Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

STÆVNE  VED  AMANDA  I  LEJRE  DEN  2.  AUGUST  2014

Print
Tryk for at komme til:
Middelsvær ligeSvær lige
Elite ligeLængdehop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Middelsvær lige
Dato: 2014-08-02 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Tanja Skou PedersenCA's Warna *Hijau*00:23,4700:11,97013
2Lisa Sinnerup GressWinds Hakuro00:30,9700:31,84012
3Mia HansenFunnys Teddy00:17,3410:14,6011
4Camilla Kirk JensenFunnys Latrones Nidoran00:13,0010:16,5411
5Line HansenLilliens Silbury Hill00:34,7510:21,961
6Tanja Skou Pedersen*Wannabe* Milleniums Ängslocka00:13,3410:22,151
7Flemming MønstedFunnys Nowa Kwajiw Kizuq10:40,3100:27,071
8Susan Comitre-NoppenauEskirs Kiva Kaili (Søster Mill...10:13,7210:11,822
9Susan Comitre-NoppenauWedervangs Spree Fluffy10:27,5010:21,032
10Louise GotfredsenWinds Giyan10:24,3420:12,913
11Amanda HauptHønsehusets Looped Entities00:39,6630:39,253
12Flemming MønstedBoltens Glowing Suprise10:46,075+12:02,067
13Lærke GylhamLykkes California Screamin'20:34,62
14Charlotte Dollerup Christ...Dolls Inpavidus Silenos30:16,16
15Charlotte Dollerup Christ...Dolls Inpavidus Prometheus30:31,31
16Flemming MønstedPlayers Nivalis af Flora31:22,00
Antal deltagere: 16.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisa Hein
Sekretær: Lisa Hein
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 1 fejl i finale
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær lige
Dato: 2014-08-02 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Mia HansenFunnys Latrones Shelgon10:40,5600:12,16113
2Charlotte Dollerup Christ...Hønsehuset's Fearless Nevada10:33,5000:13,1911
3Susan Comitre-NoppenauPletvangs Romeo00:29,6310:16,7511
4Susan Comitre-NoppenauPletvangs Wilbur10:24,2200:23,0311
5Line HansenHønsehusets The Goblin King10:31,8400:26,5911
6Camilla Kirk JensenHønsehusets Lille My10:46,8200:28,8111
7Charlotte Dollerup Christ...Sofiagårdens WOW Air10:14,6610:14,442
8Charlotte Dollerup Christ...Dolls Inpavidus Herakles10:33,0910:37,782
9Lisa HeinFlora Narcissus (Noah)10:31,1620:27,503
10Mette WindWinds Pandoriana Pandora11:07,5620:40,313
11Tanja Skou Pedersen*Kikaloo* Shamigo's Kikaloo Ki...10:29,4040:22,095
12Mia HansenFunnys Latrones Lugia20:26,19
13Amanda HauptWinds Chibi20:42,81
14Camilla Kirk JensenZargos Summer Night Af Klundtes30:21,85
15Lisa HeinFionas Napellus30:27,06
16Mette WindWinds Caliban Centauru30:46,35
17Camilla Kirk JensenStald Twisters Bahia Caledonia30:47,66
18Lisa Sinnerup GressStald Parsbergs Bangkok Af Høn...30:51,25
19Susan Comitre-NoppenauMusic Maker af Stampegården31:17,93
20Lisa HeinFionas Deadly Dedication31:54,34
21Camilla Kirk JensenMaPos Qutaybah Qmir40:23,31
22Charlotte Dollerup Christ...Winds Just Like Beauty40:48,53
23Lærke GylhamWinds Kleeia Kojima40:50,62
24Tanja Skou PedersenTigerdyret50:33,69
25Mette WindNonstops Della Casa5+11:23,94
26Mette WindWinds Papilio Alexanor5+11:45,28
Uplac.Louise GotfredsenNødkærlunds PeitoTrukket
Uplac.Mia HansenFunnys Solé KailenTrukket
Uplac.Tanja Skou PedersenDundines Ch. RobertoTrukket
Uplac.Tanja Skou PedersenRiots CazadorTrukket
Antal deltagere: 30.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Heidi Mønsted
Sekretær: Heidi Mønsted
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 1 fejl i finale
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2014-08-02 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Lisa Sinnerup GressLevades Crater Lake00:39,2110:36,25114
2Lisa HeinNeottia Nidus-avis10:21,3410:13,032
3Mia HansenStampegårdens Forever a Crime...20:55,6910:44,223
4Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Somme...11:07,3220:52,663
5Mette WindWinds GCh. Anakin Skywalker10:31,0930:21,464
6Camilla Kirk JensenLeeds Prince Björkvin30:30,3520:15,845
7Mette WindWinds Zhawn Mizai30:46,9430:38,196
8Lærke GylhamCAs Arecurius Taranucnus41:00,6620:47,536
9Lisa Sinnerup GressWinds Sebulba40:41,8130:17,287
10Lisa Sinnerup GressWinds Jar Jar Binks10:43,0360:35,857
11Line HansenMalega´s AP Want It All (Junio...40:44,6530:37,227
12Lisa Sinnerup GressBellas Whatever Happens af Lev...10:46,2860:50,597
13Susan Comitre-NoppenauDundines Zack50:34,59
14Mia HansenEskirs Neya Moa Nalo51:13,47
15Amanda HauptHønsehusets Prazo Sioux Lakota51:42,34
Antal deltagere: 15.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Heidi Mønsted
Sekretær: Heidi Mønsted
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 4 fejl i finale
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Længdehop
Dato: 2014-08-02 00:00:00

Plac.FørerKanin80100120140150160170180190200210Cert.Point
1Susan Comitre-NoppenauMusic Maker af StampegårdenOOXOOXOOOOXOOXXX14
2Mette WindWinds GCh. Anakin SkywalkerO-O-XO-XOOOXOXXX
3Lisa Sinnerup GressLevades Crater LakeO-O-O-XOOXX
4Lisa Sinnerup GressWinds SebulbaXXOOOOXOOXOXO
5Lærke GylhamMagics Epic DilutionXOOOXOOXOXOXOXXX
6Louise GotfredsenWinds GiyanOXOXOXOOXXOXOXOXXX
7Mette WindWinds Zhawn MizaiO-O-OOXXO
8Susan Comitre-NoppenauPletvangs RomeoXOXXOXOXXOOXOXXX
9Susan Comitre-NoppenauDundines ZackXOOOXOXXOXX
10Amanda HauptWinds ChibiXOXOXOXOXXX
11Amanda HauptHønsehusets Looped EntitiesXXOXXOXOXXOXXX
12Line HansenHønsehusets The Goblin KingOOOXXX
13Mia HansenLeeds Prince BjörkvinOXOOXXX
14Susan Comitre-NoppenauEskirs Kiva Kaili (Søster Mill...XOXOXXX
15Line HansenLilliens Silbury HillXOXXX
15Mia HansenFunnys Solé KailenXOXXX
17Susan Comitre-NoppenauWedervangs Spree FluffyXXOXXX
Uplac.Amanda HauptFunny's Accapello ChekotaXXX
Uplac.Amanda HauptHønsehusets Prazo Sioux LakotaXXX
Uplac.Line HansenMalega´s AP Want It All (Junio...XXX
Uplac.Lærke GylhamFionas NapellusXXX
Uplac.Lærke GylhamFlora Narcissus (Noah)XXX
Antal deltagere: 22.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisa Hein
Aspirant: Camilla Kirk Jensen
Sekretær: Lisa Hein
Bedømmelsesmetode: 80 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.