Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

HOPSTÆVNE  HOS  JANNI  OG  SARAH  PÅ  NØDKÆRLUND  DEN  21.  JUNI  2014

Print
Tryk for at komme til:
Middelsvær lige åbenMiddelsvær kroget åben
Svær lige åben


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Middelsvær lige åben
Dato: 2014-06-21 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Karina KristensenTribute In Light (M)00:36,6500:13,66013
2Mette BrandbygeSofiagårdens Lion Air (L)00:23,3400:15,94022
3Rasmus BjernerSommerly´s Selma Lagerlöf (M)00:38,1800:20,75012
4Heidi Vitting PedersenFionas Dika Cumulus (M)00:32,4400:40,13012
5Susanna Mørck KristensenVi.P's Malakit (M)00:40,8400:46,53012
6Malene LeerhøjOceans Ticket to Heaven af S...(L)10:39,5600:21,6612
7Maria GadkjærGlow In the Dark af Stampegå...(M)10:32,8800:23,3511
8Mette BrandbygeSecret Story (M)10:41,8700:23,6911
9Lene GadkjærSofiagårdens Wizz Air (M)00:52,6910:24,7511
10Maria GadkjærMalegas Pablo Picasso (M)00:22,8110:26,3711
11Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella (M)10:41,5900:28,971
12Betina MillerFionas Jazz Jack (M)10:28,7500:31,221
13Louise JensenVi.P's Phantom of the Opera (M)10:34,8400:31,441
14Heidi Vitting PedersenBellas Challenger af Sommerl...(M)10:39,9000:31,781
15Heidi Vitting PedersenVi.P's Miss Diamond (M)10:28,0600:34,191
16Poul Erik KristensenEagle af Pecasus (M)01:00,7810:35,131
17Maria GadkjærMirage af Pecasus (M)10:50,8700:39,031
18Louise JensenSommerly´s Cuba Lime & Lemon...(M)00:50,6011:18,311
19Karina VilsbøllOceans POMPdeLUX af Sheik (M)11:13,7210:37,782
20Betina MillerRozettas Plectrum (M)00:46,5620:37,942
21Rikke RennebergLykkes Boulder Dash (M)11:03,3010:46,692
22Heidi Vitting PedersenSommerly's Star Fighter (Fif...(M)10:47,5011:03,632
23Charlotte EllebyDolly (M)11:18,5011:09,662
24Mette BrandbygeVisbys Blessington C. (L)11:29,0920:51,153
25Charlotte EllebyStrandvejs Spring Revolution...(M)10:38,4121:36,723
26Sarah OmmenNødkærlunds Günther Zobel (M)20:34,41
27Louise JensenRetros GameBoy af Fionas (M)20:35,19
28Betina MillerPlayers Pikeur af Flora (M)20:35,35
29Heidi Vitting PedersenFionas Crash Bandicoot (L)20:38,93
30Simone Skov ThorkildsenBuller (M)20:44,00
31Rikke RennebergLykkes Jessie J (M)20:46,21
32Aase BjernerKaninBorgens Liona (L)20:47,22
33Sarah GyldenløveNardus Nimbo af Zenta (L)21:05,35
34Sarah OmmenNødkærlunds Blue Lightning (M)21:06,00
35Sarah OmmenFoxbat af Pecasus (M)21:24,38
36Malene LeerhøjLykkes Mumbo Jumbo (M)21:37,03
37Lene GadkjærVangs Chamber of Secrets (L)1+11:39,63
38Merete MaahnPlayers Dreamweaver af Flora...(L)21:40,93
39Lene GadkjærMalega´s To Tough To Give Up...(M)30:47,03
40Karina VilsbøllSummer Time af Stampegården (M)30:56,06
41Charlotte EllebySommerly´s Cuba Blueberry (M)31:21,84
42Aase BjernerFloras Catalina (M)31:26,56
43Charlotte EllebyShamigos Tabu Kompaner Suspe...(M)31:50,12
44Anne-Mette FoghLego (M)31:52,42
45Heidi Vitting PedersenRetros Nintendo af Fionas (L)61:13,09
46Louise JensenTexas af Vilsmøllegaarden (L)61:57,28
47Aase BjernerRozettas Steamfunk (Rozetta)...(M)71:04,62
Uplac.Anne-Mette FoghKaninborgens Salsa (L)Trukket
v4Poul Erik KristensenSamson af Pecasus (V)00:31,2900:21,650
v6Sarah OmmenTeam Sheik´s Afrodite(V)00:55,0900:55,970
Antal deltagere: 50.   Heraf veteraner: 2.  
Dommer: Lisette Kongerslev
Sekretær: Janni Larsen
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 og 1 fejl i finale
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær kroget åben
Dato: 2014-06-21 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Rasmus BjernerSommerly´s Selma Lagerlöf (M)00:37,0900:25,19013
2Betina MillerFionas Jazz Jack (M)00:52,0400:29,75012
3Malene LeerhøjStampegårdens Electric Enter...(M)00:51,3500:33,28012
4Maria GadkjærMalegas Pablo Picasso (M)00:55,6200:41,78012
5Susanna Mørck KristensenVi.P's Malakit (M)00:52,9600:46,88012
6Rikke RennebergLykkes Boulder Dash (M)00:47,6500:50,34012
7Lisette KongerslevHønsehusets Balouline (M)01:01,9700:59,38012
8Poul Erik KristensenEagle af Pecasus (L)01:05,5301:01,72022
9Charlotte EllebySommerly´s Cuba Blueberry (M)01:24,1801:03,16012
10Karina VilsbøllSofiagårdens Eagle Air (M)01:00,7801:06,90012
11Karina VilsbøllSummer Time af Stampegården (L)01:34,4701:09,15022
12Karina VilsbøllStald Parsbergs Koh Tao af H...(M)01:32,7201:10,12012
13Heidi Vitting PedersenFionas Dika Cumulus (M)00:52,6801:10,12012
14Merete MaahnPlayers Dreamweaver af Flora...(L)01:33,4701:17,03022
15Mette BrandbygeSecret Soul (M)10:30,0300:27,091
16Malene LeerhøjOceans 4funkyflavours af She...(L)10:44,2200:30,251
17Mette BrandbygeSecret Story (M)10:32,7500:37,311
18Lisette KongerslevRaptor af Pecasus (M)10:57,7900:37,441
19Aase BjernerKaninBorgens Liona (L)01:17,5310:39,311
20Simone Skov ThorkildsenBuller (L)10:47,1900:43,811
21Louise JensenVi.P's Wizard of Oz (M)01:00,6010:48,881
22Janni LarsenNødkærlunds Günther Zobel (M)10:53,7100:49,001
23Sarah GyldenløveNardus Nimbo af Zenta (L)01:21,1610:53,281
24Maria GadkjærMirage af Pecasus (M)10:48,2500:53,531
25Heidi Vitting PedersenSommerly's Star Fighter (Fif...(M)01:00,9310:55,401
26Karina VilsbøllFantig Semper Fidelis af Bel...(M)10:59,5000:58,661
27Charlotte EllebyDolly (M)01:25,0911:17,561
28Mette BrandbygeSofiagårdens Lion Air (M)10:24,1210:17,532
29Betina MillerPlayers Pikeur af Flora (M)10:50,1910:28,662
30Louise JensenVi.P's Phantom of the Opera (L)00:53,1920:52,812
31Lisette KongerslevRainbow Dash (M)00:50,8121:04,252
32Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella (M)10:42,1911:10,342
33Aase BjernerFloras Catalina (M)00:45,4631:02,943
34Janni LarsenNødkærlunds Blue Lightning (M)11:02,56
35Malene LeerhøjSheiks Treat Me Right (M)11:02,75
36Rikke RennebergLykkes Jessie J (L)11:05,28
37Poul Erik KristensenVangs Half-Blood Prince (M)11:06,68
38Heidi Vitting PedersenVi.P's Miss Diamond (M)11:14,88
39Louise JensenLast Heart af Pecasus (M)11:22,78
40Charlotte EllebyShamigos Tabu Kompaner Suspe...(M)11:26,22
41Janni LarsenNødkærlunds Eros (M)11:26,81
42Betina MillerRozettas Plectrum (L)20:44,62
43Heidi Vitting PedersenBellas Challenger af Sommerl...(L)20:46,03
44Louise JensenRetros GameBoy af Fionas (L)1+10:47,13
45Maria GadkjærMalega´s To Tough To Stay St...(M)20:49,16
46Louise JensenSommerly´s Cuba Lime & Lemon...(L)20:55,69
47Lene GadkjærMalega´s To Tough To Give Up...(M)20:58,19
48Charlotte EllebyVi.P's Cinderella (M)21:00,15
49Heidi Vitting PedersenFionas Crash Bandicoot (L)21:15,59
50Louise JensenTexas af Vilsmøllegaarden (L)21:37,06
51Janni LarsenNødkærlunds Ziggy Stardust (M)21:52,68
52Charlotte EllebyStrandvejs Spring Revolution...(M)30:42,84
53Aase BjernerRozettas Steamfunk (Rozetta)...(M)30:54,97
54Malene LeerhøjLykkes Mumbo Jumbo (M)31:09,19
55Maria GadkjærGlow In the Dark af Stampegå...(M)31:23,75
56Karina VilsbøllOceans POMPdeLUX af Sheik (M)31:25,25
57Karina KristensenOceans Ticket to Heaven af S...(L)2+21:00,16
58Mette BrandbygeVisbys Blessington C. (L)2+22:26,59
59Janni LarsenFoxbat af Pecasus (L)51:50,65
60Louise JensenFionas Loved By Jupiter (M)3+22:28,31
61Heidi Vitting PedersenRetros Nintendo af Fionas (L)61:41,44
62Janni LarsenMr. Logan (L)8+22:18,93
v2Poul Erik KristensenSamson af Pecasus (V)00:43,8500:27,850
v15Sarah OmmenTeam Sheik´s Afrodite(V)01:38,0601:19,970
v38Lene GadkjærSommerly´s Fiolito (V)11:10,25
Antal deltagere: 65.   Heraf veteraner: 3.  
Dommer: Anne-Mette Fogh
Sekretær: Rasmus Bjerner
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 og de hurtigste 1 fejl i finale
Maksimum tid: 2:00
Til toppen

Svær lige åben
Dato: 2014-06-21 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Lisette KongerslevStampegårdens Ground Zero (S)00:35,3700:19,94013
2Rikke RennebergSheiks Ego Boost (S)00:35,0600:22,31012
3Lisette KongerslevHønsehusets Balouline (M)01:00,1300:34,87022
4Lisette KongerslevHønsehusets Sniff (S)00:52,8700:38,66012
5Susanna Mørck KristensenGrif af Pecasus (S)01:23,2201:11,19012
6Lisette KongerslevLykkes JoJo (S)10:43,1200:21,4111
7Lisette KongerslevStampegårdens Criminal Pursu...(S)10:45,7800:29,6511
8Karina VilsbøllOceans Dawn Treader af Fiona...(S)10:55,3700:37,5011
9Lisette KongerslevStampegårdens 9/11 (S)01:02,2810:39,2211
10Karina VilsbøllFantig Semper Fidelis af Bel...(S)00:37,6510:39,2911
11Louise JensenLast Heart af Pecasus (S)01:25,8510:48,8411
12Susanna Mørck KristensenFønix af Pecasus (S)11:33,1200:54,6511
13Lisette KongerslevStampegårdens Empire State of...10:48,7210:16,442
14Merete MaahnKandies Elstar Beta (S)00:41,6920:17,222
15Mette BrandbygeSecret Soul (S)20:36,3400:23,062
16Sarah OmmenHønsehuset's Chap (S)20:49,3200:24,192
17Mette BrandbygeSecret Story (M)21:04,5700:30,942
18Janni LarsenNødkærlunds Lumia (S)20:56,8900:35,752
19Karina VilsbøllSofiagårdens Eagle Air (S)21:04,6000:42,942
20Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella (M)10:54,7810:48,912
21Malene LeerhøjSheiks Treat Me Right (S)21:22,8400:57,412
22Malene LeerhøjStampegårdens Electric Enter...(S)10:53,7510:59,472
23Betina MillerFionas Innuendo DiNidus (S)30:24,7200:19,373
24Janni LarsenNødkærlunds Optimus (S)30:47,1500:27,033
25Maria GadkjærMalegas Pablo Picasso (M)10:58,0020:28,533
26Karina VilsbøllStald Parsbergs Koh Tao af H...(S)20:48,5710:29,443
27Rikke RennebergHønsehusets Donna von Wald (S)31:01,1800:30,003
28Louise JensenVi.P's Wizard of Oz (S)21:07,8710:34,253
29Lisette KongerslevJordbærgårdens Flo Rida (S)30:52,3100:38,443
30Charlotte EllebyHønsehusets Casino Royale (S)30:49,0300:42,003
31Janni LarsenNødkærlunds Eros (S)21:07,8410:48,223
32Louise JensenFionas Dika Cumulus (M)1+11:38,5010:57,413
33Susanna Mørck KristensenOceans Bounty af Fionas (S)00:45,782+12:00,533
34Lisette KongerslevRainbow Dash (S)21:10,7521:23,784
35Charlotte EllebyVi.P's Cinderella (S)3+11:09,9710:34,405
36Lisette KongerslevHønsehusets Snusmumriken (S)41:07,6810:37,375
37Betina MillerFionas Jazz Jack (M)20:58,2630:38,405
38Poul Erik KristensenBlack Sweat af Pecasus (S)31:19,7220:45,195
39Malene LeerhøjOceans 4funkyflavours af She...(M)50:48,8100:46,855
40Poul Erik KristensenVangs Half-Blood Prince (S)41:25,0410:48,255
41Poul Erik KristensenFaun af Pecasus (S)51:19,1900:50,885
42Betina MillerRozettas Plectrum (M)51:04,6610:51,966
43Sarah GyldenløveTaharas Lafayette (M)41:10,941+11:22,256
44Aase BjernerBygholms Lotus Europa (S)61:42,4420:42,228
45Maria GadkjærMalega´s To Tough To Stay St...(S)40:48,3740:56,008
46Louise JensenVi.P's Miss Diamond (M)5+22:19,5910:57,538
Uplac.Charlotte EllebyShamigos Tabu Kompaner Suspe...(M)2+42:46,12Trukket
Uplac.Lisette KongerslevRaptor af Pecasus (M)21:01,85Trukket
Uplac.Susanna Mørck KristensenVi.P's Malakit (M)4+11:33,88Trukket
Uplac.Louise JensenFionas Loved By Jupiter (S)Disk.
Uplac.Lene GadkjærSofiagårdens Wizz Air (M)Trukket
Uplac.Rasmus BjernerByte af Flora (S)Trukket
Antal deltagere: 52.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Heidi Pedersen
Sekretær: Maria Gadkjær
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.