Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

HØST  CUP  2026  PÅ  LØGBALLE  CAMPING    DEN  8.  -  9.  AUGUST  2026

Tryk for at komme til:
Let ligeLet lige
Svær ligeSvær lige
Svær krogetSvær kroget
Elite ligeElite lige
Elite krogetElite kroget
Store Høst CupLille Høst Cup
Let Ræset


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige
Dato: 2026-08-08 13:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCupPind
1Tanja Bergh-PedersenUniKins Millionnaire (Millie)00.12,8800.08,6600.21,5411
2Lene GadkjærSunsets Matuidi Charo (Mau)00.12,9400.13,0300.25,9721
3Julie Bøje Due JensenSunsets Peach Gardens (Geo)00.11,2500.17,8400.29,0931
4Heidi Dahl PedersenKlippeøens Helios Akira Alex00.15,3100.16,4700.31,7841
5Elin NylundMellangårdens Two Lovers Point00.20,6000.13,6500.34,2551
6Julie Bøje Due JensenFuglsangs Paper Dust00.24,1900.10,5300.34,7261
7Tina NylundGrenens Mistress Mystic00.16,0700.18,7500.34,8271
8Erika DjerfMellangårdens Eagels Mere (Mira)00.25,8700.09,4300.35,3081
9Mia HansenKlundtes Glacier00.30,6800.12,0900.42,7791
10Maria GadkjærSunsets Ghost Valley (Gaya)00.23,5000.19,8100.43,31101
11Nikolaj HansenHøjvangs The Dark Defender (Dexter)00.38,5000.14,6600.53,16111
12Leonora KnakkergaardGrenens Beguiling Bubble00.09,5010.09,0310.18,5312
13Maja Vester NielsenKlippeøens Mireya Zoticos10.13,0600.10,6510.23,7113
14Mia HansenKlippeøens Mireya Baki10.11,2100.13,5310.24,7414
15Julie Bøje Due JensenFuglsangs Serenade In Siena00.22,0010.09,5010.31,5015
16Heidi Dahl PedersenFunnys Sonic10.25,4100.13,4710.38,8816
17Lene GadkjærMalegas Inspector Miss Marple00.16,0010.25,7510.41,7517
18Mia HansenMagics The Christmas Spirit Of Eve10.29,9400.12,0710.42,0118
19Jennifer RavnStald Elkjærs Sauvignon Blanc (Zo...00.22,6910.35,4410.58,1319
20Rebecca JensenKærets So Happy it Hurts (Huxi)20.13,0900.10,6220.23,7120
21Rebecca JensenGrenens Lincoln Red20.12,4700.12,9120.25,3821
22Heidi Dahl PedersenKlippeøens Helios Lior10.37,5010.33,4721.10,9722
23Tanja Bergh-PedersenLiljebackens Perplexity (Poxy)20.24,5910.23,0030.47,5923
24Sanne Kolding JohansenKærets Reckless (Theodore)20.45,1010.14,3430.59,4424
25Joel Hansson LuhankoGrenens Midnight Magic (Mauri)40.16,3700.16,3440.32,7125
26Sanne Kolding JohansenKærets Its Only Love40.52,4120.24,2261.16,6326
27Anke Tornbjerg NielsenChoko81.15,4171.32,66152.48,0727
Uplac.Anke Tornbjerg NielsenStampeTrukket28
v22Alma Kolding Hasle Nørgaa...Sundahls GCh. Gemytlig (Gunner) (V)00.38,1220.17,2520.55,37
v23Alma Kolding Hasle Nørgaa...Kandies Tawsan (Theis) (V)20.13,0710.15,0630.28,13
u11Victoria RavnMølhøjgårds Spirited Flame (Seth) (U)00.35,1800.15,8700.51,05
u19Alma Kolding Hasle Nørgaa...Funnys Trochilus Polytmus (U)00.21,7210.30,6310.52,35
u23Emily RanzauHønsehusets Feeling Exce. (Feeline) (U)20.09,6210.10,0030.19,62
Antal deltagere: 33.   Heraf veteraner: 2.   Og uden for konkurrence: 3.
Dommer: Margrethe Jensen
Sekretær: Patricia Møllnitz
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Let lige
Dato: 2026-08-09 12:50

Plac.FørerKaninFejlTidCupPind
1Rebecca JensenKærets So Happy it Hurts (Huxi)00.09,1011
2Julie Bøje Due JensenSunsets Peach Gardens (Geo)00.10,7831
3Julie Bøje Due JensenFuglsangs Serenade In Siena00.11,2841
4Nikolaj HansenHøjvangs The Dark Defender (Dexter)00.11,7251
5Heidi Dahl PedersenFunnys Sonic00.12,3171
6Rebecca JensenGrenens Lincoln Red00.12,4181
7Mia HansenKlippeøens Mireya Baki00.13,1991
8Heidi Dahl PedersenKlippeøens Helios Akira Alex00.13,28101
8Nikolaj HansenKlippeøens Mireya Zoticos00.13,28101
10Lene GadkjærSunsets Matuidi Charo (Mau)00.13,71121
11Mia HansenKlundtes Glacier00.14,03131
12Leonora KnakkergaardGrenens Beguiling Bubble00.14,31141
13Marlene BruhnJordbærgårdens Firestorm00.15,29151
14Mia HansenMagics The Christmas Spirit Of Eve00.16,53161
15Maria GadkjærSunsets Ghost Valley (Gaya)00.17,56171
16Joel Hansson LuhankoGrenens Midnight Magic (Mauri)00.29,32181
17Louise TovgaardKærets Victim of Love (Speedy)10.11,1921
18Jennifer RavnStald Elkjærs Sauvignon Blanc (Zo...10.11,2822
19Tanja Bergh-PedersenLiljebackens Perplexity (Poxy)10.12,1623
20Heidi Dahl PedersenKlippeøens Helios Lior10.16,6924
21Sanne Kolding JohansenKærets Reckless (Theodore)10.22,3125
22Lene GadkjærMalegas Inspector Miss Marple10.49,7226
23Julie Bøje Due JensenFuglsangs Paper Dust20.14,2827
24Sanne Kolding JohansenKærets Its Only Love30.19,0028
v16Sanne Kolding JohansenKandies Tawsan (Theis) (V)00.22,06
v22Sanne Kolding JohansenSundahls GCh. Gemytlig (Gunner) (V)10.34,75
u2Tanja Bergh-PedersenUniKins Millionnaire (Millie) (U)00.10,502
u5Tina NylundGrenens Mistress Mystic (U)00.12,006
u17Elin NylundMellangårdens Two Lovers Point (U)00.30,9819
u17Erika DjerfMellangårdens Eagels Mere (Mira) (U)10.08,9420
u21Victoria RavnMølhøjgårds Spirited Flame (Seth) (U)10.18,50
u22Maria GadkjærMalegas All That I Need (U)10.44,31
u24Sanne Kolding JohansenFunnys Trochilus Polytmus (U)20.24,35
Antal deltagere: 33.   Heraf veteraner: 2.   Og uden for konkurrence: 7.
Dommer: Margrethe Jensen
Sekretær: Natasja V. Nielsen
Bedømmelsesmetode: A
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Svær lige
Dato: 2026-08-09 09:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCupPind
1Betina Miller MathiesenKatholts Nowhere Fast00.16,3100.19,6900.36,0011
2Louise HansenRådved Nygård's C Brown (Bente)00.40,2800.12,6600.52,9421
3Wiktoria JanikowskaStampestaldens Hever Castle (Hélia)00.39,0300.22,7201.01,7531
4Leonora KnakkergaardSunsets Delfino Square00.33,0900.35,9001.08,9941
5Regitze ReckFunnys Double Delight00.54,1600.23,4701.17,6351
6Maria GadkjærMalegas Inspector Hercule Poirot10.21,5000.14,4410.35,9461
7Betina Miller MathiesenKatholts Paradise By The Das. (Pa...00.28,2110.15,2510.43,4671
8Elin NylundGrenens Different Daisy (Dagny)10.26,1300.17,5310.43,6681
9Line Hald AndersenSolbakkens Black Baccara (Kiara)10.26,1500.19,6910.45,849
10Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Nyala10.35,9700.13,8810.49,8510
11Patricia MøllnitzDundines Landon Gibson10.29,8700.24,9310.54,8011
12Heidi Dahl PedersenKlippeøens Kimijoki OfBal. (Kemij...00.28,4610.31,6911.00,1512
13Charlotte EllebySundahls Texas10.40,3800.34,1611.14,5413
14Nikolaj HansenHønsehusets Isle of Man10.44,7500.37,1311.21,8814
15Nikolaj HansenHønsehusets Fancy Feeling (Esme)10.42,1500.46,5611.28,7115
16Tanja Bergh-PedersenFunnys Eutoxeres Aquila (Aliz)10.29,1901.07,8111.37,0016
17Regitze ReckSolgårdens State of the Art (Jaxx)11.04,9101.00,4112.05,3217
18Natasja Vester NielsenKærets Feel Her Love (Chilli)10.12,7210.12,8120.25,5318
19Natasja Vester NielsenKærets Convergence (Bluey)00.16,6620.20,2820.36,9419
20Patricia MøllnitzDundines Beatrice Prior10.33,5010.19,6920.53,1920
21Line Hald AndersenSolbakkens Eveline Wild (Elvira)00.41,3520.44,1221.25,4721
22Patricia MøllnitzKlundtes Capitao (Caspian)10.48,1320.38,8131.26,9422
23Marlene BruhnHønsehusets Isle of Erraid20.17,6923
24Maria GadkjærTorhøjs Libertalia (Liby)20.31,4724
25Lisette KongerslevFunnys Sunset Beauty20.35,4425
26Leonora KnakkergaardSunsets Sous La Lune (Lulu)20.38,0626
27Nikolaj HansenGrenens British White (Olle)1+10.39,6927
28Tanja Bergh-PedersenUniKins Follow Your Mind (Fjarla)20.44,3128
29Betina Miller MathiesenStampegårdens Cloud Inversion (Ch...20.44,5429
30Wiktoria JanikowskaKlippeøens Mireya Constanze (Cenz...30.31,6330
31Patricia MøllnitzDundines Hardin Scott30.32,4331
32Wiktoria JanikowskaKlintens Brooks Range30.36,1532
33Leonora KnakkergaardNordalas Snowbright30.37,3433
34Marlene BruhnJordbærgårdens Una Instinct30.46,6934
35Charlotte EllebySundahls Mississippi31.31,1235
36Patricia MøllnitzFunnys Lutetium (Tea)31.58,0036
37Emily RanzauHønsehusets Feeling Exce. (Feeline)3+11.08,1337
Uplac.Lene GadkjærMalegas All That I Need (Niko)Trukket39
Uplac.Louise HansenGammelgaards Alluring Amethy. (Ag...Trukket39
Antal deltagere: 39.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Sanne Kolding Johansen
Sekretær: Regitze Reck
Bedømmelsesmetode: C1, ca 1/3
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Svær lige
Dato: 2026-08-09 13:45

Plac.FørerKaninFejlTidCupPind
1Charlotte EllebySundahls Texas00.15,4111
2Line Hald AndersenSolbakkens Black Baccara (Kiara)00.17,6321
3Betina Miller MathiesenKatholts Nowhere Fast00.18,6831
4Elin NylundGrenens Different Daisy (Dagny)00.19,7541
5Patricia MøllnitzDundines Landon Gibson00.24,6651
6Patricia MøllnitzDundines Hardin Scott00.28,0661
7Leonora KnakkergaardNordalas Snowbright00.30,0671
8Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Nyala00.35,6281
9Leonora KnakkergaardSunsets Sous La Lune (Lulu)00.36,6691
10Regitze ReckFunnys Double Delight00.41,37101
11Nikolaj HansenHønsehusets Fancy Feeling (Esme)00.42,69111
12Nikolaj HansenGrenens British White (Olle)00.51,34121
13Patricia MøllnitzFunnys Lutetium (Tea)01.03,53131
14Louise HansenRådved Nygård's C Brown (Bente)10.13,0914
15Betina Miller MathiesenKatholts Paradise By The Das. (Pa...10.23,3715
16Wiktoria JanikowskaStampestaldens Hever Castle (Hélia)10.27,6616
17Marlene BruhnHønsehusets Isle of Erraid10.29,5017
18Wiktoria JanikowskaKlippeøens Mireya Constanze (Cenz...10.31,2518
19Marlene BruhnJordbærgårdens Una Instinct10.33,4719
20Leonora KnakkergaardSunsets Delfino Square10.36,1020
21Nikolaj HansenHønsehusets Isle of Man10.36,7221
22Patricia MøllnitzDundines Beatrice Prior10.39,9122
23Tanja Bergh-PedersenFunnys Eutoxeres Aquila (Aliz)10.42,9723
24Wiktoria JanikowskaKlintens Brooks Range10.43,0924
25Charlotte EllebySundahls Mississippi10.45,7225
26Line Hald AndersenSolbakkens Eveline Wild (Elvira)10.48,4426
27Regitze ReckSolgårdens State of the Art (Jaxx)11.05,8727
28Sanne Kolding JohansenKærets Convergence (Bluey)20.32,6528
29Sanne Kolding JohansenKærets Feel Her Love (Chilli)20.36,9129
30Maria GadkjærMalegas Inspector Hercule Poirot20.37,0330
31Heidi Dahl PedersenKlippeøens Kimijoki OfBal. (Kemij...20.54,5831
32Betina Miller MathiesenStampegårdens Cloud Inversion (Ch...21.08,3032
33Lisette KongerslevFunnys Sunset Beauty30.25,1533
34Maria GadkjærTorhøjs Libertalia (Liby)31.10,8734
35Louise HansenGammelgaards Alluring Amethy. (Ag...31.41,2535
36Patricia MøllnitzKlundtes Capitao (Caspian)4+11.00,7036
Uplac.Tanja Bergh-PedersenUniKins Follow Your Mind (Fjarla)Trukket37
Antal deltagere: 37.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mia Pihlmann Hansen
Sekretær: Julie Bøje
Bedømmelsesmetode: A
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2026-08-08 09:15

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCupPind
1Wiktoria JanikowskaLego-Gårdens Timaru (Tandløs)00.34,2200.19,4100.53,6311
2Wiktoria JanikowskaMk's River Of Bronze (Beckie)00.34,3800.24,5000.58,8821
3Tanja Bergh-PedersenStald Fuglsangs Trevally00.34,3400.25,7501.00,0931
4Tina NylundGnistans Fairway Pilot (Alvin)00.37,9700.24,3401.02,3141
5Elin NylundGrenens Silver Inches (Inse)00.39,7500.31,8101.11,5651
6Mia HansenFunnys Queen Of Hearts00.35,1300.48,5001.23,6361
7Betina Miller MathiesenKatholts Nowhere Fast00.45,9700.46,8101.32,7871
8Tanja Bergh-PedersenUniKins Toto Riina (Edna)01.01,0900.52,5001.53,5981
9Maja Vester NielsenSunsets Fool Me Once (Findus)10.22,0000.21,4410.43,4491
10Nikolaj HansenGrenens British White (Olle)11.02,5000.23,1911.25,69101
11Heidi PerssonGnistans Fading Fire (Ida)00.47,9410.41,1311.29,0711
12Heidi PerssonGnistans Katniss Everdeen (India)10.42,3400.50,0611.32,4012
13Tanja Bergh-PedersenUniKins Numero Uno (Kimbo)10.45,8400.48,5911.34,4313
14Charlotte EllebySundahls Texas00.53,5310.44,3411.37,8714
15Regitze ReckFunnys Double Delight11.10,9100.48,8211.59,7315
16Elin NylundGrenens Minimi (Celeste)01.09,0911.04,5912.13,6816
17Wiktoria JanikowskaStampestaldens Hever Castle (Hélia)0+12.02,1901.16,2813.18,4717
18Patricia MøllnitzDundines Landon Gibson00.37,7520.26,2221.03,9718
19Julie Bøje Due JensenNatures Pacaya10.45,6910.25,0021.10,6919
20Maria GadkjærMalegas Inspector Hercule Poirot00.37,4420.43,2521.20,6920
21Line Hald AndersenSolbakkens Black Baccara (Kiara)10.56,8110.24,9421.21,7521
22Tanja Bergh-PedersenUniKins Blackhand (Magzim)10.47,7210.44,1321.31,8522
23Charlotte EllebyFunnys Sunset Beauty01.04,8920.31,9421.36,8323
24Elin NylundGrenens Different Daisy (Dagny)10.58,2510.46,3121.44,5624
25Julie Bøje Due JensenMk's Aramis (Alma)11.00,3510.45,1521.45,5025
26Maja Vester NielsenHønsehusets Isle of Man10.45,1620.48,3431.33,5026
27Patricia MøllnitzDundines Beatrice Prior10.43,9420.49,7231.33,6627
28Patricia MøllnitzDundines Hardin Scott11.04,2220.51,0331.55,2528
29Betina Miller MathiesenKatholts Paradise By The Das. (Pa...10.51,6830.44,7241.36,4029
30Leonora KnakkergaardSunsets Sous La Lune (Lulu)11.12,5030.29,7841.42,2830
31Tanja Bergh-PedersenStald Fuglsangs Cinnabar0+10.56,7231.39,5042.36,2231
32Maja Vester NielsenTorhøjs Treasure Island10.50,6540.35,4751.26,1232
33Louise HansenGammelgaards Alluring Amethy. (Ag...00.46,8860.37,5361.24,4133
34Sanne Kolding JohansenKærets Feel Her Love (Chilli)20.36,4434
35Louise HansenRådved Nygård's C Brown (Bente)20.42,4035
36Tanja Bergh-PedersenUniKins The Golden Ticket (Tea)20.46,1236
37Julie Bøje Due JensenFunnys Toucan Mango20.54,7237
38Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Nyala20.59,7538
39Tanja Bergh-PedersenUniKins Follow Your Mind (Fjarla)21.03,9039
40Regitze ReckSolgårdens State of the Art (Jaxx)21.47,8740
41Rebecca JensenStampegårdens Frost Flower30.50,7141
42Louise HansenHønsehusets Fancy Flyby30.51,4442
43Patricia MøllnitzKlundtes Capitao (Caspian)30.54,3143
44Nikolaj HansenHønsehusets Fancy Feeling (Esme)31.14,4144
45Sanne Kolding JohansenKærets Convergence (Bluey)40.45,1845
46Leonora KnakkergaardSunsets Delfino Square3+11.33,2246
47Leonora KnakkergaardNordalas Snowbright51.24,7247
48Tanja Bergh-PedersenFunnys Eutoxeres Aquila (Aliz)4+12.00,6048
Uplac.Charlotte EllebySundahls MississippiTrukket50
Uplac.Maria GadkjærTorhøjs Libertalia (Liby)Trukket50
u44Regitze ReckSolgårdens Ch. Enchanting Fall (U)31.00,25
Antal deltagere: 51.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Lisette Kongerslev
Sekretær: Rebecca Jensen
Bedømmelsesmetode: C1, ca 1/3
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2026-08-08 14:50

Plac.FørerKaninFejlTidCupPind
1Wiktoria JanikowskaLego-Gårdens Timaru (Tandløs)00.27,0011
2Maja Vester NielsenTorhøjs Treasure Island00.30,2521
3Tina NylundGnistans Fairway Pilot (Alvin)00.31,7231
4Patricia MøllnitzDundines Landon Gibson00.33,8741
5Maja Vester NielsenHønsehusets Isle of Man00.36,7251
6Lisette KongerslevFunnys Sunset Beauty00.41,0661
7Wiktoria JanikowskaMk's River Of Bronze (Beckie)00.41,5071
8Tanja Bergh-PedersenUniKins Blackhand (Magzim)00.41,8281
9Elin NylundGrenens Minimi (Celeste)00.47,7291
10Sanne Kolding JohansenKærets Convergence (Bluey)00.49,75101
11Julie Bøje Due JensenNatures Pacaya00.52,32111
12Julie Bøje Due JensenMk's Aramis (Alma)00.58,56121
13Heidi PerssonGnistans Fading Fire (Ida)01.06,50131
14Nikolaj HansenHønsehusets Fancy Feeling (Esme)01.10,79141
15Line Hald AndersenSolbakkens Black Baccara (Kiara)10.38,4717
16Louise HansenHønsehusets Fancy Flyby10.43,3118
17Louise HansenRådved Nygård's C Brown (Bente)10.46,4719
18Tanja Bergh-PedersenUniKins The Golden Ticket (Tea)10.46,9120
19Tanja Bergh-PedersenUniKins Numero Uno (Kimbo)10.47,4121
20Heidi PerssonGnistans Katniss Everdeen (India)10.48,6322
21Louise HansenGammelgaards Alluring Amethy. (Ag...10.49,5023
22Mia HansenFunnys Queen Of Hearts10.51,9124
23Betina Miller MathiesenKatholts Nowhere Fast11.03,5725
24Elin NylundGrenens Different Daisy (Dagny)11.04,4326
25Leonora KnakkergaardSunsets Delfino Square11.04,7527
26Charlotte EllebySundahls Mississippi11.26,1628
27Sanne Kolding JohansenKærets Feel Her Love (Chilli)20.26,3129
28Nikolaj HansenGrenens British White (Olle)20.34,1930
29Elin NylundGrenens Silver Inches (Inse)20.36,2531
30Maria GadkjærMalegas Inspector Hercule Poirot20.39,1832
31Patricia MøllnitzDundines Beatrice Prior20.40,0933
32Tanja Bergh-PedersenUniKins Toto Riina (Edna)20.45,5034
33Rebecca JensenStampegårdens Frost Flower20.50,3735
34Betina Miller MathiesenKatholts Paradise By The Das. (Pa...20.52,1536
35Leonora KnakkergaardSunsets Sous La Lune (Lulu)21.13,2837
36Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Nyala21.13,5738
37Wiktoria JanikowskaStampestaldens Hever Castle (Hélia)21.14,4339
38Charlotte EllebySundahls Texas1+11.27,2240
39Tanja Bergh-PedersenStald Fuglsangs Cinnabar21.29,6841
40Patricia MøllnitzDundines Hardin Scott30.48,7842
41Leonora KnakkergaardNordalas Snowbright31.14,4443
42Patricia MøllnitzKlundtes Capitao (Caspian)31.15,4444
43Regitze ReckFunnys Double Delight41.20,9145
44Julie Bøje Due JensenFunnys Toucan Mango3+11.21,2246
45Tanja Bergh-PedersenUniKins Follow Your Mind (Fjarla)41.23,5347
46Regitze ReckSolgårdens State of the Art (Jaxx)3+12.03,8748
47Maria GadkjærTorhøjs Libertalia (Liby)51.00,5649
u15Regitze ReckSolgårdens Ch. Enchanting Fall (U)01.13,50
u15Maja Vester NielsenSunsets Fool Me Once (Findus) (U)10.27,4115
u15Tanja Bergh-PedersenStald Fuglsangs Trevally (U)10.37,1516
Antal deltagere: 50.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 3.
Dommer: Lene Gadkjær
Sekretær: Maria Gadkjær
Bedømmelsesmetode: A
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2026-08-09 09:00

Plac.FørerKaninFejlTidCupCert.
1Elin NylundGnistans Kelsey Sunshine (Kie)00.17,9711
2Joel Hansson LuhankoGrenens Gt Ch Fire It Up (S. (Maj...00.18,1921
3Tina NylundGrenens S Ch Afire Love (Lova)00.19,2231
4Tina NylundGnistans Falling Fire (Engla)00.20,1641
5Patricia MøllnitzKlundtes GCh. Kometen (Kosmo)00.20,5351
6Tina NylundGnistans S Ch Dazzling Mag. (Tris...00.21,0661
7Tina NylundGrenens Last Swirl (Swea)00.28,8771
8Erika DjerfGrenens Themes of The Heart (Theo)00.29,1681
9Elin NylundGrenens Evening Primrose (Spräckla)00.32,1391
10Leonora KnakkergaardMk's River Crown00.37,4410
11Julie Bøje Due JensenNatures Pacaya00.38,8811
12Tina NylundNordalas Chocolate Fire (Saga)00.40,8412
13Mia HansenKlundtes Ch. Burai Fighter (Bruce)00.42,3413
14Wiktoria JanikowskaStald Trofasts Willy Wonka01.29,9414
15Nikolaj HansenSunsets Ch. Finsbury Park (Palle)10.16,4715
16Tanja Bergh-PedersenUniKins Ch. Mok'Nathal (Amal)10.17,5916
17Wiktoria JanikowskaMk's River Of Bronze (Beckie)10.20,2917
18Wiktoria JanikowskaMk's Miles Above (Alanis)10.27,1218
19Line Hald AndersenSolgårdens Ch. Ocean Dream (Malik)10.29,0919
20Joel Hansson LuhankoGt Ch Mystery Of Love (SE) (Astrid)10.29,7920
21Tina NylundGrenens Fearlessly Independent (A...10.29,9121
22Elin NylundGrenens Meliora (Mellie)10.30,0922
23Tina NylundGnistans Finnick Odair (Oden)10.30,4723
24Erika DjerfCh Lovers Leap (Laika)10.31,5624
25Heidi PerssonGnistans Fading Fire (Ida)10.31,8125
26Joel Hansson LuhankoNordalas First Love10.32,0926
27Tanja Bergh-PedersenUniKins Blackhand (Magzim)10.32,6227
28Heidi PerssonSunlights Magical Theory (Dobbi)10.34,4728
29Natasja Vester NielsenMk's Great Bull10.35,3429
30Tina NylundGrenens Gt Ch Don Quichotte (Isor)10.35,5930
31Mia HansenDundines Four10.44,1931
32Natasja Vester NielsenSunsets GCh. Roys Hill (Ravn)10.45,3732
33Rebecca JensenHønsehusets Marylebone (Mai)10.47,4733
34Heidi PerssonGnistans Katniss Everdeen (India)10.48,9134
35Tanja Bergh-PedersenUniKins Numero Uno (Kimbo)10.50,3735
36Betina Miller MathiesenSolgårdens GCh. Dazzling Midsu. (...11.00,6536
37Joel Hansson LuhankoGrenens Gt Ch Fire And Flames. (M...20.20,8837
38Betina Miller MathiesenStampegårdens Ch. Crimson Twi. (L...20.24,1538
39Betina Miller MathiesenHønsehusets GCh. Miss Becket (Sof...20.26,6939
40Erika DjerfGrenens Hearty Starty (Tyra)20.29,0740
41Erika DjerfMilleniums Gt Ch Imperial Amaz. (...20.32,5641
42Sanne Kolding JohansenSolens Rosewood20.33,1242
43Betina Miller MathiesenKatholts Ch. Bat Out Of Hell (Hel...1+10.33,9143
44Sanne Kolding JohansenHønsehusets High Level Bridge20.34,6644
45Tanja Bergh-PedersenUniKins Follow Your Heart (Helli)20.36,3445
46Natasja Vester NielsenStald Trofasts Ch. Charlie Bu. (B...20.38,5046
47Lisette KongerslevHønsehusets Mayfair20.40,5947
48Patricia MøllnitzFunnys Epiphyllum (Esther)20.41,6048
49Regitze ReckSolgårdens Ch. Enchanting Fall20.42,3849
50Patricia MøllnitzDundines Molly Atwood20.42,8250
51Tanja Bergh-PedersenStald Trofasts Veruca Salt (Veera)20.43,0651
52Tanja Bergh-PedersenStald Fuglsangs Cinnabar20.47,0052
53Natasja Vester NielsenSolgårdens Ch. Millennium St. (My...20.49,2853
54Tina NylundGrenens Sunny Spell (Signe)20.49,2854
55Mia HansenFunnys Queen Of Hearts1+10.52,8255
56Sanne Kolding JohansenKærets Providence (Vilmer)1+10.54,7856
57Natasja Vester NielsenMalegas Ch. No Matter What (Isla)21.01,0057
58Wiktoria JanikowskaMk's Ch. Flaming Love (Lola)21.07,0758
59Tanja Bergh-PedersenUniKins Toto Riina (Edna)1+11.08,7259
60Wiktoria JanikowskaLego-Gårdens Timaru (Tandløs)1+11.33,0960
61Natasja Vester NielsenSunsets Fool Me Once (Findus)30.19,1361
62Sanne Kolding JohansenGrenens SCh. Campfire Flame (Erik)30.19,2262
63Elin NylundGrenens Chocolate Daisy30.25,6963
64Elin NylundGrenens Silver Inches (Inse)30.34,5064
65Regitze ReckSolgårdens GdCh. Tranquil Sum. (T...30.40,1065
66Joel Hansson LuhankoMilleniums Elentári (Elvëa)30.47,0766
67Joel Hansson LuhankoGnistans Gt Ch Daisy Duke. (Madic...30.47,6067
68Tanja Bergh-PedersenStald Fuglsangs Trevally2+10.56,0668
69Patricia MøllnitzKlundtes Wild At Heart (Harley)30.58,9769
70Natasja Vester NielsenTorhøjs SCh. The Ship of Bri. (Sc...30.59,6570
71Wiktoria JanikowskaStampegårdens Ch. Answers I. (Rag...31.01,4671
72Lisette KongerslevHønsehusets Ch Tender Love2+11.10,6972
73Tina NylundGrenens Angel On Fire (Myra)31.10,9473
74Elin NylundGrenens Minimi (Celeste)2+11.48,4074
75Mia HansenKlundtes GCh. Mystery Quest (Mark...40.38,6975
76Patricia MøllnitzDundines Nolan Holloway40.38,7876
77Line Hald AndersenSolbakkens Dream In Gold (Lukas)40.39,8877
78Mia HansenFunnys Impetus40.46,6578
79Sanne Kolding JohansenFunnys Sweet Lemon (Sweety)3+10.50,9479
80Mia HansenRavens Use Your Nose (Notte)3+12.01,0380
81Leonora KnakkergaardRozettas Theta Drama (Diana)50.37,6581
82Joel Hansson LuhankoGnistans Ch Yellow Jill (Ulla)50.37,8882
83Tina NylundGnistans Fairway Pilot (Alvin)50.43,7283
84Rebecca JensenStampegårdens Ch. Edge of Exi. (E...4+10.52,5384
85Tanja Bergh-PedersenUniKins The Golden Ticket (Tea)5+11.07,0385
86Betina Miller MathiesenKatholts GCh. Where Angels Si. (S...71.02,2586
87Rebecca JensenStampegårdens GCh. Worlds Playgro...7+10.55,1987
Uplac.Elin NylundGrenens Nocturnal Rainbows (Nellie)Trukket94
Uplac.Julie Bøje Due JensenMk's Aramis (Alma)Trukket94
Uplac.Line Hald AndersenStald Fuglsangs Ch. Dreams C. (Ro...Trukket94
Uplac.Lisette KongerslevHønsehusets Love Is A ChoiceTrukket94
Uplac.Louise HansenHønsehusets Fancy FlybyTrukket94
Uplac.Marlene BruhnJordbærgårdens Fancy FiretailTrukket94
Uplac.Mia HansenWinds ZafferTrukket94
Antal deltagere: 94.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Charlotte Elleby
Sekretær: Rebecca Jensen, Louise Hansen
Bedømmelsesmetode: A
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2026-08-09 14:24

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCupCert.
1Natasja Vester NielsenMk's Great Bull00.19,5000.16,8500.36,3511
2Tina NylundGrenens Last Swirl (Swea)00.27,0000.18,7800.45,7821
3Tina NylundNordalas Chocolate Fire (Saga)00.23,3400.40,5601.03,9031
4Mia HansenDundines Four00.33,5000.30,5601.04,0641
5Patricia MøllnitzFunnys Epiphyllum (Esther)00.44,6900.33,3501.18,0451
6Joel Hansson LuhankoGnistans Gt Ch Daisy Duke. (Madic...00.47,2800.35,4401.22,7261
7Tanja Bergh-PedersenUniKins Toto Riina (Edna)00.52,0600.47,1501.39,2171
8Betina Miller MathiesenSolgårdens GCh. Dazzling Midsu. (...01.01,9701.06,0302.08,0081
9Tina NylundGrenens S Ch Afire Love (Lova)00.19,9710.21,5310.41,5091
10Tina NylundGrenens Angel On Fire (Myra)00.33,4010.22,3110.55,7110
11Leonora KnakkergaardMk's River Crown00.39,1810.18,6210.57,8011
12Wiktoria JanikowskaMk's River Of Bronze (Beckie)00.31,4010.26,9710.58,3712
13Elin NylundGrenens Meliora (Mellie)00.26,1010.33,0610.59,1613
14Natasja Vester NielsenSolgårdens Ch. Millennium St. (My...00.28,0910.35,4411.03,5314
15Erika DjerfMilleniums Gt Ch Imperial Amaz. (...00.28,4110.36,5611.04,9715
16Natasja Vester NielsenTorhøjs SCh. The Ship of Bri. (Sc...00.32,6610.41,1911.13,8516
17Regitze ReckSolgårdens Ch. Enchanting Fall00.53,1610.20,8211.13,9817
18Rebecca JensenHønsehusets Marylebone (Mai)00.38,4110.38,1511.16,5618
19Sanne Kolding JohansenKærets Providence (Vilmer)00.39,8410.38,9111.18,7519
20Natasja Vester NielsenSunsets Fool Me Once (Findus)00.17,6920.23,3220.41,0120
21Line Hald AndersenSolgårdens Ch. Ocean Dream (Malik)00.17,8820.23,5620.41,4421
22Tina NylundGrenens Sunny Spell (Signe)00.26,5920.32,5620.59,1522
23Lisette KongerslevHønsehusets Mayfair00.34,8820.25,8421.00,7223
24Tina NylundGnistans Fairway Pilot (Alvin)00.35,6820.32,3121.07,9924
25Betina Miller MathiesenStampegårdens Ch. Crimson Twi. (L...00.35,6330.16,0630.51,6925
26Tanja Bergh-PedersenStald Trofasts Veruca Salt (Veera)00.28,1530.33,6231.01,7726
27Natasja Vester NielsenMalegas Ch. No Matter What (Isla)00.41,6541.36,5642.18,2127
28Wiktoria JanikowskaStald Trofasts Willy Wonka01.12,2541.40,1642.52,4128
29Joel Hansson LuhankoGrenens Gt Ch Fire And Flames. (M...10.17,1529
30Nikolaj HansenSunsets Ch. Finsbury Park (Palle)10.17,3730
31Erika DjerfGrenens Hearty Starty (Tyra)10.18,5631
32Tina NylundGnistans S Ch Dazzling Mag. (Tris...10.21,0632
33Elin NylundGrenens Silver Inches (Inse)10.21,4333
34Elin NylundGrenens Evening Primrose (Spräckla)10.21,6234
35Natasja Vester NielsenSunsets GCh. Roys Hill (Ravn)10.22,5035
36Tina NylundGnistans Falling Fire (Engla)10.23,0936
37Julie Bøje Due JensenNatures Pacaya10.23,3137
38Wiktoria JanikowskaMk's Miles Above (Alanis)10.24,8238
39Erika DjerfGrenens Themes of The Heart (Theo)10.28,1639
40Tanja Bergh-PedersenUniKins Ch. Mok'Nathal (Amal)10.28,3140
41Joel Hansson LuhankoGrenens Gt Ch Fire It Up (S. (Maj...10.28,6641
42Tina NylundGnistans Finnick Odair (Oden)10.29,8442
43Heidi PerssonSunlights Magical Theory (Dobbi)10.33,6643
44Tanja Bergh-PedersenUniKins Blackhand (Magzim)10.34,9144
45Sanne Kolding JohansenHønsehusets High Level Bridge10.35,4445
46Tanja Bergh-PedersenUniKins Numero Uno (Kimbo)10.38,2546
47Mia HansenKlundtes GCh. Mystery Quest (Mark...10.38,6647
48Erika DjerfCh Lovers Leap (Laika)10.39,8548
49Mia HansenKlundtes Ch. Burai Fighter (Bruce)10.42,5749
50Sanne Kolding JohansenFunnys Sweet Lemon (Sweety)10.44,0950
51Lisette KongerslevHønsehusets Ch Tender Love10.47,7851
52Wiktoria JanikowskaMk's Ch. Flaming Love (Lola)10.48,9752
53Betina Miller MathiesenKatholts GCh. Where Angels Si. (S...10.52,2553
54Elin NylundGrenens Minimi (Celeste)0+11.37,9754
55Joel Hansson LuhankoGt Ch Mystery Of Love (SE) (Astrid)20.17,7155
56Sanne Kolding JohansenSolens Rosewood20.18,8256
57Tina NylundGrenens Fearlessly Independent (A...20.19,1057
58Elin NylundGrenens Chocolate Daisy20.19,8258
59Patricia MøllnitzDundines Molly Atwood20.32,8559
60Betina Miller MathiesenKatholts Ch. Bat Out Of Hell (Hel...1+10.38,4360
61Heidi PerssonGnistans Katniss Everdeen (India)20.41,9461
62Patricia MøllnitzKlundtes GCh. Kometen (Kosmo)20.51,4162
63Line Hald AndersenStald Fuglsangs Ch. Dreams C. (Ro...1+10.59,6363
64Tanja Bergh-PedersenStald Fuglsangs Trevally1+11.05,9464
65Leonora KnakkergaardRozettas Theta Drama (Diana)30.37,0065
66Patricia MøllnitzKlundtes Wild At Heart (Harley)30.43,6366
67Wiktoria JanikowskaStampegårdens Ch. Answers I. (Rag...30.46,1067
68Line Hald AndersenSolbakkens Dream In Gold (Lukas)30.47,9768
69Rebecca JensenStampegårdens GCh. Worlds Playgro...30.50,0069
70Patricia MøllnitzDundines Nolan Holloway30.51,8770
71Tanja Bergh-PedersenStald Fuglsangs Cinnabar30.53,0671
72Tanja Bergh-PedersenUniKins Follow Your Heart (Helli)30.56,7272
73Tanja Bergh-PedersenUniKins The Golden Ticket (Tea)2+10.57,3473
74Mia HansenFunnys Queen Of Hearts30.57,6974
75Joel Hansson LuhankoGnistans Ch Yellow Jill (Ulla)2+11.05,8875
76Regitze ReckSolgårdens GdCh. Tranquil Sum. (T...2+11.15,9176
77Heidi PerssonGnistans Fading Fire (Ida)31.16,9177
78Mia HansenRavens Use Your Nose (Notte)31.36,7878
79Elin NylundGnistans Kelsey Sunshine (Kie)40.17,7279
80Tina NylundGrenens Gt Ch Don Quichotte (Isor)40.18,5380
81Sanne Kolding JohansenGrenens SCh. Campfire Flame (Erik)40.21,6381
82Joel Hansson LuhankoNordalas First Love40.31,6282
83Mia HansenFunnys Impetus3+11.06,4783
84Rebecca JensenStampegårdens Ch. Edge of Exi. (E...3+11.07,0684
85Mia HansenWinds Zaffer3+11.10,5485
86Natasja Vester NielsenStald Trofasts Ch. Charlie Bu. (B...50.59,4186
87Joel Hansson LuhankoMilleniums Elentári (Elvëa)4+11.09,3487
88Wiktoria JanikowskaLego-Gårdens Timaru (Tandløs)4+11.43,3888
89Elin NylundGrenens Nocturnal Rainbows (Nellie)3+3+22.24,6389
Uplac.Betina Miller MathiesenHønsehusets GCh. Miss Becket (Sof...Trukket92
Uplac.Julie Bøje Due JensenMk's Aramis (Alma)Trukket92
Uplac.Louise HansenHønsehusets Fancy FlybyTrukket92
Antal deltagere: 92.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Maria Gadkjær
Sekretær: Line & Betina
Bedømmelsesmetode: C1, ca 1/3
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2026-08-08 09:15

Plac.FørerKaninFejlTidCupCert.
1Joel Hansson LuhankoGrenens Gt Ch Fire And Flames. (M...00.24,4411
2Tina NylundGnistans S Ch Dazzling Mag. (Tris...00.27,4721
3Joel Hansson LuhankoGrenens Gt Ch Fire It Up (S. (Maj...00.28,4031
4Sanne Kolding JohansenGrenens SCh. Campfire Flame (Erik)00.35,9041
5Lisette KongerslevHønsehusets Mayfair00.37,5351
6Tina NylundNordalas Chocolate Fire (Saga)00.41,7861
7Tina NylundGrenens Sunny Spell (Signe)00.43,8871
8Erika DjerfGrenens Hearty Starty (Tyra)00.47,038
9Lisette KongerslevHønsehusets Ch Tender Love01.01,819
10Natasja Vester NielsenTorhøjs SCh. The Ship of Bri. (Sc...01.07,9710
11Tina NylundGrenens Gt Ch Don Quichotte (Isor)10.28,2311
12Tina NylundGnistans Finnick Odair (Oden)10.28,8712
13Patricia MøllnitzKlundtes Wild At Heart (Harley)10.34,1213
14Maja Vester NielsenSunsets GCh. Roys Hill (Ravn)10.34,7814
15Elin NylundGnistans Kelsey Sunshine (Kie)10.38,5615
16Sanne Kolding JohansenSolens Rosewood10.39,1316
17Erika DjerfMilleniums Gt Ch Imperial Amaz. (...10.39,9517
18Wiktoria JanikowskaStald Trofasts Willy Wonka10.40,0018
19Elin NylundGrenens Evening Primrose (Spräckla)10.40,1919
20Maja Vester NielsenMk's Great Bull10.40,6620
21Tina NylundGrenens Last Swirl (Swea)10.41,4721
22Tina NylundGrenens Angel On Fire (Myra)10.43,2822
23Erika DjerfGrenens Themes of The Heart (Theo)10.44,5323
24Elin NylundGrenens Chocolate Daisy10.45,7824
25Tina NylundGrenens S Ch Afire Love (Lova)10.46,4025
26Elin NylundGrenens Meliora (Mellie)10.48,6226
27Joel Hansson LuhankoNordalas First Love10.48,9727
28Erika DjerfCh Lovers Leap (Laika)10.50,3428
29Mia HansenDundines Four10.51,0029
30Tanja Bergh-PedersenStald Trofasts Veruca Salt (Veera)10.53,8830
31Betina Miller MathiesenStampegårdens Ch. Crimson Twi. (L...10.54,0731
32Mia HansenKlundtes Ch. Burai Fighter (Bruce)10.58,7232
33Tanja Bergh-PedersenUniKins Follow Your Heart (Helli)11.06,4433
34Maja Vester NielsenTorhøjs Ch. Sugar Cookieloaf (Elva)11.10,2834
35Betina Miller MathiesenKatholts Ch. Bat Out Of Hell (Hel...11.11,0635
36Leonora KnakkergaardMk's River Crown11.14,1536
37Nikolaj HansenSunsets Ch. Finsbury Park (Palle)0+11.26,1937
38Tina NylundGnistans Falling Fire (Engla)20.31,8138
39Tanja Bergh-PedersenUniKins Ch. Mok'Nathal (Amal)20.34,5739
40Patricia MøllnitzKlundtes GCh. Kometen (Kosmo)20.44,7840
41Joel Hansson LuhankoGt Ch Mystery Of Love (SE) (Astrid)20.53,1341
42Maja Vester NielsenMk's GCh. Tawny Mining Bee20.54,9742
43Heidi PerssonSunlights Magical Theory (Dobbi)21.02,2243
44Leonora KnakkergaardRozettas Theta Drama (Diana)21.07,9444
45Line Hald AndersenStald Fuglsangs Ch. Dreams C. (Ro...21.10,2245
46Wiktoria JanikowskaMk's Miles Above (Alanis)21.31,0046
47Betina Miller MathiesenHønsehusets GCh. Miss Becket (Sof...1+11.31,0347
48Heidi Dahl PedersenKlippeøens Kimijoki OfBal. (Kemij...1+11.31,9048
49Betina Miller MathiesenKatholts GCh. Where Angels Si. (S...21.38,5349
50Natasja Vester NielsenMalegas Ch. No Matter What (Isla)21.41,3450
51Wiktoria JanikowskaStampegårdens Ch. Answers I. (Rag...30.54,1251
52Patricia MøllnitzDundines Molly Atwood31.08,6252
53Joel Hansson LuhankoGnistans Gt Ch Daisy Duke. (Madic...31.27,6253
54Rebecca JensenHønsehusets Marylebone (Mai)31.28,3854
55Betina Miller MathiesenSolgårdens GCh. Dazzling Midsu. (...31.51,6855
56Mia HansenFunnys Impetus41.05,5056
57Joel Hansson LuhankoMilleniums Elentári (Elvëa)41.07,5457
58Mia HansenKlundtes GCh. Mystery Quest (Mark...41.09,0058
59Tina NylundGrenens Fearlessly Independent (A...41.10,0959
60Line Hald AndersenSolgårdens Ch. Ocean Dream (Malik)41.14,1260
61Joel Hansson LuhankoGnistans Ch Yellow Jill (Ulla)3+11.17,4461
62Regitze ReckSolgårdens GdCh. Tranquil Sum. (T...41.25,8462
63Natasja Vester NielsenSolgårdens Ch. Millennium St. (My...41.28,8863
64Rebecca JensenStampegårdens Ch. Edge of Exi. (E...3+11.36,8164
65Patricia MøllnitzFunnys Epiphyllum (Esther)3+12.07,0665
66Sanne Kolding JohansenKærets Providence (Vilmer)51.34,9366
67Line Hald AndersenSolbakkens Dream In Gold (Lukas)4+11.17,3467
68Sanne Kolding JohansenFunnys Sweet Lemon (Sweety)61.33,3868
69Wiktoria JanikowskaMk's Ch. Flaming Love (Lola)5+11.34,6269
70Lisette KongerslevHønsehusets Love Is A Choice5+12.05,9170
71Patricia MøllnitzDundines Nolan Holloway71.33,0071
72Patricia MøllnitzFunnys Lutetium (Tea)6+22.17,9172
Uplac.Elin NylundGrenens Nocturnal Rainbows (Nellie)Trukket77
Uplac.Mia HansenRavens Use Your Nose (Notte)Trukket77
Uplac.Mia HansenWinds ZafferTrukket77
Uplac.Natasja Vester NielsenStald Trofasts Ch. Charlie Bu. (B...Trukket77
Uplac.Sanne Kolding JohansenHønsehusets High Level BridgeTrukket77
Antal deltagere: 77.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Louise Maiken Hansen
Sekretær: Line & Nikolaj
Bedømmelsesmetode: A
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2026-08-08 14:30

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCupCert.
1Tina NylundGnistans S Ch Dazzling Mag. (Tris...00.27,5300.26,1200.53,6511
2Maja Vester NielsenMk's Great Bull00.36,2500.29,8101.06,0621
3Maja Vester NielsenSunsets GCh. Roys Hill (Ravn)00.38,1600.33,0301.11,1931
4Tina NylundGnistans Finnick Odair (Oden)00.40,5400.35,2201.15,7641
5Line Hald AndersenSolbakkens Dream In Gold (Lukas)00.54,9700.29,4601.24,4351
6Natasja Vester NielsenSolgårdens Ch. Millennium St. (My...00.51,4401.10,7202.02,1661
7Tina NylundGrenens Gt Ch Don Quichotte (Isor)00.27,8710.26,2810.54,1571
8Elin NylundGrenens Evening Primrose (Spräckla)10.28,6900.29,6910.58,388
9Tina NylundNordalas Chocolate Fire (Saga)10.37,6500.30,4011.08,059
10Sanne Kolding JohansenGrenens SCh. Campfire Flame (Erik)00.44,3810.27,5011.11,8810
11Tina NylundGrenens Fearlessly Independent (A...10.53,4700.24,0611.17,5311
12Erika DjerfCh Lovers Leap (Laika)10.44,9700.40,6211.25,5912
13Lisette KongerslevHønsehusets Mayfair10.40,0600.49,9711.30,0313
14Elin NylundGrenens Meliora (Mellie)10.53,0000.40,6511.33,6514
15Tanja Bergh-PedersenUniKins Ch. Mok'Nathal (Amal)10.53,2200.46,1611.39,3815
16Betina Miller MathiesenKatholts GCh. Where Angels Si. (S...11.05,3400.36,1011.41,4416
17Heidi Dahl PedersenKlippeøens Kimijoki OfBal. (Kemij...00.53,4410.51,3811.44,8217
18Patricia MøllnitzFunnys Epiphyllum (Esther)11.00,7200.49,0311.49,7518
19Tanja Bergh-PedersenStald Trofasts Veruca Salt (Veera)11.17,0300.49,2812.06,3119
20Joel Hansson LuhankoGnistans Gt Ch Daisy Duke. (Madic...01.01,310+11.09,0912.10,4020
21Betina Miller MathiesenSolgårdens GCh. Dazzling Midsu. (...11.46,8101.29,5013.16,3121
22Joel Hansson LuhankoGrenens Gt Ch Fire And Flames. (M...00.30,2520.26,5920.56,8422
23Tina NylundGnistans Falling Fire (Engla)00.33,2520.25,5620.58,8123
24Maja Vester NielsenMk's GCh. Tawny Mining Bee10.37,6210.31,6921.09,3124
25Mia HansenKlundtes GCh. Mystery Quest (Mark...10.56,6610.44,7221.41,3825
26Mia HansenKlundtes Ch. Burai Fighter (Bruce)11.00,9710.45,8521.46,8226
27Betina Miller MathiesenKatholts Ch. Bat Out Of Hell (Hel...11.26,9410.43,7222.10,6627
28Tina NylundGrenens Sunny Spell (Signe)11.05,4311.09,2722.14,7028
29Leonora KnakkergaardMk's River Crown11.18,8511.19,2522.38,1029
30Joel Hansson LuhankoGrenens Gt Ch Fire It Up (S. (Maj...00.40,6930.41,5631.22,2530
31Maja Vester NielsenTorhøjs Ch. Sugar Cookieloaf (Elva)10.54,7820.43,3831.38,1631
32Line Hald AndersenSolgårdens Ch. Ocean Dream (Malik)10.56,1920.51,5231.47,7132
33Line Hald AndersenStald Fuglsangs Ch. Dreams C. (Ro...0+11.15,691+11.34,6932.50,3833
34Betina Miller MathiesenStampegårdens Ch. Crimson Twi. (L...00.53,6840.38,1341.31,8134
35Patricia MøllnitzKlundtes GCh. Kometen (Kosmo)10.53,9131.04,6941.58,6035
36Leonora KnakkergaardRozettas Theta Drama (Diana)11.14,4741.17,6052.32,0736
37Tina NylundGrenens S Ch Afire Love (Lova)20.26,9137
38Elin NylundGnistans Kelsey Sunshine (Kie)20.29,9438
39Tina NylundGrenens Last Swirl (Swea)20.30,8739
40Elin NylundGrenens Chocolate Daisy20.30,9140
41Erika DjerfGrenens Hearty Starty (Tyra)20.35,2541
42Joel Hansson LuhankoNordalas First Love20.38,5642
43Mia HansenDundines Four20.44,5343
44Erika DjerfMilleniums Gt Ch Imperial Amaz. (...20.46,3744
45Wiktoria JanikowskaMk's Miles Above (Alanis)20.46,9745
46Rebecca JensenStampegårdens Ch. Edge of Exi. (E...20.54,4146
47Tanja Bergh-PedersenUniKins Follow Your Heart (Helli)20.56,5047
48Joel Hansson LuhankoGt Ch Mystery Of Love (SE) (Astrid)21.00,3748
49Lisette KongerslevHønsehusets Ch Tender Love21.01,7849
50Erika DjerfGrenens Themes of The Heart (Theo)1+11.06,0450
51Rebecca JensenHønsehusets Marylebone (Mai)1+11.06,5051
52Tina NylundGrenens Angel On Fire (Myra)21.07,7552
53Sanne Kolding JohansenFunnys Sweet Lemon (Sweety)21.13,2253
54Joel Hansson LuhankoGnistans Ch Yellow Jill (Ulla)1+11.20,4154
55Natasja Vester NielsenMalegas Ch. No Matter What (Isla)21.27,5055
56Patricia MøllnitzFunnys Lutetium (Tea)21.37,5356
57Sanne Kolding JohansenSolens Rosewood30.48,5057
58Wiktoria JanikowskaStampegårdens Ch. Answers I. (Rag...30.49,2358
59Patricia MøllnitzKlundtes Wild At Heart (Harley)30.52,2259
60Heidi PerssonSunlights Magical Theory (Dobbi)30.55,7860
61Mia HansenFunnys Impetus30.56,4761
62Regitze ReckSolgårdens GdCh. Tranquil Sum. (T...30.59,0962
63Wiktoria JanikowskaMk's Ch. Flaming Love (Lola)31.02,7863
64Patricia MøllnitzDundines Molly Atwood31.07,3864
65Natasja Vester NielsenTorhøjs SCh. The Ship of Bri. (Sc...31.19,6265
66Joel Hansson LuhankoMilleniums Elentári (Elvëa)31.28,6866
67Wiktoria JanikowskaStald Trofasts Willy Wonka1+1+12.12,1667
68Natasja Vester NielsenStald Trofasts Ch. Charlie Bu. (B...41.07,5068
69Sanne Kolding JohansenKærets Providence (Vilmer)51.26,5969
70Patricia MøllnitzDundines Nolan Holloway61.17,9470
71Mia HansenWinds Zaffer5+11.50,1071
72Nikolaj HansenSunsets Ch. Finsbury Park (Palle)5+11.51,7572
73Mia HansenRavens Use Your Nose (Notte)3+1+22.25,0073
74Betina Miller MathiesenHønsehusets GCh. Miss Becket (Sof...5+1+12.00,3474
Uplac.Elin NylundGrenens Nocturnal Rainbows (Nellie)Trukket77
Uplac.Lisette KongerslevHønsehusets Love Is A ChoiceTrukket77
Uplac.Sanne Kolding JohansenHønsehusets High Level BridgeTrukket77
Antal deltagere: 77.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Julie Bøje Due Jensen
Sekretær: Maja, Leonora
Bedømmelsesmetode: C1, ca 1/3
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Store Høst Cup

Plac.FørerKaninEK1EK2EL1EL2Samlet
1Tina NylundNordalas Chocolate Fire (Saga)6912330
2Tina NylundGnistans S Ch Dazzling Mag. (Tris...2163241
3Natasja Vester NielsenMk's Great Bull20229152
4Tina NylundGrenens Last Swirl (Swea)21397269
5Tina NylundGrenens S Ch Afire Love (Lova)25373974
6Joel Hansson LuhankoGrenens Gt Ch Fire It Up (S. (Maj...33024176
7Tina NylundGnistans Finnick Odair (Oden)124234281
8Natasja Vester NielsenSunsets GCh. Roys Hill (Ravn)143323584
9Leonora KnakkergaardMk's River Crown3629101186
10Lisette KongerslevHønsehusets Mayfair513472388
11Joel Hansson LuhankoGrenens Gt Ch Fire And Flames. (M...122372989
12Tina NylundGnistans Falling Fire (Engla)3823436101
13Mia HansenDundines Four2943314107
14Tanja Bergh-PedersenUniKins Ch. Mok'Nathal (Amal)39151640110
15Tina NylundGrenens Sunny Spell (Signe)7285422111
16Erika DjerfCh Lovers Leap (Laika)28122448112
17Erika DjerfGrenens Themes of The Heart (Theo)2350839120
17Mia HansenKlundtes Ch. Burai Fighter (Bruce)32261349120
17Betina Miller MathiesenSolgårdens GCh. Dazzling Midsu. (...5521368120
20Tanja Bergh-PedersenStald Trofasts Veruca Salt (Veera)30195126126
21Wiktoria JanikowskaStald Trofasts Willy Wonka18671428127
22Tina NylundGrenens Gt Ch Don Quichotte (Isor)1173080128
22Betina Miller MathiesenStampegårdens Ch. Crimson Twi. (L...31343825128
24Joel Hansson LuhankoGnistans Gt Ch Daisy Duke. (Madic...5320676146
25Wiktoria JanikowskaMk's Miles Above (Alanis)46451838147
26Tina NylundGrenens Fearlessly Independent (A...59112157148
27Rebecca JensenHønsehusets Marylebone (Mai)54513318156
28Tina NylundGrenens Angel On Fire (Myra)22527310157
28Sanne Kolding JohansenGrenens SCh. Campfire Flame (Erik)4106281157
30Joel Hansson LuhankoGt Ch Mystery Of Love (SE) (Astrid)41482055164
31Betina Miller MathiesenKatholts Ch. Bat Out Of Hell (Hel...35274360165
32Sanne Kolding JohansenSolens Rosewood16574256171
33Heidi PerssonSunlights Magical Theory (Dobbi)43602843174
34Joel Hansson LuhankoNordalas First Love27422682177
35Lisette KongerslevHønsehusets Ch Tender Love9497251181
36Natasja Vester NielsenMalegas Ch. No Matter What (Isla)50555727189
37Betina Miller MathiesenKatholts GCh. Where Angels Si. (S...49168653204
38Mia HansenKlundtes GCh. Mystery Quest (Mark...58257547205
39Sanne Kolding JohansenKærets Providence (Vilmer)66695619210
40Leonora KnakkergaardRozettas Theta Drama (Diana)44368165226
41Wiktoria JanikowskaMk's Ch. Flaming Love (Lola)69635852242
42Sanne Kolding JohansenHønsehusets High Level Bridge77774445243
43Wiktoria JanikowskaStampegårdens Ch. Answers I. (Rag...51587167247
44Sanne Kolding JohansenFunnys Sweet Lemon (Sweety)68537950250
45Regitze ReckSolgårdens GdCh. Tranquil Sum. (T...62626576265
46Joel Hansson LuhankoMilleniums Elentári (Elvëa)57666687276
47Rebecca JensenStampegårdens Ch. Edge of Exi. (E...64468484278
Antal deltagere: 47.   Heraf veteraner: 0.  
Store Høst Cup
Til toppen

Lille Høst Cup

Plac.FørerKaninSK1SK2SL1SL2Samlet
1Betina Miller MathiesenKatholts Nowhere Fast7251336
2Patricia MøllnitzDundines Landon Gibson18411538
3Line Hald AndersenSolbakkens Black Baccara (Kiara)21179249
4Charlotte EllebySundahls Texas144013168
5Louise HansenRådved Nygård's C Brown (Bente)351921470
6Regitze ReckFunnys Double Delight154551075
6Wiktoria JanikowskaStampestaldens Hever Castle (Hélia)173931675
8Nikolaj HansenGrenens British White (Olle)1030271279
9Lisette KongerslevFunnys Sunset Beauty236253387
9Betina Miller MathiesenKatholts Paradise By The Das. (Pa...293671587
11Maria GadkjærMalegas Inspector Hercule Poirot203263088
12Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Nyala383810894
13Leonora KnakkergaardSunsets Delfino Square462742097
14Patricia MøllnitzDundines Beatrice Prior27332022102
14Leonora KnakkergaardSunsets Sous La Lune (Lulu)3037269102
14Sanne Kolding JohansenKærets Convergence (Bluey)45101928102
17Patricia MøllnitzDundines Hardin Scott2842316107
18Sanne Kolding JohansenKærets Feel Her Love (Chilli)34291829110
19Louise HansenGammelgaards Alluring Amethy. (Ag...33233935130
19Leonora KnakkergaardNordalas Snowbright4743337130
21Regitze ReckSolgårdens State of the Art (Jaxx)40481727132
22Charlotte EllebySundahls Mississippi50283525138
23Tanja Bergh-PedersenUniKins Follow Your Mind (Fjarla)39472837151
24Maria GadkjærTorhøjs Libertalia (Liby)50492434157
Antal deltagere: 24.   Heraf veteraner: 0.  
Lille Høst Cup
Til toppen

Let Ræset

Plac.FørerKaninLL1LL2T. fejlT. tidSamlet
1Tanja Bergh-PedersenUniKins Millionnaire (Millie)1200.32,043
2Julie Bøje Due JensenSunsets Peach Gardens (Geo)3300.39,876
3Tina NylundGrenens Mistress Mystic7600.46,8213
4Lene GadkjærSunsets Matuidi Charo (Mau)21200.39,6814
4Heidi Dahl PedersenKlippeøens Helios Akira Alex41000.45,0614
6Nikolaj HansenHøjvangs The Dark Defender (Dexter)11501.04,8816
7Julie Bøje Due JensenFuglsangs Serenade In Siena15410.42,7819
8Mia HansenKlundtes Glacier91300.56,8022
9Rebecca JensenKærets So Happy it Hurts (Huxi)20120.32,8121
10Maja Vester NielsenKlippeøens Mireya Zoticos131010.36,9923
11Elin NylundMellangårdens Two Lovers Point51901.05,2324
12Leonora KnakkergaardGrenens Beguiling Bubble121410.32,8426
13Maria GadkjærSunsets Ghost Valley (Gaya)101701.00,8727
14Erika DjerfMellangårdens Eagels Mere (Mira)82010.44,2428
15Rebecca JensenGrenens Lincoln Red21820.37,7929
16Mia HansenMagics The Christmas Spirit Of Eve181610.58,5434
17Julie Bøje Due JensenFuglsangs Paper Dust62720.49,0033
18Jennifer RavnStald Elkjærs Sauvignon Blanc (Zo...192221.09,4141
19Lene GadkjærMalegas Inspector Miss Marple172621.31,4743
19Joel Hansson LuhankoGrenens Midnight Magic (Mauri)251841.02,0343
21Sanne Kolding JohansenKærets Reckless (Theodore)242541.21,7549
22Tanja Bergh-PedersenLiljebackens Perplexity (Poxy)232340.59,7546
23Sanne Kolding JohansenKærets Its Only Love262891.35,6354
Antal deltagere: 23.   Heraf veteraner: 0.  
Let Ræset
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.