Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

SJÆLLANDSMESTERSKABER  PÅ  TOFTEGÅRDEN  I  ALBERTSLUND  DEN  17.  MAJ  2014

Print
Tryk for at komme til:
Svær ligeSvær kroget
Elite ligeElite-højdehop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Svær lige
Dato: 2014-05-17 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Marianne F. NielsennLyngholms New Delhi10:39,4700:25,8511:05,3213
2Lisa Sinnerup GressWinds Sebulba10:37,1510:17,2520:54,40
3Frederikke ChristiansenStampegårdens Casa Manila10:49,5010:15,9721:05,47
4Nanna ChristensenIraklis' Bilbao Oviedo af Kild...10:52,1310:20,9721:13,10
5Lisa HeinFlora Narcissus (Noah)21:46,9400:37,4022:24,34
6Susan Comitre-NoppenauPletvangs Wilbur10:32,2220:16,5930:48,81
7Line HauritzEskirs Neya Sanajeh30:47,5000:27,5031:15,00
8Line HansenHønsehusets The Goblin King20:44,4010:37,3831:21,78
9Lærke GylhamCAs Asterisk Bayan Lepas40:45,1500:26,6041:11,75
10Lisa HeinFionas Napellus40:35,4410:36,5351:11,97
11Tanja Skou PedersenRiots Cazador30:50,0621:04,1851:54,24
12Tanja Skou PedersenTigerdyret20:58,2540:49,9061:48,15
13Nanna PetersenWinds Zhaay Milai40:22,2130:28,2270:50,43
14Tanja Skou PedersenDundines Ch. Roberto40:36,4030:32,6371:09,03
15Line HansenStampegårdens Forever a Crime...5+11:24,7810:24,5671:49,34
Uplac.Nanna PetersenTaharas Abigail Gabble10:35,03Trukket
Uplac.Nanna PetersenTaharas MarieTrukket
Antal deltagere: 17.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Trine Møldrup
Sekretær: Trine Møldrup
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2014-05-17 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Frederikke ChristiansenHønsehusets CaJus Le Champ10:55,1300:46,0011:41,1313
2Susan Comitre-NoppenauPletvangs Wilbur20:33,0600:37,6221:10,68
3Nanna ChristensenWinds Nioryu10:37,9710:37,3421:15,31
4Frederikke ChristiansenStampegårdens Casa Manila10:57,4710:44,8721:42,34
5Line HansenHønsehusets The Goblin King21:14,9300:53,5622:08,49
6Lisa Sinnerup GressWinds Sebulba11:09,9111:06,6922:16,60
7Frederikke ChristiansenCAs Asterisk Melayu Gambang00:44,0630:41,9431:26,00
8Nanna PetersenMilkas Ch. Koma Karma Kosmos10:45,6820:51,6231:37,30
9Frederikke ChristiansenFunnys Jolie Aimé21:13,5910:56,8232:10,41
10Lisa HeinFlora Narcissus (Noah)11:23,8121:02,5032:26,31
11Lisa Sinnerup GressWinds Jar Jar Binks20:56,2120:40,8841:37,09
12Lærke GylhamCAs Asterisk Bayan Lepas31:00,8220:46,7551:47,57
13Marianne F. NielsennLyngholms New Delhi20:58,5041:03,1662:01,66
14Nanna PetersenLykkes Camma Camille31:00,3840:55,7571:56,13
15Tanja Skou PedersenTigerdyret51:07,4120:57,6972:05,10
16Lærke GylhamCAs Arecurius Taranucnus51:22,5031:04,6482:27,14
17Lisa HeinFionas Deadly Dedication5+2+12:44,6942:01,91124:46,60
Antal deltagere: 17.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Rasmus Bjerner
Sekretær: Rasmus Bjerner
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 02:30 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2014-05-17 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Nanna ChristensenWinds Nioryu10:34,0300:14,6510:48,6814
2Frederikke ChristiansenHønsehusets Ch. Prazo Wabanaki10:33,9700:29,3611:03,33
3Mette WindWinds Ch. Anakin Skywalker10:34,1910:16,4420:50,63
4Lisa Sinnerup GressLevades Crater Lake10:45,0610:20,0021:05,06
5Trine MøldrupNardus' Ch. Iraklis Asteras af...10:52,3810:18,5321:10,91
6Frederikke ChristiansenHønsehusets Prazo Waccamaw Sio...30:51,2800:35,0031:26,28
7Nanna ChristensenCAs Arecurius Ogmios10:47,4720:48,1631:35,63
8Mette WindWinds Zhawn Mizai31:12,3400:37,1231:49,46
9Lisa HeinGCh. Neottia Nidus-avis3+10:53,9400:15,6341:09,57
10Lisa HeinNidus' GCh Nardus Stricta af S...11:57,5931:28,7843:26,37
11Frederikke ChristiansenCAs Asterisk Melayu Gambang20:33,1940:19,2860:52,47
12Frederikke ChristiansenHønsehusets CaJus Le Champ40:41,5320:21,4461:02,97
13Lærke GylhamCAs Arecurius Taranucnus61:20,7221:13,5082:34,22
14Nanna PetersenMilkas Ch. Koma Karma Kosmos40:31,2550:23,8190:55,06
15Lisa Sinnerup GressWinds Jar Jar Binks51:01,7560:43,35111:45,10
Uplac.Lisa Sinnerup GressBellas Whatever Happens af Lev...Trukket
Uplac.Nanna PetersenLykkes Camma CamilleTrukket
Antal deltagere: 17.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Rasmus Bjerner
Aspirant: Susan Comitre-Noppenau
Sekretær: Susan Comitre-Noppenau
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 02:30 min.
Til toppen

Elite-højdehop
Dato: 2014-05-17 00:00:00

Plac.FørerKanin505560657075808590Cert.Point
1Mette WindWinds Ch. Anakin SkywalkerO-OXOOXOXOXXOXXO14
2Lisa HeinGCh. Neottia Nidus-avis---O-OOOXXX
3Trine MøldrupNardus' Ch. Iraklis Asteras af...O-OOOOOOXXX
4Nanna PetersenTaharas Abigail GabbleO-OOXOXOOOXXX
5Nanna ChristensenWinds NioryuO-OOOOOXX
6Frederikke ChristiansenHønsehusets Ch. Prazo Wabanaki--OOOOXOXXX
7Mette WindWinds Zhawn MizaiO-OOXOOXXOXX
8Nanna PetersenLykkes Camma CamilleO-XOXXOXOXOXXOXXX
9Lisa HeinNidus' GCh Nardus Stricta af S...--OOOOXXX
10Nanna ChristensenCAs Arecurius OgmiosXO-XXOXOXOXXOXXX
11Frederikke ChristiansenHønsehusets Prazo Waccamaw Sio...-OOOOXXX
12Nanna PetersenTaharas MarieO-XOOOXXX
13Nanna PetersenMilkas Ch. Koma Karma KosmosO-OXOOXXX
14Line HansenMalega´s AP Want It All (Junio...OOOOXXX
15Tanja Skou Pedersen*Kikaloo* Shamigo's Kikaloo Ki...XOXXO-XOXXX
16Tanja Skou PedersenRiots CazadorXXOXXOXXO
17Tanja Skou PedersenCA's Warna *Hijau*OO-XXX
17Lisa HeinFionas NapellusOOXXX
17Tanja Skou PedersenTigerdyretOOXXX
20Tanja Skou PedersenDundines Ch. RobertoXO-XXX
Antal deltagere: 20.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Rasmus Bjerner
Aspirant: Susan Comitre-Noppenau
Sekretær: Susan Comitre-Noppenau
Bedømmelsesmetode: 50 cm
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.