Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

JYSKE  MESTERSKABER  PÅ  BLÅKILDE  EFTERSKOLE  I  TARM  DEN  17.  -  18.  JANUAR  2015

Print
Tryk for at komme til:
Middelsvær lige åbenMiddelsvær kroget åben
Svær ligeElite lige
Elite krogetVeteran lige
Veteran krogetHøjdehop
LængdehopGren A
Gren BSamlet vinder
Samlet veteran


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Middelsvær lige åben
Dato: 2015-01-17 10:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Asta BredkjærElmelys Sir Alejandro Jumbal...(L)00:22,9300:25,86023
2Malene LeerhøjLykkes Mumbo Jumbo (M)10:39,8100:55,3111
3Karina KristensenSofiagårdens Buddha Air (M)10:43,3910:14,342
4Malene LeerhøjLykkes Wicked Twister (M)20:30,7000:16,702
5Camilla á ArgjumStampegårdens Tower of Londo...(L)10:52,3110:22,142
6Alison Bøje Due JensenVisbys Malahide C. (M)20:34,6400:24,092
7Stine BredkjærElmelys Super Hero (M)20:45,6800:29,462
8Louise HansenRådved Nygård´s Bumblebee (M)20:59,6120:45,344
9Lisa HeinPlayers Nivalis af Flora (M)21:32,2020:57,464
10Lene GadkjærVangs Chamber of Secrets (M)11:41,322+42:46,247
11Poul Erik KristensenEagle af Pecasus (M)21:30,02Trukket
12Heidi Vitting PedersenFionas Crash Bandicoot (L)30:27,14
13Janni LarsenFoxbat af Pecasus (M)30:27,32
14Heidi Vitting PedersenVi.P's Miss Diamond (M)30:30,06
15Asta BredkjærSunsides Dress Divine (L)30:32,17
16Stine BredkjærSunsides All That Glitters (L)30:35,37
17Asta BredkjærElmelys On Purpose Staamp (M)30:40,17
18Stine BredkjærMøllerhusets Dexter (L)30:53,53
19Charlotte EllebyDolly (M)30:55,20
20Karina VilsbøllStald Neas 1D You & I af Mal...(M)31:04,59
21Bente Bøje JensenMimrelunds Nikita Kounéli (M)31:14,90
22Louise HansenSommerly´s Sigrid Undset (L)31:18,65
23Julie Bøje Due JensenVeggerbys Vanilla Heath Bar...(M)31:31,21
24Susanna Mørck KristensenVilma af Pecasus (M)31:00.48
25Janni LarsenNødkærlunds Blue Lightning (M)40:36,26
26Marlene BruhnStampegårdens Tales of Phant...(M)40:43,87
27Camilla á ArgjumStampegårdens Notting Hill (L)40:49,61
28Janni LarsenFionas Gloucester (L)40:54,40
29Karina VilsbøllVilsmøllegaardens Billi Bi (M)40:57,04
30Susanna Mørck KristensenOceans Oasis af Stampegården...(M)41:00,70
31Louise HansenStald Neas 1D Through the Da...(L)41:07,24
32Bente Bøje JensenBlancos Epata Abu Sir (M)3+11:12,84
33Janni LarsenNødkærlunds Gertrud Zobel (M)50:23,01
34Poul Erik KristensenPhantom af Pecasus (M)50:35,92
35Louise HansenStrandvejs Tin Tin (L)50:36,37
36Heidi Vitting PedersenRetros Nintendo af Fionas (L)51:34,45
37Aase BjernerRozettas Steamfunk (Rozetta)...(M)60:35,07
38Rasmus BjernerKlara af Pecasus (M)61:02,36
39Louise HansenGolden Memories af Stampegår...(M)5+11:15,04
40Karina KristensenStampegårdens Kensington Pal...(L)61:34,98
41Karina KristensenSheiks Holy Mole (L)70:52,59
42Camilla Mørck ThuesenVi.P's Tugtupit (M)81:04,90
Uplac.Asta BredkjærElmelys Memorial Louis (M)Trukket
Uplac.Susanna Mørck KristensenVerner af Pecasus (L)Trukket
Antal deltagere: 44.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Maria Gadkjær
Bedømmelsesmetode: C2 (0 - 2 fejl til finale)
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær kroget åben
Dato: 2015-01-18 11:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Louise HansenLykkebos Mariyo (Mario) (M)00:42,6500:30,48013
2Lisette KongerslevHønsehusets Donna von Wald (M)00:54,3100:36,82012
3Marlene BruhnStampegårdens Tales of Phant...(M)01:19,9200:37,98012
4Karina KristensenOceans 4funkyflavours af She...(M)01:10,9300:38,67012
5Louise HansenRådved Nygård´s Bumblebee (M)00:52,0400:45,84012
6Maria GadkjærSofiagårdens Olympic Air (M)01:06,6401:05,01012
7Asta BredkjærElmelys Sir Alejandro Jumbal...(L)10:49,0400:38,2312
8Stine BredkjærMøllerhusets Dexter (L)11:07,3200:41,4812
9Karina VilsbøllSofiagårdens Excalibur (M)11:19,3400:52,3911
10Janni LarsenNødkærlunds Günther Zobel (M)20:53,3100:28,402
11Camilla á ArgjumStampegårdens Notting Hill (L)21:00,5400:30,002
12Aase BjernerRozettas Steamfunk (Rozetta)...(M)21:00,5000:37,642
13Malene LeerhøjLykkes Mumbo Jumbo (M)10:43,0710:37,982
14Stine BredkjærElmelys Super Hero (M)20:57,7500:44,232
15Karina KristensenSofiagårdens Buddha Air (M)20:51,8000:44,282
16Asta BredkjærElmelys On Purpose Staamp (M)20:32,7000:47,802
17Janni LarsenNødkærlunds Optimus (M)21:30,1000:56,342
18Karina VilsbøllVilsmøllegaardens Billi Bi (L)11:14,8110:57,732
19Karina VilsbøllOceans POMPdeLUX af Sheik (M)10:58,5310:58,752
20Susanna Mørck KristensenVilma af Pecasus (M)11:17,5811:00,172
21Lisa HeinPlayers Nivalis af Flora (M)21:50,4301:29,342
22Poul Erik KristensenEagle af Pecasus (M)0+1+12:04,6201:45,072
23Charlotte EllebyStrandvejs Spring Revolution...(M)20:38,0210:31,893
24Camilla á ArgjumStampegårdens Tower of Londo...(L)21:11,5110:34,243
25Stine BredkjærSunsides All That Glitters (L)10:45,8420:43,963
26Cilia Bisgaard EbbesenMøllerhusets Duet (L)20:50,4310:52,563
27Maria GadkjærGlow In the Dark af Stampegå...(M)11:11,9220:56,343
28Louise HansenSommerly´s Sigrid Undset (L)21:05,7810:57,103
29Karina KristensenStampegårdens Tribute in Lig...(M)21:09,3911:04,043
30Mia JacobsenStald Parsbergs Georgina (L)21:25,5011:20,593
31Janni LarsenFoxbat af Pecasus (L)20:53,0620:30,824
32Poul Erik KristensenPhantom af Pecasus (M)31:05,81
33Cilia Bisgaard EbbesenMøllerhusets Anton (M)31:07,61
34Charlotte EllebyDolly (M)31:15,34
35Maria GadkjærMalega´s To Tough To Stay St...(M)31:26,00
36Janni LarsenNødkærlunds Gertrud Zobel (M)31:27,15
37Susanna Mørck KristensenOceans Oasis af Stampegården...(L)31:43,37
38Janni LarsenNødkærlunds Blue Lightning (M)40:55,04
39Asta BredkjærElmelys Memorial Louis (M)40:58,80
40Karina KristensenSheiks Holy Mole (L)41:11,54
41Cilia Bisgaard EbbesenElmelys Grand Whoops (M)41:11,98
42Karina VilsbøllStald Neas 1D You & I af Mal...(M)41:12,54
43Karina KristensenStampegårdens Kensington Pal...(L)41:38,01
44Asta BredkjærSunsides Dress Divine (M)51:03,21
45Malene LeerhøjLykkes Wicked Twister (M)51:04,18
46Louise HansenStrandvejs Tin Tin (L)51:08,73
47Rasmus BjernerKlara af Pecasus (L)61:15,92
48Camilla Mørck ThuesenVi.P's Tugtupit (L)61:28,78
49Janni LarsenFionas Gloucester (L)5+11:51,72
50Lene GadkjærVangs Chamber of Secrets (M)2+42:48,96
Uplac.Malene LeerhøjSheiks Treat Me Right (M)disk. fejl bane
Uplac.Susanna Mørck KristensenVerner af Pecasus (L)disk. tid
Uplac.Cilia Bisgaard EbbesenElmelys Maximoon (L)Trukket
Uplac.Louise HansenGolden Memories af Stampegår...(M)Trukket
Uplac.Louise HansenStald Neas 1D Through the Da...(L)Trukket
Uplac.Mia JacobsenSheiks White Diamond (L)Trukket
Antal deltagere: 56.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Helena Äikäs
Sekretær: Helena Äikäs
Bedømmelsesmetode: C2 ( 0 - 2 fejl til finale )
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær lige
Dato: 2015-01-17 14:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Maria GadkjærSofiagårdens Olympic Air10:38,5910:30,6123
2Janni LarsenHønsehusets Chap10:40,7320:17,023
3Poul Erik KristensenVangs Half-Blood Prince21:04,0210:31,2830 - 0:28,00
4Malene LeerhøjSheiks Treat Me Right10:36,8420:30,9533 - 0:41,07
5Rasmus BjernerByte af Flora20:44,1720:18,954
6Poul Erik KristensenFaun af Pecasus30:37,06
7Karina VilsbøllSilverados Circurious30:55,23
8Heidi Vitting PedersenSommerly's Star Fighter (Fiffi)30:58,93
9Karina KristensenStampegårdens Tribute in Light31:07,00
10Heidi Vitting PedersenLast Heart af Pecasus31:11,56
11Aase BjernerFloras Catalina40:27,95
12Janni LarsenNødkærlunds Lumia40:28,39
13Poul Erik KristensenBlack Sweat af Pecasus40:52,81
14Louise HansenLykkebos Mariyo (Mario)50:31,84
15Karina VilsbøllSofiagårdens Excalibur50:46,51
16Charlotte EllebyStrandvejs Spring Revolution50:46,87
17Betina MillerRozettas Plectrum50:50,23
18Stine BredkjærElmelys Maximum Whoops50:51,68
19Charlotte EllebyShamigos Tabu Kompaner Suspekt50:53,86
20Maria GadkjærMalegas Pablo Picasso4+10:54,28
21Betina MillerFionas Innuendo DiNidus60:24,23
22Janni LarsenNødkærlunds Günther Zobel61:14,64
23Betina MillerFionas Jazz Jack5+10:53,53
24Asta BredkjærBellas Rockin Robin af Levade5+11:29,81
25Karina KristensenOceans 4funkyflavours af Sheik5+11:36,39
26Maria GadkjærGlow In the Dark af Stampegård...5+12:02,68
27Lisette KongerslevHønsehusets Donna von Wald70:41,89
28Janni LarsenNødkærlunds Optimus80:54,76
29Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella7+11:11,15
Uplac.Betina MillerPlayers Pikeur af FloraTrukket
Uplac.Heidi Vitting PedersenFionas Dika CumulusTrukket
Uplac.Lene GadkjærSofiagårdens Wizz AirTrukket
Uplac.Malene LeerhøjMangolds English MuffinTrukket
Antal deltagere: 33.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisa Hein
Bedømmelsesmetode: C2 ( 0 - 2 fejl til finale )
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2015-01-17 15:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlJMCert.Point
1Karina KristensenLykkes GCh. Fancy Faith01:18,7500:31,370114
2Camilla á ArgjumStampegårdens Ch. Caribbean Ta...00:40,2110:20,6111
3Lisette KongerslevLykkes Ch. Lady Laura00:48,7210:26,7812
4Helena ÄikäsLevades GCh. Yellowstone00:34,0110:29,0213
5Camilla á ArgjumRegnbågens Fuel for Life11:03,7600:42,231
6Camilla á ArgjumStampegårdens Paramount10:54,9800:48,801
7Camilla á ArgjumOceans Ch. Dance Into The Ligh...00:57,5820:26,152
8Lisa HeinFionas Napellus20:42,4300:27,102
9Lisette KongerslevHønsehusets GCh. Diasay Rapa N...10:41,8910:27,8724
10Lisa HeinNeottia Nidus-avis20:58,8700:35,922
11Camilla á ArgjumStampegårdens Ch. Ground Zero31:32,8400:51,293
12Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Somme...11:24,2030:31,964
13Helena ÄikäsSommerly's Cool II Sun21:06,0920:34,7545
14Camilla á ArgjumStampegårdens Empire State of...20:54,9620:35,244
15Marlene BruhnStampegårdens 9/1130:50,5910:41,264
16Marlene BruhnStampegårdens Pompidou31:06,4510:43,874
17Lisette KongerslevLykkes GCh. Björn Borg31:04,6210:52,0046
18Aase BjernerLeeds All-in-One30:51,9020:23,3257
19Lisette KongerslevHønsehusets Balouline40:53,1810:35,3758
20Malene LeerhøjStald Blue's Ch. Blue Ocean41:42,7511:14,5859
21Malene LeerhøjLykkes Ch Topsy Tail41:36,4511:32,78510
22Poul Erik KristensenBlack Mamba af Pecasus21:05,7840:42,53611
23Maria GadkjærMalega´s Scorpio41:21,8620:56,28612
24Marlene BruhnHønsehusets Sniff41:06,4520:59,026
25Lisette KongerslevLykkes GCh. Karl Kani41:01,8130:35,46713
26Lisa HeinFlora Narcissus (Noah)41:11,0241:14,988
27Lisette KongerslevLykkes Falcon50:42,6714
28Charlotte EllebyHønsehusets Casino Royale50:46,7315
29Camilla á ArgjumStampegårdens Tales of Eternia51:06,45
30Louise HansenSnöflingans Ch. Galaxy4+11:22,5816
31Lisa HeinNardus' Neottia Nepalensis af...61:16,32
32Aase BjernerBygholms Ch. Lamborghini Diablo61:27,5617
33Maria GadkjærMalega´s Gemini61:39,4018
34Camilla Mørck ThuesenFønix af Pecasus71:18,0619
35Marlene BruhnHønsehusets Snusmumriken5+21:53,51
Uplac.Helena ÄikäsWinds SCh. Niva PattayaTrukketUplac.
Uplac.Karina VilsbøllSofiagårdens Eagle AirTrukketUplac.
Uplac.Lisette KongerslevLykkes Ch. CatwomanTrukketUplac.
Uplac.Lisette KongerslevLykkes JoJoTrukketUplac.
Uplac.Lisette KongerslevOceans Going To A GoGo af BellaTrukketUplac.
Uplac.Susanna Mørck KristensenGrif af PecasusTrukketUplac.
Uplac.Susanna Mørck KristensenOceans Bounty af FionasTrukketUplac.
Antal deltagere: 42.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lene Gadkjær
Bedømmelsesmetode: C2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2015-01-18 14:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlJMCert.Point
1Karina KristensenLykkes GCh. Fancy Faith01:32,8201:02,810114
2Camilla á ArgjumStampegårdens Ch. Caribbean Ta...01:09,0010:30,2711
3Marlene BruhnHønsehusets Sniff11:25,4601:01,721
4Camilla á ArgjumStampegårdens Ch. Ground Zero11:18,3210:42,172
5Lisette KongerslevLykkes Ch. Lady Laura11:12,9610:55,5622
6Camilla á ArgjumOceans Ch. Dance Into The Ligh...21:08,1700:59,022
7Marlene BruhnStampegårdens Pompidou11:11,5911:01,582
8Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Somme...21:39,3201:37,652
9Lisette KongerslevHønsehusets GCh. Diasay Rapa N...11:06,6120:56,8733
10Marlene BruhnStampegårdens 9/1121:36,8011:01,813
11Malene LeerhøjStald Blue's Ch. Blue Ocean32:11,0901:52,4234
12Camilla á ArgjumStampegårdens Paramount31:11,2910:56,614
13Camilla á ArgjumRegnbågens Fuel for Life21:03,5121:00,324
14Louise HansenSnöflingans Ch. Galaxy41:24,6210:50,0755
15Helena ÄikäsLevades GCh. Yellowstone31:20,1821:17,5856
16Maria GadkjærMalega´s Gemini41:45,5611:17,6557
17Lisa HeinNeottia Nidus-avis21:02,1440:54,396
18Lisette KongerslevLykkes GCh. Karl Kani41:24,1721:01,4068
19Helena ÄikäsSommerly's Cool II Sun31:30,7631:14,7669
20Aase BjernerLeeds All-in-One41:34,5431:20,46710
21Lisette KongerslevLykkes GCh. Björn Borg51:13,2411
22Malene LeerhøjLykkes Ch Topsy Tail4+11:31,4512
23Marlene BruhnHønsehusets Snusmumriken51:48,84
24Poul Erik KristensenFaun af Pecasus8+11:53,3913
Uplac.Lisa HeinNardus' Neottia Nepalensis af...Trukket
Uplac.Maria GadkjærMalega´s ScorpioTrukketUplac.
Antal deltagere: 26.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Susanna Kristensen
Bedømmelsesmetode: C2 (0 - 4 fejl i finale)
Maksimum tid: 02:30 min.
Til toppen

Veteran lige
Dato: 2015-01-17 13:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Marlene BruhnSilverados Piper Cub00:42,2100:18,6203
2Camilla Mørck ThuesenMagic's Sunlight01:21,4500:24,5802
3Helena ÄikäsSofiagårdens Pokerface00:51,8700:39,2602
4Maria GadkjærSommerly´s Ronja Røverdatter00:23,1800:45,0702
5Louise HansenTumle10:39,7001:05,621
6Lene GadkjærSommerly´s Fiolito10:22,8410:44,012
7Janni LarsenTeam Sheik´s Afrodite10:57,5810:59,762
8Betina MillerPlaymates Ch. Player af Alléga...20:55,0610:53,573
9Poul Erik KristensenSamson af Pecasus20:32,0620:19,214
10Maria GadkjærGaunbys Ch. Multi Medie11:27,0930:57,804
11Lisette KongerslevHønsehusets GCh. Too Nice To S...30:58,553
12Maria GadkjærSommerly's Ch. Cool Cayenne7+12:07,808
Antal deltagere: 12.  
Dommer: Aase Bjerner
Bedømmelsesmetode: C2 ( 0 - 2 fejl til finale )
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Veteran kroget
Dato: 2015-01-18 13:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlJMPindPoint
1Lene GadkjærSommerly´s Fiolito00:35,7500:24,48013
2Helena ÄikäsSofiagårdens Pokerface11:32,2600:44,2112
3Janni LarsenTeam Sheik´s Afrodite01:24,2611:33,6213
4Maria GadkjærSommerly´s Ronja Røverdatter10:36,8710:31,9124
5Marlene BruhnSilverados Piper Cub10:53,4210:33,242
6Poul Erik KristensenSamson af Pecasus20:48,8000:43,1525
7Camilla Mørck ThuesenMagic's Sunlight21:46,7000:46,4026
8Maria GadkjærGaunbys Ch. Multi Medie21:26,2000:47,0927
9Lisette KongerslevHønsehusets GCh. Too Nice To S...31:08,318
10Louise HansenTumle31:13,659
11Maria GadkjærSommerly's Ch. Cool Cayenne50:52,1410
Antal deltagere: 11.  
Dommer: Susanna Kristensen
Bedømmelsesmetode: C2 ( 0 - 2 fejl til finale )
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Højdehop
Dato: 2015-01-18 09:00:00

Plac.FørerKanin50556065707580JMCert.Point
1Helena ÄikäsLevades GCh. YellowstoneO-XXO-XOXOXO114
2Lisette KongerslevLykkes Ch. Lady LauraXO-O-XOXXOXXX21
3Camilla á ArgjumRegnbågens Fuel for LifeXO-O-XXOXXOXXX
4Camilla á ArgjumStampegårdens Ch. Caribbean Ta...XO-XXO-XXOXXOXXX
5Karina KristensenLykkes GCh. Fancy Faith----XOXXX3
6Malene LeerhøjStald Blue's Ch. Blue Ocean----XXOXXX4
7Camilla á ArgjumOceans Ch. Dance Into The Ligh...O-O-XXOXXX
7Malene LeerhøjLykkes Maid MansonO-O-XXOXXX5
9Malene LeerhøjLykkes Ch Topsy TailOO-O-XXX6
10Lisa HeinFionas NapellusOOOOXXX
11Charlotte EllebyHønsehusets Casino RoyaleOXOXXOOXXX7
12Camilla á ArgjumStampegårdens Tales of EterniaO-XOXXOXXX
13Aase BjernerLeeds All-in-OneOXOXXOXXOXXX8
14Camilla á ArgjumStampegårdens Empire State of...O-O-XXX
14Lisette KongerslevLykkes Ch. CatwomanO-O-XXX9
14Louise HansenSnöflingans Ch. GalaxyO-O-XXX9
17Charlotte EllebyShamigos Tabu Kompaner SuspektXXOXOOXXX11
18Marlene BruhnStampegårdens 9/11O-XO-XXX
18Malene LeerhøjSheiks Treat Me RightO-XO-XXX12
18Lisa HeinNeottia Nidus-avisO-XOXXX
21Lisette KongerslevLykkes GCh. Björn BorgXO-XO-XXX13
21Maria GadkjærMalegas Pablo PicassoXO-XO-XXX13
21Maria GadkjærMalega´s ScorpioXO-XO-XXX13
24Lisette KongerslevLykkes JoJoOOXOXXX16
25Poul Erik KristensenVangs Half-Blood PrinceOXOXOXXX17
26Lisette KongerslevOceans Going To A GoGo af BellaXOXOXOXXX17
27Lisette KongerslevLykkes GCh. Karl KaniO-XXO-XXX19
28Louise HansenLykkebos Mariyo (Mario)XOXOXXX20
29Stine BredkjærElmelys Maximum WhoopsXOXXOXXX21
30Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Somme...O-XXX
30Helena ÄikäsSommerly's Cool II SunO-XXX22
30Aase BjernerBygholms Ch. Lamborghini DiabloOXXX22
30Aase BjernerFloras CatalinaOXXX22
30Asta BredkjærElmelys On Purpose StaampOXXX22
35Lene GadkjærSommerly´s FiolitoXOXXX26
36Cilia Bisgaard EbbesenElmelys Grand WhoopsXXOXXX27
36Cilia Bisgaard EbbesenElmelys Supreme WhoopsXXOXXX27
36Maria GadkjærSofiagårdens Olympic AirXXOXXX27
Uplac.Asta BredkjærBellas Rockin Robin af LevadeXXXUplac.
Uplac.Asta BredkjærElmelys Memorial LouisXXXUplac.
Uplac.Asta BredkjærElmelys Sir Alejandro JumbalotXXXUplac.
Uplac.Cilia Bisgaard EbbesenMøllerhusets AntonXXXUplac.
Uplac.Stine BredkjærElmelys Super HeroXXXUplac.
Antal deltagere: 43.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla Mørck Thuesen, Susanna Kristensen
Bedømmelsesmetode: 50 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Længdehop
Dato: 2015-01-17 09:00:00

Plac.FørerKanin100120140150160170180190200JMCert.Point
1Malene LeerhøjMangolds English MuffinXXOO-XO-OXOOXXX114
2Camilla á ArgjumRegnbågens Fuel for LifeOO-XO-XOXOXOXXX1
3Malene LeerhøjStald Blue's Ch. Blue OceanOXOXOXOXOXOXOXXX2
4Charlotte EllebyHønsehusets Casino Royale-XXOXOOOOXXOXXX3
5Karina KristensenLykkes GCh. Fancy FaithXXOO-XXOXXX4
6Karina VilsbøllSofiagårdens Eagle AirXXOXO-XXO-XXX5
7Lisette KongerslevHønsehusets GCh. Diasay Rapa N...XO-O--XXX6
8Lisa HeinFionas NapellusOOOXXX
9Alison Bøje Due JensenOceans Manatee af StampegårdenXOXOOXXX7
10Marlene BruhnStampegårdens PompidouXOOXO-XXX
11Asta BredkjærElmelys Sir Alejandro JumbalotXOXOXOXXX8
12Louise HansenLykkebos Mariyo (Mario)OOXXOXXX9
12Louise HansenSnöflingans Ch. GalaxyOOXXOXXX9
14Charlotte EllebyShamigos Tabu Kompaner SuspektXXOXXOXXOXXX11
15Maria GadkjærGlow In the Dark af Stampegård...OOXXX12
16Camilla á ArgjumStampegårdens Tales of EterniaXXOO-XXX
17Camilla á ArgjumStampegårdens Ch. Caribbean Ta...OXO-XXX
18Lisette KongerslevLykkes Ch. CatwomanXXOXXOXXX13
19Lisette KongerslevLykkes Ch. Lady LauraXO-XXX14
19Poul Erik KristensenBlack Mamba af PecasusXO-XXX14
19Stine BredkjærElmelys Maximum WhoopsXOXXX14
19Stine BredkjærElmelys Super HeroXOXXX14
23Asta BredkjærBellas Rockin Robin af LevadeXXOXXX18
23Malene LeerhøjLykkes Ch Topsy TailXXOXXX18
Uplac.Charlotte EllebyStrandvejs Spring Revolution-XXXUplac.
Uplac.Aase BjernerBygholms Ch. Lamborghini DiabloXXXUplac.
Uplac.Aase BjernerLeeds All-in-OneXXXUplac.
Uplac.Asta BredkjærElmelys Memorial LouisXXXUplac.
Uplac.Asta BredkjærElmelys On Purpose StaampXXXUplac.
Uplac.Betina MillerFionas Innuendo DiNidusXXXUplac.
Uplac.Betina MillerFionas Jazz JackXXXUplac.
Uplac.Karina VilsbøllOceans POMPdeLUX af SheikXXXUplac.
Uplac.Lene GadkjærSommerly´s FiolitoXXXUplac.
Uplac.Maria GadkjærSofiagårdens Olympic AirXXXUplac.
Antal deltagere: 34.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla Mørck Thuesen, Susanna Kristensen
Sekretær: Camilla Thuesen + Susanna Kristensen
Bedømmelsesmetode: 100 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Gren A

Plac.FørerKaninELHOI alt
1Karina KristensenLykkes GCh. Fancy Faith134
2Lisette KongerslevLykkes Ch. Lady Laura224
3Helena ÄikäsLevades GCh. Yellowstone314
4Malene LeerhøjStald Blue's Ch. Blue Ocean9413
5Aase BjernerLeeds All-in-One7815
6Malene LeerhøjLykkes Ch Topsy Tail10616
7Lisette KongerslevLykkes GCh. Björn Borg61319
8Charlotte EllebyHønsehusets Casino Royale15722
9Maria GadkjærMalega´s Scorpio121325
9Louise HansenSnöflingans Ch. Galaxy16925
11Helena ÄikäsSommerly's Cool II Sun52227
12Lisette KongerslevLykkes GCh. Karl Kani131932
13Aase BjernerBygholms Ch. Lamborghini Diablo172239
Antal deltagere: 13.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Ukendt
Bedømmelsesmetode: Ved lige resultat tæller baneresultatet først
Til toppen

Gren B

Plac.FørerKaninEKLAI alt
1Karina KristensenLykkes GCh. Fancy Faith145
2Malene LeerhøjStald Blue's Ch. Blue Ocean426
3Lisette KongerslevHønsehusets GCh. Diasay Rapa N...369
4Louise HansenSnöflingans Ch. Galaxy5914
5Lisette KongerslevLykkes Ch. Lady Laura21416
6Malene LeerhøjLykkes Ch Topsy Tail121830
Antal deltagere: 6.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Ukendt
Til toppen

Samlet vinder

Plac.FørerKaninELEKHOLAI alt
1Karina KristensenLykkes GCh. Fancy Faith11349
2Malene LeerhøjStald Blue's Ch. Blue Ocean944219
3Lisette KongerslevLykkes Ch. Lady Laura2221420
4Louise HansenSnöflingans Ch. Galaxy1659939
5Malene LeerhøjLykkes Ch Topsy Tail101261846
Antal deltagere: 5.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Ukendt
Til toppen

Samlet veteran

Plac.FørerKaninVLVKI alt
1Helena ÄikäsSofiagårdens Pokerface224
2Lene GadkjærSommerly´s Fiolito516
3Camilla Mørck ThuesenMagic's Sunlight167
3Maria GadkjærSommerly´s Ronja Røverdatter347
5Janni LarsenTeam Sheik´s Afrodite639
6Louise HansenTumle4913
6Poul Erik KristensenSamson af Pecasus8513
8Maria GadkjærGaunbys Ch. Multi Medie9716
9Lisette KongerslevHønsehusets GCh. Too Nice To S...10818
10Maria GadkjærSommerly's Ch. Cool Cayenne111021
Antal deltagere: 10.  
Dommer: Ukendt
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.