Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

MARTSSTÆVNE  PÅ  TOFTEGÅRDEN  VED  ALBERTSLUND  DEN  15.  MARTS  2015

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeSvær lige
Elite ligeVeteran lige
Længdehop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige
Dato: 2015-03-15 10:40:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Tanja Skou PedersenKlundtes Amazing Adventure00:18,9000:08,35012
2Cecilie BrenholdtTaharas Sasha00:31,1000:17,25011
3Mia HansenFunnys Forever A Friend 'Nate'00:18,8400:23,63011
4Marlene BruhnStampegårdens Splish Splash00:45,6000:35,41011
5Signe SkelbækAjtaks Fight The Fall (Collide)00:32,0600:43,22011
6Mia HansenFunnys Fawnia10:09,4100:10,471
7Camilla Kirk JensenKlundtes Heart Of Adventure10:30,3800:19,181
8Marlene BruhnStampegårdens Piccaddilly Circ...00:43,4710:23,751
9Signe BrenholdtFunnys Katie10:19,9000:25,601
10Flemming MønstedNete af Flora10:46,9100:53,971
11Karin RothAlberte00:22,3820:24,282
12Camilla Kirk JensenKlundtes Little Adventure10:28,8510:26,002
13Mia HansenSheiks White Diamond20:42,7210:31,603
14Signe SkelbækNidus' Nitidus af Flora20:30,7211:25,503
15Marlene BruhnStampegårdens Water Wizz20:53,6931:18,415
16Karin RothSpringers Lunatic41:38,9411:31,635
17Cecilie BrenholdtBerta51:29,9461:52,5711
Uplac.Lisa Sinnerup GressStampegårdens Abbey Road40:51,81Trukket
Uplac.Signe BrenholdtA is for Answers af GressDisk.
Antal deltagere: 19.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisa Hein
Sekretær: Lisa Hein
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Svær lige
Dato: 2015-03-15 12:45:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Tanja Skou Pedersen*Wannabe* Milleniums Ängslocka00:37,1010:19,22113
2Tanja Skou PedersenEskirs Ziyu Khalifa00:39,0010:34,2911
3Mia HansenIraklis' Melilla Murcia af Kil...20:22,1900:16,722
4Cecilie BrenholdtFionas Deadly Delusion1+10:44,3100:25,502
5Mia HansenFunnys Lequa Lugmanar10:21,2510:49,322
6Lisa Sinnerup GressFanTig Vade Retro af Bella20:41,8410:17,633
7Tanja Skou PedersenCA's Warna *Hijau*20:33,1510:24,943
8Lisa Sinnerup GressPretty Dead Liars af Gress30:38,9100:25,183
9Mia HansenNonstops Della Casa20:45,5610:28,213
10Marlene BruhnStampegårdens Tales of Phantas...20:36,3410:29,973
11Tanja Skou PedersenHønsehusets Snorkfrøken10:43,9321:05,913
12Mia HansenPilens Kaikias30:24,5920:14,975
13Signe SkelbækSpringers After The Fall (Hast...41:18,6910:33,445
14Mia HansenFunnys Solé Kailen21:37,2531:42,855
15Tanja Skou Pedersen*Kikaloo* Shamigo's Kikaloo Ki...30:16,5330:18,576
16Lisa Sinnerup GressStald Parsbergs Bangkok Af Høn...30:43,0930:25,626
17Lisa Sinnerup GressSimply the Best af Stampegården30:34,2830:28,166
18Tanja Skou PedersenKlundtes Kaui Neymar40:50,7240:35,818
19Flemming MønstedBoltens Glowing Suprise4+12:00,4130:49,358
20Mia HansenDolls Inpavidus Silenos3+3+12:41,6621:17,979
Uplac.Janni BrenholdtTaharas Thomas O'Malley7+2+12:27,50Trukket
Uplac.Camilla Kirk JensenWinds FujiTrukket
Uplac.Karin RothDoryTrukket
Uplac.Susan Comitre-NoppenauNarnia Neottia Nidus af FloraTrukket
Uplac.Tanja Skou Pedersen*Snooky* Milleniums Skogsstjär...Trukket
Antal deltagere: 25.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisa Hein
Sekretær: Lisa Hein
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2015-03-15 14:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Marlene BruhnStampegårdens 9/1100:33,2500:31,13014
2Susan Comitre-NoppenauPletvangs Wilbur10:30,0400:14,3211
3Marlene BruhnHønsehusets Snusmumriken10:52,9400:19,631
4Marlene BruhnWinds GCh. Anakin Skywalker10:35,4400:31,411
5Lisa HeinNeottia Nidus-avis10:30,6510:20,822
6Mia HansenLykkes Lady Sophia10:34,9010:33,882
7Lisa Sinnerup GressLevades Ch. Crater Lake10:29,1320:21,473
8Susan Comitre-NoppenauDundines Zack10:33,2220:33,753
9Mia HansenEskirs Ziyu Al Yaqoub10:46,0420:41,693
10Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Somme...11:25,8821:12,783
11Marlene BruhnStampegårdens Pompidou30:41,6210:23,694
12Marlene BruhnJordbærgården's Chrispy Shrimps30:46,2510:42,004
13Marlene BruhnHønsehusets Sniff40:45,4610:30,315
14Lisa HeinFionas Napellus20:54,1930:35,595
15Susan Comitre-NoppenauCh. Music Maker af Stampegården30:43,7930:25,606
16Mia HansenFunnys Teddy30:43,0940:40,947
17Lisa HeinNardus' Neottia Nepalensis af...50:54,3420:49,917
18Susan Comitre-NoppenauCh. Iraklis' Bilbao Oviedo af...30:41,782+21:40,317
19Lisa HeinFlora Narcissus (Noah)41:05,7240:33,198
20Lisa Sinnerup GressBellas Whatever Happens af Lev...20:36,7260:38,978
21Susan Comitre-NoppenauEskirs Kiva Macao (Mille)60:22,9130:23,829
22Mia HansenStampegårdens Forever a Crime...50:49,7540:41,449
23Lisa Sinnerup GressWinds Sebulba60:43,5740:21,3410
24Camilla Kirk JensenFunnys Latrones Shelgon7+11:02,9320:30,3410
25Mia HansenFunnys Latrones Lugia5+10:52,7140:36,1310
26Mia HansenDolls Inpavidus Prometheus81:53,5731:29,8511
27Signe SkelbækMagics ChriStoffer80:57,0340:38,0012
28Camilla Kirk JensenHønsehusets Lille My5+11:54,946+12:11,5313
Uplac.Tanja Skou PedersenStampegårdens Criminal Pursuit41:00,38Trukket
Uplac.Susan Comitre-NoppenauEskirs Kiva Kaili (Søster Mill...9+11:23,10Trukket
Uplac.Camilla Kirk JensenMaPos Qutaybah QmirTrukket
Uplac.Camilla Kirk JensenStampegårdens Partners in CrimeTrukket
Antal deltagere: 32.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Heidi Mønsted
Sekretær: Heidi Mønsted
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:30 min.
Til toppen

Veteran lige
Dato: 2015-03-15 11:55:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Lisa HeinLilje00:19,7200:20,060
2Marlene BruhnSilverados Piper Cub00:22,1600:22,560
3Signe SkelbækSilly Paranoia00:54,5300:40,630
Uplac.Lisa HeinFlora CentrantusDisk. på tid
Antal deltagere: 4.  
Dommer: Camilla Kirk Jensen
Sekretær: Tanja Skou Pedersen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 03:00 min.
Til toppen

Længdehop
Dato: 2015-03-15 09:20:00

Plac.FørerKanin80100120140150160170180190200210Cert.Point
1Susan Comitre-NoppenauCh. Music Maker af Stampegården-O--XO-XO-O-XXX14
2Marlene BruhnWinds GCh. Anakin SkywalkerOOXOXO-XOOO-XXX
3Lisa Sinnerup GressLevades Ch. Crater LakeO-XOO-XXX
4Marlene BruhnStampegårdens PompidouXOXXOXOO-XXX
5Tanja Skou Pedersen*Wannabe* Milleniums ÄngslockaXOXXOXXOOXXX
6Mia HansenIraklis' Melilla Murcia af Kil...OXOXO-XXX
6Tanja Skou PedersenHønsehusets SnorkfrøkenOXOXOXXX
8Cecilie BrenholdtFionas Deadly DelusionOXOXXOXXX
9Tanja Skou PedersenStampegårdens Criminal PursuitXOXOXX
10Susan Comitre-NoppenauCh. Iraklis' Bilbao Oviedo af...O-XXX
Uplac.Mia HansenEskirs Angel of RockXX
Uplac.Janni BrenholdtTaharas Thomas O'MalleyXXX
Uplac.Signe BrenholdtStaldlyne's JacobXXX
Uplac.Susan Comitre-NoppenauNarnia Neottia Nidus af FloraXXX
Uplac.Susan Comitre-NoppenauPletvangs W for Wilbur (Lille...XXX
Antal deltagere: 15.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla Kirk Jensen, Lisa Hein
Sekretær: Camilla Kirk Jensen
Bedømmelsesmetode: 80 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.