00.21,2851
6Tina NylundGrenens S Ch Millennium Of Eq. (E...00.23,346
7Joel Hansson LuhankoGt Ch Mystery Of Love (SE) (Astrid)00.26,917
8Tina NylundGrenens Gt Ch Kisses Of Fire (Ash)00.28,188
9Carina WilmLumoras Heartbreak Weather (Hilma)00.30,949
10Mia HansenKlundtes Ch. Mystery Quest (Markus)00.32,7510
11Tina NylundRight's Ch Mathematicians (Emma)00.34,0011
12Tina NylundGnistans S Ch Dazzling Mag. (Tris...00.36,5012
13Mia HansenFunnys Ch. Titania00.50,8813
14Betina Miller MathiesenHønsehusets Rainbow Bridge00.51,5814
15Regitze ReckSolgårdens Ch. Enchanting Fal. (N...01.16,1215
16Tina NylundGrenens Gt Ch Don Quichotte10.17,4416
17Joel Hansson LuhankoMilleniums Gt Ch Forever & Ever (...10.18,7517
18Joel Hansson LuhankoFurukollens Gt Ch Confidence I. (...10.19,0318
19Tina NylundGrenens S Ch Afire Love (Lova)10.19,0619
20Joel Hansson LuhankoEikhaugens Gd Ch Trust The Ru. (R...10.22,3220
21Tina NylundGrenens Meliora (Mellie)10.24,0021
22Elin NylundGnistans Kelsey Sunshine (Kie)10.24,9422
23Joel Hansson LuhankoGrenens Thor's Thunder Crack. (Lu...10.28,0323
24Elin NylundGrenens Ch Icelantic Seeker (Kers...10.29,8724
25Wiktoria JanikowskaKlippeøens 007 Moonraker10.31,8525
26Carina WilmBjörklövets In Light of a Dre. (E...10.35,1326
27Rebecca JensenStampegårdens GCh. Worlds Playgro...10.35,3427
28Tina NylundGrenens Angel On Fire (Myra)10.37,3528
29Joel Hansson LuhankoGnistans Daisy Duke (SE) (Madicken)10.37,9729
30Sanne Kolding JohansenMk's GCh. Karma Of Love10.39,5930
31Regitze ReckSolgårdens GdCh. Tranquil Sum. (T...10.40,7531
32Maja Vester NielsenSunsets GCh. Roys Hill (Ravn)10.41,3732
33Patricia MøllnitzFunnys Epiphyllum (Esther)10.41,7533
34Elin NylundGrenens Ch Fleur Delacour (Bufflan)10.42,5334
35Wiktoria JanikowskaFunnys Patagona Gigas (Payla)10.47,1535
36Mette B.Hønsehusets Ch Tender Love10.49,5036
37Wiktoria JanikowskaMk's Flaming Love (Lola)20.19,4137
38Joel Hansson LuhankoKings S Ch Bonny Blue (Malva)20.20,1938
39Betina Miller MathiesenHønsehusets GCh. Miss Becket (Sof...20.25,7539
40Signe BrenholdtHønsehusets Windsor Bridge (Wilmar)20.32,3140
41Lisette KongerslevHønsehusets Ch. Miss Sheffield20.32,6941
42Maja Vester NielsenStenbjergs Joes Green Mile20.34,7242
43Tina NylundGrenens Wildfire Whizz-Bang (Wega)20.35,3843
44Leonora KnakkergaardMalegas Ch. No Matter What (Isla)20.35,8444
45Lisette KongerslevStampegårdens GdCh Weapon of The...20.38,4445
46Tina NylundGrenens Rewrite The Stars (Isolde)20.43,2546
47Lisette KongerslevHønsehusets SCh. Oasis of The Seas20.43,2847
48Mia HansenWinds Zaffer20.43,3848
49Betina Miller MathiesenSolgårdens Ch. Dazzling Midsum. (...20.46,3149
50Joel Hansson LuhankoGrenens Fire And Flames (SE) (Milo)1+10.48,3150
51Signe BrenholdtHønsehusets GCh. Bodiam Castle20.59,1351
52Line Hald AndersenStald Fuglsangs Dreams Come . (Ro...1+11.06,5652
53Betina Miller MathiesenKatholts Where Angels Sing (Sine)21.06,7853
54Elin NylundGrenens Chocolate Daisy30.21,8854
55Tina NylundGrenens Gt Ch Grete Ingeborg Nykk...30.25,6955
56Natasja Vester NielsenTorhøjs GCh. The Ship of Bri. (Sc...30.29,2856
57Joel Hansson LuhankoGrenens Fire It Up (SE) (Majken)30.39,3157
58Wiktoria JanikowskaStampegårdens Ch. Answers I. (Rag...30.44,1658
59Heidi PerssonSunlights Magical Theory (Dobbi)30.44,7559
60Mia HansenFunnys Impetus30.46,3760
61Mia HansenUniKins Follow Your Heart (Helli)30.49,4461
62Line Hald AndersenSolgårdens Ch. Ocean Dream (Malik)30.51,6362
63Rebecca JensenSunsets Ch. Ring of Fire30.53,0663
64Rebecca JensenStampegårdens Ch. Edge of Exi. (E...30.56,3464
65Patricia MøllnitzDundines Nolan Holloway30.56,6365
66Louise HansenStampegårdens Kill the Queen (Flo...2+10.56,7266
67Mia HansenKlundtes Burai Fighter30.57,6867
68Heidi PerssonBovinity Divinity (Bonny)2+11.06,3468
69Natasja Vester NielsenSolgårdens Ch. Millennium St. (My...2+11.09,1069
70Jeanette LörchVolantis GG Loving Heart (Taja)31.11,5370
71Maja Vester NielsenHarleys GCh. Foxtail (Tjalfe)40.17,0971
72Joel Hansson LuhankoGrenens Gt Ch Campfire Flame (Erik)40.19,1072
73Patricia MøllnitzDundines Cora Hale40.54,0973
74Patricia MøllnitzKlundtes GCh. Kometen (Kosmo)40.56,7874
75Carina WilmBjörklövets Blue Polka Dots (Dott...3+11.00,8475
76Rebecca JensenSundahls Tordenskiold3+11.09,9476
77Heidi PerssonMillenniums Tokyo Delight3+11.15,4777
78Wiktoria JanikowskaMk's Miles Above (Alanis)50.38,1278
79Patricia MøllnitzKlundtes Wild At Heart (Harley)50.48,6979
80Rebecca JensenStampegårdens Frost Flower4+10.52,6580
81Mia HansenFunnys Ch. Desdemona (Måne)61.02,1681
Uplac.Betina Miller MathiesenMølhøjgårds Kingdom of Ash (Ashley)Trukket84
Uplac.Carina WilmSilverados Gt Ch Dream Come. (Drö...Trukket84
Uplac.Elin NylundGrenens Mini-LiTrukket84
Antal deltagere: 84.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Marlene Bruhn
Sekretær: Lisette Kongerslev,
Bedømmelsesmetode: A
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Elite lige
Dato: 2025-08-24 13:30

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCupCert.
1Tina NylundGrenens Gt Ch Don Quichotte00.17,4700.15,2500.32,7211
2Joel Hansson LuhankoEikhaugens Gd Ch Trust The Ru. (R...00.26,2200.16,0900.42,3121
3Tina NylundGnistans S Ch Dazzling Mag. (Tris...00.23,8800.21,1200.45,0031
4Sanne Kolding JohansenMk's GCh. Karma Of Love00.26,3800.20,9600.47,3441
5Carina WilmCh Crystal Champagne (Glittra)00.37,8800.15,2800.53,1651
6Elin NylundGrenens Ch Fleur Delacour (Bufflan)00.24,8100.28,6300.53,446
7Maja Vester NielsenSunsets GCh. Roys Hill (Ravn)00.41,4400.38,5601.20,007
8Lisette KongerslevHønsehusets SCh. Oasis of The Seas00.50,2801.32,0302.22,318
9Joel Hansson LuhankoHønsehusets Gt Ch Isle of Kerrer....10.17,9100.15,6310.33,549
10Maja Vester NielsenStenbjergs Joes Green Mile00.17,5010.16,3110.33,8110
11Betina Miller MathiesenSolgårdens GCh. Fiery Autumn S. (...10.17,8400.16,5610.34,4011
12Tina NylundMilleniums Gd Ch Tilt-A-Swirl. (T...00.19,5010.17,6310.37,1312
13Joel Hansson LuhankoKings S Ch Bonny Blue (Malva)00.21,6310.19,4110.41,0413
14Tina NylundGrenens Meliora (Mellie)10.27,1200.18,6910.45,8114
15Tina NylundGrenens S Ch Afire Love (Lova)10.35,5000.17,5310.53,0315
16Joel Hansson LuhankoGt Ch Mystery Of Love (SE) (Astrid)00.39,6010.15,7810.55,3816
17Tina NylundGrenens Wildfire Whizz-Bang (Wega)10.47,0900.18,7511.05,8417
18Heidi PerssonSunlights Magical Theory (Dobbi)10.44,4700.38,8511.23,3218
19Joel Hansson LuhankoGnistans Daisy Duke (SE) (Madicken)00.38,4710.45,6611.24,1319
20Betina Miller MathiesenKatholts Where Angels Sing (Sine)00.48,9710.42,0011.30,9720
21Regitze ReckSolgårdens Ch. Enchanting Fal. (N...10.52,4400.46,3811.38,8221
22Joel Hansson LuhankoFurukollens Gt Ch Confidence I. (...10.17,6710.17,4120.35,0822
23Natasja Vester NielsenMalegas Ch. No Matter What (Isla)10.17,7210.20,1220.37,8423
24Joel Hansson LuhankoGrenens Gt Ch Campfire Flame (Erik)10.22,3710.17,1920.39,5624
25Maria GadkjærMalegas Ch. You Want Faith (Wilma)00.19,1620.24,2520.43,4125
26Wiktoria JanikowskaMk's Flaming Love (Lola)10.28,0310.17,0020.45,0326
27Carina WilmLumoras Heartbreak Weather (Hilma)10.25,4710.25,3520.50,8227
28Joel Hansson LuhankoMilleniums Gt Ch Forever & Ever (...10.34,0310.27,3221.01,3528
29Wiktoria JanikowskaFunnys Patagona Gigas (Payla)00.32,7120.29,1221.01,8329
30Rebecca JensenStampegårdens Ch. Edge of Exi. (E...00.44,0920.36,0621.20,1530
31Regitze ReckSolgårdens GdCh. Tranquil Sum. (T...00.45,7720.37,5621.23,3331
32Elin NylundGrenens Ch Icelantic Seeker (Kers...0+11.10,1010.35,2221.45,3232
33Tina NylundGrenens Gt Ch Grete Ingeborg Nykk...10.17,3720.15,6930.33,0633
34Mia HansenFunnys Ch. Desdemona (Måne)10.23,6820.17,1930.40,8734
35Lisette KongerslevHønsehusets Ch. Miss Sheffield10.34,3220.19,5930.53,9135
36Elin NylundGrenens Chocolate Daisy10.35,4120.21,6930.57,1036
37Tina NylundGrenens Rewrite The Stars (Isolde)10.25,1020.35,3731.00,4737
38Betina Miller MathiesenSolgårdens Ch. Dazzling Midsum. (...10.47,9320.19,4431.07,3738
39Tina NylundRight's Ch Mathematicians (Emma)10.41,8420.29,0331.10,8739
40Mia HansenWinds Zaffer10.45,0020.32,4131.17,4140
41Mia HansenFunnys Ch. Titania11.36,4420.41,1632.17,6041
42Natasja Vester NielsenTorhøjs GCh. The Ship of Bri. (Sc...0+10.59,131+11.26,5032.25,6342
43Tina NylundGrenens Gt Ch Kisses Of Fire (Ash)10.32,7230.28,5941.01,3143
44Rebecca JensenStampegårdens GCh. Worlds Playgro...10.35,9130.38,8441.14,7544
45Line Hald AndersenSolgårdens Ch. Ocean Dream (Malik)10.37,4150.37,2861.14,6945
46Maja Vester NielsenHarleys GCh. Foxtail (Tjalfe)20.18,1946
47Mette B.Hønsehusets Ch Tender Love20.20,0947
48Betina Miller MathiesenHønsehusets Rainbow Bridge20.21,1348
49Joel Hansson LuhankoGrenens Thor's Thunder Crack. (Lu...20.30,0349
50Patricia MøllnitzKlundtes Wild At Heart (Harley)20.40,4150
51Rebecca JensenStampegårdens Frost Flower20.41,7851
52Joel Hansson LuhankoGrenens Fire And Flames (SE) (Milo)20.46,8852
53Signe BrenholdtHønsehusets Windsor Bridge (Wilmar)20.49,4053
54Patricia MøllnitzKlundtes GCh. Kometen (Kosmo)20.49,6354
55Mia HansenKlundtes Ch. Mystery Quest (Markus)20.49,9755
56Lisette KongerslevStampegårdens GdCh Weapon of The...20.50,0956
57Elin NylundGnistans Kelsey Sunshine (Kie)20.51,4357
58Natasja Vester NielsenSolgårdens Ch. Millennium St. (My...20.58,1058
59Tina NylundGrenens Angel On Fire (Myra)21.13,7559
60Carina WilmBjörklövets Blue Polka Dots (Dott...1+11.22,8160
61Carina WilmBjörklövets In Light of a Dre. (E...21.36,6361
62Mia HansenKlundtes Burai Fighter1+11.33,7262
63Betina Miller MathiesenHønsehusets GCh. Miss Becket (Sof...30.31,8763
64Mia HansenUniKins Follow Your Heart (Helli)30.41,1564
65Heidi PerssonMillenniums Tokyo Delight30.41,8165
66Joel Hansson LuhankoGrenens Fire It Up (SE) (Majken)30.48,2166
67Signe BrenholdtHønsehusets GCh. Bodiam Castle30.48,9767
68Patricia MøllnitzDundines Nolan Holloway30.56,5968
69Louise HansenStampegårdens Kill the Queen (Flo...2+11.13,5069
70Patricia MøllnitzDundines Cora Hale31.25,3770
71Jeanette LörchVolantis GG Loving Heart (Taja)1+21.37,1671
72Wiktoria JanikowskaMk's Miles Above (Alanis)40.20,6372
73Mia HansenFunnys Impetus40.59,0373
74Wiktoria JanikowskaKlippeøens 007 Moonraker0+3+12.08,1574
75Heidi PerssonBovinity Divinity (Bonny)50.48,0675
76Tina NylundGrenens S Ch Millennium Of Eq. (E...4+11.45,5076
77Rebecca JensenSunsets Ch. Ring of Fire5+10.57,5977
78Patricia MøllnitzFunnys Epiphyllum (Esther)5+11.09,8578
79Rebecca JensenSundahls Tordenskiold5+11.15,5679
Uplac.Betina Miller MathiesenMølhøjgårds Kingdom of Ash (Ashley)Trukket84
Uplac.Carina WilmSilverados Gt Ch Dream Come. (Drö...Trukket84
Uplac.Elin NylundGrenens Mini-LiTrukket84
Uplac.Line Hald AndersenStald Fuglsangs Dreams Come . (Ro...Trukket84
Uplac.Wiktoria JanikowskaStampegårdens Ch. Answers I. (Rag...Trukket84
Antal deltagere: 84.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Leonora Ulrikke Knakkergaard
Sekretær: Rebecca Jensen, Maria Gadkjær
Bedømmelsesmetode: C1, ca 1/3
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2025-08-23 16:00

Plac.FørerKaninFejlTidCupCert.
1Tina NylundGrenens Gt Ch Kisses Of Fire (Ash)00.29,1811
2Joel Hansson LuhankoGt Ch Mystery Of Love (SE) (Astrid)00.32,1621
3Tina NylundGrenens S Ch Afire Love (Lova)00.32,8131
4Betina Miller MathiesenSolgårdens Ch. Dazzling Midsum. (...01.09,8741
5Tina NylundMilleniums Gd Ch Tilt-A-Swirl. (T...10.26,465
6Joel Hansson LuhankoGrenens Gt Ch Campfire Flame (Erik)10.27,126
7Carina WilmCh Crystal Champagne (Glittra)10.31,127
8Joel Hansson LuhankoFurukollens Gt Ch Confidence I. (...10.32,258
9Tina NylundRight's Ch Mathematicians (Emma)10.41,909
10Mia HansenKlundtes Ch. Mystery Quest (Markus)10.41,9310
11Tina NylundGrenens Meliora (Mellie)10.44,4311
12Sanne Kolding JohansenMk's GCh. Karma Of Love10.46,1212
13Tina NylundGrenens Angel On Fire (Myra)10.49,8413
14Mia HansenFunnys Ch. Desdemona (Måne)10.55,5914
15Signe BrenholdtHønsehusets GCh. Bodiam Castle11.00,1615
16Signe BrenholdtHønsehusets Windsor Bridge (Wilmar)11.09,9116
17Carina WilmBjörklövets In Light of a Dre. (E...0+11.16,9317
18Mette B.Hønsehusets Ch Tender Love0+11.23,1618
19Louise HansenStampegårdens Kill the Queen (Flo...11.25,6219
20Tina NylundGnistans S Ch Dazzling Mag. (Tris...11.29,3420
21Mia HansenFunnys Ch. Titania11.32,4421
22Joel Hansson LuhankoEikhaugens Gd Ch Trust The Ru. (R...20.32,3522
23Tina NylundGrenens S Ch Millennium Of Eq. (E...20.32,6623
24Tina NylundGrenens Wildfire Whizz-Bang (Wega)20.34,8824
25Elin NylundGrenens Ch Fleur Delacour (Bufflan)20.37,1525
26Joel Hansson LuhankoGrenens Thor's Thunder Crack. (Lu...20.37,9026
27Joel Hansson LuhankoHønsehusets Gt Ch Isle of Kerrer....20.39,0927
28Maja Vester NielsenSunsets GCh. Roys Hill (Ravn)20.45,5328
29Joel Hansson LuhankoGrenens Fire It Up (SE) (Majken)20.46,3229
30Wiktoria JanikowskaMk's Flaming Love (Lola)20.49,0030
31Joel Hansson LuhankoGnistans Daisy Duke (SE) (Madicken)20.51,4131
32Betina Miller MathiesenStampegårdens Crimson Twilight (L...21.00,0032
33Line Hald AndersenSolgårdens Ch. Ocean Dream (Malik)21.07,7833
34Betina Miller MathiesenKatholts Where Angels Sing (Sine)21.11,6534
35Regitze ReckSolgårdens GdCh. Tranquil Sum. (T...21.11,7535
36Joel Hansson LuhankoGrenens Fire And Flames (SE) (Milo)1+11.13,2836
37Mette B.Hønsehusets SCh. Oasis of The Seas21.14,6237
38Heidi PerssonBovinity Divinity (Bonny)1+11.15,4738
39Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Miss Sheffield1+11.32,2539
40Patricia MøllnitzFunnys Epiphyllum (Esther)21.56,7540
41Tina NylundGrenens Gt Ch Don Quichotte30.27,2841
42Joel Hansson LuhankoMilleniums Gt Ch Forever & Ever (...30.28,2842
43Elin NylundGrenens Chocolate Daisy30.39,1543
44Maja Vester NielsenHarleys GCh. Foxtail (Tjalfe)30.47,7544
45Elin NylundGrenens Ch Icelantic Seeker (Kers...30.48,3445
46Wiktoria JanikowskaStampegårdens Ch. Answers I. (Rag...30.49,5346
47Joel Hansson LuhankoKings S Ch Bonny Blue (Malva)2+10.50,4247
48Carina WilmLumoras Heartbreak Weather (Hilma)30.58,6648
49Maria GadkjærMalegas Ch. You Want Faith (Wilma)31.05,6349
50Maja Vester NielsenStenbjergs Joes Green Mile31.05,6650
51Leonora KnakkergaardMalegas Ch. No Matter What (Isla)31.09,0351
52Carina WilmBjörklövets Blue Polka Dots (Dott...31.17,7852
53Mia HansenKlundtes Burai Fighter31.28,3753
54Natasja Vester NielsenSolgårdens Ch. Millennium St. (My...31.34,0954
55Patricia MøllnitzFunnys Lutetium (Tea)31.34,7555
56Tina NylundGrenens Rewrite The Stars (Isolde)40.50,4156
57Elin NylundGnistans Kelsey Sunshine (Kie)41.04,3457
58Rebecca JensenStampegårdens GCh. Worlds Playgro...3+11.20,2258
59Mia HansenFunnys Impetus41.23,6659
60Mia HansenWinds Zaffer3+11.29,8560
61Natasja Vester NielsenTorhøjs GCh. The Ship of Bri. (Sc...3+11.33,6361
62Wiktoria JanikowskaKlippeøens 007 Moonraker41.55,8462
63Betina Miller MathiesenSolgårdens GCh. Fiery Autumn S. (...50.44,3463
64Tina NylundGrenens Gt Ch Grete Ingeborg Nykk...50.55,4164
65Patricia MøllnitzKlundtes Wild At Heart (Harley)50.57,1965
66Patricia MøllnitzKlundtes GCh. Kometen (Kosmo)51.33,1966
67Rebecca JensenSundahls Tordenskiold5+11.53,0067
68Patricia MøllnitzDundines Cora Hale6+11.45,2868
69Rebecca JensenStampegårdens Ch. Edge of Exi. (E...4+1+22.04,0669
70Line Hald AndersenStald Fuglsangs Dreams Come . (Ro...5+1+12.07,6070
71Jeanette LörchVolantis GG Loving Heart (Taja)3+2+22.15,9771
72Patricia MøllnitzDundines Nolan Holloway81.52,6272
73Heidi PerssonMillenniums Tokyo Delight9+11.20,1973
74Rebecca JensenSunsets Ch. Ring of Fire10+12.06,9174
Uplac.Carina WilmSilverados Gt Ch Dream Come. (Drö...Trukket77
Uplac.Elin NylundGrenens Mini-LiTrukket77
Uplac.Regitze ReckSolgårdens Ch. Enchanting Fal. (N...Trukket77
Antal deltagere: 77.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisette Kongerslev
Sekretær: Margethe Jensen, Maja Nielsen
Bedømmelsesmetode: A
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2025-08-23 09:15

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCupCert.
1Maja Vester NielsenStenbjergs Joes Green Mile01.20,9300.48,8802.09,8111
2Tina NylundGrenens S Ch Afire Love (Lova)10.33,0300.25,5910.58,6221
3Tina NylundGrenens Gt Ch Kisses Of Fire (Ash)10.34,2500.25,9311.00,1831
4Sanne Kolding JohansenMk's GCh. Karma Of Love10.34,0600.30,5011.04,5641
5Tina NylundGrenens S Ch Millennium Of Eq. (E...10.59,5000.32,5011.32,005
6Lisette KongerslevHønsehusets SCh. Oasis of The Seas01.13,0011.19,1612.32,166
7Joel Hansson LuhankoHønsehusets Gt Ch Isle of Kerrer....10.35,3410.22,0620.57,407
8Tina NylundGnistans S Ch Dazzling Mag. (Tris...00.34,5020.27,0621.01,568
9Tina NylundMilleniums Gd Ch Tilt-A-Swirl. (T...20.37,7500.25,1321.02,889
10Joel Hansson LuhankoEikhaugens Gd Ch Trust The Ru. (R...10.39,9010.32,3121.12,2110
11Joel Hansson LuhankoGnistans Daisy Duke (SE) (Madicken)10.45,3410.41,0021.26,3411
12Betina Miller MathiesenSolgårdens Ch. Dazzling Midsum. (...11.31,3511.02,3422.33,6912
13Tina NylundGrenens Gt Ch Don Quichotte20.26,4010.24,3830.50,7813
14Joel Hansson LuhankoMilleniums Gt Ch Forever & Ever (...10.37,2520.25,0031.02,2514
15Joel Hansson LuhankoGrenens Thor's Thunder Crack. (Lu...20.40,4210.31,1931.11,6115
16Elin NylundGrenens Chocolate Daisy10.43,7220.28,0031.11,7216
17Joel Hansson LuhankoGt Ch Mystery Of Love (SE) (Astrid)20.43,0310.31,2831.14,3117
18Elin NylundGrenens Ch Fleur Delacour (Bufflan)20.43,0710.32,4731.15,5418
19Tina NylundRight's Ch Mathematicians (Emma)10.42,311+10.56,2531.38,5619
20Tina NylundGrenens Meliora (Mellie)21.08,8210.30,4131.39,2320
21Carina WilmLumoras Heartbreak Weather (Hilma)1+11.05,6910.47,7831.53,4721
22Carina WilmBjörklövets In Light of a Dre. (E...11.10,3230.49,5941.59,9122
23Signe BrenholdtHønsehusets GCh. Bodiam Castle21.21,0620.49,2842.10,3423
24Mia HansenFunnys Ch. Titania21.27,7521.25,0342.52,7824
25Carina WilmCh Crystal Champagne (Glittra)20.34,2530.27,4151.01,6625
26Carina WilmSilverados Gt Ch Dream Come. (Drö...20.53,3131.04,0051.57,3126
27Mia HansenWinds Zaffer10.36,4150.47,9061.24,3127
28Joel Hansson LuhankoKings S Ch Bonny Blue (Malva)10.39,9050.45,8161.25,7128
29Signe BrenholdtHønsehusets Windsor Bridge (Wilmar)11.09,8151.01,5062.11,3129
30Regitze ReckSolgårdens GdCh. Tranquil Sum. (T...21.09,8451.00,1072.09,9430
31Tina NylundGrenens Gt Ch Grete Ingeborg Nykk...30.41,0031
32Joel Hansson LuhankoGrenens Gt Ch Campfire Flame (Erik)30.43,4432
33Joel Hansson LuhankoFurukollens Gt Ch Confidence I. (...30.44,0033
34Maja Vester NielsenHarleys GCh. Foxtail (Tjalfe)30.45,3834
35Wiktoria JanikowskaMk's Flaming Love (Lola)30.47,5635
36Tina NylundGrenens Wildfire Whizz-Bang (Wega)30.54,9736
37Mia HansenKlundtes Ch. Mystery Quest (Markus)30.58,8137
38Joel Hansson LuhankoGrenens Fire And Flames (SE) (Milo)2+10.59,7238
39Elin NylundGnistans Kelsey Sunshine (Kie)31.10,9739
40Carina WilmBjörklövets Blue Polka Dots (Dott...31.35,6940
41Elin NylundGrenens Ch Icelantic Seeker (Kers...2+11.44,0641
42Natasja Vester NielsenTorhøjs GCh. The Ship of Bri. (Sc...2+11.49,3442
43Maria GadkjærMalegas Ch. You Want Faith (Wilma)40.50,0643
44Mia HansenFunnys Ch. Desdemona (Måne)40.53,1944
45Betina Miller MathiesenSolgårdens GCh. Fiery Autumn S. (...41.00,9445
46Mette B.Hønsehusets Ch Tender Love3+11.14,8246
47Maja Vester NielsenSunsets GCh. Roys Hill (Ravn)41.24,4147
48Patricia MøllnitzFunnys Epiphyllum (Esther)41.33,8148
49Lisette KongerslevHønsehusets Ch. Miss Sheffield41.34,2849
50Mia HansenKlundtes Burai Fighter3+11.52,4750
51Rebecca JensenStampegårdens Ch. Edge of Exi. (E...3+11.55,8851
52Heidi PerssonMillenniums Tokyo Delight50.52,6252
53Leonora KnakkergaardMalegas Ch. No Matter What (Isla)50.54,1353
54Betina Miller MathiesenStampegårdens Crimson Twilight (L...51.04,0054
55Patricia MøllnitzKlundtes Wild At Heart (Harley)51.18,1055
56Louise HansenStampegårdens Kill the Queen (Flo...4+11.22,3456
57Patricia MøllnitzKlundtes GCh. Kometen (Kosmo)51.32,1957
58Heidi PerssonBovinity Divinity (Bonny)4+11.39,5358
59Tina NylundGrenens Rewrite The Stars (Isolde)60.49,4159
60Mia HansenFunnys Impetus61.08,0960
61Joel Hansson LuhankoGrenens Fire It Up (SE) (Majken)4+21.26,4761
62Betina Miller MathiesenKatholts Where Angels Sing (Sine)61.35,4162
63Patricia MøllnitzFunnys Lutetium (Tea)6+11.50,1663
64Regitze ReckSolgårdens Ch. Enchanting Fal. (N...3+1+22.18,0964
65Rebecca JensenSundahls Tordenskiold7+11.54,5065
66Wiktoria JanikowskaKlippeøens 007 Moonraker91.17,9766
67Patricia MøllnitzDundines Nolan Holloway91.41,5367
68Rebecca JensenSunsets Ch. Ring of Fire9+11.52,1668
Uplac.Line Hald AndersenSolgårdens Ch. Ocean Dream (Malik)Disk.78
Uplac.Elin NylundGrenens Mini-LiTrukket78
Uplac.Jeanette LörchVolantis GG Loving Heart (Taja)Trukket78
Uplac.Line Hald AndersenStald Fuglsangs Dreams Come . (Ro...Trukket78
Uplac.Lisette KongerslevStampegårdens GdCh Weapon of The...Trukket78
Uplac.Natasja Vester NielsenSolgårdens Ch. Millennium St. (My...Trukket78
Uplac.Patricia MøllnitzDundines Cora HaleTrukket78
Uplac.Rebecca JensenStampegårdens GCh. Worlds Playgro...Trukket78
Uplac.Tina NylundGrenens Angel On Fire (Myra)Trukket78
Uplac.Wiktoria JanikowskaStampegårdens Ch. Answers I. (Rag...Trukket78
Antal deltagere: 78.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Charlotte Elleby
Sekretær: Maja Nielsen, Leonora Knakkergaard
Bedømmelsesmetode: C1, ca 1/3 i finale
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Let Ræset

Plac.FørerKanin1: Plac2:PlacSamletNote
1Line Hald AndersenSolbakkens Eveline Wild (Elvira)314Hurtigst tid
2Leonora KnakkergaardMk's River Crown134
3Line Hald AndersenSolbakkens Black Baccara (Kiara)257
4Simone Elkjær AndreassenStald Elkjærs Shiraz (Trunte)9413
5Lene GadkjærMalegas Inspector Jack Frost12214
6Maria GadkjærMalegas Inspector Hercule Poirot61016
7Lene GadkjærMalegas Inspector Tom Barnaby111122
7Simone Elkjær AndreassenStald Elkjærs Cabernet . (Carl-Sø...41822
9Naija ChristiansenSolvangens Crystal Palace (Chris)17623
10Simone Elkjær AndreassenStald Elkjærs Pinot Grigio (Manse)16925
11Lea Grotum NielsenSolvangens Tottenham Hot Spu. (Es...18826
12Maria GadkjærMalegas Inspector Frk. Scarlett72128
13Wiktoria JanikowskaMk's River Of Silver (Svea)131629
14Simone Elkjær AndreassenStald Elkjærs Pinot Noir (Dolf)82230
15Jeanette LörchVolantis Kurkuma (Kuck Kuck)102838
16Maja Vester NielsenVolantis Ara Ararauna34741
16Wiktoria JanikowskaKlintens Brooks Range53641
18Sanne Kolding JohansenSolens Rosewood251742
19Louise HansenRådved Nygård's M From142943
20Lea Grotum NielsenSunsets Lancaster Gate (Marlo)212344
20Jeanette LörchVolantis Military Macaw (Mille)311344
22Wiktoria JanikowskaMk`s Air Pump321446
23Wiktoria JanikowskaMk's Zini232447
23Wiktoria JanikowskaMk's Plio272047
25Simone Elkjær AndreassenStald Elkjærs Nebbiolo (Maximus)331548
26Natasja Vester NielsenStald Fuglsangs Ilina153449
26Lene GadkjærMalegas Inspector Miss Marple301949
28Maria GadkjærMalegas Inspector Endeavour Morse223052
29Mette B.Cloudland Canyon293160
30Jeanette LörchVolantis Scarlet Ibis (Scari)352661
31Louise HansenRådved Nygård's V Cubars283563
31Jeanette LörchVolantis Zimt382563
33Simone Elkjær AndreassenStald Elkjærs Merlot363369
33Jeanette LörchVolantis Little Corella373269
Antal deltagere: 34.   Heraf veteraner: 0.  
Let Ræset
Til toppen

Lille Høst Cup

Plac.FørerKaninK1: PlacK2:PlacL1: PlacL2:PlacSamlet
1Mia HansenDundines Four2221723
2Maja Vester NielsenTorhøjs Ch. Sugar Cookieloaf (Elva)4312230
3Leonora KnakkergaardRozettas Theta Drama (Diana)12116332
4Charlotte EllebySundahls Texas1284235
5Maja Vester NielsenMk's GCh. Tawny Mining Bee10911636
6Rebecca JensenHønsehusets Marylebone (Mai)2845138
6Maja Vester NielsenSunsets Fool Me Once (Findus)9132538
8Natasja Vester NielsenTorhøjs Desert Rose67191042
9Signe BrenholdtLightnings Tina71417947
10Sanne Kolding JohansenFunnys Sweet Lemon (Sweety)221012852
11Sanne Kolding JohansenKærets Physical Attraction (Saca)38182857
11Betina Miller MathiesenKatholts Bat Out Of Hell (Helle)52981557
13Lisette KongerslevHønsehusets Mayfair1513161458
14Natasja Vester NielsenHønsehusets Isle of Tiree822271673
15Mia HansenRavens Use Your Nose (Notte)29573879
16Patricia MøllnitzDundines Molly Atwood253520787
17Lisette KongerslevHønsehusets Love Is A Choice2627231288
18Sanne Kolding JohansenKærets Providence (Vilmer)1417292989
18Louise HansenHønsehusets Fancy Flyby432615589
20Sanne Kolding JohansenLightnings I Am Confident3012212790
21Tina NylundGnistans Finnick Odair (Oden)2134132391
22Jeanette LörchVolantis Eine Prinzessin Zu W. (K...1620253293
23Carina WilmLumoras Jet Black Heart (Bästis)11453221109
24Signe BrenholdtFunnys Tiana27152445111
25Leonora KnakkergaardSunsets Finsbury Park (Palle)23334513114
26Natasja Vester NielsenTorhøjs Final Gates13442633116
27Patricia MøllnitzKlundtes Capitao (Caspian)36323020118
28Patricia MøllnitzDundines Beatrice Prior42373335147
29Carina WilmLumoras Don't Stop (Ashton)45254436150
30Louise HansenSundahls Blixenskiold (Hanne)49383431152
31Wiktoria JanikowskaKlippeøens Thunderbird (T-Bird)34503141156
32Louise HansenGammelgaards Alluring Amethy. (Ag...40474642175
33Sanne Kolding JohansenHønsehusets Voyager of The . (Ves...47484148184
34Charlotte EllebySundahls Mississippi52523744185
35Maria GadkjærMalegas Love Me For A Reasen (Riz...56433651186
36Marlene BruhnJordbærgårdens Fancy Firetail46555351205
Antal deltagere: 36.   Heraf veteraner: 0.  
Lille Høst Cup
Til toppen

Store Høst Cup

Plac.FørerKaninK1: PlacK2:PlacL1: PlacL2:PlacSamletNote
1Tina NylundMilleniums Gd Ch Tilt-A-Swirl. (T...9531229
2Tina NylundGrenens S Ch Afire Love (Lova)23191539
3Joel Hansson LuhankoGt Ch Mystery Of Love (SE) (Astrid)17271642Færrest fejl
4Carina WilmCh Crystal Champagne (Glittra)2575542
5Tina NylundGnistans S Ch Dazzling Mag. (Tris...82012343
6Joel Hansson LuhankoHønsehusets Gt Ch Isle of Kerrer....7271944
7Sanne Kolding JohansenMk's GCh. Karma Of Love41230450
8Joel Hansson LuhankoEikhaugens Gd Ch Trust The Ru. (R...102220254
9Tina NylundRight's Ch Mathematicians (Emma)199113978
10Joel Hansson LuhankoFurukollens Gt Ch Confidence I. (...338182281
11Joel Hansson LuhankoGnistans Daisy Duke (SE) (Madicken)1131291990
12Lisette KongerslevHønsehusets SCh. Oasis of The Seas63747898
13Mia HansenFunnys Ch. Titania2421134199
14Betina Miller MathiesenSolgårdens Ch. Dazzling Midsum. (...1244938103
14Maja Vester NielsenStenbjergs Joes Green Mile1504210103
16Carina WilmLumoras Heartbreak Weather (Hilma)2148927105
17Mia HansenKlundtes Ch. Mystery Quest (Markus)37101055112
18Joel Hansson LuhankoGrenens Thor's Thunder Crack. (Lu...15262349113
19Maja Vester NielsenSunsets GCh. Roys Hill (Ravn)4728327114
20Maria GadkjærMalegas Ch. You Want Faith (Wilma)4349225119
21Betina Miller MathiesenSolgårdens GCh. Fiery Autumn S. (...4563411123
22Regitze ReckSolgårdens GdCh. Tranquil Sum. (T...30353131127
23Wiktoria JanikowskaMk's Flaming Love (Lola)35303726128
24Signe BrenholdtHønsehusets Windsor Bridge (Wilmar)29164053138
25Mette B.Hønsehusets Ch Tender Love46183647147
26Lisette KongerslevHønsehusets Ch. Miss Sheffield49394135164
27Betina Miller MathiesenKatholts Where Angels Sing (Sine)62345320169
28Leonora KnakkergaardMalegas Ch. No Matter What (Isla)53514423171
29Mia HansenFunnys Ch. Desdemona (Måne)44148134173
30Mia HansenWinds Zaffer27604840175
31Tina NylundGrenens Gt Ch Grete Ingeborg Nykk...31645533183
32Maja Vester NielsenHarleys GCh. Foxtail (Tjalfe)34447146195
33Natasja Vester NielsenTorhøjs GCh. The Ship of Bri. (Sc...42615642201
34Rebecca JensenStampegårdens GCh. Worlds Playgro...78582744207
35Louise HansenStampegårdens Kill the Queen (Flo...56196669210
36Joel Hansson LuhankoGrenens Fire It Up (SE) (Majken)61295766213
37Rebecca JensenStampegårdens Ch. Edge of Exi. (E...51696430214
38Line Hald AndersenSolgårdens Ch. Ocean Dream (Malik)78336245218
39Wiktoria JanikowskaKlippeøens 007 Moonraker66622574227
40Mia HansenKlundtes Burai Fighter50536762232
41Patricia MøllnitzKlundtes Wild At Heart (Harley)55657950249
42Patricia MøllnitzKlundtes GCh. Kometen (Kosmo)57667454251
43Mia HansenFunnys Impetus60596073252
44Natasja Vester NielsenSolgårdens Ch. Millennium St. (My...78546958259
45Wiktoria JanikowskaStampegårdens Ch. Answers I. (Rag...78465884266
46Patricia MøllnitzDundines Nolan Holloway67726568272
47Rebecca JensenSunsets Ch. Ring of Fire68746377282
48Line Hald AndersenStald Fuglsangs Dreams Come . (Ro...78705284284
49Rebecca JensenSundahls Tordenskiold65677679287
50Jeanette LörchVolantis GG Loving Heart (Taja)78717071290
Antal deltagere: 50.   Heraf veteraner: 0.  
Store Høst Cup
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.