Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

EFTERÅRSSTÆVNE  PÅ  GRØNNEGÅRDEN  I  SØBORG  DEN  5.  OKTOBER  2014

Print
Tryk for at komme til:
Mini ligeLet kroget
Middelsvær lige åbenLængdehop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Mini lige
Dato: 2014-10-05 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløb 1Omløb 2PindPoint
1Gry Berens WedervangVængs Jate Arima Simera00:11,5300:12,000
2Marianne Frimodt NielsenByggerens Shadow00:22,1500:16,4000 - 0:13,820 - 0:17,21
3Gry Berens WedervangDolls Amore Kyoto00:17,1900:15,4100 - 0:13,341 - 0:13,35
4Susan Comitre-NoppenauI'm a Wild One00:34,9700:18,650
5Signe SkelbækAjtaks Fight The Fall (Collide)00:20,6300:22,870
6Majken JosephsenShamigos Salvio Hexia00:28,0000:23,470
7Susan Comitre-NoppenauNarnia Neottia Nidus af Flora00:37,1300:34,250
8Mai Berens WedervangPletvangs W for Wendetta00:27,3200:34,530
9Susan Comitre-NoppenauPletvangs W for Wilbur00:32,3400:34,590
10Line HansenZeris Kivach Falls (Vikas)00:21,9400:36,130
11Kira RasmussenLexie00:56,7800:43,780
12Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Ernesto (Erno)00:21,6200:53,910
13Janni DahlinZeris Peneda Falls "Fanta"00:18,7510:18,501
14Heidi PetersenBrocks Arks Simba10:39,5300:19,881
15Gry Berens WedervangShamigos Expecto Patronum10:10,5600:20,341
16Janni BrenholdtA is for Answers af Gress10:27,1600:31,561
17Cecilie BrenholdtFunnys Katie10:31,2500:32,041
18Kira RasmussenBrocks Arks Messi10:27,2810:23,092
19Heidi PetersenHyacintias Max10:34,5910:44,382
20Stina Brahtz NagelAsta La Vistas Bertram21:03,7211:00,373
21Lena AndersenNinkaniners Tanny31:13,62
Antal deltagere: 21.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mia Pihlmann Hansen
Sekretær: Mia Pihlmann Hansen
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 2 fejl i finale
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Let kroget
Dato: 2014-10-05 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Janni DahlinEmma00:42,1200:40,65012
2Signe BrenholdtStaldlyne's Jacob00:31,5900:53,71011
3Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Sanofi Zentiva (No...00:37,0300:57,6000 - 0:27,0311
4Camilla Kirk JensenKlundtes Art Of Darkness01:18,3100:57,4700 - 0:35,9111
5Rikke HansenLille Valle Valnød00:51,2100:58,69011
6Patricia MøllnitzKlundtes Niza Nanaya00:43,4700:58,78011
7Camilla Kirk JensenKlundtes Art Of Nature00:58,4401:00,84011
8Patricia MøllnitzKlundtes Niza Naneda00:52,0301:05,75011
9Signe SkelbækSpringers Zany Maniac MBF00:42,5701:19,22011
10Majken JosephsenWinds Reika0+10:47,0900:26,381
11Cecilie BrenholdtFionas Deadly Delusion00:29,5610:27,941
12Janni DahlinHybens FaCa "Greece"00:40,7110:39,681
13Stina Brahtz NagelNinkaniners Knold10:53,4100:42,531
14Cecilie BrenholdtVangs Philosopher's Stone10:52,3100:45,191
15Kira RasmussenBrocks Arks Diva10:48,7500:46,591
16Majken JosephsenDolls Zuera Emilia-Romagna10:38,1000:47,931
17Heidi PetersenBrocks Arks Diablo10:50,8400:52,151
18Marianne Frimodt NielsenFines Messalina01:03,6510:57,631
19Lisa Sinnerup GressA Kiss Before Lying af Gress11:11,0700:59,781
20Heidi PetersenSunshine10:48,5001:07,941
21Line HansenLilliens Connors Hill10:45,7101:12,531
22Janni BrenholdtJordbærgården's CULT Modjo11:04,7501:15,071
23Stina Brahtz NagelLykkes Panamah10:42,5701:28,251
24Line HansenHaMas No Way Out af Gress (Mad...10:39,4610:40,282
25Stina Brahtz NagelOmir11:10,4410:40,942
26Janni DahlinHybens FaCa "Parma"10:50,1210:42,442
27Patricia MøllnitzSmukke Perle11:01,3110:47,902
28Mette WindWinds Shouji10:57,3831:05,124
29Lena AndersenNinkaniners Tot10:58,911+1+12:04,404
30Lena AndersenZorro's Izmir11:06,94Trukket
31Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Basil20:36,37
32Mette WindStampegårdens Tales of Symphon...20:55,31
33Lisa Sinnerup GressPretty Dead Liars af Gress21:10,03
34Stina Brahtz NagelIndee21:27,35
35Heidi PetersenBrocks Arks Dixie30:59,34
36Mette WindWinds Tesshin31:53,87
37Lisa Sinnerup GressPretty Dirty Secrets af Gress41:13,44
38Gurli RasmussenLùlù3+12:01,78
Antal deltagere: 38.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mia Pihlmann Hansen
Sekretær: Mia Pihlmann Hansen
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 1 fejl i finale
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær lige åben
Dato: 2014-10-05 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Gry Berens WedervangWedervangs Surf Excel Blue (M)00:19,6200:16,43013
2Mette WindStampegårdens Tales of Symph...(L)00:54,2200:31,15022
3Camilla Kirk JensenKlundtes Art Of Nature (L)00:27,5900:37,69022
4Line HansenLilliens LEGO Dublo (L)00:27,7210:19,9712
5Line HansenLilliens Silbury Hill (M)00:26,3110:25,9311
6Janni DahlinHybens FaCa "Parma" (M)10:22,1300:29,0011
7Lisa Sinnerup GressHaMas What Happens at Home a...(M)00:21,6210:31,1611
8Stina Brahtz NagelNinkaniners Knold (M)10:24,0600:39,5611
9Stina Brahtz NagelLykkes Panamah (M)10:28,1900:46,971
10Gry Berens WedervangDolls Inpavidus Zeus (M)11:12,3201:49,431
11Rikke HansenLille Valle Valnød (M)20:39,9000:34,682
12Line HansenLilliens Connors Hill (L)20:40,3100:34,712
13Patricia MøllnitzSmukke Perle (L)10:45,8110:35,562
14Line HansenHaMas No Way Out af Gress (M...(L)10:25,2510:39,092
15Marianne Frimodt NielsenFines Messalina (L)10:43,5010:39,722
16Camilla Kirk JensenKlundtes Art Of Darkness (L)20:43,2200:50,622
17Cecilie BrenholdtVangs Philosopher's Stone (M)11:17,4410:51,692
18Signe SkelbækSpringers The Loser of Love (M)10:41,2210:58,192
19Camilla Kirk JensenCAs Sinus Lunicus (M)11:27,6311:41,032
20Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Sanofi Zentiva (...(M)20:26,6210:27,123
21Kira RasmussenBrocks Arks Diva (M)20:31,8510:34,413
22Patricia MøllnitzKlundtes Niza Naneda (L)20:49,2910:35,933
23Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Mirakuli (M)1+10:51,0711:05,323
24Lisa Sinnerup GressPretty Dirty Secrets af Gres...(L)10:42,061+11:29,253
25Heidi PetersenSunshine (M)20:43,4420:49,474
26Janni BrenholdtJordbærgården's CULT Modjo (L)20:45,4720:51,284
27Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Spot On Milna (M)20:33,8160:40,288
28Lena AndersenZorro's Izmir (M)00:42,41Trukket
29Stina Brahtz NagelEskirs Kizan Izabo (M)30:29,47
30Patricia MøllnitzKlundtes Niza Nanaya (L)30:30,85
31Majken JosephsenDolls Zuera Emilia-Romagna (M)30:34,68
32Lisa Sinnerup GressA Kiss Before Lying af Gress...(L)30:45,84
33Janni DahlinEmma (L)30:47,28
34Lisa Sinnerup GressPretty Dead Liars af Gress (L)31:12,37
35Janni DahlinHybens FaCa "Greece" (L)50:28,40
36Lena AndersenNinkaniners Tot (L)4+12:11,03
Antal deltagere: 36.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mia Pihlmann Hansen
Sekretær: Mia Pihlmann Hansen
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 2 fejl i finale
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Længdehop
Dato: 2014-10-05 00:00:00

Plac.FørerKanin406080100120140150160170180190200210220230240250Cert.Point
1Susan Comitre-NoppenauMusic Maker af Stampegården--XO-O-O-O-OOXXOOO-XO14
2Gry Berens WedervangZorros Zendaya MaggieOOOOOOO-OXOXOXOOXXOXXX1
3Mette WindWinds GCh. Anakin SkywalkerO--O-XO--O-OOOXXX
4Susan Comitre-NoppenauWedervangs Spree Fluffy--XO-XXO-XO-OO-XXX
5Line HansenHønsehusets The Goblin King--XOOOOXOOXOXXOXXX
6Lisa Sinnerup GressLevades Ch. Crater Lake---XO-XO-O-XXX
7Susan Comitre-NoppenauPletvangs Romeo--O-O-XOOXXX
8Kira RasmussenBrocks Arks DivaOOOXOOXOXOXOXXX
9Patricia MøllnitzSmukke PerleOOOOXOXOXXX
10Janni BrenholdtTaharas Thomas O'MalleyXOXOOOOXXX
11Cecilie BrenholdtFionas Deadly DelusionOOOXOXOXXX
12Marianne Frimodt NielsenVestvoldens MirakuliOXOOOXXOXXX
13Janni DahlinHybens FaCa "Greece"OXOXOXXOXXOXXX
14Signe BrenholdtStaldlyne's JacobOOXOXXOXXX
15Gry Berens WedervangDolls Inpavidus ZeusOXOOXXX
16Stina Brahtz NagelNinkaniners KnoldOOXX
16Gry Berens WedervangWedervangs Surf Excel BlueOOXXX
18Lisa Sinnerup GressSimply the Best af StampegårdenOXOXXX
19Patricia MøllnitzZargos Summer Crush Af KlundtesOXXOXXX
20Janni DahlinHybens FaCa "Parma"OXXX
21Lena AndersenNinkaniners TotXOX
21Rikke HansenLille Valle ValnødXOXXX
Uplac.Mette WindWinds Zhawn Mizai---XXX
Uplac.Lisa Sinnerup GressWinds Sebulba--XXX
Uplac.Lisa Sinnerup GressFanTig Vade Retro af BellaXX
Uplac.Janni DahlinEmmaXXX
Uplac.Kira RasmussenBrocks Arks MessiXXX
Uplac.Lena AndersenZorro's IzmirXXX
Uplac.Patricia MøllnitzFunnys Solé PrillaXXX
Antal deltagere: 29.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Signe Skelbæk
Aspirant: Majken Josephsen
Sekretær: Signe Skelbæk
Bedømmelsesmetode: 40 cm
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå julepynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.