Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

SEPTEMBERSTÆVNE  PÅ  GRØNNEGÅRDEN  I  SØBORG  DEN  21.  SEPTEMBER  2014

Print
Tryk for at komme til:
Middelsvær ligeSvær kroget åben
Længdehop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Middelsvær lige
Dato: 2014-09-21 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Flemming MønstedBoltens Glowing Suprise01:03,7510:50,91113
2Line HauritzMaglebo's Quta Tac0+10:56,8110:20,5620 - 0:34,03
3Stina Brahtz NagelLykkes Panamah20:44,3300:20,3221 - 0:26,16
4Stina Brahtz NagelEskirs Kizan Izabo10:38,1910:27,902
5Stina Brahtz NagelNinkaniners Knold20:55,2100:33,062
6Trine DrejerHybens Caro Aika20:30,7500:33,312
7Trine DrejerSommerly´s Nadine Gordimer21:54,2201:35,362
8Line HauritzMaglebo's Quta Tic21:25,9710:38,653
9Flemming MønstedFunnys Nowa Kwajiw Kizuq21:17,0610:59,253
10Mia HansenHønsehusets Bibi Bine41:42,0000:33,314
11Mia HansenEnilec Macadamia20:52,0620:39,214
12Signe SkelbækSpringers The Loser of Love10:48,7230:45,464
13Line HauritzBellas Discovery Af Sommerly40:42,0700:53,704
14Camilla Kirk JensenCAs Sinus Lunicus11:10,1031:42,824
15Trine DrejerBlancos Awati Gwalior Chennai40:36,2420:29,596
16Trine DrejerBlancos Awati Imphal Raipur "R...41:05,0620:41,036
17Lena AndersenZorro's Izmir41:24,1931:08,727
18Line HauritzJordbærgårdens Metadon91:02,2230:36,4012
19Silke NeuhierlBjergvangs Bayou De Payoo6+11:58,446+11:54,9014
Uplac.Rikke HansenLille Valle ValnødTrukket
Antal deltagere: 20.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Hedvig Jørgensen
Sekretær: Susan Comitre-Noppenau
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær kroget åben
Dato: 2014-09-21 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Mia HansenFunnys Latrones Lugia (S)00:20,6300:25,70013
2Mia HansenLykkes Lady Sophia (S)00:38,4000:34,34012
3Line HauritzWinds Shiro (S)01:03,0701:12,88012
4Mia HansenEskirs Ziyu Al Yaqoub (S)10:41,8100:30,5911
5Camilla Kirk JensenWinds Fuji (S)10:56,5600:53,2111
6Signe SkelbækMagics ChriStoffer (S)11:23,5600:54,2211
7Mia HansenEskirs Neya Moa Nalo (S)20:53,1300:36,812
8Mia HansenIraklis' Melilla Murcia af K...(S)11:01,5310:49,352
9Trine DrejerBlancos Awati Imphal Raipur (M)11:08,2910:59,132
10Mia HansenFunnys Latrones Shelgon (S)10:29,4420:30,123
11Camilla Kirk JensenStampegårdens Partners in Cr...(S)21:35,5010:31,413
12Lisa Sinnerup GressFanTig Vade Retro af Bella (M)20:44,1910:31,933
13Patricia MøllnitzFunnys Solé Prilla (M)21:18,1010:40,823
14Mia HansenStampegårdens Forever a Crim...(S)21:16,1310:44,163
15Lisa Sinnerup GressSimply the Best af Stampegår...(S)30:44,0000:50,063
16Lisa Sinnerup GressStald Parsbergs Bangkok Af H...(S)11:40,9021:02,283
17Camilla Kirk JensenStald Twisters Bahia Caledon...(M)12:09,4021:20,533
18Mia HansenFunnys Teddy (S)11:01,7530:38,694
19Lisa Sinnerup GressWinds Sebulba (S)20:46,8520:45,754
20Mia HansenStampegårdens Casa Manila (S)21:34,9121:01,654
21Patricia MøllnitzZargos Summer Crush Af Klund...(M)21:20,0421:28,474
22Line HauritzMaglebo's Quta Tic (S)11:43,3432:07,914
23Line HauritzJordbærgårdens Metadon (M)50:52,1800:44,445
24Signe SkelbækSpringers After The Fall (Ha...(S)31:10,1021:02,435
25Camilla Kirk JensenMaPos Qutaybah Qmir (S)32:05,7821:44,125
26Line HauritzPletvangs Romeo (M)50:52,6610:25,976
27Stina Brahtz NagelEskirs Kizan Izabo (M)41:14,9420:41,876
28Mia HansenHønsehusets Bibi Bine (M)41:11,1020:57,636
29Trine DrejerAsta La Vistas Dum Spiro-"Sp...(S)32:11,0731:47,416
Uplac.Mia HansenEskirs Akila Skira Sinnoh (S)3+11:29,78Trukket
Uplac.Mia HansenFunnys Lequa Lugmanar (S)3+12:10,03Trukket
Uplac.Line HauritzMaglebo's Quta Tac (S)31:40,96Trukket
Uplac.Camilla Kirk JensenZargos Summer Night Af Klund...(M)51:16,00Trukket
Uplac.Lisa Sinnerup GressWinds Hakuro (S)Trukket
Uplac.Trine DrejerAjtaks Dies Saturni "Sune" (S)Trukket
Uplac.Trine DrejerMaPos Alex (S)Trukket
Antal deltagere: 36.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Hedvig Jørgensen
Aspirant: Susan Comitre-Noppenau
Sekretær: Susan Comitre-Noppenau
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 02:30 min.
Til toppen

Længdehop
Dato: 2014-09-21 00:00:00

Plac.FørerKanin406080100120140150160170180190200Cert.Point
1Lisa Sinnerup GressWinds Zhawn Mizai--O-O-XO-XOXOXOXXX14
2Lisa Sinnerup GressWinds GCh. Anakin Skywalker--O-XO-XO-OOXXOXXX1
3Flemming MønstedWedervangs Spree Fluffy--O-O-O-OXOXXX
4Line HauritzMaglebo's Quta TicO-O-XOXOXO-XOXOXXX
5Lisa Sinnerup GressLevades Ch. Crater Lake--O-O-XXOO-XXX
6Line HauritzMaglebo's Quta TacO-XOXO-XOXO
7Line HauritzPletvangs Romeo--O-XO-XXX
8Mia HansenFunnys Latrones ShelgonXO-O-XO-XXX
9Line HauritzJordbærgårdens MetadonOXXOO-XO-XXX
10Patricia MøllnitzSmukke PerleXOOOOXOXXX
11Lisa Sinnerup GressFanTig Vade Retro af BellaXXOXXOXXOOXOXXX
12Camilla Kirk JensenWinds FujiXXOO-XOXO-XXX
13Signe SkelbækRiki Raki-O-O-XXX
14Stina Brahtz NagelNinkaniners KnoldXOOOOXXX
15Patricia MøllnitzFunnys Solé PrillaOOXOOXXX
16Trine DrejerMapos Alex-XO-XOXXX
17Stina Brahtz NagelLykkes PanamahOO-XXOXXX
18Lisa Sinnerup GressStald Parsbergs Bangkok Af Høn...O-XO-XXX
18Mia HansenFunnys Latrones LugiaO-XO-XXX
20Patricia MøllnitzZargos Summer Crush Af KlundtesOOXOXXX
21Stina Brahtz NagelEskirs Kizan IzaboOOXXOX
22Lisa Sinnerup GressWinds HakuroOOXXX
23Lena AndersenNinkaniners TotXXOXXOXXX
24Lisa Sinnerup GressSimply the Best af StampegårdenOXXX
24Rikke HansenLille Valle ValnødOXXX
26Lena AndersenZorro's IzmirXOX
Uplac.Lisa Sinnerup GressWinds Sebulba--XXX
Antal deltagere: 27.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Hedvig Jørgensen
Aspirant: Susan Comitre-Noppenau
Sekretær: Susan Comitre-Noppenau
Bedømmelsesmetode: 40 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.