Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

STÆVNE  PÅ  GRØNT  OMRÅDE  VED  DROSSELVEJ  I  KØGE  DEN  3.  MAJ  2014

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeMiddelsvær lige
Svær kroget åbenElite lige
Længdehop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige
Dato: 2014-05-03 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Trine DrejerHybens Eau Jasmin Noir00:15,8100:17,2800:33,0912
2Lærke GylhamLykkes California Screamin'00:44,7400:15,5001:00,2411
3Camilla Kirk JensenFunnys Concolor Montaio00:40,7400:26,5001:07,2411
4Christina AndersenFunnys Concolor Externus00:24,4410:25,1010:49,541
5Cecilie LyngvildAmber Queen Af Stampegården10:24,9400:25,5310:50,47
6Christina HidalgoVangs Philosopher's Stone10:52,0300:38,2211:30,25
7Trine DrejerHybens Eau Decibel Legend10:24,0310:17,4720:41,50
8Line HansenLilliens LEGO Dublo20:20,0800:22,2820:42,36
9Frederikke ChristiansenEskirs Akila Al Amarja0+10:36,4810:11,5620:48,04
10Line HansenHaMas No Way Out af Gress (Mad...10:20,5810:27,7520:48,33
11Christina Andersen*Killah* Milleniums Kungsljus20:32,6800:26,0020:58,68
12Trine DrejerHybens FaCa Clinton10:24,010+10:48,4021:12,41
13Trine DrejerHybens FaCa Parma20:57,4000:35,1621:32,56
14Cecilie LyngvildHybens Eau Royal Desire10:28,0320:28,9730:57,00
15Christina AndersenVængs Pride Locu30:54,7000:37,3231:32,02
16Trine DrejerVangs Deathly Hallows1+11:47,6810:19,8732:07,55
17Trine DrejerHybens Caro Aika11:12,6620:59,7232:12,38
18Christina AndersenCATAs Dati Dathin Lamira40:32,4300:18,3840:50,81
19Cecilie WaagenesToffy21:20,3120:52,5342:12,84
20Line HansenUnikos Zarkana Av Stjarnan (Ti...30:43,1630:23,5661:06,72
Antal deltagere: 20.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Trine Møldrup, Nanna Christensen
Sekretær: Trine Møldrup og Nanna Christensen
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2014-05-03 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Mia HansenEskirs Neya Moa Nalo00:27,3100:30,5800:57,8913
2Frederikke ChristiansenEskirs Akila Skira Sinnoh10:20,4100:17,8710:38,281
3Frederikke ChristiansenEskirs Ziyu Al Yaqoub00:14,9110:25,9510:40,861
4Mia HansenFunnys Teddy00:20,1310:24,3710:44,501
5Trine MøldrupIraklis' Melilla Murcia af Kil...00:30,9510:24,0810:55,031
6Mia HansenFunnys Latrones Lugia00:38,9310:16,4310:55,361
7Camilla á ArgjumStampegårdens Ground Zero00:36,1010:19,5510:55,651
8Trine MøldrupBlancos Epata Abu Sir00:42,4210:17,6711:00,09
9Camilla á ArgjumStampegårdens Empire State of...10:47,2000:17,1511:04,35
10Christina AndersenVinkelstaldens Darling00:57,9210:59,9211:57,84
11Trine DrejerFunnys Trollius Europaeus00:28,2320:21,0720:49,30
12Lærke GylhamMagics Epic Dilution00:33,2220:27,5321:00,75
13Christina AndersenMillieniums Ängslocka10:34,0310:28,6721:02,70
14Line HansenLilliens Silbury Hill00:40,1820:23,6221:03,80
15Marlene BruhnJordbærgårdens Ecstasy10:40,8510:24,5021:05,35
16Marlene BruhnStampegårdens 9/1110:35,1810:36,6721:11,85
17Cecilie LyngvildAskelunds Aius Statulinus10:51,1310:25,9021:17,03
18Christina AndersenCA's Warna *Hijau*00:42,0520:40,5121:22,56
19Trine MøldrupIraklis' San Antonio af Kildev...10:53,0210:50,0521:43,07
20Lisa Sinnerup GressHaMas What Happens at Home af...11:31,8110:18,8321:50,64
21Camilla Kirk JensenStampegårdens Partners in Crime20:20,4810:27,5330:48,01
22Christina Andersen*Lovely* Tahara's Paint Me Wit...21:01,7010:31,0931:32,79
23Lisa Sinnerup GressWinds Hakuro20:53,4410:42,1731:35,61
24Camilla Kirk JensenFunnys Latrones Nidoran20:25,2520:44,5741:09,82
25Camilla Kirk JensenHønsehusets Lille My10:41,8330:41,7741:23,60
26Trine MøldrupIraklis' Vilassar Ciudad af Ki...40:58,4800:40,1341:38,61
27Trine MøldrupMaPos Little Beauty Sunshine40:29,0510:15,3450:44,39
28Frederikke ChristiansenCAs Shakir Qakare Iby20:20,8830:24,6150:45,49
29Trine DrejerSommerly´s Nadine Gordimer11:57,2941:48,8253:46,11
30Camilla Kirk JensenZargos Summer Night Af Klundtes40:43,5720:38,8761:22,44
31Camilla Kirk JensenWinds Shmi Skywalker50:44,4020:29,8271:14,22
32Mia FoghCAs Arecurius Apadeva3+12:07,9430:55,8773:03,81
Uplac.Christina HidalgoSvanemarks Cestrum PurpureumTrukket
v21Trine MøldrupWinds Quintin Quantico (V)20:45,6310:42,5031:28,13
Antal deltagere: 34.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Mette Wind, Nanna Christensen
Sekretær: Mette Wind og Nanna Christensen
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær kroget åben
Dato: 2014-05-03 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Frederikke ChristiansenStampegårdens Casa Manila (M)00:59,5300:46,1801:45,7123
2Camilla á ArgjumStampegårdens Island of Adve...(S)01:13,5410:50,9412:04,481
3Line HansenWinds Sebulba (S)10:58,0810:38,8721:36,95
4Mia HansenMilleniums Spicy Scoop (S)10:54,5910:55,2921:49,88
5Line HansenStampegårdens Forever a Crim...(M)00:57,5221:00,1221:57,64
6Nanna ChristensenWinds Nioryu (S)11:05,2111:00,5322:05,74
7Marlene BruhnFlamencos Stjärnglimt (M)11:20,1810:52,7222:12,90
8Line HansenHønsehusets The Goblin King (S)11:18,5711:24,8822:43,45
9Line HansenMalega´s AP Want It All (Jun...(S)10:52,9820:38,8731:31,85
10Camilla á ArgjumStampegårdens Ground Zero (M)11:08,2221:07,5232:15,74
11Frederikke ChristiansenCAs Asterisk Melayu Gambang (S)10:42,88Trukket
12Marlene BruhnStampegårdens Walk of Fame (M)11:27,89Trukket
13Marlene BruhnWinds Jar Jar Binks (S)20:57,21
14Nanna ChristensenIraklis' Bilbao Oviedo af Ki...(M)20:59,52
15Frederikke ChristiansenFunnys Jolie Aimé (S)21:04,73
16Nanna ChristensenWinds Xavier Zirlaczi (S)21:04,88
17Marlene BruhnStampegårdens 9/1121:10,93
18Lærke GylhamWinds Kleeia Kojima (S)21:14,17
19Lærke GylhamCAs Arecurius Taranucnus (S)21:38,92
20Frederikke ChristiansenHønsehusets CaJus Le Champ (S)30:52,17
21Marlene BruhnJordbærgårdens Flo Rida (S)30:56,76
22Line HansenSimply the Best af Stampegår...(M)31:01,36
23Marlene BruhnHønsehusets Sniff (S)31:20,63
24Camilla á ArgjumStampegårdens Empire State o...(M)2+11:22,57
25Mia HansenFunnys Solé Kailen (M)31:24,45
26Camilla á ArgjumOceans Going To A GoGo af Be...(S)2+11:34,33
27Lærke GylhamCAs Asterisk Bayan Lepas (S)31:42,38
28Trine DrejerAjtaks Dies Saturni (S)2+12:07,63
29Frederikke ChristiansenEskirs Neya Xiphactinus Auda...(M)40:45,79
30Mia HansenEskirs Neya Moa Nalo (M)40:49,92
31Nanna ChristensenPilens Kaikias (S)41:02,73
32Frederikke ChristiansenEskirs Akila Skira Sinnoh (M)41:04,86
33Trine MøldrupNonstops Della Casa (M)41:11,38
34Marlene BruhnPrimadonna's Primus af Jordb...(S)41:12,91
35Trine MøldrupHønsehusets CaJus Shutterfly...(S)41:17,61
36Frederikke ChristiansenCAs Shakir Qakare Iby (M)41:22,43
37Cecilie LyngvildAskelunds Aius Cupido (M)41:22,97
38Trine MøldrupCAs Asterisk Bakit Baru (S)41:40,72
39Trine MøldrupWinds Caliban Centauru (S)41:42,87
40Marlene BruhnWinds Zhoot Minai (S)50:55,25
41Mia HansenFunnys Latrones Shelgon (M)50:56,34
42Trine MøldrupBlancos Epata Abu Sir (M)50:59,07
43Mia HansenZargos Summer Crush Af Klund...(M)51:11,69
44Line HansenLilliens Silbury Hill (M)4+11:33,67
45Christina AndersenRiots Cazador (M)52:04,14
46Nanna ChristensenIraklis' Melilla Murcia af K...(M)61:12,90
47Trine MøldrupSnöflingans Ghostbusters (S)61:24,96
48Christina AndersenVinkelstaldens Darling (M)6+11:51,70
49Trine DrejerFunnys Trollius Europaeus (M)6+12:01,67
50Camilla Kirk JensenMaPos Qutaybah Qmir (S)72:02,83
51Trine DrejerMaPos Alex (S)81:09,79
52Camilla Kirk JensenLeeds Prince Björkvin (S)7+12:06,07
53Lærke GylhamWinds Papilio Alexanor (M)6+1+12:35,58
Uplac.Christina Andersen*Kikaloo* Shamigo's Kikaloo...(M)Trukket
Uplac.Christina Andersen*Lovely* Tahara's Paint Me W...(M)Trukket
Uplac.Christina AndersenTigerdyret (S)Trukket
Uplac.Christina HidalgoSvanemarks Cestrum Purpureum...(M)Trukket
Uplac.Mia FoghCAs Arecurius Apadeva (S)Trukket
Uplac.Mia HansenFunnys Lequa Lugmanar (S)Trukket
Uplac.Trine DrejerAsta La Vistas Dum Spiro-Spe...(M)Trukket
Uplac.Trine DrejerSommerly´s Nadine Gordimer (M)Trukket
Uplac.Trine MøldrupIraklis' Vilassar Ciudad af...(M)Trukket
Uplac.Trine MøldrupWinds Tatooine (M)Trukket
Antal deltagere: 63.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mette Wind
Aspirant: Lisa Sinnerup Gress
Sekretær: Lisa Sinnerup Gress
Bedømmelsesmetode: C1 - 0 og 1 fejl i finalen
Maksimum tid: 2:30
Til toppen

Elite lige
Dato: 2014-05-03 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Camilla á ArgjumStampegårdens Caribbean Tales00:57,9100:46,2901:44,2014
2Frederikke ChristiansenHønsehusets CaJus Le Champ10:36,5500:19,4510:56,001
3Camilla á ArgjumOceans Dance Into The Light af...10:50,0300:22,1811:12,21
4Nanna ChristensenWinds Nioryu10:58,5200:24,6511:23,17
5Trine MøldrupWinds Ch. Anakin Skywalker00:44,2910:46,7311:31,02
6Frederikke ChristiansenCAs Asterisk Melayu Gambang10:38,7010:23,2121:01,91
7Camilla á ArgjumJordbærgårdens Hockey10:46,2010:35,1921:21,39
8Trine MøldrupWinds Zhawn Mizai10:47,4710:48,8221:36,29
9Line HansenBellas Whatever Happens af Lev...10:48,0910:52,3021:40,39
10Camilla á ArgjumBellas GCh. We Are The World a...00:48,3530:47,9731:36,32
11Frederikke ChristiansenHønsehusets Prazo Waccamaw Sio...40:43,3600:18,2741:01,63
12Trine MøldrupNardus' Ch. Iraklis Asteras af...30:42,5310:21,4841:04,01
13Frederikke ChristiansenHønsehusets Ch. Prazo Wabanaki20:37,9720:28,1741:06,14
14Camilla á ArgjumLevades Crater Lake20:44,4720:43,2541:27,72
15Camilla á ArgjumRegnbågens Fuel for Life21:03,0821:04,4942:07,57
16Camilla á ArgjumLevades GCh. American Samoa20:53,0730:32,8251:25,89
17Nanna ChristensenCAs Arecurius Ogmios31:00,7720:32,4851:33,25
18Marlene BruhnStampegårdens Pompidou31:07,6120:26,0251:33,63
19Trine MøldrupHønsehusets CaJus Shutterfly20:50,3730:43,3851:33,75
20Camilla Kirk JensenLeeds Prince Björkvin2+11:16,922+10:55,8762:12,79
21Mia HansenMilleniums Spicy Scoop3+11:18,6321:02,9762:21,60
22Lærke GylhamCAs Arecurius Taranucnus31:37,7731:07,9662:45,73
23Marlene BruhnWinds Jar Jar Binks30:47,4761:01,8791:49,34
24Marlene BruhnGrenens Crystal Eyes50:41,67
25Camilla á ArgjumOceans Going To A GoGo af Bella51:32,50
26Frederikke ChristiansenSnöflingans Ch. Galaxy60:45,59
27Nanna ChristensenWinds Alioth Austin61:55,27
28Trine MøldrupCAs Asterisk Bakit Baru71:01,48
Uplac.Marlene BruhnWinds Zhoot MinaiTrukket
Antal deltagere: 29.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mette Wind
Aspirant: Lisa Sinnerup Gress
Sekretær: Lisa Sinnerup Gress
Bedømmelsesmetode: C1 - 0 - 4 fejl i finalen
Maksimum tid: 2:30
Til toppen

Længdehop
Dato: 2014-05-03 00:00:00

Plac.FørerKanin4080120150170180190200210220230240Cert.Point
1Mette WindWinds Ch. Anakin Skywalker-OOOOXOXOOXOXXOXOXXX14
2Trine MøldrupNardus' Ch. Iraklis Asteras af...--OOOXOOXOOXOXXOXXX1
3Mette WindWinds Zhawn Mizai-OOOXOOXXOOXXX
4Line HansenHønsehusets The Goblin KingOOOXXOOXOOXXX
5Mette WindLevades Crater Lake-OOOOOXXX
6Mette WindWinds SebulbaOOXOOXOXOXXX
6Trine DrejerAjtaks Dies SaturniOOXOOXOXOXXX
8Christina AndersenDundines Ch. Roberto-XOOOXOXXOXXX
9Trine MøldrupFionas Kips Bay-XOOOXXX
10Mette WindHønsehusets CaJus ShutterflyOOXOOXtrukket
11Nanna ChristensenWinds Alioth AustinOOOXOXXX
12Christina AndersenRiots CazadorOOXOXOXXX
12Trine MøldrupBlancos Epata Abu SirOOXOXOXXX
12Trine MøldrupWinds Caliban CentauruOOXOXOXXX
15Camilla Kirk JensenZargos Summer Night Af KlundtesOOXOXXOXXX
16Line HansenBellas Whatever Happens af Lev...OOOXXX
17Lærke GylhamMagics Epic DilutionOOXXOXXX
18Christina AndersenTigerdyretOXOXXOXXX
19Camilla á ArgjumLevades GCh. American Samoa-OXXX
20Trine MøldrupMaPos Little Beauty SunshineOOXXX
21Lærke GylhamWinds Papilio AlexanorXOOXXX
22Camilla Kirk JensenMaPos Qutaybah QmirXXOOXXX
23Cecilie WaagenesToffyOXOXXX
24Lærke GylhamWinds Kleeia KojimaXOXOXXX
Uplac.Camilla á ArgjumBellas GCh. We Are The World a...-XXX
Uplac.Camilla á ArgjumJordbærgårdens Hockey-XXX
Antal deltagere: 26.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Marlene Bruhn
Aspirant: Lisa Sinnerup Gress
Sekretær: Marlene Bruhn
Bedømmelsesmetode: 40 cm
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå julepynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.