Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

STÆVNE  PÅ  GRØNT  OMRÅDE  VED  DROSSELVEJ  I  KØGE  DEN  5.  APRIL  2014

Print
Tryk for at komme til:
Middelsvær lige åbenMiddelsvær kroget åben
HøjdehopLængdehop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Middelsvær lige åben
Dato: 2014-04-05 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Charlotte Dollerup Christ...Dolls Inpavidus Prometheus (L)00:19,5000:13,5600:33,0623
2Camilla Kirk JensenZargos Summer Night Af Klund...(M)00:19,6900:21,5000:41,1912
3Camilla Kirk JensenStampegårdens Partners in Cr...(L)00:27,1900:16,2500:43,4422
4Nanna ChristensenIraklis' Bilbao Oviedo af Ki...(M)00:34,8100:22,0000:56,8112
5Mia HansenEskirs Akila Krawk Johto (L)10:29,5300:12,0010:41,532
6Frederikke ChristiansenEskirs Neya Xiphactinus Auda...(M)10:21,2200:22,6910:43,911
7Charlotte Dollerup Christ...Dolls Inpavidus Herakles (L)00:29,3410:22,9010:52,242
8Clara BraskMaxi-Mus (M)10:29,5000:25,2510:54,751
9Mia HansenFunnys Latrones Shelgon (M)00:30,7510:33,6911:04,441
10Camilla á ArgjumHønsehusets Sniff (M)00:32,9710:31,5911:04,561
11Camilla á ArgjumStampegårdens Ground Zero (L)00:42,3710:22,5611:04,932
12Mia HansenEskirs Neya Moa Nalo (M)10:47,8100:25,3111:13,12
13Frederikke ChristiansenStampegårdens Casa Manila (M)10:40,4100:45,0311:25,44
14Charlotte Dollerup Christ...Sofiagårdens WOW Air (M)10:13,2510:15,5420:28,79
15Mia HansenEnilec Macadamia (M)10:23,3110:18,1920:41,50
16Frederikke ChristiansenEskirs Akila Skira Sinnoh (L)10:27,2210:14,7820:42,00
17Camilla Kirk JensenFunnys Latrones Nidoran (L)10:29,3410:16,3720:45,71
18Camilla á ArgjumJordbærgårdens Ecstasy (M)10:44,0710:18,5721:02,64
19Carola BaunSvanemarks 7up Phuss Junior...(M)10:49,1610:21,6621:10,82
20Camilla á ArgjumStampegårdens Empire State o...(L)10:31,3210:41,8521:13,17
21Camilla á ArgjumStampegårdens Walk of Fame (M)10:51,1210:26,2521:17,37
22Nanna ChristensenIraklis' Melilla Murcia af K...(M)10:44,0310:35,2821:19,31
23Frederikke ChristiansenCAs Ankiia Aviarna (M)10:21,8420:15,1230:36,96
24Charlotte Dollerup Christ...Dolls Inpavidus Silenos (L)00:31,0030:46,5431:17,54
25Lisa HeinFlora Neotinea (M)10:42,2531:33,1842:15,43
26Lisa HeinFionas Deadly Dedication (M)11:04,60Trukket
27Frederikke ChristiansenCAs Shakir Qakare Iby (M)20:21,19
28Clara BraskBlancos Accaru Panneciere (M)20:22,50
29Camilla Kirk JensenCAs Sinus Lunicus (M)20:34,03
30Mia HansenFunnys Teddy (L)20:35,59
31Camilla Kirk JensenHønsehusets Lille My (L)20:51,21
32Cecilie LyngvildAmber Queen af Stampegården (L)21:05,28
33Christina Andersen*Lovely* Tahara's Paint Me W...(M)21:23,63
34Clara BraskCAs De Quo Datara Candida (M)30:28,81
35Line HansenLilliens Silbury Hill (M)30:29,12
36Camilla á ArgjumHønsehusets Floricello (L)30:55,00
37Line HansenUnikos Zarkana Av Stjarnan (...(L)30:57,04
38Cecilie LyngvildAskelunds Aius Statulinus (M)31:11,96
39Lisa Sinnerup GressHaMas What Happens at Home a...(L)40:30,59
40Mia HansenFunnys Latrones Lugia (L)40:44,53
41Line HansenStampegårdens Forever a Crim...(M)40:48,50
42Charlotte Dollerup Christ...CAs Weccua Ahmenia (L)3+10:52,32
43Susan Comitre-NoppenauPletvangs Romeo (M)40:59,75
44Camilla á ArgjumStampegårdens 9/11 (L)41:08,57
45Christina AndersenCATAs Dati Dathin Lamira (L)41:32,62
46Susan Comitre-NoppenauWedervangs Spree Fluffy (M)4+11:08,69
47Christina Andersen*Teqa* Hønsehuset's Te Quier...(M)3+1+12:09,25
Uplac.Mia HansenCAs Weccua Lianzolé (L)Disk.
Uplac.Christina AndersenVinkelstaldens Darling (M)Trukket
Uplac.Mia HansenKlundtes Kaui Neymar (L)Trukket
Uplac.Mia HansenStald Twisters Bahia Siraska...(M)Trukket
v5Lisa Sinnerup GressWinds Quintin Quantico (V)00:27,6000:37,5901:05,19
Antal deltagere: 52.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Mette Wind
Sekretær: Mette Wind
Bedømmelsesmetode: C1 - 0+1 fejl går til finalen
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær kroget åben
Dato: 2014-04-05 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidPindPoint
1Nanna ChristensenIraklis' Bilbao Oviedo af Ki...(M)00:32,9013
2Camilla Kirk JensenZargos Summer Night Af Klund...(M)00:34,941
3Lisa HeinFionas Napellus (M)00:35,001
4Mette WindWinds Sebulba (M)00:35,381
5Clara BraskCAs De Quo Datara Candida (M)00:37,191
6Camilla á ArgjumStampegårdens Criminal Pursu...(M)00:39,751
7Mia HansenEnilec Macadamia (M)00:40,131
8Frederikke ChristiansenStampegårdens Casa Manila (M)00:40,591
9Charlotte Dollerup Christ...Sofiagårdens WOW Air (M)00:41,501
10Clara BraskBlancos Accaru Panneciere (M)00:41,821
11Frederikke ChristiansenCAs Ankiia Aviarna (M)00:42,811
12Mia HansenEskirs Akila Krawk Johto (L)00:43,19
13Frederikke ChristiansenEskirs Akila Skira Sinnoh (L)00:44,09
14Mia HansenEskirs Neya Moa Nalo (M)00:44,90
15Camilla Kirk JensenFunnys Latrones Nidoran (L)00:45,50
16Camilla Kirk JensenHønsehusets Lille My (L)00:46,79
17Susan Comitre-NoppenauWedervangs Spree Fluffy (L)00:49,66
18Line HansenSimply the Best af Stampegår...(M)00:49,68
19Mia HansenZargos Summer Crush Af Klund...(M)00:50,75
20Mette WindWinds Tatooine (M)00:52,16
21Cecilie LyngvildAskelunds Aius Cupido (M)00:52,69
22Camilla á ArgjumHønsehusets Floricello (L)00:53,07
23Nanna ChristensenIraklis' Melilla Murcia af K...(M)00:53,14
24Line HansenStampegårdens Forever a Crim...(M)00:54,88
25Line HansenLilliens Silbury Hill (M)00:55,47
26Mette WindWinds Papilio Alexanor (M)00:56,47
27Cecilie LyngvildAskelunds Aius Statulinus (L)01:07,97
28Camilla á ArgjumStampegårdens Walk of Fame (M)01:09,97
29Christina Andersen*Lovely* Tahara's Paint Me W...(M)01:12,45
30Lisa HeinFlora Neotinea (M)01:17,87
31Charlotte Dollerup Christ...Dolls James Bond (M)01:51,09
32Mia HansenFunnys Latrones Shelgon (M)10:38,44
33Susan Comitre-NoppenauPletvangs Romeo (L)10:39,81
34Camilla Kirk JensenStampegårdens Partners in Cr...(M)10:40,40
35Camilla á ArgjumStampegårdens Empire State o...(L)10:40,90
36Camilla á ArgjumJordbærgårdens Ecstasy (M)10:44,00
37Mia HansenStald Twisters Bahia Siraska...(M)10:49,31
38Charlotte Dollerup Christ...Dolls Inpavidus Herakles (M)10:50,41
39Camilla á ArgjumStampegårdens Ground Zero (L)0+11:00,94
40Carola BaunSvanemarks 7up Phuss Junior...(M)11:02,46
41Camilla á ArgjumStampegårdens 9/11 (L)0+11:15,86
42Camilla Kirk JensenFunnys Solé Kailen (M)11:17,97
43Camilla Kirk JensenCAs Sinus Lunicus (L)11:27,25
44Christina Andersen*Teqa* Hønsehuset's Te Quier...(L)11:31,44
45Mia HansenCAs Weccua Lianzolé (L)11:46,81
46Frederikke ChristiansenCAs Shakir Qakare Iby (M)20:36,16
47Mette WindWinds Nute Gunray (M)20:45,78
48Frederikke ChristiansenEskirs Neya Xiphactinus Auda...(M)20:48,53
49Line HansenUnikos Zarkana Av Stjarnan (...(L)20:50,43
50Line HansenHaMas What Happens at Home a...(L)21:00,09
51Mia HansenKlundtes Kaui Neymar (M)21:00,10
52Charlotte Dollerup Christ...Dolls Inpavidus Prometheus (L)1+11:10,03
53Mia HansenFunnys Latrones Lugia (L)31:01,97
54Christina AndersenCATAs Dati Dathin Lamira (M)41:38,62
v13Mette WindWinds Quintin Quantico (V)00:43,41
Antal deltagere: 55.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Hedvig Jørgensen
Aspirant: Lisa Sinnerup Gress
Sekretær: Lisa Sinnerup Gress
Bedømmelsesmetode: A
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Højdehop
Dato: 2014-04-05 00:00:00

Plac.FørerKanin40506070758085Cert.Point
1Frederikke ChristiansenSnöflingans Galaxy-OOXXOXXOXOXO14
2Lisa HeinNeottia Nidus-avis--OOOOXXX1
3Frederikke ChristiansenHønsehusets Ch. Prazo Wabanaki--OXOXOOXXX1
4Camilla á ArgjumOceans Dance Into The Light af...-OOOXOXOXXX
5Camilla á ArgjumRegnbågens Fuel for Life-XOOOXOXOXXX
6Camilla á ArgjumFanTig Status Quo af Bella-OOXOOXXX
7Mette WindWinds Zhawn Mizai--OOXOXXX
8Mette WindWinds SCh. Mizar Montani-XOOOXOXXTrukket
9Line HansenHønsehusets The Goblin KingOOOOXXOXXX
10Camilla á ArgjumStampegårdens Paramount-OXXOXOXXOXXX
11Camilla á ArgjumStampegårdens Caribbean Tales-OOXXOXXOXXX
11Nanna ChristensenWinds Nioryu-OOXXOXXOXXX
13Mia HansenMilleniums Spicy ScoopOOOXXOXXOXXX
14Camilla á ArgjumJordbærgårdens Hockey-XOOXXOXXOXXTrukket
15Nanna ChristensenCAs Arecurius Ogmios--XOXXOXXOXXTrukket
16Mette WindWinds Ch. Anakin Skywalker-OOOXXX
17Mette WindWinds Jar Jar BinksXOOOOXXX
18Frederikke ChristiansenCAs Arecurius Teutates-XOOOTrukket
19Camilla á ArgjumLevades GCh. American Samoa-OXXOXOXXX
20Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Somme...--XOXXOXXX
21Frederikke ChristiansenHønsehusets Prazo Waccamaw Sio...-OOXXX
22Camilla á ArgjumJordbærgårdens Flo RidaOOOXXX
22Camilla á ArgjumStampegårdens Island of Advent...OOOXXX
22Mette WindLevades Crater LakeOOOXXX
22Nanna ChristensenBaloos Tivi TobeyOOOXXX
22Susan Comitre-NoppenauPletvangs WilburOOOXXX
27Camilla Kirk JensenMaPos Qutaybah QmirOXOOXXX
28Line HansenLilliens Silbury HillOOXOXXX
28Mette WindWinds SebulbaOOXOXXX
30Carola BaunSvanemarks 7up Phuss Junior Af...OXOXOXXX
30Frederikke ChristiansenEskirs Neya Xiphactinus AudaxOXOXOXXX
32Camilla á ArgjumStampegårdens Criminal PursuitOOXXOXXX
33Camilla Kirk JensenFunnys Solé KailenXOOXXOXXX
34Line HansenSimply the Best af StampegårdenOXOXXOXtrukket
35Camilla Kirk JensenLeeds Prince BjörkvinOOXXX
35Line HansenMalega´s AP Want It All (Junio...OOXXX
35Line HansenStampegårdens Forever a Crime...OOXXX
35Mette WindHønsehusets CaJus ShutterflyOOXXX
39Camilla á ArgjumHønsehusets SniffOXOXXX
39Line HansenBellas Whatever Happens af Lev...OXOXXX
39Line HansenUnikos Zarkana Av Stjarnan (Ti...OXOXXX
39Mette WindPilens KaikiasOXOXXX
39Mette WindWinds Caliban CentauruOXOXXX
39Nanna ChristensenTaharas Paint Me With HappinessOXOXXX
45Mette WindWinds Papilio AlexanorOXXOXXX
46Christina Andersen*Lovely* Tahara's Paint Me Wit...OXXX
46Mette WindSnöflingans GhostbustersOXXX
46Mette WindWinds Nute GunrayOXXX
46Mette WindWinds Xavier ZirlacziOXXX
46Nanna ChristensenClausens TwixOXXX
51Christina AndersenVinkelstaldens DarlingXOXXX
52Christina AndersenCATAs Dati Dathin LamiraXXOXXX
Antal deltagere: 52.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Hedvig Jørgensen
Aspirant: Lisa Sinnerup Gress
Sekretær: Lisa Sinnerup Gress
Bedømmelsesmetode: 40 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Længdehop
Dato: 2014-04-05 00:00:00

Plac.FørerKanin4080120140150160170180190200210Cert.Point
1Mette WindLevades Crater LakeOOOOOXOOOOXXOXXO14
2Mette WindWinds Ch. Anakin Skywalker-OOOOOOOOOXXX1
3Frederikke ChristiansenCAs Arecurius Teutates-OOO-XOOOOXOXXX
4Mette WindWinds Zhawn Mizai-OO-OOOOXXOTrukket
5Mette WindWinds SCh. Mizar Montani-O-O-OOXOXXTrukket
6Line HansenHønsehusets The Goblin KingOOOOXOXOOXOXXX
7Charlotte Dollerup Christ...Hønsehuset's Fearless NevadaOOXOOOOOXXX
8Line HansenBellas Whatever Happens af Lev...OXOOOXOXOXXX
9Line HansenFionas Kips BayOOOXOXOXXX
10Mette WindWinds Jar Jar BinksXOOXXOXOXOXXX
11Nanna ChristensenClausens TwixXOOXOXOXXX
12Mette WindWinds Caliban CentauruOOOXXX
13Carola BaunJames BondOOXOXXTrukket
13Mette WindHønsehusets CaJus ShutterflyOOXOXXX
13Mia HansenMilleniums Spicy ScoopOOXOXXX
16Nanna ChristensenCAs Arecurius OgmiosXXOXOXOXXX
17Clara BraskMaxi-MusOOXXX
17Line HansenLilliens Silbury HillOOXXX
17Nanna ChristensenTaharas Paint Me With HappinessOOXXX
20Mette WindWinds Papilio AlexanorXXOXOXXX
21Line HansenMalega´s AP Want It All (Junio...OXXOXXTrukket
22Line HansenUnikos Zarkana Av Stjarnan (Ti...XOXXOXXX
23Mette WindWinds Xavier ZirlacziOXXTrukket
23Nanna ChristensenWinds NioryuOXXX
25Mette WindWinds TatooineXOXXTrukket
26Line HansenStampegårdens Forever a Crime...XXO
Antal deltagere: 26.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Hedvig Jørgensen
Aspirant: Lisa Sinnerup Gress
Sekretær: Lisa Sinnerup Gress
Bedømmelsesmetode: 40 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.