Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

SJÆLLANDSMESTERSKABER  PÅ  GRØNT  OMRÅDE  VED  DROSSELVEJ  I  KØGE  DEN  15.  JUNI  2014

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeSvær lige åben
Elite krogetElite-længdehop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige
Dato: 2014-06-15 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Trine DrejerHybens Caro Aika01:17,4700:31,4301:48,9012
2Line HauritzMaglebo's Quta Tic10:30,9100:19,2210:50,131
3Nanna ChristensenBlancos Awati Imphal Raipur10:33,6700:24,8910:58,561
4Susan Comitre-NoppenauEskirs Kiva Kaili (Søster Mill...00:26,4920:23,4320:49,92
5Marianne F. NielsenVestvoldens Sanofi Zentiva (No...20:39,5900:18,8420:58,43
6Trine DrejerBlancos Awati Diu Aizawi20:52,4500:24,5321:16,98
7Trine MøldrupBlancos Awati Gwalior Chennai20:46,6710:41,8631:28,53
8Clara BraskComals Xia Kebi20:22,0820:24,7640:46,84
9Marianne F. NielsenVestvoldens Spot On Milna20:34,5820:39,1741:13,75
10Clara BraskComals Xia Alistair50:32,7200:18,0950:50,81
11Line HauritzJordbærgårdens Metadon20:32,1930:29,8351:02,02
12Nanna ChristensenEskirs Kizan Ishtar30:47,4320:24,5951:12,02
13Trine DrejerHybens FaCa Syracuse30:49,7730:26,2461:16,01
14Marianne F. NielsenByggerens Shadow60:51,9300:51,0261:42,95
15Marianne F. NielsenVestvoldens Basil71:03,9741:03,24112:07,21
Uplac.Sofie Vejen PfundhellerKokosTrukket
Antal deltagere: 16.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mette Wind
Sekretær: Mette Wind
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær lige åben
Dato: 2014-06-15 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Mette WindPilens Kaikias (S)00:17,0900:16,4900:33,5813
2Mia HansenFunnys Latrones Lugia (S)00:21,9900:14,6700:36,6612
3Susan Comitre-NoppenauPletvangs Wilbur (S)00:23,0200:19,7100:42,7312
4Mia HansenFunnys Latrones Shelgon (S)00:28,3700:15,4700:43,8412
5Mette WindWinds Pandoriana Pandora (S)00:34,5600:18,9600:53,5212
6Mia HansenEskirs Neya Moa Nalo (S)00:35,2100:22,1500:57,3612
7Clara BraskBlancos Accaru Panneciere (S)00:31,5100:29,0301:00,5412
8Trine MøldrupIraklis' Vilassar Ciudad af...(M)00:29,8100:37,6501:07,4622
9Line HauritzWinds Shiro (M)00:48,0900:23,3701:11,4622
10Mette WindWinds Papilio Alexanor (S)00:43,0900:38,1501:21,2412
11Marianne F. NielsenLyngholms New Delhi (S)00:55,3100:37,9501:33,2612
12Susan Comitre-NoppenauMusic Maker af Stampegården (M)00:58,4700:37,4401:35,9122
13Susan Comitre-NoppenauPletvangs Romeo (S)00:20,9010:18,6110:39,511
14Camilla Kirk JensenZargos Summer Night Af Klund...(S)10:19,6500:22,5310:42,181
15Nanna ChristensenIraklis' Bilbao Oviedo af Ki...(S)00:26,0110:24,0910:50,101
16Mia HansenStampegårdens Forever a Crim...(S)10:27,1800:23,6210:50,801
17Nanna ChristensenIraklis' Melilla Murcia af K...(M)10:28,6700:30,5310:59,202
18Camilla Kirk JensenStampegårdens Partners in Cr...(S)10:34,4400:26,1911:00,631
19Camilla Kirk JensenHønsehusets Lille My (S)00:36,4310:40,7311:17,161
20Mia HansenFunnys Solé Kailen (S)10:57,1900:46,0611:43,251
21Trine MøldrupBlancos Epata Abu Sir (M)10:20,0310:15,8320:35,86
22Camilla Kirk JensenMaPos Qutaybah Qmir (S)00:23,9920:18,9720:42,96
23Susan Comitre-NoppenauEskirs Kiva Macao (Mille) (M)10:27,6910:15,9820:43,67
24Camilla Kirk JensenWinds Shmi Skywalker (M)20:36,8100:16,9920:53,80
25Nanna ChristensenClausens Twix (S)10:40,9010:30,5921:11,49
26Mia HansenFunnys Lequa Lugmanar (S)10:47,1610:27,4221:14,58
27Trine DrejerMaPos Alex (S)20:40,5800:37,9821:18,56
28Mette WindWinds Tatooine (S)10:40,0010:51,2921:31,29
29Trine DrejerAjtaks Dies Saturni (S)10:55,6910:37,8321:33,52
30Mette WindNonstops Della Casa (S)00:25,8430:22,6830:48,52
31Mette WindSnöflingans Ghostbusters (S)20:45,3311:10,4031:55,73
32Marianne F. NielsenVestvoldens Mirakuli (M)20:58,6010:58,1531:56,75
33Line HauritzEskirs Neya Sanajeh (S)1+11:25,9510:41,9732:07,92
34Camilla Kirk JensenFunnys Concolor Montaio (M)31:15,1901:00,8632:16,05
35Camilla Kirk JensenFunnys Latrones Nidoran (M)20:17,8320:19,6440:37,47
36Mette WindWinds Caliban Centauru (S)20:27,1420:20,7840:47,92
37Mia HansenFunnys Teddy (M)20:26,5320:22,4740:49,00
38Clara BraskMaxi-Mus (S)20:30,4420:25,7840:56,22
39Mia HansenFunnys Solé Prilla (S)00:56,0641:50,0742:46,13
40Trine DrejerAsta La Vistas Dum Spiro-Spe...(S)31:45,0311:17,2543:02,28
Uplac.Camilla Kirk JensenStald Twisters Bahia Caledon...(M)Trukket
Antal deltagere: 41.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Hedvig Jørgensen
Sekretær: Sofie Pfundheller
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2014-06-15 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Somme...22:52,2702:09,4325:01,704
2Lisa HeinNeottia Nidus-avis11:05,5420:49,6331:55,17
3Trine MøldrupNardus' Ch. Iraklis Asteras af...31:54,4701:25,6233:20,09
4Mette WindWinds GCh. Anakin Skywalker31:41,2811:33,0443:14,32
5Nanna ChristensenWinds Nioryu32:07,7331:46,7763:54,50
6Mette WindWinds Zhawn Mizai52:27,7041:55,2094:22,90
7Nanna ChristensenCAs Arecurius Ogmios82:20,4132:07,79114:28,20
Antal deltagere: 7.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Hedvig Jørgensen
Sekretær: Susan Comitre-Noppenau
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 03:30 min.
Til toppen

Elite-længdehop
Dato: 2014-06-15 00:00:00

Plac.FørerKanin4080120140150160170180190200210220Cert.Point
1Mette WindWinds Zhawn Mizai--O--O-OOOOXXX4
2Mette WindWinds GCh. Anakin Skywalker--O-O--OXXOOXXX
3Marianne F. NielsenVestvoldens MirakuliOOOOOOXOXOXXX
4Nanna ChristensenWinds Alioth Austin-XOO-OXXX
Uplac.Trine MøldrupNardus' Ch. Iraklis Asteras af...--XXX
Antal deltagere: 5.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Hedvig Jørgensen
Sekretær: Trine Møldrup
Bedømmelsesmetode: 40 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.