Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

AFTENSTÆVNE  I  ODENSE  FJERKRÆ-  OG  HOBBYKOLONI  DEN  15.  AUGUST  2014

Print
Tryk for at komme til:
Svær lige åbenElite lige


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Svær lige åben
Dato: 2014-08-15 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Lisa HeinFionas Napellus (S)10:31,6900:23,47113
2Camilla á ArgjumStampegårdens Tales of Etern...(M)10:41,3800:44,3512
3Marlene BruhnHønsehusets Snusmumriken (S)10:40,5610:31,882
4Marie FloutrupLyngs Stand Out (S)11:05,6610:52,472
5Lisette KongerslevHønsehusets Balouline (S)00:36,0330:36,443
6Marlene BruhnFlamencos Stjärnglimt (S)20:32,71
7Camilla á ArgjumLykkes Macklemore (S)20:43,50
8Mia HansenFunnys Latrones Lugia (S)20:47,00
9Zijada PandzicSunsides Power of Fire (M)21:15,35
10Heidi FrederiksenKandies Upsi Daisy (S)21:45,00
11Mia HansenEskirs Ziyu Al Yaqoub (S)30:37,31
12Mia HansenIraklis' Melilla Murcia af K...(S)30:43,97
13Marie FloutrupLyngs Ezonis Silver Pearl (S)30:47,13
14Rasmus BjernerByte af Flora (S)31:07,16
15Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella (S)31:09,29
16Camilla Kirk JensenStald Twisters Bahia Caledon...(S)31:10,53
17Camilla á ArgjumAmber Queen af Stampegården (M)31:10,69
18Camilla Kirk JensenHønsehusets Lille My (S)2+11:22,50
19Marlene BruhnJordbærgårdens Flo Rida (S)40:24,94
20Mia HansenFunnys Teddy (S)40:37,50
21Karen FrederiksenKandies James Grieve Beta (M)40:38,46
22Nicole AndersenThougaards Supri Aki (S)40:47,90
23Lisa HeinFlora Narcissus (Noah) (S)40:51,37
24Camilla Kirk JensenStampegårdens Partners in Cr...(S)40:53,59
25Zijada PandzicBellas Someone in the Dark a...(S)41:01,06
26Betina MillerRozettas Plectrum (S)41:03,56
27Betina MillerPlayers Pikeur af Flora (M)41:12,62
28Marie FloutrupFunnys Obsessed With Me (S)3+11:17,32
29Camilla Kirk JensenZargos Summer Night Af Klund...(S)50:42,43
30Camilla á ArgjumHønsehusets Berry Blast (M)50:47,44
31Mia HansenFunnys Solé Prilla (S)50:52,81
32Betina MillerFionas Jazz Jack (S)50:53,28
33Betina MillerFionas Innuendo DiNidus (S)4+10:56,97
34Camilla Kirk JensenMaPos Qutaybah Qmir (S)4+11:04,91
35Lisa HeinFlora Neotinea (M)51:07,91
36Aase BjernerFloras Catalina (S)4+11:18,91
37Nicole AndersenZentas Nardus Naia Nimsetøs (S)4+11:29,97
38Nicole AndersenLevades High For This (M)51:52,56
39Nicole AndersenNardus Nikos Nieodemus af Ze...(M)4+12:04,72
40Nicole AndersenStampegårdens Crimerider (M)5+10:49,03
41Marie FloutrupLyngs Zero to Hero (M)61:03,31
42Karen FrederiksenStampegårdens La Vaque (M)5+11:27,44
43Karen FrederiksenKandies Filipa Beta (M)5+11:39,28
44Mia HansenEskirs Akila Skira Sinnoh (S)5+11:42,41
45Karen FrederiksenZentas Nardus Nadéj Nepamora...(M)5+11:42,91
46Aase BjernerRozettas Steamfunk (Rozetta)...(M)71:05,00
47Mia Berndorf LyngLyngs Will Turner (S)91:25,96
48Zijada PandzicCAs Arecurius Donn (S)4+1+42:47,13
Uplac.Heidi FrederiksenHønsehusets Prazo Caddo (S)Disk. på tid
Uplac.Maja LadovZentas Brooklyn NY (M)Trukket
Uplac.Mia LadovImperial Street (S)Trukket
Uplac.Zijada PandzicCAs Weccua Fajima (M)Trukket
Antal deltagere: 52.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Helena Äikäs
Sekretær: Lisette Kongerslev, Aase Bjerner
Bedømmelsesmetode: C2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2014-08-15 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Camilla á ArgjumStampegårdens Ground Zero00:41,6310:23,94114
2Lisette KongerslevLykkes GCh. Björn Borg10:42,8700:26,2511
3Camilla á ArgjumStampegårdens Caribbean Tales10:35,1910:18,002
4Camilla á ArgjumStampegårdens Criminal Pursuit10:35,6210:33,562
5Nicole AndersenLykkes Abalo Appaloosa20:18,9110:15,753
6Marlene BruhnStampegårdens 9/1110:40,6620:22,753
7Camilla á ArgjumRegnbågens Fuel for Life1+11:08,0310:27,633
8Camilla á ArgjumStampegårdens Island of Advent...20:33,7810:27,943
9Lisa HeinSCh. Neottia Nidus-avis20:29,1310:36,723
10Lisette KongerslevHønsehusets Diasay Mecca20:58,8510:42,193
11Aase BjernerLeeds All-in-One20:51,5620:21,634
12Mia Berndorf LyngCAs De Quo Aquilega21:05,8220:27,824
13Lisette KongerslevLykkes Falcon20:54,6320:33,284
14Marlene BruhnHønsehusets Sniff10:35,0930:39,094
15Marlene BruhnStampegårdens Walk of Fame21:08,9121:10,034
16Lisette KongerslevLykkes GCh. Karl Kani20:39,3830:21,065
17Lisette KongerslevHønsehusets Ch. Diasay Rapa Nui30:34,35
18Marlene BruhnStampegårdens Pompidou30:46,09
19Marlene BruhnJordbærgården's Chrispy Shrimps30:48,34
20Zijada PandzicMilleniums Spicy Scoop30:48,60
21Lisa HeinNidus' GCh Nardus Stricta af S...31:28,47
22Aase BjernerBygholms Ch. Lamborghini Diablo31:29,38
23Nicole AndersenLeeds Back To Black41:56,25
24Camilla á ArgjumStampegårdens Empire State of...4+11:24,60
25Marlene BruhnPrimadonna's Primus af Jordbær...51:39,66
Uplac.Lisette KongerslevLykkes JoJoTrukket
Uplac.Mia Berndorf LyngJordbærgårdens Quarter PounderTrukket
Uplac.Mia Berndorf LyngStald Parsbergs Koh Samui af H...Trukket
Antal deltagere: 28.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Betina Miller
Sekretær: Betina Miller
Bedømmelsesmetode: C2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.