Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

KR.  HIMMELFARTS-STÆVNE  HOS  ANNE-METTE  I  RØDDING  DEN  31.  MAJ  2014

Print
Tryk for at komme til:
Let krogetMiddelsvær lige åben
Højdehop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let kroget
Dato: 2014-05-31 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Ditte Winther JensenStampegårdens Manic Panic00:23,8000:13,38012
2Simone Skov ThorkildsenBuller00:25,1600:24,28011
3Line PetersenStampegårdens Blue Perfection00:41,4000:35,52011
4Charlotte EllebyShamigos Tabu Kompaner Suspekt01:02,5000:44,56011
5Mia Berndorf LyngLyngs Will Turner10:22,1800:17,0411
6Charlotte EllebyVi.P's Cinderella10:52,1000:19,3611
7Edita RimkutePearcy10:52,3800:22,2211
8Aase BjernerRozettas Steamfunk (Rozetta)10:45,8900:24,4611
9Mia Berndorf LyngLyngs Circle of Life10:48,5600:24,6911
10Edita RimkuteOceans Artic Char af Stampegår...10:59,0600:27,721
11Marie FloutrupLyngs Zero to Hero10:33,5600:29,351
12Line PetersenTeam Winther's Charmør10:48,8000:32,731
13Line PetersenPjaltenborg's Lapin De Charme10:42,4600:34,551
14Janni LarsenNødkærlunds Blue Lightning10:36,6700:36,201
15Marie FloutrupLyngs Bootstrap00:42,3710:39,201
16Karina VilsbøllSummer Time af Stampegården10:44,1700:44,341
17Charlotte EllebyDolly11:14,0900:45,451
18Anne-Mette FoghLego11:08,0001:16,261
19Nadja Lykke Frederiksen M...Jordbærgårdens Epo10:30,0110:18,182
20Janni LarsenNødkærlunds Günther Zobel10:28,5110:22,312
21Betina MillerRozettas Plectrum20:38,6600:26,022
22Janni LarsenFoxbat af Pecasus20:44,4200:26,102
23Anne-Mette FoghFyldbinggaards Cupcake20:45,2500:41,702
24Maria Winther JensenFyldbinggårds Golden00:41,1820:42,242
25Nadia SalomonsenKaninborgens Surpreme New York11:00,4811:00,412
26Edita RimkuteVilsmøllegaarden´s Rain10:51,2711:04,452
27Charlotte EllebySimba30:45,0100:14,783
28Betina MillerPlayers Pikeur af Flora20:31,3010:29,313
29Ditte Winther JensenEvald´s Kijing30:45,1600:29,493
30Anne-Mette FoghKaninborgens Salsa21:00,3410:40,803
31Janni LarsenMr. Logan20:40,9210:43,593
32Merete MaahnPlayers Dreamweaver af Flora21:26,9410:46,043
33Charlotte EllebyGolden Memories af Stampegården21:25,9010:48,593
34Betina MillerFionas Jazz Jack50:29,1600:33,735
35Janni LarsenNødkærlunds Harmonia30:47,5120:34,705
36Marie FloutrupChristinegårdens Countdown41:08,9210:36,225
37Merete MaahnVi.P's Salomon3+12:10,8410:54,125
38Nadja Lykke Frederiksen M...Hybens Caro Riko31:03,0020:59,565
39Ditte Winther JensenTeam Winther´s Pretty Little51:11,7331:47,238
40Maria Winther JensenDon`t Worry Be Happy51:22,8031:49,058
Uplac.Aase BjernerFloras Catalina00:42,09Disk.
Uplac.Nadia SalomonsenCharlieTrukket.
Antal deltagere: 42.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aksel Nissen
Sekretær: Susanne Thorkildsen
Bedømmelsesmetode: D2. Fejl lægges sammen,sidste tid tæller
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær lige åben
Dato: 2014-05-31 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Ditte Winther JensenStampegårdens Manic Panic (M)00:28,0900:13,65013
2Mia Berndorf LyngLyngs Will Turner (M)00:55,8500:16,32012
3Simone Skov ThorkildsenBuller (L)00:30,1900:24,96022
4Betina MillerFionas Jazz Jack (M)00:31,5300:25,97012
5Charlotte EllebyVi.P's Cinderella (M)00:42,6600:35,44012
6Elsebet GregersenKaninbandens Playmate (M)00:23,0710:16,0611
7Nadia SalomonsenKing (L)10:35,6000:23,4412
8Janni LarsenNødkærlunds Günther Zobel (M)10:50,5900:27,8111
9Charlotte EllebyShamigos Tabu Kompaner Suspe...(L)01:23,5910:35,6512
10Marie FloutrupFunnys Obsessed With Me (M)10:42,1900:43,501
11Aase BjernerFloras Catalina (M)20:52,3500:14,622
12Mia Berndorf LyngLyngs Ezonis Eramosa (M)10:56,3310:36,602
13Janni LarsenNødkærlunds Ziggy Stardust (M)21:08,0300:41,252
14Charlotte EllebyGolden Memories af Stampegår...(L)20:57,0300:49,532
15Ditte Winther JensenFyldbinggårds Golden (M)10:32,5020:20,283
16Betina MillerPlayers Pikeur af Flora (L)30:28,3400:23,873
17Betina MillerRozettas Plectrum (M)10:30,0320:24,653
18Janni LarsenFoxbat af Pecasus (M)20:49,6310:28,403
19Charlotte EllebyDolly (M)20:54,4710:37,693
20Marie FloutrupLyngs Bootstrap (L)21:02,9410:46,193
21Edita RimkuteVilsmøllegaarden´s Rain (M)10:49,3221:08,033
22Line PetersenStampegårdens Blue Perfectio...(L)30:31,0300:19,313
23Janni LarsenNødkærlunds Blue Lightning (L)40:56,4400:21,944
24Nadja Lykke Frederiksen M...Jordbærgårdens Epo (L)30:21,3110:23,004
25Merete MaahnPlayers Dreamweaver af Flora...(L)31:05,4110:29,654
26Aase BjernerRozettas Steamfunk (Rozetta)...(M)40:38,9700:35,104
27Charlotte EllebySommerly´s Cuba Blueberry (M)40:48,0000:35,874
28Marie FloutrupLyngs Zero to Hero (M)20:41,9620:38,034
29Edita RimkuteStrandvejs William (M)10:52,4730:42,224
30Mia Berndorf LyngLyngs Circle of Life (L)50:33,7200:39,975
31Karina VilsbøllSummer Time af Stampegården (M)30:42,3720:45,755
32Charlotte EllebyStrandvejs Spring Revolution...(M)50:33,8120:21,197
33Ditte Winther JensenEvald´s Kijing (L)50:56,4120:28,187
34Marie FloutrupChristinegårdens Countdown (L)51:18,7520:42,347
35Mia Berndorf LyngCA's Shakir Amu (M)5+11:02,9620:21,318
36Janni LarsenMr. Logan (L)80:47,7101:04,918
37Edita RimkuteOceans Artic Char af Stampeg...(M)51:09,3741:04,909
38Nadja Lykke Frederiksen M...Lego (M)4+11:23,6861:02,0611
39Merete MaahnVi.P's Salomon (L)5+1+22:22,4451:03,1813
Uplac.Line PetersenPjaltenborg's Lapin De Charm...(L)50:48,47Trukket.
Uplac.Edita RimkutePearcy (M)51:07,16Trukket.
Antal deltagere: 41.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aksel Nissen
Aspirant: Anne-Mette Fogh
Sekretær: Susanne Thorkildsen
Bedømmelsesmetode: D2. Fejl lægges sammen,sidste tid tæller
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Højdehop
Dato: 2014-05-31 00:00:00

Plac.FørerKanin40455055606570758085Cert.Point
1Aase BjernerLeeds All-in-One----OOOXOOXXX14
2Ditte Winther JensenStampegårdens Manic PanicOOOOXOXOXOXOXXOXXX
3Mia Berndorf LyngCAs De Quo Aquilega--XO-OOOOXXX
4Aase BjernerBygholms Ch. Lamborghini Diablo----OOOXOXXX
5Marie FloutrupLyngs Stand OutOOOOOXOXOXXX
6Betina MillerFionas Innuendo DiNidusO-O-XXOXOXXOXXX
7Karina VilsbøllSofiagårdens Eagle Air--XO-OXOXXX
8Mia Berndorf LyngCA's Shakir Amu-OOOOXOXXX
9Janni LarsenSpringers Flint af BellaXOOOXOXXOXOXXX
10Edita RimkuteShia's Ch. Blue River af Pecas...O-OXO-XXOXXX
11Charlotte EllebySommerly´s Cuba BlueberryOOXOOXOXXOXXX
12Marie FloutrupLyngs Ezonis Silver PearlOOOXOXOXXOXXX
13Charlotte EllebyDollyXOOOXOXOXXOXXX
14Marie FloutrupFunnys Obsessed With MeOOOOOXXX
15Mia Berndorf LyngLyngs Will TurnerXOXOOXXOOXXX
16Karina VilsbøllOceans Dawn Treader af Fionas--XOOXOXX Trukket.
17Mia Berndorf LyngJordbærgårdens Quarter Pounder--XO-XXOXXX
18Mia Berndorf LyngLyngs Ezonis Eramosa-OXOXOXXOXX Trukket.
19Edita RimkuteStrandvejs WilliamOOOXOXXX
20Edita RimkuteVilsmøllegaarden´s RainOXOOXOXXX
21Nadia SalomonsenKingOOXOXOXXX
22Simone Skov ThorkildsenBullerOOXXOXOXXX
23Janni LarsenFoxbat af PecasusOOOXXX
24Karina VilsbøllStald Parsbergs Koh Tao af Høn...OXOOXXX
25Janni LarsenNødkærlunds Günther ZobelOXOXXOXXX
Antal deltagere: 25.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aksel Nissen
Aspirant: Anne-Mette Fogh
Sekretær: Anne-Mette Fogh
Bedømmelsesmetode: 40 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.