Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

MAJSTÆVNE  PÅ  BOLDBANEN  I  SKJERN  DEN  17.  MAJ  2014

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeMiddelsvær lige
Svær ligeLængdehop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige
Dato: 2014-05-17 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Janni LarsenNødkærlunds Günther Zobel00:23,4000:10,36012
2Emma V. LaustsenVeggerbys Chubby Hubby00:21,5900:19,46011
3Dorthe Veggerby LaustsenPlayers Neo Nirvana af Flora01:01,7201:42,82011
4Janni LarsenNødkærlunds Blue Lightning00:11,7310:16,181
5Dorthe Veggerby LaustsenHønsehusets Chip00:41,4010:27,921
6Susanna Mørck KristensenVangs Order of the Phoenix00:13,5410:30,501
7Lene GadkjærVangs Chamber of Secrets10:25,2901:02,541
8Maya Vendelboe BorchmannPurple Rain af Pecasus20:13,1800:11,172
9Anne-Mette FoghFyldbinggaards Cupcake10:22,1410:14,612
10Susanna Mørck KristensenWinnie af Pecasus20:25,1710:27,213
11Emma V. LaustsenVeggerbys The Vermonster20:47,4611:35,153
12Dorthe Veggerby LaustsenVi.P's Mamma Mia!20:16,3220:19,244
13Janni LarsenMr. Logan30:43,8210:49,844
14Anne-Mette FoghKaninborgens Salsa40:21,7610:20,125
v8Susanna Mørck KristensenCastello (V)10:53,5801:05,371
v9Lene GadkjærLeed´s Prinze Charming (V)01:03,6511:26,461
v10Camilla Mørck ThuesenMagic's Sunlight (V)10:23,2011:14,922
Antal deltagere: 17.   Heraf veteraner: 3.  
Dommer: Poul Erik Kristensen
Sekretær: Poul Erik Kristensen
Bedømmelsesmetode: D2 - fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2014-05-17 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Karina VilsbøllFantig Semper Fidelis af Bella10:46,0400:24,46113
2Emma V. LaustsenFionas Erinome10:35,5410:13,012
3Janni LarsenNødkærlunds Günther Zobel10:19,8910:16,722
4Camilla Mørck ThuesenVi.P's Malakit20:53,2300:20,612
5Maya Vendelboe BorchmannDirty Mind af Pecasus00:26,6520:21,262
6Maria GadkjærMalega´s To Tough To Stay Still20:36,8900:23,202
7Maria GadkjærMalegas Pablo Picasso21:57,4000:26,282
8Maria GadkjærGlow In the Dark af Stampegård...1+11:18,7800:37,872
9Karina VilsbøllSummer Time af Stampegården31:01,2900:28,463
10Poul Erik KristensenEagle af Pecasus30:43,3000:46,953
11Maria GadkjærMirage af Pecasus20:35,8710:59,563
12Karina VilsbøllKaninborgens Cappuccino30:43,2010:16,434
13Edita RimkuteStrandvejs William30:26,7610:27,654
14Edita RimkuteVilsmøllegaarden´s Rain30:39,4310:29,724
15Camilla Mørck ThuesenVi.P's Tugtupit31:09,7510:38,464
16Poul Erik KristensenVangs Half-Blood Prince21:43,4321:10,344
17Janni LarsenFoxbat af Pecasus30:39,3720:13,075
18Camilla Mørck ThuesenEnok2+11:39,0120:50,735
19Edita RimkutePearcy21:03,5431:35,375
20Anne-Mette FoghLego21:00,3131:50,045
21Lene GadkjærMalega´s To Tough To Give Up30:49,6130:18,966
22Camilla Mørck ThuesenBeauty Princess51:13,1021:05,647
Uplac.Camilla Mørck ThuesenSommerly's Sinaitrak sig
Uplac.Emma V. LaustsenVi.P's Chrysoprastrak sig
Uplac.Lene GadkjærSofiagårdens Wizz Airtrak sig
v2Poul Erik KristensenSamson af Pecasus (V)10:45,8900:24,511
v3Sarah OmmenTeam Sheik´s Afrodite (V)11:11,8201:02,311
v4Maria GadkjærSommerly´s Ronja Røverdatter...(V)10:44,6710:14,542
v9Lene GadkjærSommerly´s Fiolito (V)20:36,2000:45,862
Antal deltagere: 29.   Heraf veteraner: 4.  
Dommer: Susanna Kristensen
Sekretær: Susanna Kristensen
Bedømmelsesmetode: D2 - fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær lige
Dato: 2014-05-17 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Dorthe Veggerby LaustsenHønsehusets Never Fear00:27,3700:16,95013
2Christine VangGrif af Pecasus00:35,0700:37,48012
3Camilla Mørck ThuesenFønix af Pecasus10:33,7300:14,3611
4Poul Erik KristensenFaun af Pecasus20:27,0200:18,292
5Sarah OmmenHønsehuset's Chap10:32,3420:18,753
6Christine VangVisbys Attymass C.20:28,0420:35,284
7Karina VilsbøllOceans Dawn Treader af Fionas31:02,2611:13,674
8Poul Erik KristensenBlack Sweat af Pecasus20:43,3630:50,755
9Janni LarsenNødkærlunds Optimus50:50,1010:13,926
10Karina VilsbøllFantig Semper Fidelis af Bella2+11:07,4830:53,066
11Karina VilsbøllSofiagårdens Eagle Air3+11:48,431+11:16,766
12Janni LarsenNødkærlunds Eros4+1+12:14,8531:48,099
13Emma V. LaustsenSommerly´s Cool II Storm61:45,4061:20,1812
14Janni LarsenNødkærlunds Lumia70:52,344+11:58,7912
Uplac.Christine VangLykkes Lady Sophia2+21:58,49trak sig
Uplac.Anne-Mette FoghRosas Costa Del Sol31:26,01trak sig
Uplac.Maya Vendelboe BorchmannLemmon Crush af PecasusTrak sig
Uplac.Susanna Mørck KristensenOceans Bounty af FionasTrak sig
Antal deltagere: 18.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lene Gadkjær
Sekretær: Lene Gadkjær
Bedømmelsesmetode: D2 - fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Længdehop
Dato: 2014-05-17 00:00:00

Plac.FørerKanin406080100120140150160170180Cert.Point
1Edita RimkuteShia's Ch. Blue River af Pecas...--OO-OOXOXOXXX14
2Maria GadkjærMalega´s ScorpioXXOOOOOOOXOXXX
3Maria GadkjærMalega´s GeminiOOOXOXOXOXOXXX
4Karina VilsbøllFantig Semper Fidelis af BellaXO-O-XOXOXXX
5Poul Erik KristensenFaun af Pecasus-XXOOOXOXOXXX
6Maria GadkjærSommerly´s Ronja RøverdatterOOXXOOXXX
7Poul Erik KristensenBlack Sweat af PecasusXOOOXOx-trak sig
8Janni LarsenSpringers Flint af BellaOXOOXOXXX
9Karina VilsbøllKaninborgens CappuccinoXOOXXOXOXXX
10Karina VilsbøllSofiagårdens Eagle AirO-O-XXX
11Poul Erik KristensenBlack Mamba af Pecasus--XO-XXX
12Karina VilsbøllOceans Dawn Treader af FionasO-XO-XXX
13Karina VilsbøllSummer Time af StampegårdenXXOXXOXOXXX
13Maria GadkjærMirage af PecasusXXOXXOXOXXX
15Sarah OmmenTeam Sheik´s AfroditeXOOXXOXXX
16Christine VangLykkes Lady Sophia-O-XXX
17Edita RimkuteVilsmøllegaarden´s RainO-XXX
17Janni LarsenNødkærlunds LumiaOXXX
Uplac.Edita RimkuteStrandvejs WilliamXXX
Uplac.Lene GadkjærSofiagårdens Wizz AirXXX
Uplac.Poul Erik KristensenVangs Half-Blood PrinceXXX
Uplac.Sarah OmmenHønsehuset's ChapXXX
Antal deltagere: 22.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla Mørck Thuesen
Aspirant: Anne-Mette Fogh
Sekretær: Camilla Thuesen
Bedømmelsesmetode: 40 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.