Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

STÆVNE  VED  HISTORISK  DYRSKUE  PÅ  HJEMSTAVNSGÅRDEN  I  SDR.  HYGUM  DEN  23.  -  24.  AUGUST  2014

Print
Tryk for at komme til:
Mini ligeLet lige
Let krogetMiddelsvær lige åben
Middelsvær kroget åbenSvær lige
Svær krogetHøjdehop
Duelhop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Mini lige
Dato: 2014-08-24 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Merete MaahnSkovhøjens Shadow00:24,2500:24,000
2Karina VilsbøllVilsmøllegaardens Billi Bi00:59,9701:07,160
3Merete MaahnKaninstaldens Santa Luna00:18,4810:29,091
4Marie FloutrupAries Kaya Awentia00:40,0410:29,961
5Marie FloutrupAries Around the World11:01,4100:42,871
6Nicole AndersenZentas LeJon Deux0+10:55,5310:37,002
7Julie Bøje Due JensenStald Neas 1D Happily af Malega20:53,7000:58,972
8Anne Emilie KehrenStald Fuglsangs You And I In T...11:28,4711:44,102
9Merete MaahnSkovhøjens Dash30:41,8700:33,003
10Marie MaahnStampegårdens Blue Illusion30:38,3800:38,653
11Nadia SalomonsenTeo10:28,5920:41,853
Uplac.Mia Berndorf LyngAries Wimbledon31:18,84Trukket
Uplac.Karina VilsbøllVilsmøllegaardens Pom D´Api40:50,94Trukket
Antal deltagere: 13.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Anne-Mette Fogh
Sekretær: Liva Jepsen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Let lige
Dato: 2014-08-24 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Julie Bøje Due JensenVeggerbys Vanilla Heath Bar Cr...00:24,0200:29,40012
2Nadia SalomonsenSara's Princes Lady00:33,0300:31,30011
3Marie FloutrupLyngs Bootstrap00:30,0600:35,94011
4Anne-Mette FoghKaninborgens Salsa00:57,0600:57,90011
5Nadja Lykke Frederiksen M...Hybens Eau Royal Desire10:25,1900:18,3311
6Lisa Wølk JohannsenKaninborgens Flying Crispy Chi...10:26,6500:28,781
7Nadja Lykke Frederiksen M...Sunsides Satellite Dreams10:32,5000:31,441
8Nicole AndersenZentas SW Kalee10:33,1300:36,131
9Bente Bøje JensenStald Petersminde`s Aslan Wiki...10:31,9100:39,251
10Line PetersenDon`t Worry Be Happy10:30,7500:41,841
11Nadja Lykke Frederiksen M...Hybens Caro Riko10:36,7800:47,161
12Mia Berndorf LyngLyngs Circle of Life20:35,2200:31,282
13Sanne SchmatzTeam Winther's Charmør20:30,3200:31,622
14Anne Emilie KehrenSundahl's Läkerol Black Diamond10:51,7810:36,682
15Sanne SchmatzCaminas C00:22,9720:39,762
16Liva JepsenSurprise Chiaka10:44,5310:40,152
17Julie Bøje Due JensenAmigos Alfa Romeo BreSu Lincoln20:48,7100:45,632
18Julie Bøje Due JensenMimrelunds Nikita Kounéli11:06,1210:49,372
19Marie FloutrupChristinegårdens Countdown0+12:10,8411:02,132
20Nadja Lykke Frederiksen M...Jordbærgårdens Epo20:17,1210:25,273
21Nicole AndersenZentas Life Of Pi20:56,4210:38,543
22Ditte Winther JensenCharlie30:27,4410:19,444
23Ditte Winther JensenVanadis Freja00:48,2840:50,954
24Trine SielingLA's Kato40:50,0010:57,505
25Liva JepsenKaninbandens Hero30:54,6850:50,188
Antal deltagere: 25.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aksel Nissen
Sekretær: Merete Maahn
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Let kroget
Dato: 2014-08-23 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Camilla á ArgjumHønsehusets Berry Blast00:55,9900:28,50012
2Line PetersenDon`t Worry Be Happy01:16,4600:58,44011
3Marlene BruhnStampegårdens Tales of Phantas...01:16,1901:00,04011
4Nadja Lykke Frederiksen M...Jordbærgårdens Epo10:38,4300:25,6211
5Sanne SchmatzKaninbandens Hopperdi00:29,6410:31,5211
6Nadja Lykke Frederiksen M...Sunsides Satellite Dreams11:23,1200:34,4511
7Nadja Lykke Frederiksen M...Hybens Caro Riko10:50,5700:43,041
8Line PetersenFunnys Concolor Montaio00:46,6710:45,651
9Nadia SalomonsenKaninborgens Surpreme New York11:28,0001:03,611
10Anne-Mette FoghKaninborgens Salsa01:24,5511:17,031
11Anne-Mette FoghLego01:45,2611:18,681
12Marie FloutrupLyngs Zero to Hero20:44,5100:26,092
13Marie FloutrupLyngs Bootstrap10:51,3710:31,302
14Ditte Winther JensenCharlie21:21,7500:37,782
15Marie FloutrupChristinegårdens Countdown21:39,6101:30,512
16Malene SalomonsenTofifee20:47,5510:25,153
17Sanne SchmatzTeam Winther's Charmør30:40,2400:32,053
18Nadja Lykke Frederiksen M...Hybens Eau Royal Desire20:51,2010:35,893
19Sanne SchmatzCaminas C20:29,8220:27,234
20Ditte Winther JensenEvald´s Kijing41:21,0100:30,654
21Nadia SalomonsenKing30:56,6710:50,464
22Maria Winther JensenFyldbinggårds Golden41:45,4801:01,744
23Liva JepsenÆblehavens Zorra30:46,2220:32,265
24Trine SielingLA's Kato41:22,1321:12,586
25Simone Skov ThorkildsenBuller50:55,7120:24,277
26Liva JepsenSurprise Chiaka5+22:19,2321:36,519
27Liva JepsenKaninbandens Hero6+12:03,4231:21,3910
Antal deltagere: 27.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aksel Nissen
Sekretær: Mia Berndorf Lyng
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær lige åben
Dato: 2014-08-24 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Nicole AndersenNardus Nikos Nieodemus af Ze...(M)00:40,4700:25,22013
2Betina MillerPlayers Pikeur af Flora (M)10:31,8400:15,1911
3Liva JepsenKaninbandens Donkey (M)10:28,1600:19,6611
4Nadia SalomonsenKing (M)00:49,0010:26,1611
5Nicole AndersenLevades High For This (M)10:50,2800:32,4711
6Marie FloutrupLyngs Zero to Hero (M)10:29,1910:15,962
7Sanne SchmatzKaninbandens Hopperdi (M)10:18,4710:21,032
8Marie FloutrupLyngs Bootstrap (M)10:42.3610:32.592
9Nadja Lykke Frederiksen M...Hybens Caro Riko (L)10:41,3210:34,502
10Nadja Lykke Frederiksen M...Jordbærgårdens Epo (L)20:15,7510:13,153
11Ditte Winther JensenFyldbinggårds Golden (M)20:25,5610:16,823
12Alison Bøje Due JensenOceans Manatee af Stampegård...(M)10:58,0020:42,813
13Simone Skov ThorkildsenBuller (M)30:22,0310:16,314
14Merete MaahnPlayers Dreamweaver af Flora...(M)30:41,5310:16,974
15Liva JepsenÆblehavens Zorra (M)10:28,2830:21,404
16Nicole AndersenZentas Life Of Pi (L)30:41,8710:25,754
17Alison Bøje Due JensenVisbys Malahide C. (L)40:42,7900:27,504
18Karina VilsbøllOceans POMPdeLUX af Sheik (M)30:59,2610:28,414
19Anne-Mette FoghLego (M)10:41,5630:38,694
20Nadia SalomonsenKaninborgens Surpreme New Yo...(M)20:39,1220:45,904
21Ditte Winther JensenEvald´s Kijing (M)30:28,8820:17,625
22Elsebet GregersenKaninbandens Playmate (M)30:29,2220:19,855
23Line PetersenFunnys Concolor Montaio (M)40:56,7810:33,035
24Anne-Mette FoghKaninborgens Salsa (M)31:06,1520:36,885
25Marie FloutrupChristinegårdens Countdown (L)30:54,0930:23,726
26Nadja Lykke Frederiksen M...Hybens Eau Royal Desire (L)50:52,1420:19,947
27Malene SalomonsenTofifee (M)40:40,4630:23,647
28Merete MaahnVi.P's Salomon (M)40:59,7530:25,757
29Elsebet GregersenSara's Princes Lady (L)41:04,4930:53,797
30Mia Berndorf LyngLyngs Circle of Life (L)60:46,5620:26,838
31Liva JepsenSurprise Chiaka (L)6+11:01,6240:33,5011
32Line PetersenDon`t Worry Be Happy (L)60:43.1350:55.1411
Antal deltagere: 32.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aksel Nissen
Sekretær: Anne Emilie Kehren
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær kroget åben
Dato: 2014-08-23 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Marie FloutrupFunnys Obsessed With Me (M)00:40,0100:26,86013
2Camilla á ArgjumHønsehusets Berry Blast (L)00:40,4800:28,21022
3Camilla á ArgjumStampegårdens Tales of Etern...(M)00:41,4300:29,47012
4Marie FloutrupLyngs Bootstrap (L)01:22,8700:42,43022
5Line PetersenFunnys Concolor Montaio (L)00:43,7000:45,05022
6Camilla á ArgjumAmber Queen af Stampegården (L)01:13,8300:56,72022
7Simone Skov ThorkildsenBuller (L)00:43,1710:33,461
8Nadja Lykke Frederiksen M...Hybens Eau Royal Desire (L)01:02,8110:41,631
9Liva JepsenKaninbandens Donkey (M)11:27,9101:07,471
10Anne-Mette FoghKaninborgens Salsa (L)11:36,0801:20,901
11Mia Berndorf LyngLyngs Will Turner (M)11:01,1310:33,392
12Sanne SchmatzKaninbandens Hopperdi (L)10:39,1410:35,202
13Marie FloutrupLyngs Zero to Hero (L)00:45,0220:38,422
14Nadja Lykke Frederiksen M...Jordbærgårdens Epo (L)00:55,9620:43,792
15Marie FloutrupLyngs Stand Out (M)21:02,2100:44,012
16Nadia SalomonsenKaninborgens Surpreme New Yo...(L)21:20,7901:01,452
17Ditte Winther JensenFyldbinggårds Golden (L)20:59,0710:33,903
18Ditte Winther JensenStampegårdens Manic Panic (M)10:59,3720:37,633
19Nadia SalomonsenKing (L)11:08,1820:49,043
20Ditte Winther JensenEvald´s Kijing (L)20:48,5720:38,684
21Marlene BruhnStampegårdens Tales of Phant...(L)41:16,9001:05,164
22Mia Berndorf LyngLyngs Circle of Life (M)51:54,7501:00,955
Uplac.Marie FloutrupLyngs Ezonis Silver Pearl (M)Disk.
Uplac.Liva JepsenÆblehavens Zorra (L)Trukket.
Uplac.Marie FloutrupChristinegårdens Countdown (L)Trukket.
Antal deltagere: 25.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aksel Nissen
Sekretær: Sanne Schmatz
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær lige
Dato: 2014-08-24 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Merete MaahnKandies Elstar Beta00:36,8720:25,6923
2Nicole AndersenThougaards Supri Aki10:30,4320:32,163
3Karina VilsbøllStald Parsbergs Koh Tao af Høn...20:45,6620:25,814
4Marie FloutrupLyngs Ezonis Silver Pearl30:51,5210:36,094
5Betina MillerFionas Innuendo DiNidus30:41,0310:42,784
6Mia Berndorf LyngLyngs Will Turner30:56,6020:27,815
7Betina MillerFionas Jazz Jack40:42,5710:30,225
8Betina MillerRozettas Plectrum40:43,2520:31,166
9Marie FloutrupLyngs Stand Out41:01,5920:40,356
10Ditte Winther JensenStampegårdens Manic Panic50:44,0330:47,068
11Marie FloutrupFunnys Obsessed With Me40:24,1250:25,009
12Elsebet GregersenVi,P's Onyx71:16,8730:21,2510
Uplac.Anne-Mette FoghRosas Costa Del SolTrukket
Uplac.Karina VilsbøllSofiagårdens Eagle AirTrukket
Antal deltagere: 14.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aksel Nissen
Sekretær: Nadja Mevs
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2014-08-23 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Marlene BruhnHønsehusets Snusmumriken01:04,8700:51,76013
2Camilla á ArgjumStampegårdens Criminal Pursuit00:45,8910:39,1911
3Marlene BruhnHønsehusets Sniff10:59,5900:54,0311
4Marlene BruhnFlamencos Stjärnglimt30:53,5000:42,883
5Marlene BruhnJordbærgården's Chrispy Shrimps01:19,9731:47,623
6Mia Berndorf LyngStald Parsbergs Koh Samui af H...21:26,6320:48,784
7Marlene BruhnWinds Zhoot Minai20:59,6021:01,534
8Camilla á ArgjumLykkes Macklemore41:02,8720:36,806
9Marlene BruhnStampegårdens Walk of Fame21:19,5341:09,686
Uplac.Camilla á ArgjumStampegårdens Empire State of...Trukket
Uplac.Marlene BruhnPrimadonna's Primus af Jordbær...Trukket
Antal deltagere: 11.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Anne-Mette Fogh
Sekretær: Ditte Winther Jensen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Højdehop
Dato: 2014-08-23 00:00:00

Plac.FørerKanin404550556065707580Cert.Point
1Camilla á ArgjumRegnbågens Fuel for Life--O-O-XOXOXO14
2Marlene BruhnStampegårdens 9/11--O-XOOOOXXX
3Marlene BruhnHønsehusets Sniff--O-XOOXXOXXX
4Marlene BruhnHønsehusets Snusmumriken-XOOOOOXXX
5Camilla á ArgjumAmber Queen af StampegårdenO-OOXOOXXX
6Camilla á ArgjumLykkes MacklemoreO-OOXXOOXXX
7Ditte Winther JensenStampegårdens Manic PanicO-O-XOXOXX TrukketTrukket
8Marie FloutrupLyngs Stand OutO-OOXOXOXXX
9Camilla á ArgjumStampegårdens Island of Advent...--XOXOXOXOXXX
10Marie FloutrupLyngs Ezonis Silver PearlO-XOXOXOXOXXX
11Marie FloutrupFunnys Obsessed With MeO-XOXXOOXXOXXX
12Camilla á ArgjumStampegårdens Caribbean Tales--O-O-XXX
13Camilla á ArgjumStampegårdens Ground Zero--O-XOX TrukketTrukket
13Camilla á ArgjumStampegårdens Criminal Pursuit--O-XOXX TrukketTrukket
15Marlene BruhnJordbærgårdens Chrispy Shrimps--XOOXXOXXX
15Mia Berndorf LyngCAs De Quo Aquilega--XOOXXOXXX
17Nadja Lykke Frederiksen M...Jordbærgårdens EpoOOOXOXXX
18Line PetersenFunnys Concolor MontaioO-XXOXOXXX
19Liva JepsenKaninbandens DonkeyOOXOXXX
20Mia Berndorf LyngLyngs Will TurnerOXOXXOXXX
Antal deltagere: 20.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Anne-Mette Fogh
Sekretær: Anne-Mette Fogh
Bedømmelsesmetode: 40 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Duelhop
Dato: 2014-08-24 00:00:00

Plac.FørerKaninPindPoint
1Marie FloutrupFunnys Obsessed With Me
2Ditte Winther JensenEvald´s Kijing
3Anne-Mette FoghLego
4Simone Skov ThorkildsenBuller
5Karina VilsbøllFantig Semper Fidelis af Bella
5Nadja Lykke Frederiksen M...Hybens Caro Riko
7Karina VilsbøllOceans POMPdeLUX af Sheik
7Mia Berndorf LyngCAs De Quo Aquilega
7Mia Berndorf LyngJordbærgårdens Quarter Pounder
7Mia Berndorf LyngStald Parsbergs Koh Samui af H...
7Nadja Lykke Frederiksen M...Jordbærgårdens Epo
7Nadja Lykke Frederiksen M...Sunsides Satellite Dreams
13Anne-Mette FoghKaninborgens Salsa
13Anne-Mette FoghRosas Costa Del Sol
13Ditte Winther JensenCharlie
13Ditte Winther JensenStampegårdens Manic Panic
13Karina VilsbøllSofiagårdens Eagle Air
13Line PetersenDon`t Worry Be Happy
13Line PetersenFunnys Concolor Montaio
13Liva JepsenÆblehavens Zorra
13Malene SalomonsenTofifee
13Maria Winther JensenFyldbinggårds Golden
13Nadja Lykke Frederiksen M...Hybens Eau Royal Desire
13Nicole AndersenThougaards Supri Aki
Antal deltagere: 24.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aksel Nissen
Sekretær: Sanne Schmatz
Til toppen






Contact
Contact


© Copyright
Design and layout: Rasmus Bjerner
Text: Aase and Rasmus Bjerner