Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

DM  2014  I  EBBERUP  DEN  17.  -  19.  APRIL  2014

Print
Tryk for at komme til:
Middelsvær ligeMiddelsvær kroget
Svær ligeSvær kroget
Elite ligeElite kroget
Veteran ligeVeteran kroget
Elite-højdehopElite-længdehop
Gren AGren B
Gerhardts MindepokalSamlet vinder
Samlet veteran


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Middelsvær lige
Dato: 2014-04-17 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Maria GadkjærMalega´s To Tough To Stay Still00:25,7200:14,4100:40,1313
2Marlene BruhnHønsehusets Sniff00:26,9700:15,3600:42,3312
3Louise JensenVi.P's Wizard of Oz10:27,0300:14,8310:41,861
4Sandra BardevigSofiagårdens Olympic Air00:23,0010:29,1210:52,121
5Mia Berndorf LyngLyngs Stand Out10:30,5600:22,8810:53,441
6Mia LadovImperial Street10:40,8900:39,2811:20,171
7Line HansenLilliens Silbury Hill20:28,4300:22,9320:51,36
8Henrik Dyekjær MadsenStald Twisters LiTo Misti0+10:46,6910:12,9120:59,60
9Marlene BruhnStampegårdens Walk of Fame10:36,4010:26,0721:02,47
10Mia Berndorf LyngFunnys Obsessed With Me20:34,9700:35,0321:10,00
11Kirsten BjergSommerly´s Toni Morrison20:41,3400:38,5521:19,89
12Betina MillerRozettas Plectrum20:59,2700:36,1921:35,46
13Henrik Dyekjær MadsenNinkamus' Prinsesse Aurora21:10,1900:35,8721:46,06
14Karina VilsbøllFantig Semper Fidelis af Bella30:14,5000:13,1430:27,64
15Janni LarsenNødkærlunds Gertrud Zobel20:28,5610:22,8530:51,41
16Lærke GylhamMagics Epic Dilution30:32,1700:34,8131:06,98
17Sandra BardevigSofiagårdens Mystery Summer10:33,6120:37,6731:11,28
18Sandra BardevigSofiagårdens Buddha Air20:22,3711:24,6331:47,00
19Heidi D. AlbrektsenFanTig Carpe Diem af Bella40:22,6700:13,8840:36,55
20Victoria HaldQuies Cookie Dough40:35,9000:23,5340:59,43
21Maria GadkjærMalegas Pablo Picasso30:41,1110:26,2941:07,40
22Maja LadovZentas Rockefeller Plaza NY20:40,7720:38,9241:19,69
23Lene GadkjærSofiagårdens Wizz Air2+21:01,9900:26,1541:28,14
24Maria GadkjærMirage af Pecasus10:47,9531:01,9041:49,85
25Lisa Sinnerup GressWinds Hakuro31:02,2310:57,6041:59,83
26Sarah GyldenløveTaharas Lafayette30:28,4420:25,2250:53,66
27Katja P. HonnensAjtaks Nebbiolo41:01,3410:59,1952:00,53
28Maria GadkjærGlow In the Dark af Stampegård...50:28,5310:24,1960:52,72
29Katja P. HonnensAjtaks Buttchers Norman40:41,7320:32,1161:13,84
30Heidi D. AlbrektsenSofiagårdens Lacus Bonitatis "...50:24,9620:44,5971:09,55
31Sandra BardevigSofiagårdens Excalibur50:53,3320:30,4771:23,80
32Mia LadovSnöflingans Stjärngosse41:02,0831:03,9872:06,06
33Victoria HaldQuies Oh My! Apple Pie70:26,9310:15,6380:42,56
Uplac.Mia Berndorf LyngLyngs Ezonis EramosaFejl bane
Antal deltagere: 34.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisa Hein
Sekretær: Rasmus Bjerner
Bedømmelsesmetode: D1 - Fejl lægges sammen og tid lægges sammen
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2014-04-17 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Janni LarsenHønsehuset's Chap01:19,1700:38,0501:57,2213
2Marlene BruhnHønsehusets Sniff10:41,7600:30,8711:12,631
3Rasmus BjernerByte af Flora00:57,5910:23,3311:20,921
4Line HansenLilliens Silbury Hill00:48,5910:37,2111:25,801
5Janni LarsenNødkærlunds Lumia00:37,8810:50,3011:28,181
6Kirsten BjergSommerly´s Toni Morrison10:52,6200:46,6611:39,281
7Karina VilsbøllFantig Semper Fidelis af Bella10:56,1200:49,7311:45,851
8Louise JensenVi.P's Wizard of Oz10:58,6400:49,7811:48,421
9Heidi D. AlbrektsenStald Parsbergs Koh Phangan af...11:04,2700:50,7311:55,001
10Louise JensenLast Heart af Pecasus01:16,3210:43,9912:00,31
11Lene GadkjærSofiagårdens Wizz Air0+11:18,2200:45,9612:04,18
12Janni LarsenNødkærlunds Optimus20:53,5900:38,3721:31,96
13Kirsten BjergWinds Luke Skywalker10:43,8310:50,4321:34,26
14Marlene BruhnStampegårdens Walk of Fame21:03,1100:34,1921:37,30
15Sandra BardevigSofiagårdens Olympic Air00:34,771+11:07,0721:41,84
16Heidi D. AlbrektsenFanTig Carpe Diem af Bella10:53,4010:51,3821:44,78
17Karina VilsbøllSofiagårdens Eagle Air21:01,7600:49,8721:51,63
18Kirsten BjergSommerly's Miindy af Magic11:10,4710:49,4521:59,92
19Sandra BardevigSofiagårdens Excalibur11:06,2310:59,2422:05,47
20Sandra BardevigSofiagårdens Mystery Summer1+11:27,6901:15,1522:42,84
21Lisa HeinFionas Napellus11:29,3211:39,8323:09,15
22Betina MillerFionas Innuendo DiNidus20:36,2610:29,7531:06,01
23Janni LarsenNødkærlunds Eros31:08,1600:33,0731:41,23
24Henrik Dyekjær MadsenStald Twisters LiTo Misti00:48,4630:53,4931:41,95
25Heidi D. AlbrektsenFionas Dika Stratus "Stratus"30:45,1400:58,1731:43,31
26Karina VilsbøllStald Parsbergs Koh Tao af Høn...31:08,9400:49,2831:58,22
27Maria GadkjærMalegas Pablo Picasso31:21,0000:41,3332:02,33
28Maria GadkjærMalega´s To Tough To Stay Still31:11,7200:56,7632:08,48
29Mia Berndorf LyngLyngs Ezonis Silver Pearl21:20,1511:09,8332:29,98
30Henrik Dyekjær MadsenNinkamus' Prinsesse Aurora21:30,4911:04,3332:34,82
31Heidi D. AlbrektsenLevades Running Free "Free"31:19,1701:19,4332:38,60
32Lærke GylhamMagics Epic Dilution30:55,7311:00,2241:55,95
33Mia Berndorf LyngLyngs Ezonis Eramosa31:11,8110:58,9742:10,78
34Sandra BardevigSofiagårdens Buddha Air21:29,9920:53,3842:23,37
35Sarah GyldenløveTaharas Lafayette40:51,2810:49,7551:41,03
36Katja P. HonnensAjtaks Nebbiolo31:27,5421:07,4652:35,00
37Katja P. HonnensAjtaks Buttchers Norman30:57,0530:43,2061:40,25
38Aase BjernerBygholms Ch. Lamborghini Diablo61:12,8910:36,0671:48,95
39Victoria HaldQuies Oh My! Apple Pie81:04,3000:44,2881:48,58
40Victoria HaldQuies Cookie Dough81:38,1200:38,1682:16,28
41Victoria HaldSteddy51:03,2931:22,1482:25,43
42Janni LarsenNødkærlunds Gertrud Zobel60:41,7730:53,9591:35,72
43Lærke GylhamWinds Hakuro3+1+32:42,541+12:13,9894:56,52
44Mia Berndorf LyngFunnys Obsessed With Me3+3+42:49,1910:55,07113:44,26
Uplac.Lene GadkjærMalega's To Tough To Challenge71:35,17Trukket
Antal deltagere: 45.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Helena Äikäs
Sekretær: Helena Aikas
Bedømmelsesmetode: D1 - Fejl lægges sammen og tid lægges sammen
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær lige
Dato: 2014-04-19 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Camilla á ArgjumOceans Going To A GoGo af Bella00:28,5900:17,4300:46,0213
2Camilla á ArgjumStampegårdens Island of Advent...00:29,1100:27,9500:57,0612
3Kirsten BjergLykkes State of Art00:49,4700:32,4501:21,9212
4Marlene BruhnStampegårdens Pompidou10:26,1900:30,4610:56,651
5Charlotte PedersenLykkes Sir William0+10:47,9200:22,3711:10,291
6Mia Berndorf LyngJordbærgårdens Quarter Pounder10:28,9310:21,3520:50,28
7Lisette KongerslevLykkes Falcon10:36,3910:19,4920:55,88
8Lisa Sinnerup GressWinds Sebulba10:34,0910:22,2320:56,32
9Malene LeerhøjSheiks Treat Me Right10:31,5910:31,4021:02,99
10Aase BjernerBygholms Ch. Lamborghini Diablo20:34,6700:32,5321:07,20
11Heidi D. AlbrektsenLevades Running Free "Free"20:22,1810:24,1830:46,36
12Charlotte PedersenMangolds English Muffin1+10:52,3710:15,3331:07,70
13Marlene BruhnJordbærgårdens Flo Rida30:37,0800:31,4731:08,55
14Louise JensenLast Heart af Pecasus20:51,4810:27,8931:19,37
15Kirsten BjergSommerly's Miindy af Magic20:34,9410:47,3231:22,26
16Karina KristensenFanTig Vade Retro af Bella20:51,3610:34,3831:25,74
17Janni LarsenNødkærlunds Eros20:33,2320:34,7041:07,93
18Lærke GylhamCAs Asterisk Bayan Lepas40:52,6400:36,7041:29,34
19Malene LeerhøjLykkes Maid Manson2+11:10,140+10:49,2841:59,42
20Line HansenHønsehusets The Goblin King1+11:39,7420:54,8642:34,60
21Betina MillerFionas Innuendo DiNidus30:45,3620:33,1151:18,47
22Lærke GylhamWinds Kleeia Kojima10:43,6440:37,6251:21,26
23Malene LeerhøjLykkes Secret Soul20:43,2930:52,9951:36,28
24Karina VilsbøllSofiagårdens Eagle Air40:58,1310:56,8951:55,02
25Mia Berndorf LyngCAs De Quo Aquilega51:17,0900:49,4352:06,52
26Janni LarsenHønsehuset's Chap3+11:48,6510:56,3352:44,98
27Lisa HeinFionas Napellus21:13,972+11:41,0352:55,00
28Mette WindSnöflingans Ghostbusters41:20,4520:48,6562:09,10
29Janni LarsenNødkærlunds Lumia40:41,2430:40,9971:22,23
30Victoria HaldSteddy61:06,6111:00,6872:07,29
31Kirsten BjergWinds Luke Skywalker20:50,5361:01,3481:51,87
32Rasmus BjernerByte af Flora5+1+12:00,5610:34,7582:35,31
33Janni LarsenNødkærlunds Optimus81:35,3670:38,45152:13,81
Uplac.Heidi D. AlbrektsenFionas Dika Stratus "Stratus"Trukket
Uplac.Heidi D. AlbrektsenStald Parsbergs Koh Phangan af...Trukket
Antal deltagere: 35.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Trine Møldrup, Sandra Bardevig
Sekretær: Louise Jensen og Maria Gadkjær
Bedømmelsesmetode: D1 - Fejl lægges sammen og tid lægges sammen
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2014-04-18 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Line HansenMalega´s AP Want It All (Junio...01:02,2201:09,8102:12,0313
2Marlene BruhnStampegårdens Pompidou10:43,2200:57,8111:41,031
3Lisa Sinnerup GressWinds Sebulba10:44,9701:04,4511:49,421
4Camilla á ArgjumStampegårdens Island of Advent...01:14,8111:03,3112:18,121
5Mia Berndorf LyngJordbærgårdens Quarter Pounder11:42,8400:49,1212:31,961
6Marlene BruhnJordbærgårdens Flo Rida11:07,6810:58,0022:05,68
7Lærke GylhamCAs Asterisk Bayan Lepas10:57,8711:08,2422:06,11
8Lisa HeinNardus' Neottia Nepalensis af...11:19,9411:17,8222:37,76
9Kirsten BjergLykkes State of Art11:23,6611:34,7822:58,44
10Nanna ChristensenWinds Nioryu00:48,9730:53,7431:42,71
11Malene LeerhøjLykkes Maid Manson11:00,1220:54,7731:54,89
12Camilla á ArgjumOceans Going To A GoGo af Bella11:07,6620:57,8132:05,47
13Lærke GylhamWinds Kleeia Kojima11:08,9821:02,1432:11,12
14Aase BjernerLeeds All-in-One11:12,7521:04,6532:17,40
15Charlotte PedersenLykkes Sir William21:03,2120:45,2341:48,44
16Lisa Sinnerup GressWinds Jar Jar Binks20:47,3521:04,3341:51,68
17Nina PoulsenAjtak's Maybe I Did It30:58,6941:06,0472:04,73
18Sandra BardevigLykkes Ch. Catwoman5+11:05,0931:04,9892:10,07
19Charlotte PedersenMangolds English Muffin61:05,2241:17,08102:22,30
20Sandra BardevigSofiagårdens Niva Bond 0074+11:20,634+11:38,09102:58,72
21Mia Berndorf LyngCAs De Quo Aquilega61:45,874+11:54,88113:40,75
22Mette WindSnöflingans Ghostbusters4+2+22:24,253+2+32:34,36164:58,61
Uplac.Line HansenHønsehusets The Goblin KingTrak sig
Uplac.Lisette KongerslevLykkes FalconTrak sig
Antal deltagere: 24.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Betina Miller, Helena Äikäs
Sekretær: Rasmus Bjerner og Karina Kristensen
Bedømmelsesmetode: D1 - Fejl lægges sammen og tid lægges sammen (på 2 baner)
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2014-04-19 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Karina KristensenLykkes Ch. Fancy Faith10:29,2200:14,8810:44,1014
2Charlotte PedersenLykkes Lady Laura00:40,3210:28,9311:09,251
3Trine MøldrupNardus' Iraklis Asteras af Bla...10:53,5900:23,8511:17,441
4Sandra BardevigLevades GCh. Yellowstone00:47,6510:31,1011:18,75
5Malene LeerhøjStald Blue's Ch. Blue Ocean00:53,6511:07,4312:01,08
6Mette WindWinds Zhawn Mizai10:52,7810:34,2221:27,00
7Camilla á ArgjumOceans Dance Into The Light af...20:42,5910:16,5030:59,09
8Camilla á ArgjumStampegårdens Paramount30:46,5000:37,8531:24,35
9Lisa Sinnerup GressWinds Jar Jar Binks20:54,6810:42,4731:37,15
10Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Somme...11:52,4120:43,0332:35,44
11Lisa HeinNeottia Nidus-avis10:33,7230:30,3441:04,06
12Charlotte PedersenLykkes Ch Zippo30:39,6010:24,7541:04,35
13Charlotte PedersenLykkes Ch Stine Goya20:49,1220:28,1841:17,30
14Lisette KongerslevHønsehusets Ch. Diasay Rapa Nui20:34,9120:53,6641:28,57
15Camilla á ArgjumStampegårdens Caribbean Tales20:46,7820:42,5041:29,28
16Sandra BardevigWinds SCh. Niva Pattaya2+11:10,7210:22,6641:33,38
17Nanna ChristensenCAs Arecurius Ogmios30:51,3520:42,5751:33,92
18Sandra BardevigSommerly's Cool II Sun41:24,3710:49,7252:14,09
19Lisette KongerslevHønsehusets Diasay Mecca30:51,9130:23,7561:15,66
20Line HansenMalega´s AP Want It All (Junio...40:56,5620:27,5661:24,12
21Mette WindWinds Ch. Anakin Skywalker30:47,032+10:45,3161:32,34
22Nanna ChristensenWinds Nioryu4+10:57,6510:42,5661:40,21
23Katja P. HonnensAjtaks Morgan Sweet40:52,0320:51,6361:43,66
24Camilla á ArgjumLevades GCh. American Samoa30:58,6630:47,5961:46,25
25Betina MillerPlaymates Ch. Player af Alléga...32:04,4431:24,8263:29,26
26Lisette KongerslevLykkes GCh. Björn Borg40:51,2930:28,9471:20,23
27Lisette KongerslevLykkes GCh. Karl Kani40:50,1930:35,5771:25,76
28Maria GadkjærMalega´s Scorpio60:51,9120:29,2581:21,16
29Nanna ChristensenBaloos Tivi Tobey50:57,8430:36,4081:34,24
30Karina KristensenBellas GCh. We Are The World a...30:58,3150:52,2981:50,60
31Aase BjernerLeeds All-in-One4+10:52,4131:00,2581:52,66
32Lisa Sinnerup GressBellas Whatever Happens af Lev...50:57,9040:57,1391:55,03
33Sandra BardevigLykkes Ch. Catwoman3+21:17,341+31:55,4193:12,75
34Nina PoulsenAjtak's Maybe I Did It71:03,6340:46,00111:49,63
35Lisette KongerslevHønsehusets GCh. Too Nice To S...71:19,2261:43,31133:02,53
36Janni LarsenSpringers Flint af Bella62:19,006+12:33,68134:52,68
37Sandra BardevigSofiagårdens Niva Bond 00710+11:04,0650:34,97161:39,03
Uplac.Katja P. HonnensAjtaks Take A Chance On Me4+12:08,34Trukket
Uplac.Charlotte PedersenPralinens GCh. Mrs Butterworth50:43,47Trukket inden
Uplac.Katja P. HonnensAjtak's Ch. SoleroTrukket
Uplac.Lisa Sinnerup GressLevades Crater LakeTrukket
Uplac.Maria GadkjærGaunbys Ch. Multi MedieTrukket
Uplac.Maria GadkjærMalega´s GeminiTrukket
Uplac.Mette WindWinds SCh. Mizar MontaniTrukket
Antal deltagere: 44.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Rasmus Bjerner, Lene Gadkjær
Sekretær: Heidi D. Albrektsen
Bedømmelsesmetode: D1 - Fejl lægges sammen og tid lægges sammen
Maksimum tid: 02:30 min.
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2014-04-18 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Sandra BardevigLevades GCh. Yellowstone11:24,2200:56,6212:20,8414
2Lisette KongerslevHønsehusets Ch. Diasay Rapa Nui01:22,2211:31,1212:53,341
3Karina KristensenLykkes Ch. Fancy Faith11:27,4410:57,7822:25,221
4Charlotte PedersenLykkes Ch Stine Goya21:41,1501:12,8522:54,00
5Malene LeerhøjStald Blue's Ch. Blue Ocean21:39,0901:39,1323:18,22
6Lisa HeinNeottia Nidus-avis10:45,1520:46,7231:31,87
7Charlotte PedersenLykkes Lady Laura31:13,1200:56,5032:09,62
8Trine MøldrupNardus' Iraklis Asteras af Bla...21:09,3411:17,3532:26,69
9Camilla á ArgjumOceans Dance Into The Light af...31:22,6001:14,9032:37,50
10Sandra BardevigWinds SCh. Niva Pattaya31:48,6001:18,3133:06,91
11Mette WindWinds Zhawn Mizai32:11,5601:11,1233:22,68
12Mette WindWinds Ch. Anakin Skywalker31:18,2210:54,4642:12,68
13Lisa Sinnerup GressBellas Whatever Happens af Lev...21:25,8821:11,1242:37,00
14Camilla á ArgjumStampegårdens Caribbean Tales21:23,2831:02,0052:25,28
15Charlotte PedersenPralinens GCh. Mrs Butterworth31:29,0621:01,7852:30,84
16Camilla á ArgjumStampegårdens Paramount31:20,7921:11,5052:32,29
17Mette WindWinds SCh. Mizar Montani41:54,7811:45,1353:39,91
18Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Somme...42:54,1612:09,2255:03,38
19Lisa Sinnerup GressLevades Crater Lake31:13,4731:05,1962:18,66
20Charlotte PedersenLykkes Ch Zippo41:54,0020:52,1062:46,10
21Nanna ChristensenCAs Arecurius Ogmios51:39,1511:16,3862:55,53
22Sandra BardevigSommerly's Cool II Sun41:45,1230:52,8272:37,94
23Lisette KongerslevLykkes GCh. Karl Kani51:42,2221:21,3173:03,53
24Lisette KongerslevLykkes GCh. Björn Borg31:53,2241:15,0773:08,29
25Betina MillerPlaymates Ch. Player af Alléga...4+13:03,0022:34,7575:37,75
26Katja P. HonnensAjtaks Morgan Sweet51:39,0031:19,9182:58,91
27Charlotte PedersenLykkes Ch Topsy Tail51:40,1331:50,6083:30,73
28Karina KristensenBellas GCh. We Are The World a...61:26,2231:20,8492:47,06
29Camilla á ArgjumLevades GCh. American Samoa41:26,6351:46,3593:12,98
30Lisette KongerslevHønsehusets GCh. Too Nice To S...41:56,0361:25,87103:21,90
31Katja P. HonnensAjtaks Take A Chance On Me51:41,6951:43,81103:25,50
32Lisette KongerslevHønsehusets Diasay Mecca42:26,3762:05,50104:31,87
33Katja P. HonnensAjtak's Ch. Solero51:07,2261:10,31112:17,53
34Nanna ChristensenBaloos Tivi Tobey51:30,3461:30,28113:00,62
Antal deltagere: 34.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Kirsten Bjerg, Aase Bjerner
Sekretær: Louise Jensen
Bedømmelsesmetode: D1 - Fejl lægges sammen og tid lægges sammen
Maksimum tid: 03:00 min.
Til toppen

Veteran lige
Dato: 2014-04-19 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Sandra BardevigSofiagårdens Pokerface00:25,6300:12,8900:38,523
2Mette WindWinds Quintin Quantico00:18,8000:21,8700:40,672
3Betina MillerStampegården's Nike01:14,7201:20,6902:35,412
4Sarah OmmenTeam Sheik´s Afrodite10:33,6600:16,4310:50,09
5Lisa HeinFlora Gyldenris10:56,9600:54,4511:51,41
6Lene GadkjærSpeedy11:36,0801:09,6312:45,71
7Lene GadkjærSommerly´s Fiolito20:26,5910:23,4030:49,99
8Marlene BruhnJordbærgårdens Marabou20:33,3710:19,2930:52,66
Antal deltagere: 8.  
Dommer: Lisette Kongerslev, Maria Gadkjær
Sekretær: Camilla á Argjum
Bedømmelsesmetode: D1 - Fejl lægges sammen og tiden lægges sammen
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Veteran kroget
Dato: 2014-04-18 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Marlene BruhnJordbærgårdens Marabou00:39,9100:58,8701:38,783
2Mette WindWinds Quintin Quantico10:43,4900:33,1611:16,65
3Sandra BardevigSofiagårdens Pokerface01:02,6210:39,8811:42,50
4Lisa HeinFlora Gyldenris11:10,8100:38,1011:48,91
5Betina MillerStampegården's Nike21:24,4701:13,4722:37,94
Uplac.Sandra BardevigSofiagårdens Princess CharmingTrukket
Antal deltagere: 6.  
Dommer: Lisette Kongerslev, Helena Äikäs
Sekretær: Charlotte Pedersen
Bedømmelsesmetode: D1 - Fejl lægges sammen og tid lægges sammen
Maksimum tid: 02:30 min.
Til toppen

Elite-højdehop
Dato: 2014-04-19 00:00:00

Plac.FørerKanin5565707580859095102Cert.Point
1Karina KristensenLykkes Ch. Fancy Faith-O-OOOOOXXXXX14
2Charlotte PedersenLykkes Ch Zippo-O-OOXOOXXX1
3Malene LeerhøjSheiks Treat Me RightOOXOOOOXXX1
4Charlotte PedersenLykkes Lady Laura-XO-OOXOXXX
5Camilla á ArgjumStampegårdens Caribbean TalesOOOOXOXOXXX
6Camilla á ArgjumOceans Dance Into The Light af...XOOOOOXXOXXX
7Trine MøldrupNardus' Iraklis Asteras af Bla...OOOOXOXXOXXX
8Nanna ChristensenCAs Arecurius OgmiosXOOOXOXOXXOXX
9Line HansenMalega´s AP Want It All (Junio...XOXXOXOXOXOXXOXXX
10Lisa HeinNeottia Nidus-avis-O-OOXXX
11Malene LeerhøjStald Blue's Ch. Blue Ocean-OOOXOXXX
12Maria GadkjærMalega´s ScorpioOOOOXOXXX
13Aase BjernerLeeds All-in-OneOOXOXOXOXXX
14Sandra BardevigLykkes Ch. CatwomanOOOXOXXOXXX
15Mia Berndorf LyngCAs De Quo AquilegaOOOOXX
16Lisette KongerslevLykkes GCh. Björn BorgOO-XOXXX
17Camilla á ArgjumStampegårdens ParamountOOOXOXXX
17Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Somme...OOOXOXXX
17Sandra BardevigLevades GCh. YellowstoneOOOXOXXX
20Mette WindWinds Zhawn MizaiOXOOXOXXX
21Betina MillerFionas Innuendo DiNidusOXOXXOXOXXX
22Sandra BardevigSofiagårdens Niva Bond 007XOXOOXXOXXX
23Sandra BardevigWinds SCh. Niva PattayaOXXOOXXOXXX
24Mette WindWinds SCh. Mizar MontaniOOXOXXO
24Aase BjernerBygholms Ch. Lamborghini DiabloOOXOXXOXXX
26Karina KristensenBellas GCh. We Are The World a...OXXOOXXX
26Katja P. HonnensAjtaks Morgan SweetOXXOOXXX
28Malene LeerhøjLykkes Maid Manson-OXXOXXX
29Lisette KongerslevLykkes GCh. Karl KaniOOXXOXXX
30Camilla á ArgjumLevades GCh. American SamoaOXOXXOXXX
31Heidi D. AlbrektsenFanTig Carpe Diem af BellaOOXXX
32Sandra BardevigSommerly's Cool II SunXXOOXXX
33Charlotte PedersenLykkes Ch Topsy Tail-XO-XXX
34Heidi D. AlbrektsenLevades Running Free "Free"OXXX
35Marlene BruhnStampegårdens PompidouXOXXX
35Mette WindWinds Ch. Anakin SkywalkerXOXXX
Uplac.Heidi D. AlbrektsenFionas Dika Stratus "Stratus"X
Uplac.Lene GadkjærSommerly´s FiolitoX
Antal deltagere: 38.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Nina Poulsen, Helena Äikäs
Sekretær: Helena Aikas
Bedømmelsesmetode: 55 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Elite-længdehop
Dato: 2014-04-18 00:00:00

Plac.FørerKanin120140150160170180190200210220Cert.Point
1Mette WindWinds Zhawn MizaiXO-O-OOOOXOXXX14
2Betina MillerFionas Innuendo DiNidusXXOOOOOOXOOXOXTrukket1
3Charlotte PedersenMangolds English MuffinOXO-O-XXOXOOXOXXX1
4Mette WindWinds Ch. Anakin SkywalkerO-OXXOOOOXOXXX
5Malene LeerhøjLykkes Maid MansonOOOOOOOXXX
6Trine MøldrupNardus' Iraklis Asteras af Bla...XO-O-XXOOOXXX
7Charlotte PedersenLykkes Lady LauraXO-XO-O-XOXXX
8Karina KristensenLykkes Ch. Fancy FaithXXOOOOOOXXX
9Heidi D. AlbrektsenLevades Running Free "Free"XOOOXOOXOXXX
10Malene LeerhøjStald Blue's Ch. Blue OceanOXOOOOXXX
11Charlotte PedersenLykkes Ch ZippoXOXO--XOXXX
12Lisette KongerslevHønsehusets Ch. Diasay Rapa NuiO-O-XOXXX
13Mette WindWinds SCh. Mizar MontaniXO-OOXXX
14Sandra BardevigLevades GCh. YellowstoneXOOXOXXX
15Lisa HeinNardus' Neottia Nepalensis af...XOO-XXX
Uplac.Heidi D. AlbrektsenFionas Dika Stratus "Stratus"XXTrukket
Uplac.Karina KristensenBellas GCh. We Are The World a...XXTrukket
Uplac.Lisette KongerslevLykkes GCh. Karl KaniXXTrukket
Uplac.Aase BjernerBygholms Ch. Lamborghini DiabloXXX
Uplac.Camilla á ArgjumLevades GCh. American SamoaXXX
Uplac.Sandra BardevigWinds SCh. Niva PattayaXXX
Antal deltagere: 21.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Marlene Bruhn, Helena Äikäs
Sekretær: Helena Aikas
Bedømmelsesmetode: 120 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Gren A

Plac.FørerKaninELHOSamlet
1Karina KristensenLykkes Ch. Fancy Faith112
2Charlotte PedersenLykkes Lady Laura246
3Trine MøldrupNardus' Iraklis Asteras af Bla...3710
4Camilla á ArgjumOceans Dance Into The Light af...7613
5Charlotte PedersenLykkes Ch Zippo12214
6Malene LeerhøjStald Blue's Ch. Blue Ocean51116
7Camilla á ArgjumStampegårdens Caribbean Tales15520
8Lisa HeinNeottia Nidus-avis111021
8Sandra BardevigLevades GCh. Yellowstone41721
10Nanna ChristensenCAs Arecurius Ogmios17825
10Camilla á ArgjumStampegårdens Paramount81725
12Mette WindWinds Zhawn Mizai62026
13Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Somme...101727
14Line HansenMalega´s AP Want It All (Junio...20929
15Sandra BardevigWinds SCh. Niva Pattaya162339
16Maria GadkjærMalega´s Scorpio281240
17Lisette KongerslevLykkes GCh. Björn Borg261642
18Aase BjernerLeeds All-in-One311344
19Sandra BardevigLykkes Ch. Catwoman331447
20Katja P. HonnensAjtaks Morgan Sweet232649
21Sandra BardevigSommerly's Cool II Sun183250
22Camilla á ArgjumLevades GCh. American Samoa243054
23Mette WindWinds Ch. Anakin Skywalker213556
23Lisette KongerslevLykkes GCh. Karl Kani272956
23Karina KristensenBellas GCh. We Are The World a...302656
26Sandra BardevigSofiagårdens Niva Bond 007372259
Antal deltagere: 26.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Ukendt
Til toppen

Gren B

Plac.FørerKaninEKLASamlet
1Karina KristensenLykkes Ch. Fancy Faith3811
2Mette WindWinds Zhawn Mizai11112
3Lisette KongerslevHønsehusets Ch. Diasay Rapa Nui21214
3Charlotte PedersenLykkes Lady Laura7714
3Trine MøldrupNardus' Iraklis Asteras af Bla...8614
6Sandra BardevigLevades GCh. Yellowstone11415
6Malene LeerhøjStald Blue's Ch. Blue Ocean51015
8Mette WindWinds Ch. Anakin Skywalker12416
9Mette WindWinds SCh. Mizar Montani171330
10Charlotte PedersenLykkes Ch Zippo201131
Antal deltagere: 10.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Ukendt
Til toppen

Gerhardts Mindepokal

Plac.FørerSLSKELEKHOLASamlet
1Karina Kristensen64616
2Charlotte Pedersen55414
3Sandra Bardevig66
3Mette Wind66
5Camilla á Argjum3+25
5Lisette Kongerslev55
5Betina Miller55
8Trine Møldrup44
8Malene Leerhøj44
10Line Hansen33
11Marlene Bruhn22
12Kirsten Bjerg11
12Lisa Sinnerup Gress11
Antal deltagere: 13.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Ukendt
Til toppen

Samlet vinder

Plac.FørerKaninELEKHOLASamlet
1Karina KristensenLykkes Ch. Fancy Faith131813
2Charlotte PedersenLykkes Lady Laura274720
3Trine MøldrupNardus' Iraklis Asteras af Bla...387624
4Malene LeerhøjStald Blue's Ch. Blue Ocean55111031
5Sandra BardevigLevades GCh. Yellowstone41171436
6Mette WindWinds Zhawn Mizai61120138
7Charlotte PedersenLykkes Ch Zippo122021145
8Mette WindWinds Ch. Anakin Skywalker211235472
Antal deltagere: 8.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Ukendt
Til toppen

Samlet veteran

Plac.FørerKaninVLVKSamlet
1Mette WindWinds Quintin Quantico224
2Sandra BardevigSofiagårdens Pokerface134
3Betina MillerStampegården's Nike358
4Lisa HeinFlora Gyldenris549
4Marlene BruhnJordbærgårdens Marabou819
Antal deltagere: 5.  
Dommer: Ukendt
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.