Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

SOMMERSTÆVNE  I  SKJERN  DEN  19.  JULI  2014

Print
Tryk for at komme til:
Let krogetMiddelsvær kroget åben
Svær kroget åben


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let kroget
Dato: 2014-07-19 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Anne-Mette FoghJordbærgårdens Epo00:32,0900:22,09012
2Betina MillerRozettas Plectrum00:33,5800:29,92011
3Merete MaahnVi.P's Salomon00:45,0400:34,45011
4Nadja Lykke Frederiksen M...Hybens Caro Riko00:51,6800:40,92011
5Lene GadkjærVangs Chamber of Secrets00:45,6501:25,00011
6Charlotte EllebySimba10:27,4600:14,4311
7Susan Haugstrup SørensenMøllegårdens Baby B00:33,1410:15,4111
8Aase BjernerKaninBorgens Liona10:26,2600:16,5611
9Louise HansenSommerly´s Sigrid Undset10:37,5000:19,021
10Charlotte EllebySundahl's Läkerol BonBons10:55,9600:21,801
11Susan Haugstrup SørensenFarm Svendsens Ib11:03,0100:24,781
12Anne-Mette FoghFyldbinggaards Cupcake10:49,5800:25,241
13Simone HansenVeggerby´s Strawberry Cheeseca...10:38,2000:32,821
14Liva JepsenÆblehavens Zorra10:37,6700:34,181
15Susanna Mørck KristensenVangs Order of the Phoenix00:37,0210:37,511
16Nadja Lykke Frederiksen M...Hybens Eau Royal Desire10:41,2300:41,781
17Simone HansenNødkærlunds Gerhard Zobel10:45,8201:38,061
18Line PetersenFunnys Concolor Montaio10:38,9210:25,502
19Fie Caroline Haugstrup Od...Kc´s Bente20:42,4200:26,342
20Rikke RennebergHønsehusets Buzzing Bear20:27,6400:28,202
21Susanna Mørck KristensenWinnie af Pecasus21:04,0400:39,092
22Fie Caroline Haugstrup Od...Møllegårdens Dino10:55,7811:00,462
23Marlene BruhnStampegårdens Tales of Phantas...10:42,0011:04,652
24Rikke RennebergLykkes Jessie J30:38,3100:20,073
25Liva JepsenSurprise Chiaka30:45,6700:25,523
26Simone HansenStald Parsbergs Anne30:35,9800:32,763
27Susanna Mørck KristensenPhantom af Pecasus20:54,7610:40,183
28Susanna Mørck KristensenOceans Oasis af Stampegården20:42,7010:44,323
29Susan Haugstrup SørensenMøllegårdens Ruth31:19,4200:55,703
30Louise HansenRådved Nygård´s Bumblebee40:34,2000:27,924
31Anne-Mette FoghKaninborgens Salsa30:57,4510:43,064
32Line PetersenLego41:01,5300:51,544
33Susan Haugstrup SørensenPicco-Bellos Sia Vanilla10:45,4530:53,864
34Susanna Mørck KristensenFlora Calluna21:20,6121:52,894
35Louise HansenRådved Nygård´s Optimus Prime40:36,0410:29,075
36Fie Caroline Haugstrup Od...Møllegårdens Sally31:20,3420:34,125
37Camilla Mørck ThuesenVi.P's Tugtupit20:44,5441:29,646
v6Camilla Mørck ThuesenMagic's Sunlight (v)00:46,3601:28,860
Antal deltagere: 38.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Poul Erik Kristensen
Aspirant: Betina Elisabeth Hansen
Sekretær: Poul Erik Kristensen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær kroget åben
Dato: 2014-07-19 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Betina MillerRozettas Plectrum (M)00:48,1500:38,78013
2Mette BrandbygeSecret Soul (M)00:31,4610:24,7611
3Maria GadkjærMirage af Pecasus (M)11:15,4500:48,3111
4Louise HansenRådved Nygård´s Bumblebee (L)11:02,8101:18,9212
5Liva JepsenÆblehavens Zorra (L)10:33,4810:31,802
6Lene GadkjærSofiagårdens Wizz Air (M)21:03,8100:34,862
7Rikke RennebergLykkes Jessie J (L)10:58,1010:35,422
8Aase BjernerKaninBorgens Liona (M)10:52,1510:35,862
9Charlotte EllebyVi.P's Cinderella (M)10:46,6810:36,822
10Aase BjernerRozettas Steamfunk (Rozetta)...(M)20:44,2300:42,262
11Maria GadkjærMalegas Pablo Picasso (M)11:30,2910:42,292
12Betina MillerPlayers Pikeur af Flora (M)20:59,3600:42,812
13Fie Caroline Haugstrup Od...Vi.P's Mr. Bøllebob (M)1+11:18,2800:43,922
14Mette BrandbygeSecret Story (M)11:16,2810:44,862
15Poul Erik KristensenVangs Half-Blood Prince (M)21:06,0700:52,372
16Liva JepsenKaninbandens Donkey (M)20:45,7000:53,102
17Maria GadkjærGlow In the Dark af Stampegå...(M)21:02,9601:00,752
18Susan Haugstrup SørensenMøllegårdens Baby B (L)11:34,6111:03,412
19Charlotte EllebyDolly (M)11:10,6511:10,092
20Charlotte EllebySommerly´s Cuba Blueberry (M)21:39,8601:29,042
21Fie Caroline Haugstrup Od...Kc´s Bente (L)01:14,3221:32,612
22Rikke RennebergLykkes Boulder Dash (M)31:26,0200:31,243
23Lene GadkjærMalega´s To Tough To Give Up...(M)31:03,5600:31,503
24Aase BjernerFloras Catalina (M)20:54,5010:34,943
25Betina MillerFionas Jazz Jack (M)20:48,0110:39,913
26Line PetersenFunnys Concolor Montaio (L)20:58,5410:47,293
27Merete MaahnPlayers Dreamweaver af Flora...(M)11:19,0621:15,323
28Rikke RennebergHønsehusets Buzzing Bear (L)10:55,1021:58,873
29Line PetersenJordbærgårdens Epo (L)20:37,1820:33,784
30Maria GadkjærMalega´s To Tough To Stay St...(M)40:55,3100:53,214
31Lene GadkjærVangs Chamber of Secrets (L)31:39,540+12:07,094
32Aase BjernerBygholms Lotus Europa (M)30:53,4521:00,095
33Susan Haugstrup SørensenMagics Spirit Of Fire Flame (M)31:32,3421:11,365
34Charlotte EllebyStrandvejs Spring Revolution...(M)30:50,9530:34,676
35Louise HansenGolden Memories af Stampegår...(M)51:03,1010:42,726
36Susan Haugstrup SørensenPicco-Bellos Sia Vanilla (L)41:04,5321:16,376
37Susan Haugstrup SørensenFarm Svendsens Ib (L)3+22:18,2311:39,786
38Poul Erik KristensenEagle af Pecasus (M)3+32:30,9201:51,286
39Susanna Mørck KristensenVangs Order Of The Phoenix (L)5+22:25,063+12:02,4211
Uplac.Rikke RennebergHønsehusets Donna von Wald (M)20:44,15trak sig
Uplac.Nadja Lykke Frederiksen M...Sofiagårdens Bouncing Ball (M)21:22,10trak sig
Uplac.Mette BrandbygeSofiagårdens Lion Air (M)30:55,61trak sig
Uplac.Fie Caroline Haugstrup Od...Møllegårdens Dino (L)6+12:12,06trak sig
Uplac.Charlotte EllebyShamigos Tabu Kompaner Suspe...(M)trak sig
Uplac.Louise HansenSommerly´s Sigrid Undset (L)trak sig
Uplac.Marlene BruhnStampegårdens Tales of Phant...(L)trak sig
Uplac.Susanna Mørck KristensenSommerly's Sinai (M)trak sig
v5Poul Erik KristensenSamson af Pecasus (V)20:47,9600:29,002
v17Lene GadkjærSommerly´s Fiolito (V)11:02,4210:59,702
Antal deltagere: 49.   Heraf veteraner: 2.  
Dommer: Camilla Mørck Thuesen
Aspirant: Betina Elisabeth Hansen
Sekretær: Camilla Thuesen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær kroget åben
Dato: 2014-07-19 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Marlene BruhnJordbærgårdens Flo Rida (S)00:30,0400:25,62013
2Mette BrandbygeSecret Soul (S)00:32,6800:27,29012
3Louise HansenLykkes State of Art (S)00:48,0901:06,26012
4Susanna Mørck KristensenGrif af Pecasus (S)01:31,0001:18,36012
5Marlene BruhnHønsehusets Snusmumriken (S)10:46,0400:34,0011
6Marlene BruhnJordbærgården's Chrispy Shri...(S)10:49,9600:37,9211
7Poul Erik KristensenFaun af Pecasus (S)0+11:38,5100:43,4811
8Camilla Mørck ThuesenFønix af Pecasus (S)11:06,3400:44,1011
9Maria GadkjærMalegas Pablo Picasso (M)11:06,5800:59,7612
10Maria GadkjærHønsehuset's Prazo Apache (S)00:55,0211:17,8911
11Rikke RennebergHønsehusets Donna von Wald (M)10:36,8610:35,202
12Charlotte EllebyHønsehusets Casino Royale (S)10:59,5110:35,762
13Aase BjernerLeeds All-in-One (S)00:57,5320:45,042
14Marlene BruhnStampegårdens Walk of Fame (S)11:10,1810:51,842
15Mette BrandbygeSecret Story (M)11:00,2010:56,542
16Marlene BruhnHønsehusets Sniff (S)11:46,2111:34,002
17Poul Erik KristensenBlack Mamba af Pecasus (S)11:03,6811:43,532
18Mette BrandbygeHønsehusets Colours of the R...(S)10:36,6720:21,313
19Merete MaahnKandies Elstar Beta (S)20:58,6410:33,753
20Marlene BruhnFlamencos Stjärnglimt (S)21:06,6510:37,483
21Marlene BruhnPrimadonna's Primus af Jordb...(S)10:57,7020:40,323
22Betina MillerFionas Jazz Jack (M)11:11,3920:50,323
23Charlotte EllebyVi.P's Cinderella (M)2+11:44,2900:54,073
24Fie Caroline Haugstrup Od...Vi.P's Mr. Bøllebob (M)31:05,7200:56,983
25Poul Erik KristensenVangs Half-Blood Prince (M)21:36,6210:59,403
26Charlotte EllebyShamigos Tabu Kompaner Suspe...(M)21:13,560+11:06,703
27Susanna Mørck KristensenOceans Bounty af Fionas (S)11:13,6721:11,073
28Charlotte EllebyDolly (M)11:31,4631:10,584
29Poul Erik KristensenBlack Sweat af Pecasus (S)21:52,8021:25,514
30Mette BrandbygeSofiagårdens Lion Air (M)30:54,0720:28,815
31Charlotte EllebyStrandvejs Spring Revolution...(M)10:56,4740:53,365
32Aase BjernerBygholms Ch. Lamborghini Dia...(S)21:18,5830:59,095
33Marlene BruhnJordbærgården's Mapi Makka P...(S)40:52,6211:41,045
34Betina MillerFionas Innuendo DiNidus (S)2+11:13,1830:43,616
35Maria GadkjærMalega´s To Tough To Stay St...(M)31:15,8031:14,266
36Susan Haugstrup SørensenMagics Spirit Of Fire Flame (M)41:14,7621:16,076
37Marlene BruhnFanTig Dixi af Bella (S)40:58,4630:46,007
38Susanna Mørck KristensenVi.P's Malakit (S)4+11:47,1221:02,127
39Nadja Lykke Frederiksen M...Sofiagårdens Bouncing Ball (M)3+12:05,8231:54,677
40Rikke RennebergLykkes Boulder Dash (M)4+11:06,5630:43,028
41Lene GadkjærSofiagårdens Wizz Air (M)4+1+32:33,7010:46,759
Uplac.Rikke RennebergSheiks Ego Boost (S)30:37,53trak sig
Uplac.Camilla Mørck ThuesenBeauty Princess (S)trak sig
Antal deltagere: 43.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Anne-Mette Fogh
Sekretær: Liva Jepsen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.