Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

ROSKILDECUP  PÅ  TOFTEGÅRDEN  VED  ALBERTSLUND  DEN  11.  -  12.  APRIL  2015

Print
Tryk for at komme til:
Mini ligeMini kroget
Let ligeLet kroget
Middelsvær ligeMiddelsvær kroget
Svær ligeSvær kroget
Elite ligeElite kroget
Veteran ligeVeteran kroget
HøjdehopLængdehop
Samlet vinder


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Mini lige
Dato: 2015-04-12 09:50:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Susan Comitre-NoppenauPletvangs SL Craig00:26,9000:15,970
2Stina Brahtz NagelPletvangs SL Special Ed00:14,0900:19,680
3Rikke HansenSpringers Trille00:25,8700:38,810
4Tanja Skou Pedersen*Quta* UniKins Arabica Caturra00:08,6010:10,221
5Tanja Skou Pedersen*Ukco* UniKins Arabica Columbi...10:14,5900:15,351
6Tanja Skou Pedersen*Arti* UniKins Arabica Sarchim...10:15,0000:18,851
7Tanja Skou Pedersen*Fix* UniKins Arabica Ethiopia...00:12,28Disk.
8Karin RothSpringers Smilla20:18,28
9Lærke SimonsenChanel30:25,72
Uplac.Cecillie KristensenSmølfehusets Earth Apollo LuckyTrukket
Antal deltagere: 10.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla Kirk Jensen
Sekretær: Camilla Kirk Jensen
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 1 fejl i finale
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Mini kroget
Dato: 2015-04-11 15:20:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Susan Comitre-NoppenauPletvangs SL Craig00:25,2800:26,630
2Marianne Frimodt NielsenByggerens Shadow10:33,2100:23,251
3Stina Brahtz NagelPletvangs SL Special Ed10:25,9000:43,851
4Tanja Skou Pedersen*Ukco* UniKins Arabica Columbi...10:23,8110:15,472
5Tanja Skou Pedersen*Quta* UniKins Arabica Caturra00:21,7820:20,192
6Tanja Skou Pedersen*Fix* UniKins Arabica Ethiopia...00:30,9120:23,002
7Rikke HansenSpringers Trille10:52,5010:53,432
8Lærke SimonsenChanel10:42,8111:43,442
9Tanja Skou Pedersen*Arti* UniKins Arabica Sarchim...20:53,19
10Karin RothSpringers Smilla30:25,62
Antal deltagere: 10.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla Kirk Jensen
Sekretær: Camilla Kirk Jensen
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 1 fejl i finale
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Let lige
Dato: 2015-04-12 10:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCuppointPindPoint
1Tanja Skou PedersenKlundtes Amazing Adventure00:12,5900:10,690100,012
2Amalie DichHelsteds Breaking Bad00:21,7200:19,75093,811
3Amalie DichHelsteds Almost Human00:29,7500:23,78087,511
4Camilla Kirk JensenStampegårdens Magical Midway00:30,1300:28,15081,311
5Lisa HeinNidus' Nitidus af Flora00:47,2501:05,00075,011
6Tanja Skou PedersenRoyal Jubilee af Stampegården10:20,8500:17,38168,8
7Amalie DichHelsteds Twin Peaks10:23,6910:13,79262,5
8Christina AndersenMy Name is Chubby af Væng.10:30,0410:23,00256,3
9Stina Brahtz NagelTaharas Bolshoi Booze20:26,0950,0
10Karin RothSpringers Lunatic21:41,3243,8
11Susan Comitre-NoppenauHulk'en30:52,2937,5
12Lærke SimonsenCoco30:53,5931,3
13Cecillie KristensenPerle31:22,7925,0
14Lisa Sinnerup GressStampegårdens Abbey Road40:58,5718,8
15Cecillie KristensenSmølfehusets Nova41:09,0912,5
16Patricia MøllnitzSimba61:24,786,3
Antal deltagere: 16.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mia Pihlmann Hansen
Sekretær: Mette Wind
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 1 fejl i finale
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Let kroget
Dato: 2015-04-11 14:20:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCuppointPindPoint
1Majken JosephsenPletvangs Trouble Maker00:30,5900:29,600100,012
2Camilla Kirk JensenStampegårdens Magical Midway01:05,5600:48,69094,711
3Stina Brahtz NagelTaharas Bolshoi Booze10:58,2200:30,07189,51
4Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Sanofi Zentiva (No...10:33,1800:32,78184,21
5Christina AndersenMy Name is Chubby af Væng.11:04,1200:49,07178,9
6Susan Comitre-NoppenauHulk'en10:57,3701:04,47173,7
7Tanja Skou PedersenKlundtes Amazing Adventure00:45,0620:21,16268,4
8Tanja Skou PedersenRoyal Jubilee af Stampegården10:27,4720:24,88363,2
9Lærke SimonsenCoco10:54,8721:13,28357,9
10Karin RothSpringers Lunatic11:14,3131:22,56452,6
11Karin RothKaninbjerget's Diva20:23,0947,4
12Majken JosephsenShamigos Salvio Hexia20:26,6642,1
13Amalie DichHelsteds Almost Human20:32,5936,8
14Lisa HeinNidus' Nitidus af Flora20:45,0931,6
15Amalie DichHelsteds Twin Peaks30:33,1326,3
16Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Ernesto (Erno)30:39,3121,1
17Amalie DichHelsteds Breaking Bad30:49,9315,8
Uplac.Lisa Sinnerup GressStampegårdens Abbey RoadTrukket0,0
Uplac.Patricia MøllnitzSimbaTrukket0,0
Antal deltagere: 19.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mia Pihlmann Hansen
Sekretær: Mia Pihlmann Hansen
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 1 fejl i finale
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2015-04-12 11:35:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbCuppointPindPoint
1Mia HansenTaharas Farida Mugisha00:12,0700:10,7200 - 0:09,28100,013
2Karin RothPicnic's Zombie00:23,6000:10,9601 - 0:17,9197,112
3Stina Brahtz NagelTaharas Eli Loker00:16,2200:11,97094,312
4Susan Comitre-NoppenauI'm a Wild One00:18,2800:19,62091,412
5Camilla Kirk JensenKlundtes Heart Of Adventure00:36,3400:30,91088,612
6Susan Comitre-NoppenauPletvangs W for Wilbur (Lille...00:14,6610:13,44185,71
7Cecillie KristensenMagics Epic Dilution10:23,7800:17,57182,91
8Camilla Kirk JensenJordbærgårdens Merkur10:18,7800:20,66180,0
9Lisa Sinnerup GressPretty Dirty Secrets af Gress00:18,2210:21,50177,1
10Tanja Skou PedersenKlundtes Art Of Style00:28,1610:37,15174,3
11Stina Brahtz NagelTaharas Ria10:48,3100:43,10171,4
12Mette WindStampegårdens Mystic Maze10:37,0900:44,25168,6
13Lisa Sinnerup GressA Kiss Before Lying af Gress00:22,0010:45,31165,7
14Patricia MøllnitzBambi00:44,9711:11,63162,9
15Mia HansenEskirs Nio Boogaloo10:15,4410:14,25260,0
16Mia HansenFunnys Vidia00:26,6020:28,56257,1
17Mette WindWinds Shouji10:32,8810:36,03254,3
18Patricia MøllnitzKlundtes Niza Nanaya10:41,5021:02,50351,4
19Mia HansenFunnys Lakio Look a Like a Mov...20:13,4748,6
20Mia HansenFunnys Bobble20:15,6645,7
21Camilla Kirk JensenKlundtes Art Of Nature20:21,2242,9
22Mette WindWinds Tesshin20:27,7240,0
23Patricia MøllnitzSmukke Perle20:28,8137,1
24Tanja Skou Pedersen*Vikas* Zeris Kivach Falls20:34,1634,3
25Mia HansenFunnys Forever A Friend 'Nate'20:34,8231,4
26Stina Brahtz NagelTaharas Cute Poison (Domino)20:47,1928,6
27Mia HansenSheiks White Diamond1+11:03,8125,7
28Christina Andersen*Teqa* Hønsehuset's Te Quiero...21:09,2222,9
29Camilla Kirk JensenKlundtes Art Of Darkness30:18,1620,0
30Susan Comitre-NoppenauPletvangs Mind Maker30:20,0617,1
31Christina AndersenCATAs Dati Dathin Lamira30:42,0014,3
32Camilla Kirk JensenKlundtes Little Adventure40:47,4411,4
33Cecillie KristensenSmølfehusets Gulerod50:32,348,6
34Karin RothKaninbjerget's Diva60:48,655,7
Uplac.Rikke HansenLille Valle ValnødTrukket0,0
Antal deltagere: 35.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisa Hein
Sekretær: Lisa Hein
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 1 fejl i finale
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2015-04-11 12:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCuppointPindPoint
1Christina AndersenCATAs Dati Dathin Lamira00:55,4700:44,120100,013
2Susan Comitre-NoppenauPletvangs Mind Maker10:41,6900:33,28197,61
3Tanja Skou PedersenHønsehusets Snorkfrøken10:53,3800:39,22195,11
4Tanja Skou PedersenKlundtes Kaui Neymar10:37,1300:39,62192,71
5Camilla Kirk JensenKlundtes Art Of Darkness10:41,7200:46,19190,21
6Majken JosephsenWinds Reika10:38,9700:52,25187,81
7Stina Brahtz NagelNinkaniners Knold10:46,1600:52,81185,41
8Mette WindWinds Tesshin11:10,8701:00,00182,91
9Mia HansenFunnys Lakio Look a Like a Mov...10:57,3801:00,43180,51
10Stina Brahtz NagelTaharas Cute Poison (Domino)10:42,0310:24,07278,0
11Tanja Skou PedersenEskirs Ziyu Khalifa10:34,1310:34,72275,6
12Tanja Skou Pedersen*Wannabe* Milleniums Ängsklocka10:33,3410:37,38273,2
13Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Mirakuli11:11,1311:13,71270,7
14Amalie DichEnchanted Autumn af Stampegård...11:05,6611:14,50268,3
15Mia HansenEskirs Nio Boogaloo10:47,7520:34,97365,9
16Susan Comitre-NoppenauI'm a Wild One10:46,4720:39,88363,4
17Camilla Kirk JensenJordbærgårdens Merkur20:39,9761,0
18Karin RothPicnic's Zombie20:42,0358,5
19Stina Brahtz NagelTaharas Eli Loker20:48,6856,1
20Tanja Skou PedersenKlundtes Art Of Style20:54,8453,7
21Camilla Kirk JensenKlundtes Heart Of Adventure21:00,0951,2
22Patricia MøllnitzKlundtes Niza Nanaya21:13,9048,8
23Mia HansenTaharas Farida Mugisha21:24,9446,3
24Tanja Skou Pedersen*Snooky* Milleniums Skogsstjär...30:42,9043,9
25Mia HansenFunnys Forever A Friend 'Nate'30:47,2241,5
26Mia HansenFunnys Vidia30:54,8739,0
27Mette WindStampegårdens Mystic Maze30:55,4336,6
28Mette WindWinds Shouji30:59,0034,1
29Mia HansenSheiks White Diamond31:02,2531,7
30Lisa Sinnerup GressA Kiss Before Lying af Gress31:06,7229,3
31Patricia MøllnitzBambi31:07,5326,8
32Marianne Frimodt NielsenRomeo31:23,5324,4
33Marianne Frimodt NielsenDolls Inpavidus Zeus1+22:20,3422,0
34Patricia MøllnitzZargos Summer Crush Af Klundtes40:44,7219,5
35Tanja Skou Pedersen*Vikas* Zeris Kivach Falls41:17,1917,1
36Christina Andersen*Teqa* Hønsehuset's Te Quiero...3+12:11,4414,6
37Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Jackline (Jackie)6+12:12,3812,2
38Camilla Kirk JensenKlundtes Little Adventure7+22:15,199,8
Uplac.Karin RothDoryTrukket0,0
Uplac.Patricia MøllnitzSmukke PerleTrukket0,0
Uplac.Rikke HansenLille Valle ValnødTrukket0,0
Antal deltagere: 41.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisa Hein
Sekretær: Lisa Hein
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 1 fejl i finale
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Svær lige
Dato: 2015-04-12 13:10:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCuppointPindPoint
1Tanja Skou PedersenHønsehusets Snorkfrøken00:17,5900:13,750100,013
2Tanja Skou PedersenKlundtes Kaui Neymar00:30,8400:24,35095,512
3Tanja Skou PedersenRaptor af Pecasus00:32,9100:32,59090,912
4Lisa Sinnerup GressFanTig Vade Retro af Bella00:15,1310:14,03186,41
5Tanja Skou PedersenEskirs Ziyu Khalifa00:30,1510:28,65181,81
6Mia HansenDolls Inpavidus Silenos00:56,5011:00,44177,31
7Lisa Sinnerup GressSimply the Best af Stampegården10:21,0010:15,84272,7
8Mia HansenLevades High For This10:56,5310:22,91268,2
9Patricia MøllnitzFunnys Solé Prilla10:54,9410:34,66263,6
10Tanja Skou Pedersen*Kikaloo* Shamigo's Kikaloo Ki...10:16,6920:14,90359,1
11Lisa Sinnerup GressPretty Dead Liars af Gress0+10:42,1520:19,16354,5
12Mette WindStampegårdens Tales of Symphon...11:01,7220:48,59350,0
13Mia HansenNonstops Della Casa20:24,7545,5
14Patricia MøllnitzZargos Summer Crush Af Klundtes20:41,3240,9
15Rikke HansenWinds Just Like Beauty21:13,4736,4
16Lisa HeinFionas Deadly Dedication21:17,6631,8
17Tanja Skou Pedersen*Snooky* Milleniums Skogsstjär...30:43,1527,3
18Tanja Skou Pedersen*Wannabe* Milleniums Ängsklocka2+10:46,2822,7
19Stina Brahtz NagelEskirs Kizan Izabo30:48,4718,2
20Tanja Skou PedersenCA's Warna *Hijau*40:51,5013,6
21Patricia MøllnitzKlundtes Niza Naneda50:46,759,1
22Amalie DichEnchanted Autumn af Stampegård...61:15,724,5
Antal deltagere: 22.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla Kirk Jensen
Sekretær: Susan Comitre-Noppenau
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 1 fejl i finale
Maksimum tid: 2:30
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2015-04-11 10:45:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCuppointPindPoint
1Mia HansenDolls Inpavidus Prometheus11:08,2800:48,751100,013
2Lisa Sinnerup GressSimply the Best af Stampegården10:49,0310:47,28296,3
3Lisa Sinnerup GressPretty Dirty Secrets af Gress10:51,8410:49,75292,6
4Patricia MøllnitzFunnys Solé Prilla11:23,6211:44,12288,9
5Lisa Sinnerup GressFanTig Vade Retro af Bella10:54,0320:45,47385,2
6Stina Brahtz NagelTaharas Ria11:36,7521:12,75381,5
7Mia HansenIraklis' Melilla Murcia af Kil...20:37,4377,8
8Camilla Kirk JensenStampegårdens Partners in Crime20:41,9174,1
9Mia HansenFunnys Bobble20:44,9770,4
10Mia HansenNonstops Della Casa20:46,5666,7
11Susan Comitre-NoppenauPletvangs W for Wilbur (Lille...20:53,8563,0
12Tanja Skou PedersenRaptor af Pecasus20:53,9059,3
13Tanja Skou Pedersen*Kikaloo* Shamigo's Kikaloo Ki...1+10:56,4755,6
14Camilla Kirk JensenFunnys Latrones Shelgon1+11:15,6251,9
15Mette WindStampegårdens Tales of Symphon...21:59,5348,1
16Mia HansenDolls Inpavidus Silenos22:16,8744,4
17Mia HansenFunnys Teddy30:42,9140,7
18Rikke HansenWinds Just Like Beauty31:12,9137,0
19Lisa Sinnerup GressPretty Dead Liars af Gress31:14,7833,3
20Christina AndersenMaPos Qutaybah Qmir31:32,3129,6
21Tanja Skou PedersenCA's Warna *Hijau*41:11,6625,9
22Camilla Kirk JensenKlundtes Art Of Nature41:19,9122,2
23Stina Brahtz NagelEskirs Kizan Izabo41:27,5018,5
24Camilla Kirk JensenHønsehusets Lille My4+22:27,5014,8
25Patricia MøllnitzKlundtes Niza Naneda6+12:11,5011,1
26Mia HansenLevades High For This7+11:14,787,4
Uplac.Camilla Kirk JensenWinds FujiTrukket0,0
Antal deltagere: 27.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisa Hein
Aspirant: Majken Josephsen
Sekretær: Majken Josephsen
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 1 fejl i finale
Maksimum tid: 2:30
Til toppen

Elite lige
Dato: 2015-04-12 14:35:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCuppointCert.Point
1Susan Comitre-NoppenauPletvangs Wilbur00:19,6900:19,630100,014
2Mia HansenWinds Ch. Nioryu00:17,7510:17,50196,21
3Lisa Sinnerup GressBellas Whatever Happens af Lev...00:41,2210:28,87192,3
4Camilla Kirk JensenFunnys Latrones Shelgon20:33,7200:22,00288,5
5Lisa HeinSCh. Neottia Nidus-avis10:15,2810:23,37284,6
6Susan Comitre-NoppenauCh. Music Maker af Stampegården10:21,2910:29,00280,8
7Lisa Sinnerup GressLevades Ch. Crater Lake10:35,1810:31,35276,9
8Susan Comitre-NoppenauCh. Iraklis' Bilbao Oviedo af...10:45,3110:47,10273,1
9Christina AndersenMaPos Qutaybah Qmir20:22,7210:19,37369,2
10Mia HansenStampegårdens Forever a Crime...22:03,5610:59,15365,4
11Lisa HeinNidus' SCh. Nardus Stricta af...22:26,9411:55,47361,5
12Tanja Skou PedersenStampegårdens Criminal Pursuit1+10:40,7520:18,06457,7
13Mia HansenIraklis' Melilla Murcia af Kil...10:32,1230:36,06453,8
14Mia HansenDolls Inpavidus Prometheus21:16,5320:43,57450,0
15Mia HansenEskirs Ziyu Al Yaqoub20:40,1641:03,97646,2
16Lisa HeinFionas Napellus20:41,7241:07,10642,3
17Mette WindWinds GCh. Anakin Skywalker30:39,3438,5
18Mia HansenLykkes Lady Sophia31:07,1234,6
19Mette WindWinds Zhawn Mizai31:50,6330,8
20Susan Comitre-NoppenauEskirs Kiva Macao (Mille)40:36,2226,9
21Susan Comitre-NoppenauDundines Zack40:55,8423,1
22Camilla Kirk JensenStampegårdens Partners in Crime50:59,5919,2
23Lisa Sinnerup GressWinds Jar Jar Binks60:51,7815,4
24Mia HansenFunnys Teddy61:01,8811,5
Uplac.Camilla Kirk JensenHønsehusets Lille MyTrukket0,0
Uplac.Lisa HeinNardus' Neottia Nepalensis af...Trukket0,0
Antal deltagere: 26.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Stina Brahtz Nagel
Sekretær: Stina Brahtz Nagel
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 2 fejl i finale
Maksimum tid: 3 min.
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2015-04-11 09:35:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCuppointCert.Point
1Lisa HeinSCh. Neottia Nidus-avis01:50,8410:55,061100,014
2Lisa HeinNidus' SCh. Nardus Stricta af...12:14,9712:12,50294,7
3Mia HansenEskirs Ziyu Al Yaqoub21:06,9710:47,56389,5
4Lisa Sinnerup GressLevades Ch. Crater Lake21:24,4111:05,44384,2
5Susan Comitre-NoppenauPletvangs Wilbur21:13,8820:37,25478,9
6Susan Comitre-NoppenauCh. Music Maker af Stampegården20:44,1940:45,97673,7
7Susan Comitre-NoppenauCh. Iraklis' Bilbao Oviedo af...21:22,503+11:02,85668,4
8Susan Comitre-NoppenauDundines Zack31:11,3863,2
9Mia HansenWinds Ch. Nioryu31:14,2557,9
10Lisa HeinFionas Napellus31:21,7252,6
11Mette WindWinds Zhawn Mizai32:35,9147,4
12Mia HansenLykkes Lady Sophia3+11:13,5342,1
13Tanja Skou PedersenStampegårdens Criminal Pursuit41:23,8436,8
14Mette WindWinds GCh. Anakin Skywalker41:36,2531,6
15Susan Comitre-NoppenauEskirs Kiva Macao (Mille)50:50,0626,3
16Lisa Sinnerup GressBellas Whatever Happens af Lev...51:22,9721,1
17Lisa HeinNardus' Neottia Nepalensis af...72:35,6215,8
Uplac.Lisa Sinnerup GressWinds Jar Jar BinksTrukket0,0
Uplac.Mia HansenStampegårdens Forever a Crime...Trukket0,0
Antal deltagere: 19.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Stina Brahtz Nagel
Sekretær: Stina Brahtz Nagel
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 2 fejl i finale
Maksimum tid: 3 min.
Til toppen

Veteran lige
Dato: 2015-04-12 11:10:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Camilla Kirk JensenLeeds Prince Björkvin00:21,2200:14,780
2Lisa HeinLilje00:28,5000:49,850
3Mette WindWinds SCh. Mizar Montani10:44,5000:29,401
4Mette WindWinds Quintin Quantico00:35,0010:34,251
Antal deltagere: 4.  
Dommer: Tanja Skou Pedersen
Sekretær: Tanja Skou Pedersen
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 3 fejl i finale
Maksimum tid: 3 min.
Til toppen

Veteran kroget
Dato: 2015-04-11 13:50:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Mette WindWinds SCh. Mizar Montani01:15,4100:50,8103
2Camilla Kirk JensenLeeds Prince Björkvin00:29,9110:23,181
3Lisa HeinLilje00:52,7510:44,371
4Mette WindWinds Quintin Quantico11:00,0610:44,192
5Marianne Frimodt NielsenLyngholms New Delhi10:59,1510:51,342
Antal deltagere: 5.  
Dommer: Tanja Skou Pedersen
Sekretær: Tanja Skou Pedersen
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 3 fejl i finale
Maksimum tid: 3 min.
Til toppen

Højdehop
Dato: 2015-04-11 16:05:00

Plac.FørerKanin5055606570758085CuppointCert.Point
1Lisa HeinSCh. Neottia Nidus-avis--O-XOXOOXXX100,014
2Mette WindWinds GCh. Anakin SkywalkerO-OOOOXXOXXX97,51
3Mia HansenWinds Ch. Nioryu--O-XXOXXOXXOXXX95,0
4Mia HansenStampegårdens Forever a Crime...O-OXOXOOXXX92,5
5Mette WindWinds Zhawn MizaiO-OOOXOXXX90,0
6Mia HansenEskirs Ziyu Al Yaqoub--XOOOXXX87,5
7Lisa HeinNidus' SCh. Nardus Stricta af...--XOXXOOXXX85,0
8Camilla Kirk JensenFunnys Latrones ShelgonO-O-XOXXX82,5
9Susan Comitre-NoppenauDundines ZackO-XOOXXX80,0
10Camilla Kirk JensenKlundtes Art Of DarknessO-XXOOXX77,5
10Lisa HeinFionas NapellusO-XXOOXXX77,5
10Susan Comitre-NoppenauCh. Iraklis' Bilbao Oviedo af...O-XXOOXXX77,5
13Patricia MøllnitzZargos Summer Crush Af KlundtesOOOXOXXX70,0
14Susan Comitre-NoppenauEskirs Kiva Macao (Mille)O-XOXOXXX67,5
14Susan Comitre-NoppenauI'm a Wild OneO-XOXOXXX67,5
14Susan Comitre-NoppenauPletvangs WilburO-XOXOXXX67,5
17Lisa Sinnerup GressPretty Dirty Secrets af GressXOXOXXOXOXXX60,0
18Mia HansenEskirs Nio BoogalooXOXOOXXOXXX57,5
19Majken JosephsenWinds ReikaOOXOXXOXXX55,0
20Lisa Sinnerup GressPretty Dead Liars af GressOOOXXX52,5
21Patricia MøllnitzKlundtes Niza NanedaXOOOXXX50,0
22Mia HansenFunnys Forever A Friend 'Nate'XOXOOXXX47,5
23Mia HansenDolls Inpavidus SilenosO-XOXXX45,0
23Mia HansenIraklis' Melilla Murcia af Kil...O-XOXXX45,0
25Susan Comitre-NoppenauPletvangs W for Wilbur (Lille...O-XXO40,0
26Marianne Frimodt NielsenVestvoldens MirakuliOOXXOXXX37,5
27Mia HansenTaharas Farida MugishaXXOOXXOXXX35,0
28Patricia MøllnitzBambiXOXXOXXOXXX32,5
29Marianne Frimodt NielsenDolls Inpavidus ZeusOOXXX30,0
29Patricia MøllnitzFunnys Solé PrillaOOXXX30,0
31Camilla Kirk JensenJordbærgårdens MerkurXOOXXX25,0
31Marianne Frimodt NielsenFines MessalinaXOOXXX25,0
33Majken JosephsenShamigos Salvio HexiaXXOOXXX20,0
34Camilla Kirk JensenKlundtes Art Of NatureOXOXXX17,5
35Mia HansenFunnys BobbleOXXX15,0
35Patricia MøllnitzKlundtes Niza NanayaOXXX15,0
Uplac.Lisa Sinnerup GressLevades Ch. Crater LakeDisk.0,0
Uplac.Amalie DichEnchanted Autumn af Stampegård...XXX0,0
Uplac.Mia HansenFunnys Lakio Look a Like a Mov...XXX0,0
Uplac.Mia HansenLykkes Lady SophiaXXX0,0
Antal deltagere: 40.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Stina Brahtz Nagel, Tanja Skou Pedersen
Sekretær: Stina Brahtz Nagel, Tanja Skou Pedersen
Bedømmelsesmetode: 50 cm.
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Længdehop
Dato: 2015-04-12 08:40:00

Plac.FørerKanin80100120140150160170180190220CuppointCert.Point
1Susan Comitre-NoppenauCh. Music Maker af Stampegården-XO--O-O-XXOXX100,014
2Mette WindWinds GCh. Anakin SkywalkerO-O-O-OXXX95,0
3Tanja Skou PedersenHønsehusets SnorkfrøkenOOOXOOOXXOXXX90,0
4Lisa Sinnerup GressLevades Ch. Crater LakeO-O-O-XXX85,0
5Tanja Skou Pedersen*Wannabe* Milleniums ÄngsklockaOOOXOOXXX80,0
6Mette WindWinds Zhawn MizaiXO-OXOXXO75,0
7Susan Comitre-NoppenauEskirs Kiva Macao (Mille)XXOXO-XXOXXOXXX70,0
8Patricia MøllnitzSmukke PerleXXOOOXXX65,0
9Patricia MøllnitzFunnys Solé PrillaOOXXX60,0
10Patricia MøllnitzKlundtes Niza NanedaXOXOXXX55,0
11Tanja Skou PedersenRoyal Jubilee af StampegårdenXOXXOXXX50,0
12Patricia MøllnitzBambiOXXX45,0
13Tanja Skou PedersenRaptor af PecasusXOXXX40,0
14Mia HansenDolls Inpavidus PrometheusXXOXXX35,0
Uplac.Amalie DichEnchanted Autumn af Stampegård...XXX0,0
Uplac.Cecillie KristensenSmølfehusets GulerodXXX0,0
Uplac.Patricia MøllnitzZargos Summer Crush Af KlundtesXXX0,0
Uplac.Stina Brahtz NagelEskirs Kizan IzaboXXX0,0
Uplac.Susan Comitre-NoppenauDundines ZackXXX0,0
Uplac.Susan Comitre-NoppenauPletvangs W for Wilbur (Lille...XXX0,0
Antal deltagere: 20.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisa Hein
Sekretær: Lisa Hein
Bedømmelsesmetode: 80 cm.
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Samlet vinder

Plac.FørerKaninKrogetHøjdeLængdeLigeSamlet
1Tanja Skou PedersenHønsehusets Snorkfrøken95,190100285,1
2Lisa HeinSCh. Neottia Nidus-avis10010084,6284,6
3Susan Comitre-NoppenauCh. Music Maker af Stampegården73,710080,8254,5
4Mia HansenWinds Ch. Nioryu57,99596,2249,1
5Susan Comitre-NoppenauPletvangs Wilbur78,967,5100246,4
6Lisa Sinnerup GressLevades Ch. Crater Lake84,208576,9246,1
7Lisa HeinNidus' SCh. Nardus Stricta af...94,78561,5241,2
8Lisa Sinnerup GressPretty Dirty Secrets af Gress92,66077,1229,7
9Mia HansenEskirs Ziyu Al Yaqoub89,587,546,2223,2
10Camilla Kirk JensenFunnys Latrones Shelgon51,982,588,5222,9
11Susan Comitre-NoppenauI'm a Wild One63,467,591,4222,3
12Susan Comitre-NoppenauCh. Iraklis' Bilbao Oviedo af...68,477,573,1219
13Patricia MøllnitzFunnys Solé Prilla88,9306063,6212,5
14Tanja Skou PedersenRaptor af Pecasus59,34090,9190,2
15Susan Comitre-NoppenauPletvangs W for Wilbur (Lille...634085,7188,7
16Camilla Kirk JensenKlundtes Art Of Darkness90,277,520187,7
17Mia HansenDolls Inpavidus Prometheus1003550185
18Mia HansenEskirs Nio Boogaloo65,957,560183,4
19Tanja Skou PedersenRoyal Jubilee af Stampegården63,25068,8182
20Mia HansenTaharas Farida Mugisha46,335100181,3
21Mia HansenIraklis' Melilla Murcia af Kil...77,84553,8176,6
22Tanja Skou Pedersen*Wannabe* Milleniums Ängsklocka73,28022,7175,9
23Lisa HeinFionas Napellus52,677,542,3172,4
24Mette WindWinds Zhawn Mizai47,4907530,8168,2
25Mette WindWinds GCh. Anakin Skywalker31,697,59538,5167,6
26Mia HansenDolls Inpavidus Silenos44,44577,3166,7
27Susan Comitre-NoppenauDundines Zack63,28023,1166,3
28Camilla Kirk JensenJordbærgårdens Merkur612580166
29Mia HansenStampegårdens Forever a Crime...092,565,4157,9
30Lisa Sinnerup GressPretty Dead Liars af Gress33,352,554,5140,3
31Patricia MøllnitzBambi26,832,54562,9134,7
32Mia HansenFunnys Bobble70,41545,7131,1
33Patricia MøllnitzZargos Summer Crush Af Klundtes19,57040,9130,4
34Mia HansenFunnys Lakio Look a Like a Mov...80,5048,6129,1
35Susan Comitre-NoppenauEskirs Kiva Macao (Mille)26,367,57026,9123,2
36Mia HansenFunnys Forever A Friend 'Nate'41,547,531,4120,4
37Patricia MøllnitzKlundtes Niza Nanaya48,81551,4115,2
38Patricia MøllnitzSmukke Perle06537,1102,1
39Camilla Kirk JensenKlundtes Art Of Nature22,217,542,982,6
40Mia HansenLykkes Lady Sophia42,1034,676,7
41Patricia MøllnitzKlundtes Niza Naneda11,150559,175,2
42Amalie DichEnchanted Autumn af Stampegård...68,3004,672,9
43Stina Brahtz NagelEskirs Kizan Izabo18,518,236,7
Antal deltagere: 43.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Ukendt
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå julepynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.