Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

FYNSMESTERSKAB  LIGE  BANER  OG  LÆNGDEHOP  I  ODENSE  RIDEKLUB  I  BOLBRO  DEN  25.  OKTOBER  2014

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeMiddelsvær lige
Svær ligeElite lige
Længdehop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige
Dato: 2014-10-25 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Stine BredkjærSunsides All That Glitters00:15,9100:10,07012
2Asta BredkjærSunsides Dress Divine00:32,4700:14,00011
3Nicole AndersenZentas LeJon Deux00:35,3700:17,25011
4Mia LadovEskelys Sir William Of Daira00:34,0300:26,38011
5Karen FrederiksenZentas Ragetti Deux00:49,5300:43,22011
6Lisette KongerslevDolls Inpavidus Artemis00:56,8700:50,62011
7Heidi FrederiksenKandies Twister01:18,8101:09,88011
8Stine BredkjærMøllerhusets Dexter10:33,3800:12,5611
9Merete MaahnKaninstaldens Santa Luna10:30,7200:16,371
10Heidi FrederiksenZentas SW Mygeeto10:44,9100:26,251
11Karen FrederiksenKandies Iron Man00:25,6910:31,721
12Merete MaahnSkovhøjens Titan11:58,5600:31,811
13Emma FrederiksenKandies Tumling10:50,0600:42,221
14Freya HansenKandies Oline10:53,1900:43,031
15Merete MaahnSkovhøjens Shadow11:17,7800:53,721
16Louise HansenSommerly´s Sigrid Undset11:31,3100:55,431
17Marie FloutrupChristinegårdens Countdown0+11:33,4400:56,371
18Heidi FrederiksenKandies Wofler11:43,1901:04,841
19Marie FloutrupHaMas Public Enemy af Gress10:44,7210:50,622
20Asta BredkjærElmelys Sir Alejandro Jumbalot20:27,94
21Julie Bøje Due JensenAmigos Alfa Romeo BreSu Lincoln20:33,53
22Katrine JessingAries Sri Lila20:36,91
23Winnie LadovZentas Angelica Deux20:47,75
24Merete MaahnSkovhøjens Dash20:48,50
25Mia Berndorf LyngLyngs Circle of Life21:05,59
26Julie Bøje Due JensenStald Neas 1D Happily af Malega30:37,03
27Julie Bøje Due JensenMimrelunds Nikita Kounéli30:52,56
28Louise HansenStald Neas 1D Through the Dark...30:53,07
29Marie FloutrupAries Kaya Awentia31:01,44
30Julie HansenBlackie31:36,60
31Kirsten BjergZentas SW Boz Pity31:48,88
32Bente Bøje JensenStald Petersminde`s Aslan Wiki...40:31,88
33Marie FloutrupAries Around the World41:13,84
34Mia Berndorf LyngAries Wimbledon3+11:50,09
35Julie HansenFloffy41:52,97
36Alison Bøje Due JensenWølk`s Kaniner Clematis70:51,06
37Freya HansenPrins Silver4+2+12:02,56
Uplac.Charlotte EllebySundahl's Läkerol BonBonsTrukket
Antal deltagere: 38.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lene Gadkjær
Sekretær: Karina Kristensen
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 1 fejl i finale
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2014-10-25 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Karina KristensenSofiagårdens Buddha Air00:22,6600:13,40013
2Karen FrederiksenKandies Millot Nero Gamma00:34,9400:15,69012
3Maria GadkjærMirage af Pecasus00:42,0000:33,91012
4Kirsten BjergMalegas Mahatma Gandhi10:52,0900:12,2211
5Lisette KongerslevHønsehusets Baby Bear00:38,9110:16,3211
6Louise HansenLykkebos Mariyo (Mario)10:48,7200:20,4711
7Stine BredkjærElmelys Super Hero10:25,7200:28,3511
8Zijada PandzicSunsides Power Of Fire10:50,6200:30,4111
9Karen FrederiksenElmelys Freja10:54,3800:30,8511
10Stine BredkjærElmelys Memorial Louis10:27,0600:39,1211
11Malene LeerhøjLykkes Mumbo Jumbo10:38,5610:17,222
12Emma FrederiksenJordbærgårdens Exotic Kaki00:43,8120:36,472
13Maja LadovOceans Ticket to Heaven af She...10:45,0420:28,283
14Maja LadovSofiagårdens Diamond Wind11:01,1320:44,313
15Freya HansenZentas One Spot Too Many11:10,6920:52,003
16Charlotte EllebyStrandvejs Spring Revolution20:18,69
17Kirsten BjergSommerly´s Cuba Lime & Lemon20:23,03
18Maja LadovCA's Shakir Amu20:24,44
19Nicole AndersenZentas Life Of Pi20:29,79
20Asta BredkjærElmelys On Purpose Staamp20:34,28
21Maria GadkjærGlow In the Dark af Stampegård...20:37,94
22Maja LadovLyngs Ezonis Eramosa1+10:42,78
23Maja LadovZentas Rockefeller Plaza NY20:43,35
24Merete MaahnPlayers Dreamweaver af Flora21:20,41
25Bente Bøje JensenSommerly´s Toni Morrison21:25,82
26Karen FrederiksenStampegårdens La Vaque30:29,96
27Mia LadovJordbærgårdens Ecstasy30:33,50
28Malene LeerhøjLykkes Wicked Twister30:34,16
29Mia LadovStampegårdens Crimerider30:34,40
30Nicole AndersenZentas Maddison Square NY30:44,37
31Winnie LadovBeautiful Sunrise af Stampegår...30:55,25
32Marie FloutrupLyngs Bootstrap31:06,21
33Heidi FrederiksenZentas Times Square NY31:06,25
34Emma FrederiksenKandies Summered Beta31:14,50
35Nicole AndersenZentas SW Kalee40:26,81
36Alison Bøje Due JensenVisbys Malahide C.40:38,59
37Lene GadkjærVangs Chamber of Secrets41:00,16
38Marlene BruhnStampegårdens Tales of Phantas...41:10,25
39Lene GadkjærMalega´s To Tough To Give Up50:46,50
40Julie Bøje Due JensenVeggerbys Vanilla Heath Bar Cr...50:51,09
41Marie FloutrupLyngs Zero to Hero50:59,88
42Louise HansenGolden Memories af Stampegården51:02,88
43Louise HansenRådved Nygård´s Bumblebee51:28,75
44Zijada PandzicCAs Weccua Fajima60:37,06
45Charlotte EllebyDolly61:25,50
46Kirsten BjergKaninBorgens Liona71:03,22
Uplac.Lene GadkjærSofiagårdens Wizz AirTrukket
Uplac.Merete MaahnVi.P's SalomonTrukket
Uplac.Mia LadovLenes-kaninhave's BaldovinoTrukket
Uplac.Mia LadovStampegårdens MoonlightTrukket
Antal deltagere: 50.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Sandra Bardevig
Sekretær: Sandra Bardevig
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 1 fejl i finale
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær lige
Dato: 2014-10-25 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Camilla á ArgjumStampegårdens Tales of Eternia00:43,5910:26,53113
2Betina MillerFionas Innuendo DiNidus10:44,5000:37,8411
3Karen FrederiksenZentas Nardus Nadéj Nepamora01:03,4121:00,132
4Freya HansenKandies James Grieve Beta20:48,44
5Camilla á ArgjumRaptor af Pecasus20:52,62
6Marie FloutrupLyngs Stand Out20:57,32
7Kirsten BjergWinds Luke Skywalker1+11:00,09
8Merete MaahnKandies Elstar Beta1+11:19,38
9Zijada PandzicCAs Arecurius Donn1+11:23,37
10Heidi FrederiksenKandies Upsi Daisy21:40,91
11Stine BredkjærElmelys Maximum Whoops30:24,51
12Camilla á ArgjumHønsehusets Berry Blast30:41,99
13Marie FloutrupFunnys Obsessed With Me30:43,82
14Betina MillerRozettas Plectrum30:55,04
15Malene LeerhøjMangolds English Muffin30:55,04
16Charlotte EllebyShamigos Tabu Kompaner Suspekt30:55,56
17Nicole AndersenLevades High For This30:57,16
18Sandra BardevigSofiagårdens Olympic Air2+11:06,49
19Charlotte EllebyVi.P's Cinderella2+11:21,68
20Marie FloutrupLyngs Ezonis Silver Pearl41:03,53
21Malene LeerhøjSheiks Treat Me Right41:06,50
22Karen FrederiksenKandies Bianca Gamma41:07,97
23Mia Berndorf LyngLyngs Will Turner41:10,44
24Maria GadkjærMalegas Pablo Picasso3+11:23,22
25Nicole AndersenNardus Nikos Nieodemus af Zenta41:28,60
26Karina KristensenOceans 4funkyflavours af Sheik3+11:41,57
27Maria GadkjærMalega´s To Tough To Stay Still50:54,50
28Nicole AndersenZentas Nardus Naia Nimsetøs4+11:04,06
29Kirsten BjergVi.P's Phantom of the Opera51:06,28
30Kirsten BjergSommerly´s Selma Lagerlöf51:08,07
31Zijada PandzicBellas Someone in the Dark af...4+11:20,56
32Kirsten BjergSommerly's Miindy af Magic4+1+12:03,88
33Heidi FrederiksenHønsehusets Prazo Caddo1+1+42:58,28
34Mia LadovFanTig Dixi af Bella71:01,62
Uplac.Asta BredkjærBellas Rockin Robin af LevadeTrukket
Uplac.Betina MillerFionas Jazz JackTrukket
Uplac.Karina KristensenStampegårdens Tribute in LightTrukket
Uplac.Malene LeerhøjLykkes Maid MansonTrukket
Uplac.Mia LadovFlamencos StjärnglimtTrukket
Uplac.Nicole AndersenKandies Filipa BetaTrukket
Uplac.Nicole AndersenZentas Brooklyn NYTrukket
Antal deltagere: 41.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Marlene Bruhn
Sekretær: Lisette Kongerslev
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 1 fejl i finale
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2014-10-25 00:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Lisette KongerslevLykkes Ch. Lady Laura00:50,0000:25,59014
2Camilla á ArgjumStampegårdens Empire State of...01:02,1900:45,97013
3Camilla á ArgjumStampegårdens Ch. Caribbean Ta...11:04,0000:23,3211
4Lisette KongerslevHønsehusets Ch. Diasay Rapa Nui10:42,2500:35,531
5Marlene BruhnStampegårdens Pompidou01:02,0010:36,591
6Camilla á ArgjumOceans Ch. Dance Into The Ligh...01:04,2810:36,661
7Sandra BardevigLevades GCh. Yellowstone0+11:24,2500:37,431
8Camilla á ArgjumJordbærgårdens Hockey20:57,8800:33,152
9Marlene BruhnHønsehusets Sniff10:52,1510:34,222
10Camilla á ArgjumRegnbågens Fuel for Life20:54,7800:40,502
11Camilla á ArgjumStampegårdens Ch. Ground Zero10:54,5910:50,662
12Sandra BardevigLykkes Ch. Catwoman10:54,8511:05,132
13Charlotte EllebyHønsehusets Casino Royale20:41,9310:29,973
14Zijada PandzicMilleniums Spicy Scoop2+11:01,6900:38,193
15Camilla á ArgjumLevades GCh. American Samoa11:04,1020:38,363
16Lisette KongerslevLykkes GCh. Björn Borg11:04,0020:41,973
17Karina KristensenLykkes GCh. Fancy Faith21:05,3810:49,413
18Malene LeerhøjLykkes Ch Topsy Tail0+11:18,0020:57,473
19Marlene BruhnStampegårdens 9/1121:11,160+10:58,443
20Sandra BardevigWinds SCh. Niva Pattaya1+11:49,3411:02,033
21Mia Berndorf LyngCAs De Quo Aquilega11:10,3421:02,603
22Malene LeerhøjStald Blue's Ch. Blue Ocean1+11:42,8511:21,153
23Camilla á ArgjumStampegårdens Island of Advent...21:00,9020,36,094
24Camilla á ArgjumBellas GCh. We Are The World a...10:56,7530:36,474
25Camilla á ArgjumStampegårdens Paramount10:51,9430:38,584
26Nicole AndersenLykkes Abalo Appaloosa20:44,9120:39,644
27Lisette KongerslevHønsehusets Diasay Mecca21:41,1520:54,664
28Lisette KongerslevLykkes GCh. Karl Kani40:59,4410:43,315
29Zijada PandzicCAs Arecurius Ogmios3+11:04,5610:50,875
30Sandra BardevigSofiagårdens Ch. Sport Inside41:57,1620:53,316
31Lisette KongerslevLykkes Falcon30:57,2231:02,636
32Nicole AndersenLeeds Back To Black31:27,0041:18,807
33Sandra BardevigSofiagårdens Lacus Spei41:18,8141:06,318
34Maria GadkjærMalega´s Scorpio3+11:24,6851:07,939
35Maria GadkjærMalega´s Gemini3+12:23,164+11:44,919
36Marlene BruhnHønsehusets Snusmumriken40:58,81Trukket
37Louise HansenSnöflingans Ch. Galaxy3+12:12,47
38Sandra BardevigSommerly's Cool II Sun51:23,37
39Lisette KongerslevLykkes JoJo5+11:44,57
40Kirsten BjergLeeds Gaz Station Af All Star61:06,75
41Marlene BruhnJordbærgårdens Flo Rida71:22,63
42Kirsten BjergLykkes State of Art7+11:42,78
43Sandra BardevigOceans Dawn Treader af Fionas6+1+22:49,81
Uplac.Lene GadkjærHønsehuset's Prazo ApacheTrukket
Uplac.Lisette KongerslevHønsehusets BaloulineTrukket
Uplac.Marlene BruhnJordbærgården's Chrispy ShrimpsTrukket
Uplac.Marlene BruhnPrimadonna's Primus af Jordbær...Trukket
Uplac.Marlene BruhnStampegårdens Walk of FameTrukket
Uplac.Marlene BruhnWinds Zhoot MinaiTrukket
Uplac.Mia Berndorf LyngJordbærgårdens Quarter PounderTrukket
Uplac.Nicole AndersenBoltens All Star Purple PassionTrukket
Antal deltagere: 51.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Karen Frederiksen
Sekretær: Merete Mahn
Bedømmelsesmetode: C2 finale 0 - 4 fejl
Maksimum tid: 2,30
Til toppen

Længdehop
Dato: 2014-10-25 00:00:00

Plac.FørerKanin406080100120140160170180190200210Cert.Point
1Alison Bøje Due JensenOceans Manatee af StampegårdenXO-XOXOXOXOXOOXOXOXOXXX14
2Karen FrederiksenKandies Millot Nero Gamma-XXOOOOXXOXXOOXOOXXOXXX1
3Camilla á ArgjumRegnbågens Fuel for Life--O-O-XOXOXOOXXX
4Betina MillerFionas Innuendo DiNidusXOOOOOXOOXOOXOXXX
5Malene LeerhøjLykkes Ch Topsy Tail-OOOXOOXOXXOOXOXXX
6Lisette KongerslevLykkes Ch. Lady Laura---XO-XO--O-XXX
7Asta BredkjærElmelys Sir Alejandro Jumbalot-XOOXOXOOO-XOXXX
8Charlotte EllebyHønsehusets Casino RoyaleO-O-OXXOOXOXOXxtrak sig
9Sandra BardevigLykkes Ch. Catwoman--O-XO-XXOXXOXOXXX
10Lisette KongerslevHønsehusets Ch. Diasay Rapa Nui---O-XOXO-XXO-XXX
11Malene LeerhøjMangolds English Muffin-O-XOOXOOXOXXOXXX
12Nicole AndersenLykkes Abalo Appaloosa-O-OOXOOXOXXX
13Maria GadkjærGlow In the Dark af Stampegård...-OOOOXOXOXOXXX
14Betina MillerFionas Jazz JackO-OOOXOOXXX
15Stine BredkjærElmelys Memorial LouisXOOOOXOOXOXXX
16Stine BredkjærElmelys Super HeroOOOXOXOOXXOXXX
17Charlotte EllebyVi.P's CinderellaO-OOOXOXXOXXX
18Louise HansenSnöflingans Ch. Galaxy-OOO-OXXX
19Karina KristensenSofiagårdens Buddha AirXOOXOXOXOOXXX
20Karina KristensenLykkes GCh. Fancy FaithXO--O-XO-XXX
21Louise HansenLykkebos Mariyo (Mario)-OOOOXOXXX
22Asta BredkjærElmelys On Purpose StaampXOOOXXOXOXOXXX
23Karen FrederiksenKandies James Grieve Beta-O-XOXOXXOXXX
24Karina KristensenOceans 4funkyflavours af SheikOOXOXOXOXXOXXX
25Heidi FrederiksenHønsehusets Prazo Caddo-OOOOXXX
25Heidi FrederiksenKandies Upsi Daisy-OOOOXXX
27Camilla á ArgjumBellas GCh. We Are The World a...--O-XO-XXX
28Sandra BardevigWinds SCh. Niva Pattaya--XO-XO-XXtrak sig
28Sandra BardevigLevades GCh. Yellowstone--XO-XOXXX
30Marie FloutrupFunnys Obsessed With MeXOO-OXOXXX
31Karen FrederiksenZentas Nardus Nadéj Nepamora-XOOOXOXXX
32Karina KristensenStampegårdens Tribute in LightXOOXXOOXOXXtrak sig
33Charlotte EllebyShamigos Tabu Kompaner SuspektOOOXOXOXXX
34Camilla á ArgjumLevades GCh. American Samoa--O-XXO-XXX
35Nicole AndersenZentas Life Of PiOOXXOOXXOXXX
36Stine BredkjærElmelys Maximum WhoopsXOOOOXXX
37Asta BredkjærBellas Rockin Robin af LevadeXOOOXOXXX
38Louise HansenGolden Memories af StampegårdenXOOXXX
39Louise HansenRådved Nygård´s BumblebeeXXOXXX
Uplac.Lene GadkjærSommerly´s Fiolito-XXX
Antal deltagere: 40.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Helena Äikäs
Sekretær: Kirsten Bjerg
Bedømmelsesmetode: 40 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå vinterpynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.