Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

STÆVNE  PÅ  GRØNT  OMRÅDE  VED  DROSSELVEJ  I  KØGE  DEN  30.  AUGUST  2014

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeMiddelsvær lige
Svær ligeElite lige
Længdehop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige
Dato: 2014-08-30 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Heidi PetersenSunshine00:19,2500:11,4700:30,7212
2Trine DrejerHybens FaCa Chazy "Tony"00:18,0710:21,0610:39,131
3Janni DahlinBrocks Arks Messi10:24,0600:18,8410:42,90
4Kira RasmussenBrocks Arks Diva10:33,7800:23,0710:56,85
5Mette WindStampegårdens Tales of Symphon...10:31,8100:36,6311:08,44
6Heidi PetersenHyacintias Max10:43,4700:29,0711:12,54
7Janni DahlinEmma10:55,9100:36,4711:32,38
8Janni DahlinHybens FaCa Greece10:24,6210:19,3020:43,92
9Kira RasmussenHybens FaCa White Plains30:38,4100:41,5331:19,94
v3Mette WindSnöflingans Fandango (V)10:16,5900:24,4710:41,06
Antal deltagere: 10.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Hedvig Jørgensen
Sekretær: Susan Comitre-Noppenau
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 2:00,00
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2014-08-30 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Susan Comitre-NoppenauEskirs Kiva Kaili (Søster Mill...00:23,4600:18,4200:41,8813
2Trine DrejerFunnys Trollius Europaeus "Ero"00:15,2300:32,7300:47,9612
3Mia HansenEskirs Kizan Izabo00:32,9300:22,7500:55,6812
4Frederikke ChristiansenCAs Ankiia Aviarna10:30,1300:24,2210:54,351
5Gry Berens WedervangDolls Inpavidus Zeus11:14,0900:49,0812:03,17
6Charlotte Dollerup Christ...Dolls Inpavidus Prometheus20:42,8700:40,6321:23,50
7Heidi PetersenZargos Summer Catch Af Klundtes20:49,7300:36,1821:25,91
8Charlotte Dollerup Christ...CAs Weccua Ahmenia10:44,3710:42,4921:26,86
9Camilla Kirk JensenCAs Sinus Lunicus10:27,8311:02,7321:30,56
10Trine DrejerHybens Eau "Vapo" Jewel Charm10:40,2820:29,8131:10,09
11Trine DrejerHybens Caro "Aika"30:47,1400:28,5731:15,71
12Mia HansenWinds Shmi Skywalker50:32,6100:32,6151:05,22
13Gry Berens WedervangWedervangs Surf Excel Blue40:44,1310:25,0551:09,18
14Charlotte Dollerup Christ...Dolls Inpavidus Silenos10:31,1940:44,9651:16,15
15Mia HansenHønsehusets Bibi Bine20:51,4331:08,2351:59,66
16Janni DahlinHybens FaCa Parma50:48,5110:33,5361:22,04
17Charlotte Dollerup Christ...CAs Weccua Lianzolé41:18,3720:42,4562:00,82
18Trine DrejerLevades Anything Could Happen"...31:49,2930:58,4762:47,76
v4Mette WindWinds Quintin Quantico (V)00:34,3700:27,7401:02,11
Antal deltagere: 19.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Hedvig Jørgensen
Sekretær: Camilla Kirk
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 2:00,00
Til toppen

Svær lige
Dato: 2014-08-30 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Camilla Kirk JensenMaPos Qutaybah Qmir00:18,6800:14,9400:33,6213
2Susan Comitre-NoppenauMusic Maker af Stampegården00:52,3800:41,5301:33,9112
3Mia HansenSofiagårdens WOW Air00:13,2110:12,8110:26,021
4Mia HansenFunnys Latrones Lugia00:15,0910:14,5310:29,621
5Frederikke ChristiansenEskirs Ziyu Al Yaqoub10:17,1200:14,6910:31,811
6Mia HansenDolls Inpavidus Herakles00:18,1210:14,0610:32,181
7Mia HansenFunnys Teddy10:21,6900:26,1810:47,871
8Mette WindWinds Papilio Alexanor00:49,2710:53,0611:42,331
9Trine DrejerAsta La Vistas Dum Spiro-"Sper...00:57,2210:59,8711:57,091
10Mette WindPilens Kaikias00:17,4820:23,0020:40,48
11Susan Comitre-NoppenauPletvangs Romeo10:28,4910:19,0320:47,52
12Mia HansenIraklis' Melilla Murcia af Kil...10:36,7810:35,1621:11,94
13Mia HansenFunnys Solé Kailen10:35,5310:39,4121:14,94
14Mette WindWinds Caliban Centauru10:40,4710:36,1521:16,62
15Camilla Kirk JensenStald Twisters Bahia Caledonia11:04,3711:03,4922:07,86
16Mia HansenHønsehuset's Fearless Nevada00:23,4130:22,1230:45,53
17Camilla Kirk JensenZargos Summer Night Af Klundtes00:25,8830:29,8230:55,70
18Trine DrejerAjtaks Dies Saturni "Sune"10:26,2820:29,6330:55,91
19Camilla Kirk JensenStampegårdens Partners in Crime10:37,0020:33,0331:10,03
20Susan Comitre-NoppenauWedervangs Spree Fluffy20:53,7810:22,0331:15,81
21Mia HansenLykkes Lady Sophia1+10:57,2530:48,0651:45,31
22Mia HansenFunnys Solé Prilla30:45,59
23Mette WindWinds Tatooine30:54,25
24Frederikke ChristiansenStampegårdens Casa Manila30:48,09
25Mette WindWinds Pandoriana Pandora41:18,03
26Mette WindSnöflingans Ghostbusters51.34.43
Uplac.Mette WindNonstops Della CasaTrukket
Antal deltagere: 27.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Hedvig Jørgensen
Aspirant: Charlotte Dollerup Christiansen
Sekretær: Charlotte Dollerup
Bedømmelsesmetode: C1
Maksimum tid: 2:00,00
Til toppen

Elite lige
Dato: 2014-08-30 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Frederikke ChristiansenCAs Arecurius Dian Cecht20:32,5600:20,2220:52,7814
2Susan Comitre-NoppenauJordbærgårdens Mapi Pinky Ponk...10:39,5310:21,0321:00,56
3Susan Comitre-NoppenauPletvangs Wilbur10:42,3410:41,3421:23,68
4Frederikke ChristiansenWinds Nioryu20:19,1810:14,4730:33,65
5Mia HansenFunnys Latrones Shelgon30:22,9600:24,4630:47,42
6Frederikke ChristiansenHønsehusets Ch. Prazo Wabanaki10:42,2220:18,7831:01,00
7Mette WindWinds Zhawn Mizai10:43,5620:41,9731:25,53
8Frederikke ChristiansenFunnys Jolie Aimé21:17,3110:52,7532:10,06
9Mette WindHønsehusets CaJus Shutterfly30:57,1810:50,0941:47,27
10Susan Comitre-NoppenauDundines Zack30:38,4620:32,9751:11,43
11Mette WindWinds GCh. Anakin Skywalker20:48,9730:34,6351:23,60
12Mia HansenHønsehusets Trincel Beach20:43,5340:26,9761:10,50
13Trine DrejerMaPos Alex61:12,0330:32,2891:44,31
Uplac.Mette WindWinds Xavier Zirlaczi41:12,82Trukket
Uplac.Camilla Kirk JensenLeeds Prince Björkvin7+11:11,18Trukket
Uplac.Mia HansenEskirs Neya Moa Nalo71:06,38Trukket
Uplac.Frederikke ChristiansenCAs Asterisk Melayu GambangTrukket
Uplac.Mia HansenStampegårdens Forever a Crime...Trukket
Antal deltagere: 18.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Hedvig Jørgensen
Aspirant: Charlotte Dollerup Christiansen
Sekretær: Charlotte Dollerup
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 2:30,00
Til toppen

Længdehop
Dato: 2014-08-30 00:00:00

Plac.FørerKanin406080100120140150160170180190200210220Cert.Point
1Susan Comitre-NoppenauMusic Maker af Stampegården--O-XO-O-O-OOOO14
2Mette WindWinds GCh. Anakin Skywalker--O-O-O-XO-OOXOXXX
3Mette WindWinds Zhawn Mizai--O-O--O-XOXOXXX
4Gry Berens WedervangDolls Inpavidus ZeusXOOOOOXXOXOXOOXXX
5Mette WindWinds Pandoriana Pandora-XOO-OOXXOXOXOXXX
6Mette WindWinds Caliban Centauru-OOOOOXOXXX
7Susan Comitre-NoppenauPletvangs Romeo---O-O-XXX
8Camilla Kirk JensenStald Twisters Bahia CaledoniaXXOXXOXOXOXOXXOXXX
9Camilla Kirk JensenLeeds Prince BjörkvinOOOOOXXX
10Mette WindHønsehusets CaJus Shutterfly-OOOXOXXX
11Mette WindFionas Kips Bay-XOXOOXOX
12Heidi PetersenZargos Summer Catch Af KlundtesXOOOXOXXX
13Gry Berens WedervangWedervangs Surf Excel BlueXXOOXOXOXXX
14Mette WindWinds Xavier ZirlacziXOOOXXX
14Trine DrejerHybens FaCa Chazy "Tony"XOOOXXX
16Kira RasmussenBrocks Arks DivaXOOXXX
17Janni DahlinBrocks Arks MessiXXOXOXXX
18Janni DahlinHybens FaCa GreeceXXOXXX
Uplac.Susan Comitre-NoppenauJordbærgårdens Mapi Pinky Ponk...--XXX
Uplac.Janni DahlinEmmaXXX
Antal deltagere: 20.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Hedvig Jørgensen
Aspirant: Charlotte Dollerup Christiansen
Sekretær: Charlotte Dollerup
Bedømmelsesmetode: 40 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.