Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

Oversigt over stalde

Hvor der bor eller er opfostret hopkaniner

A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - Æ - Ø - Å

Alle aktive stalde

Staldnavn Hjemmeside Ejet af
Stald Ajtak www.staldajtak.dk Åbner eksternt link i nyt vindue. Julia P. Honnens, Katja P. Honnens og Nina Poulsen
Allegården Betina Miller
Stald Asta La Vista Annette Brahtz og Stina Brahtz Nagel
Stald Bella Karina Jensen
Stald Bygholm www.kaninhop.dk Åbner eksternt link i nyt vindue. Aase Bjerner og Rasmus Bjerner
Stald Carrot Alde Caroline Engslev Below og Sille Below
Stald Coello Carola Baun
Stald Dundine Patricia Møllnitz
Stald Fire Pote Rikke Pernille Hansen
Stald Flora www.staldflora.dk Åbner eksternt link i nyt vindue. Lisa Hein
Stald Fuglsang Alison Bøje Due Jensen, Bente Bøje Jensen og Julie Bøje Due Jensen
Stald Funny www.Stald-Funny.weebly.com Åbner eksternt link i nyt vindue. Mia Hansen
Stald Gress Lisa Sinnerup Gress
Stald Helsdam Asta Bredkjær, Marianne Bredkjær og Stine Bredkjær
Stald Hyben www.StaldHyben.weebly.com Åbner eksternt link i nyt vindue. Trine Drejer
Hønsehusets Kaniner Lisette Kongerslev
Jansson's Delight Jasmin Jansson, Kimmi Jansson og Maria Jansson
Jordbærgården Marlene Bruhn
Kandies Kaniner www.kandieskaniner.weebly.com Åbner eksternt link i nyt vindue. Heidi Frederiksen og Karen Frederiksen
Kaninstalden Dorthe Veggerby Laustsen og Emma Veggerby Laustsen
Stald Kjærgaard Mette Kjærgaard Brandbyge
Klundtes www.klundtes.weebly.com Åbner eksternt link i nyt vindue. Camilla Kirk Jensen
Kløvergården Julie Hansen
Køkkenhavens Kaniner Ida Pedersen
Lego-Gården Anne-Mette Fogh
Stald Lyng staldlyng.weebly.com Åbner eksternt link i nyt vindue. Mia Berndorf Lyng
Stald Maglebo www.staldmaglebo.weebly.com Åbner eksternt link i nyt vindue. Line Hauritz
Stald Malega www.stald-malega.weebly.com Åbner eksternt link i nyt vindue. Lene Gadkjær og Maria Gadkjær
Mimrelund www.mimrelund.dk Åbner eksternt link i nyt vindue. Jørgen Larsen
Stald Moslund Karin Moslund
Stald Neas Nikoline Ryder Nikolajsen
Ninkaniner www.ninkaniner.dk Åbner eksternt link i nyt vindue. Lena Andersen
Stald Ninpo ninpo.weebly.com Åbner eksternt link i nyt vindue. Nina Poulsen
Stald Nødkærlund Janni Larsen og Sarah Ommen
Pecasus Camilla Thuesen, Poul Erik Kristensen og Susanna Kristensen
Stald Picnic www.123hjemmeside.dk/stald-picnic Åbner eksternt link i nyt vindue. Karin Roth
Stald Roger Sanne Andersen
Rådved Nygårds Kaniner Louise Maiken Hansen
Sharpies Kaniner Caroline Kryger Jørgensen
Stald Skovhøjen skovhoejen.dk Åbner eksternt link i nyt vindue. Marie Maahn og Merete Maahn
Stald Skovvejen Rikke Threms og Viktoria Behrendt Threms
Sommerly Bettina Bjerg, Kirsten Bjerg og Lene Bjerg
Stald Springer Signe Rosa Skelbæk
Stampegården www.stampegaarden.weebly.com Åbner eksternt link i nyt vindue. Camilla á Argjum
Stampestalden Cecilie Brenholdt, Janni Onuczak Brenholdt og Signe Brenholdt
Stjerneregnens Hopkaniner Anja Semberg og Maja Semberg
Strandmøllens Kaniner strandmoellenskaniner.weebly.com Åbner eksternt link i nyt vindue. Marie Schunck Ter-Borch
Stald Sundahl www.staldsundahl.com Åbner eksternt link i nyt vindue. Charlotte Elleby
Stald Sunshine Sarah Windeballe Hegvald
Stald Søgaard Charlotte Stub Detlefsen og Louise Stub Detlefsen
Team Sheik Malene Leerhøj
Stald Twister staldtwister.weebly.com Åbner eksternt link i nyt vindue. Heidi D. Albrektsen
Stald UniKin unikin.weebly.com Åbner eksternt link i nyt vindue. Tanja S. Pedersen
Stald Vang Christine Vang Kristensen
Stald Veggerby Emma Veggerby Laustsen
Vesterleds Kaniner Majken Josephsen
Vilsmøllegården vilsmoellegaardenshopkaniner.weebly.com Åbner eksternt link i nyt vindue. Karina Vilsbøll
Stald Væng Christina Andersen
Stald Wind Mette Wind

I alt 59 stalde

Alle stalde der ikke længere er aktive

Staldnavn Hjemmeside Ejet af
Stald Adaxa waagenes.dk Åbner eksternt link i nyt vindue. Cecilie Waagenes
Stald Amigo www.stald-amigo.weebly.com Åbner eksternt link i nyt vindue. Regitze Lindeman Carlsen
Stald Arie Marie Floutrup
Stald Asgård Anja Højmark Hegnsvang
Stald Askelund Emilie Pedersen
Stald Beauty Henriette Andersen
Stald Bello Louise Rosa Hansen
Stald Beluga Kicki Djarner
Stald Birkely staldbirkely.weebly.com Åbner eksternt link i nyt vindue. Cecilie Holst Jørgensen
Stald Bjørkvang bjorkvang.weebly.com Åbner eksternt link i nyt vindue. Zijada Pandzic
Stald Blanco Trine Møldrup
Stald Bøggild stald-boggild.weebly.com Åbner eksternt link i nyt vindue. Anna Sofie Johannesen
Stald CA Camilla Ankerstjerne
Stald Camina Stald-camina.weebly.com Åbner eksternt link i nyt vindue. Camilla Jensen
Stald CeRa staldcera.weebly.com Åbner eksternt link i nyt vindue. Cecilia Ranum
CervinaGaard Stine Ellegård Jensen
Stald Clausen Line Clausen
Stald CM Cecilie Michelle Mathiassen
Stald Comal Clara Brask
Stald Dahlin Janni Dahlin
Dalgaard www.stalddalgaard.weebly.com Åbner eksternt link i nyt vindue. Cathrine Elkjær
Stald Dandelion www.stalddandelion.weebly.com Åbner eksternt link i nyt vindue. Louise Gotfredsen
Stald Doll stalddoll.weebly.com Åbner eksternt link i nyt vindue. Charlotte Dollerup Christiansen
Stald Doug Isabella Rahbek
Stald Elmely www.stald-elmely.dk Åbner eksternt link i nyt vindue. Liza Lassen
Stald Eskely Maja Ladov, Mia Ladov og Winnie Ladov
Stald Eskir Frederikke Christiansen
Fionas Kaniner Maria Banke
Stald Fogh Mia Fogh
Stald Fyldbinggaard Emma Hostrup
Stald Gaunby www.staldgaunby.webbyen.dk Åbner eksternt link i nyt vindue. Birgit Banke
Stald Germany Amalie Nørgaard
Giganterne Sofie Harrits Bavnhøj
Stald Glitter Anna Andreasen
Stald Harbo www.stald-harbo.dk Åbner eksternt link i nyt vindue. Sanne Roth
Stald Hidalgo Christina Hidalgo
Hindbærgården www.hindbaergaarden.dk Åbner eksternt link i nyt vindue. Bjarne Johannsson og Linda Skov Johannsson
Hjertelund Annika Jeppesen
Stald Holmen Mikkel Due
Stald Hudinny Amalie Nørgaard
Jokers Anna Ravn
Stald Justi Julie Jensen og Stine Louise Jensen
Kaninbanden Sanne Schmatz
Stald Kaninbjerget stald-kaninbjerget.weebly.com Åbner eksternt link i nyt vindue. Amalie Somuncu Johansen
Kildebjerggaards kaniner Gitte Højer Jensen
Kildevang Nanna Christensen
Stald Kimera Heidi Petersen og Kira Rasmussen
Stald Leed Pernille Leed
Levades kaningård Louise W. Lund
Stald Lillien Line Hansen
Stald Lind Malene Mortensen
Lisáthos Lisa Jensen
Stald Lykke Charlotte Pedersen og Louise Pedersen
Lykkegården
Stald Lyne Signe Lyneborg
Stald Lyngholm Emilie Lyngholm-Kjærby
Lyon Racekaniner Sheila-Maria Schade
Stald Maboha Amanda Haupt
Stald Magic Rasmus Vestergård Bak og Sabrina Rasmussen
Melangell Marie-Louise Petersen
Stald Mikaya Emilie Andersen og Pauline Søndergaard Andersen
Stald Milka Mira Dreijer
Stald Mimi Annette Skougaard Jensen
Stald Mivian staldmivian.weebly.com Åbner eksternt link i nyt vindue. Mie Karlsson
Stald Moonlight Jeanette Tina Jensen
Stald Mosberg Caroline Frederiksen
Møllegården www.fie-caroline.dk Åbner eksternt link i nyt vindue. Fie Caroline Haugstrup Oddershede og Susan Haugstrup Sørensen
Møllerhuset Berit Bisgaard Ebbesen og Cilia Bisgaard Ebbesen
Stald Nicandri Rikke Pedersen
Nikole's Stald Nikole Agnete Vedel Rasmussen
Ninkamus Lotte Svendsen
Oliver*s Kaniner Linnea Ahrenschneider og Oliver Ahrenschneider
Stald Parsberg Louise P. Madsen
Stald Pletvang www.pletvang.123hjemmeside.dk Åbner eksternt link i nyt vindue. Susan Comitre-Noppenau
Rim's Kanin-opdrætt Edita Rimkute
Stald Riot Charlotte Møller
Rulle's Kaninopdræt Marie Larsen Henneberg
Stald Scherrebeck Julie Dall
Stald Schou www.staldschou.weebly.com Åbner eksternt link i nyt vindue. Caroline Schou
Stald Shamigo Anna Katrine Husted
Slothuus Tenna Villadsen
Smølfehuset Cecillie Kristensen
Stald SOA www.Stald-Soa.weebly.com Åbner eksternt link i nyt vindue. Sandra O. Andersen
Sofiagården www.sofiagaarden.weebly.com Åbner eksternt link i nyt vindue. Sandra Bardevig
Solbakke Cilia Matthiasen
Solsikkegården Katrine Jessing
Solvang Lene Kristensen
Stald Spindleberry Maja Rosager Landmark Møller
Stald Strandvej Hannah Wissing Jørgensen
Stald Sunside Rikke Renneberg
Svanemark Rigmor Kristiansen
Stald Sønderlund Malene Aggerholm
Stald Tahara Nanna Randløv Petersen
Taras Didde Bøtcher
Stald Thougaard Dina T. Mikkelsen
Stald Tovgaard Louise Tovgaard
Stald Vi.P Heidi Vitting Pedersen, Louise Jensen og Mette Pedersen
Stald Visby www.visbys.artisteer.net Åbner eksternt link i nyt vindue. Marianne Visby Laursen
Stald Wedervang Gry Berens Wedervang og Mai Berens Wedervang
Stald Winther Ditte Winther Jensen
Stald Wraae Mette Wraae Grell
Stald Zacho Silke Zacho
Stald Zenta Nicole Andersen
Stald Zorro Nicoline Frederikke Jevanord
Æblegården Malene Nielsen
Æblehavens Kaninskur Camilla Ludvigsen

I alt 106 stalde

En stald betragtes som aktiv, når ejeren er medlem af Danmarks Kaninavlerforening og aktivt deltager i eller avler kaniner til kaninhop.






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.