Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

NOVEMBERSTÆVNE  PÅ  GRØNNEGÅRDEN  I  SØBORG  DEN  16.  NOVEMBER  2014

Print
Tryk for at komme til:
Mini krogetLet kroget
Middelsvær kroget åbenLængdehop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Mini kroget
Dato: 2014-11-16 10:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Stina Brahtz NagelTaharas Eli Loker00:25,5700:20,350
2Stina Brahtz NagelTaharas Ria00:33,3400:25,750
3Susan Comitre-NoppenauPletvangs W for Wilbur (Lille...00:34,1200:32,810
4Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Ernesto (Erno)00:36,4400:32,900
5Marianne Frimodt NielsenByggerens Shadow00:45,0900:37,250
6Karin RothSpringers Smilla00:37,0300:43,850
7Patricia MøllnitzBambi00:48,2200:46,530
8Gry Berens WedervangWedervangs Photo Finish af Hyb...00:49,5600:55,160
9Lærke SimonsenCoco01:16,1301:02,030
10Heidi KristensenSofus01:43,9701:25,340
11Simone BasanMaglebo's In My Way01:26,7201:44,590
12Marie Schunck Ter-BorchMabohas Mount Makalu10:31,2800:24,061
13Gry Berens WedervangWedervangs Rainbow Strike af H...10:42,6300:37,661
14Line HauritzMaglebo's Young and Beautiful11:15,8500:43,161
15Rikke HansenSpringers Trille20:55,5901:11,822
16Ditte Luise Birnbaum Kris...Emil21:55,6211:22,593
17Karin RothNemo11:00,312+12:02,224
18Lena AndersenNinkaniners Tanny41:47,9311:18,755
Antal deltagere: 18.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Heidi Mønsted
Sekretær: Heidi Mønsted
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Let kroget
Dato: 2014-11-16 09:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Gry Berens WedervangShamigos Expecto Patronum00:34,4700:23,82012
2Line HauritzMy Name is Trouble af Gress00:30,5600:34,25011
3Susan Comitre-NoppenauNarnia Neottia Nidus af Flora00:48,5900:50,00011
4Karin RothAlberte10:32,9000:29,5311
5Gry Berens WedervangWinds Kamakiri10:40,4100:33,0611
6Susan Comitre-NoppenauI'm a Wild One10:49,2800:36,911
7Flemming MønstedFunnys Nowa Kwajiw Kizuq01:06,0610:47,131
8Karin RothSpringers Lunatic10:48,6900:55,531
9Simone BasanOceans Barracuda af Stampegård...00:53,9611:24,971
10Simone BasanShadow Knight00:51,1011:56,691
11Patricia MøllnitzSmukke Perle20:37,3800:31,752
12Karin RothPicnic's Zombie20:26,9300:31,872
13Karin RothKaninbjerget's Diva00:26,9020:39,002
14Line HauritzBellas Discovery Af Sommerly10:44,5310:40,502
15Lisa Sinnerup GressA Kiss Before Lying af Gress10:50,6910:40,872
16Lena AndersenZorro's Izmir20:26,0010:51,383
17Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Sanofi Zentiva (No...20:55,6210:58,933
18Stina Brahtz NagelOmir11:37,3721:25,723
19Lena AndersenNinkaniners Tot21:27,2811:30,693
20Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Basil50:36,4130:45,628
21Karin RothNova40:41,2261:01,9410
Uplac.Gry Berens WedervangVængs Jate Arima Simera20:29,50Disk.
Uplac.Marie Schunck Ter-BorchMiljoTrukket
Antal deltagere: 23.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Heidi Mønsted
Sekretær: Heidi Mønsted
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær kroget åben
Dato: 2014-11-16 11:45:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlKl.pr.PindPoint
1Susan Comitre-NoppenauLykkes Panamah (M)00:41,3500:27,69013
2Susan Comitre-NoppenauEskirs Kizan Izabo (M)00:35,2800:28,54012
3Karin RothDory (M)00:35,0000:42,93012
4Line HauritzMy Name is Trouble af Gress (L)00:48,7200:52,820Bestået22
5Gry Berens WedervangWedervangs Surf Excel Blue (M)00:25,9410:21,8211
6Lisa Sinnerup GressFanTig Vade Retro af Bella (M)10:26,2500:27,8411
7Gry Berens WedervangDolls Amore Kyoto (M)10:33,6900:33,4411
8Patricia MøllnitzSmukke Perle (L)00:44,8110:38,4712
9Karin RothPicnic's Zombie (L)10:42,1200:39,721
10Lisa Sinnerup GressHaMas What Happens at Home a...(M)10:34,5000:41,221
11Lisa Sinnerup GressA Kiss Before Lying af Gress...(L)10:47,1200:45,501Bestået
12Susan Comitre-NoppenauI'm a Wild One (L)01:15,6210:59,031
13Patricia MøllnitzNinkaniners Knold (M)01:06,6211:01,281
14Patricia MøllnitzKlundtes Niza Naneda (M)10:46,3701:10,941
15Karin RothAlberte (L)10:42,4410:40,842
16Patricia MøllnitzZargos Summer Crush Af Klund...(M)20:39,6900:41,402
17Gry Berens WedervangWinds Kamakiri (L)20:47,8800:45,402Bestået
18Lisa Sinnerup GressPretty Dead Liars af Gress (M)20:59,4400:46,342
19Lisa Sinnerup GressPretty Dirty Secrets af Gres...(M)20:46,3500:48,002
20Simone BasanNyx Diamond Jumper Jack (M)11:08,9110:52,002
21Rikke HansenLille Valle Valnød (M)11:07,8811:04,502
22Patricia MøllnitzKlundtes Niza Nanaya (M)20:57,4710:37,193
23Susan Comitre-NoppenauNarnia Neottia Nidus af Flor...(L)21:09,1511:15,723
24Lena AndersenZorro's Izmir (L)20:55,8411:27,153
25Karin RothSpringers Lunatic (L)11:13,8421:40,073
26Line HauritzBellas Discovery Af Sommerly...(L)21:06,2911:46,723
27Simone BasanOceans Barracuda af Stampegå...(L)31:36,1211:42,034
28Simone BasanShadow Knight (L)31:54,2221:02,945
29Susan Comitre-NoppenauOmir (L)41:10,1911:13,415
30Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Jackline (Jackie...(M)51:01,6201:14,845
31Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Mirakuli (M)4+12:02,9701:36,165
32Lena AndersenNinkaniners Tot (L)41:59,9111:44,545
33Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Spot On Milna (M)30:40,5330:38,286
34Flemming MønstedBoltens Glowing Suprise (M)41:25,9131:22,947
35Karin RothKaninbjerget's Diva (L)50:54,2530:55,228
36Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Sanofi Zentiva (...(L)5+22:21,7521:49,109
Uplac.Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Basil (L)81:16,25Trukket
Uplac.Karin RothNova (L)Trukket
Uplac.Marie Schunck Ter-BorchMiljo (L)Trukket
Antal deltagere: 39.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Heidi Mønsted
Sekretær: Heidi Mønsted
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Længdehop
Dato: 2014-11-16 14:30:00

Plac.FørerKanin406080100120140150160170180190200210220230240260Cert.Point
1Susan Comitre-NoppenauMusic Maker Ch. af Stampegården---XO-O-O-O-O-XO-OXXX14
2Gry Berens WedervangZorros Zendaya Maggie---OO--XO-O-XOOXOXXOXXX
3Lisa Sinnerup GressBellas Whatever Happens af Lev...OOO-XXOXOXOXXX
4Patricia MøllnitzSmukke PerleOXOOOXOXXOXXX
5Patricia MøllnitzKlundtes Niza NanedaXOOXOOXOXXOXXX
6Simone BasanOceans Barracuda af Stampegård...OXOOOOXXX
7Gry Berens WedervangWedervangs Surf Excel BlueXOXOXXOXXOOXXX
8Lisa Sinnerup GressSimply the Best af StampegårdenXOO-OXXX
9Marianne Frimodt NielsenVestvoldens MirakuliOOOOXXX
10Patricia MøllnitzZargos Summer Crush Af KlundtesXOOOXXX
11Patricia MøllnitzNinkaniners KnoldOXOXOXXX
12Patricia MøllnitzFunnys Solé PrillaOXOXXX
13Gry Berens WedervangDolls Amore KyotoXOXOXXX
14Lena AndersenNinkaniners TotXXOXXOXXX
14Lena AndersenZorro's IzmirXXOXXOXXX
Uplac.Lisa Sinnerup GressLevades Ch. Crater Lake---XXX
Uplac.Susan Comitre-NoppenauWedervangs Spree Fluffy---XXX
Uplac.Line HauritzMaglebo's Quta TicXXX
Uplac.Lisa Sinnerup GressWinds Jar Jar BinksXXX
Antal deltagere: 19.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Heidi Mønsted
Sekretær: Heidi Mønsted
Bedømmelsesmetode: 40 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.