Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

OKTOBERSTÆVNE  VED  MOSEDESKOLEN  I  GREVE  DEN  12.  OKTOBER  2014

Print
Tryk for at komme til:
Mini ligeLet lige
Middelsvær lige åbenMiddelsvær kroget åben
Længdehop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Mini lige
Dato: 2014-10-12 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Gry Berens WedervangVængs Jate Arima Simera00:12,4000:10,840
2Signe SkelbækNidus' Nitidus af Flora00:37,4300:26,090
3Kira RasmussenBrocks Arks Messi0+10:11,0700:17,9610 - 0:15,22
4Karin RothAlberte00:18,4610:18,8810 - 0:23,33
5Signe SkelbækAjtaks Fight The Fall (Collide)00:21,6210:28,501
6Line HauritzMaglebo's Young and Beautiful00:56,3710:31,321
7Patricia MøllnitzBambi00:48,7810:38,911
8Julie DallMagnifique10:31,8800:39,471
9Tanja Skou PedersenLuiz Dani Carvajal A UniKin10:11,7110:08,852
10Gry Berens WedervangShamigos Expecto Patronum20:16,0600:17,032
11Heidi PetersenHyacintias Lille My20:41,1000:27,122
12Heidi PetersenBrocks Arks Simba20:41,4000:30,402
13Heidi PetersenLexie10:40,5610:30,472
14Stina Brahtz NagelAsta La Vistas Bertram20:42,4700:31,872
15Christina AndersenVængs Jate Miqua Dimor *Miqua*10:26,1311:04,102
16Kira RasmussenBrocks Arks Wika10:25,8120:27,503
17Line HauritzMaglebo's In My Way20:35,9010:46,963
18Julie DallMaxi31:30,8120:56,035
19Telma NielsenSnebold41:02,1911:01,885
20Julie DallMagic50:43,1610:28,346
Antal deltagere: 20.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisa Hein
Sekretær: Line Hansen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Let lige
Dato: 2014-10-12 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Tanja Skou PedersenEskirs Angel of Light00:15,1500:15,44012
2Cecillie KristensenPlayers Neo Nirvana af Flora00:24,8700:27,13011
3Cecillie KristensenSmølfehusets Gulerod10:09,8800:09,2211
4Janni DahlinZeris Peneda Falls "Fanta"00:14,4410:10,5011
5Line HauritzMy Name is Trouble af Gress10:29,3700:11,8111
6Janni DahlinHybens FaCa "Greece"10:14,8500:14,0911
7Karin RothPicnic's Zombie00:16,2510:14,1311
8Patricia MøllnitzKlundtes Niza Nanaya10:37,3800:16,911
9Janni DahlinEmma10:27,7500:17,531
10Gry Berens WedervangDolls Amore Kyoto00:12,6920:14,592
11Heidi PetersenBrocks Arks Diablo10:11,4710:14,812
12Tanja Skou PedersenDolls Amore Bangarang20:23,5600:15,192
13Line HansenZeris Kivach Falls (Vikas)20:55,2200:21,782
14Tanja Skou PedersenKlundtes Art Of Style10:31,7210:22,782
15Stina Brahtz NagelIndee00:30,5720:25,972
16Tanja Skou PedersenDolls Amore Summit *Sumi*10:23,0310:34,852
17Heidi PetersenHyacintias Max10:27,1010:40,872
18Marie Brostrup LarsenLarsens Ekstra Multi Max20:27,9710:14,093
19Cecillie KristensenSmølfehusets Mynte20:13,4410:20,583
20Julie DallNini20:38,8710:37,883
21Stina Brahtz NagelOmir20:56,9111:01,003
22Tanja Skou PedersenEskirs Angel of Heaven20:12,9120:12,754
23Patricia MøllnitzKlundtes Niza Naneda10:14,7830:18,374
24Signe SkelbækSpringers Zany Maniac MBF10:19,3530:19,444
25Karin RothSpringers Lunatic20:57,2121:02,324
26Line HansenHaMas No Way Out af Gress (Mad...20:14,3130:11,945
27Simone BasanShadow Knight10:16,0940:15,585
28Line HansenLilliens Connors Hill30:19,7520:22,445
29Patricia MøllnitzSmukke Perle30:26,1620:37,075
30Cecilie WaagenesToffy20:23,7530:39,755
31Karin RothRiots Silvestre Zazu30:50,0030:38,856
32Telma NielsenHr. Vimse40:35,6320:45,636
33Marie Brostrup LarsenMisty20:18,0950:12,727
34Kira RasmussenBrocks Arks Dixie40:24,5040:33,758
Uplac.Cecillie KristensenSmølfehusets PerleTrukket
Antal deltagere: 35.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisa Hein, Christina Andersen
Sekretær: Lisa Hein, Signe Skelbæk, Gry Berens Wedervang
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær lige åben
Dato: 2014-10-12 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Tanja Skou PedersenEskirs Ziyu Khalifa (M)00:17,2800:21,09013
2Julie DallNini (L)00:34,9700:29,56022
3Line HauritzMaglebo's Quta Tac (M)00:20,5300:34,94012
4Christina AndersenVinkelstaldens Darling (M)00:36,2100:38,85012
5Tanja Skou PedersenCA's Warna *Hijau* (M)00:27,1000:39,50012
6Line HauritzMaglebo's Quta Tic (M)00:26,7201:00,22012
7Janni DahlinHybens FaCa "Parma" (M)10:15,0300:13,5611
8Janni DahlinZeris Peneda Falls "Fanta" (L)10:19,8400:16,5912
9Tanja Skou PedersenHønsehusets Snorkfrøken (M)10:18,3500:17,9411
10Heidi PetersenZargos Summer Catch Af Klund...(M)10:16,0600:18,4011
11Stina Brahtz NagelLykkes Panamah (M)10:20,8700:26,851
12Tanja Skou PedersenDolls Amore Bangarang (L)10:22,6200:27,751
13Stina Brahtz NagelEskirs Kizan Izabo (M)10:55,3700:34,431
14Line HansenHaMas WhAt Happens At Home a...(M)10:26,6000:35,411
15Cecillie KristensenSmølfehusets Mynte (L)10:28,2800:36,411
16Tanja Skou PedersenDolls Amore Summit *Sumi* (L)10:32,7500:46,371
17Patricia MøllnitzKlundtes Niza Nanaya (L)10:23,2800:47,341
18Gry Berens WedervangDolls Inpavidus Zeus (M)01:24,930+12:14,911
19Karin RothPicnic's Zombie (L)10:30,0610:26,532
20Patricia MøllnitzKlundtes Niza Naneda (L)10:22,5310:30,222
21Christina AndersenCATAs Dati Dathin Lamira (M)10:27,0010:36,122
22Kira RasmussenBrocks Arks Diva (M)10:29,4410:39,092
23Christina Andersen*Teqa* Hønsehuset's Te Quier...(M)11:13,9310:41,402
24Simone BasanOceans Barracuda af Stampegå...(M)10:32,5410:50,662
25Stina Brahtz NagelNinkaniners Knold (M)00:31,2220:59,092
26Simone BasanNyx Diamond Jumper Jack (M)10:52,7211:10,812
27Karin RothDory (M)10:16,8411:16,192
28Line HansenHaMas No Way Out af Gress (M...(L)10:28,7520:25,783
29Cecillie KristensenSmølfehusets Gulerod (L)10:15,1020:32,653
30Signe SkelbækSpringers The Loser of Love (M)0+11:23,0621:04,003
31Karin RothRiots Silvestre Zazu (L)10:28,6521:08,223
32Line HansenFlora Neotinea (M)10:48,0621:28,103
33Line HansenLilliens Silbury Hill (M)10:24,4130:50,294
34Cecillie KristensenPlayers Nivalis af Flora (M)10:58,03Trukket
35Line HansenLilliens LEGO Dublo (L)20:24,60
36Line HauritzBellas Discovery Af Sommerly...(M)20:54,28
37Karin RothSpringers Lunatic (L)21:01,38
38Marie Brostrup LarsenMisty (L)30:19,22
39Signe SkelbækSpringers Zany Maniac MBF (L)30:23,47
40Marie Brostrup LarsenLarsens Ekstra Multi Max (L)30:25,06
41Tanja Skou Pedersen*Snooky* Milleniums Skogsstj...(M)30:25,25
42Simone BasanShadow Knight (L)30:30,63
43Cecilie WaagenesToffy (L)30:34,28
44Janni DahlinHybens FaCa "Greece" (L)30:39,31
45Patricia MøllnitzSmukke Perle (L)2+11:02,37
46Tanja Skou PedersenEskirs Angel of Light (L)40:35,25
47Heidi PetersenBrocks Arks Diablo (L)40:46,28
48Karin RothNova (M)60:25,57
Uplac.Janni DahlinEmma (L)Trukket
Uplac.Tanja Skou PedersenFunnys Concolor Externus (M)Trukket
Antal deltagere: 50.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisa Hein
Sekretær: Signe Skelbæk og Lisa Hein
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 1 fejl i finale
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær kroget åben
Dato: 2014-10-12 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Tanja Skou Pedersen*Snooky* Milleniums Skogsstj...(M)00:41,0600:32,12013
2Tanja Skou PedersenCA's Warna *Hijau* (M)00:39,2100:40,50012
3Tanja Skou PedersenKlundtes Kaui Neymar (M)00:31,5310:25,9711
4Tanja Skou PedersenDolls Amore Bangarang (L)00:39,4610:33,4112
5Gry Berens WedervangWedervangs Surf Excel Blue (M)00:30,4110:36,1511
6Patricia MøllnitzFunnys Solé Prilla (M)10:47,7500:41,6511
7Janni DahlinHybens FaCa "Greece" (L)10:43,9700:47,2512
8Christina AndersenVinkelstaldens Darling (M)11:36,5001:53,8811
9Tanja Skou PedersenHønsehusets Snorkfrøken (M)10:32,3110:28,192
10Line HansenLilliens Silbury Hill (M)10:48,0010:38,442
11Stina Brahtz NagelNinkaniners Knold (L)10:52,9110:57,432
12Janni DahlinZeris Peneda Falls "Fanta" (L)10:44,4620:39,003
13Cecillie KristensenSmølfehusets Mynte (L)10:51,3121:07,973
14Line HansenHaMas WhAt Happens At Home a...(M)10:51,59Trukket
15Line HauritzBellas Discovery Af Sommerly...(L)11:17,40Trukket
16Signe SkelbækFlora Neotinea (M)11:52,90Trukket
17Cecillie KristensenSmølfehusets Gulerod (L)20:38,78
18Patricia MøllnitzKlundtes Niza Naneda (M)20:41,53
19Patricia MøllnitzZargos Summer Crush Af Klund...(M)20:42,85
20Line HansenLilliens LEGO Dublo (M)20:43,19
21Cecilie WaagenesToffy (M)20:48,10
22Patricia MøllnitzKlundtes Niza Nanaya (M)20:48,75
23Tanja Skou PedersenEskirs Ziyu Khalifa (M)20:50,12
24Tanja Skou PedersenDolls Amore Summit *Sumi* (L)21:09,12
25Stina Brahtz NagelEskirs Kizan Izabo (M)21:13,25
26Karin RothSpringers Lunatic (L)21:25,09
27Karin RothDory (M)30:51,12
28Janni DahlinEmma (L)30:56,46
29Signe SkelbækSpringers The Loser of Love (M)31:13,28
30Christina AndersenCATAs Dati Dathin Lamira (M)31:17,84
31Karin RothRiots Silvestre Zazu (L)31:22,78
32Line HansenFlora Lavandin (M)31:37,28
33Simone BasanOceans Barracuda af Stampegå...(L)31:46,29
34Tanja Skou PedersenRiots Cazador (M)2+11:51,66
35Gry Berens WedervangDolls Inpavidus Zeus (M)1+22:28,62
36Janni DahlinHybens FaCa "Parma" (L)40:37,87
37Tanja Skou PedersenFunnys Concolor Externus (L)40:57,69
38Heidi PetersenZargos Summer Catch Af Klund...(L)40:58,31
39Julie DallNini (M)41:13,35
40Signe SkelbækFlora Lavender (M)3+12:05,97
41Line HansenHaMas No Way Out af Gress (M...(L)50:50,34
42Simone BasanNyx Diamond Jumper Jack (M)51:37,00
43Karin RothPicnic's Zombie (L)61:01,82
44Patricia MøllnitzSmukke Perle (L)61:29,22
45Signe SkelbækPlayers Nivalis af Flora (M)4+22:17,22
46Karin RothNova (L)71:11,71
47Stina Brahtz NagelLykkes Panamah (L)71:24,37
Uplac.Christina Andersen*Teqa* Hønsehuset's Te Quier...(M)Trukket
Antal deltagere: 48.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisa Hein
Sekretær: Signe Skelbæk, Lisa Hein
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 1 fejl i finale
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Længdehop
Dato: 2014-10-12 00:00:00

Plac.FørerKanin406080100120140150160180Cert.Point
1Gry Berens WedervangZorros Zendaya Maggie--XOOOOXOXOXO14
2Line HansenHønsehusets The Goblin King-OOOXOXOOXXX
3Cecillie KristensenSmølfehusets GulerodOOOOOOXXX
4Line HansenFionas NapellusOOXOXXOXXOXOXXX
5Line HansenLilliens LEGO DubloOOXXOXOOXX
6Patricia MøllnitzFunnys Solé PrillaOOOXXOOXXX
7Janni DahlinHybens FaCa "Greece"OOOOXOXXX
8Patricia MøllnitzSmukke PerleOOXOOXXOXXX
9Gry Berens WedervangDolls Inpavidus ZeusOOOXOXX
10Simone BasanOceans Barracuda af Stampegård...XXOOXXOXOXXX
11Cecillie KristensenSmølfehusets MynteOOXOXXOXXX
12Christina AndersenCATAs Dati Dathin LamiraOXOXOXXX
13Patricia MøllnitzZargos Summer Crush Af KlundtesOXOXXOXXX
13Stina Brahtz NagelNinkaniners KnoldOXOXXOXXX
15Marie Brostrup LarsenMistyXXOXOXXOXXX
16Christina AndersenVinkelstaldens DarlingOOXXX
16Gry Berens WedervangWedervangs Surf Excel BlueOOXXX
16Kira RasmussenBrocks Arks MessiOOXXX
19Heidi PetersenHyacintias MaxXOOXXX
20Janni DahlinHybens FaCa "Parma"OXXOXXX
21Cecilie WaagenesToffyXXOXXOXXX
22Patricia MøllnitzKlundtes Niza NanedaXOXXX
Uplac.Line HauritzMaglebo's Quta Tic--XXX
Uplac.Cecillie KristensenSmølfehusets PerleX
Uplac.Janni DahlinEmmaX
Uplac.Christina Andersen*Teqa* Hønsehuset's Te Quiero...XXX
Uplac.Kira RasmussenBrocks Arks DivaXXX
Uplac.Telma NielsenHr. VimseXXX
Antal deltagere: 28.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisa Hein
Aspirant: Tanja Skou Pedersen
Sekretær: Tanja S. Pedersen
Bedømmelsesmetode: 40 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.