Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

STÆVNE  PÅ  NATURLEGEPLADSEN  EGHJORTEN  I  HILLERØD  DEN  18.  APRIL  2015

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeMiddelsvær lige åben
Svær lige åbenElite lige
Højdehop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige
Dato: 2015-04-18 11:50:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidOmløb F.Omløb T.PindPoint
1Tanja Skou PedersenRoyal Jubilee af Stampegården00:13,2800:12,9400:12,9400:09,7812
2Stina Brahtz NagelTaharas Bolshoi Booze00:14,9100:13,7500:13,7500:16,0011
3Tanja Skou Pedersen*Fix* UniKins Arabica Ethiopia...10:20,1200:10,4010:10,401
4Brit TorpThorkil Tyring10:14,8500:14,4410:14,441
5Camilla á ArgjumKlundtes Adventure Time10:36,2200:20,2510:20,25
6Mia Berndorf LyngLyngs American Eagle00:29,0310:25,6310:25,63
7Camilla Kirk JensenStampegårdens Magical Midway10:18,6900:27,5310:27,53
8Tanja Skou Pedersen*Arti* UniKins Arabica Sarchim...10:24,4710:26,2520:26,25
9Tanja Skou PedersenUniKins Arabica *Pacas*10:33,1210:28,3420:28,34
10Mia HansenUniKins Arabica Santos10:35,7810:37,0320:37,03
11Signe BrenholdtFunnys Katie00:54,6321:21,0621:21,06
12Cecilie BrenholdtTaharas Sasha00:30,0340:37,0340:37,03
13Mia Berndorf LyngLyngs Maverick20:36,22
14Didde BøtcherHybens Nashir Sador20:39,35
15Tanja Skou Pedersen*Quta* UniKins Arabica Caturra30:26,53
16Tanja Skou Pedersen*Ukco* UniKins Arabica Columbi...40:31,75
17Rikke HansenSpringers Trille40:39,12
18Cecilie BrenholdtBerta5+12:13,24
Uplac.Maria MeyhoffHybens Dr. MartensTrukket
Antal deltagere: 19.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Susan Comitre-Noppenau
Sekretær: Susan Comitre-Noppenau
Bedømmelsesmetode: C2 0+1 fejl finale
Maksimum tid: 1.30 min.
Til toppen

Middelsvær lige åben
Dato: 2015-04-18 12:55:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Stina Brahtz NagelTaharas Eli Loker (M)00:20,7500:11,2800:11,2813
2Stina Brahtz NagelTaharas Ria (M)00:15,5300:11,5900:11,5912
3Stina Brahtz NagelTaharas Cute Poison (Domino)...(M)00:36,6000:16,1900:16,1912
4Camilla Kirk JensenKlundtes Art Of Nature (M)00:38,9400:20,3100:20,3112
5Camilla Kirk JensenStampegårdens Magical Midway...(L)10:35,5000:16,0010:16,002
6Camilla Kirk JensenKlundtes Art Of Darkness (M)10:26,7810:20,4720:20,47
7Tanja Skou PedersenKlundtes Art Of Style (M)00:41,0421:00,5321:00,53
8Patricia MøllnitzSmukke Perle (M)10:36,0920:31,6630:31,66
9Patricia MøllnitzBambi (M)10:59,4920:40,0630:40,06
10Brit TorpThorkil Tyring (L)20:15,97
11Camilla Kirk JensenJordbærgårdens Merkur (M)20:25,75
12Camilla á ArgjumStampegårdens Sunway Lagoon (M)20:43,44
13Mia Berndorf LyngLyngs Goliath (M)20:53,03
14Signe BrenholdtStaldlyne's Jacob (M)30:20,03
15Patricia MøllnitzKlundtes Niza Nanaya (M)31:05,09
16Tanja Skou PedersenRoyal Jubilee af Stampegårde...(L)40:15,84
17Camilla á ArgjumKlundtes Adventure Time (L)40:43,40
18Mia Berndorf LyngLyngs American Eagle (L)40:43,94
19Camilla Kirk JensenKlundtes Heart Of Adventure (M)40:49,85
20Cecilie BrenholdtTaharas Sasha (L)50:35,03
21Didde BøtcherCAs Sinus Amoris (M)50:40,28
22Camilla á ArgjumStampegårdens Great Escape (M)4+10:46,50
23Didde BøtcherHybens Nashir Sador (L)60:36,96
24Mia Berndorf LyngLyngs Maverick (L)61:15,35
25Rikke HansenLille Valle Valnød (M)70:48,97
Uplac.Camilla Kirk JensenKlundtes Little Adventure (M)Trukket
Uplac.Maria MeyhoffHybens Dr. Martens (L)Trukket
Uplac.Signe BrenholdtFunnys Katie (L)Trukket
Antal deltagere: 28.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Susan Comitre-Noppenau
Sekretær: Susan Comitre-Noppenau
Bedømmelsesmetode: C2 0+1 fejl inale
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Svær lige åben
Dato: 2015-04-18 15:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Susan Comitre-NoppenauI'm a Wild One (S)00:40,8110:36,1210:36,1213
2Camilla á ArgjumStampegårdens Tower of Londo...(S)10:52,5620:34,2830:34,28
3Patricia MøllnitzKlundtes Niza Naneda (S)20:37,03
4Susan Comitre-NoppenauPletvangs W for Wilbur (Lill...(S)20:39,38
5Camilla á ArgjumStampegårdens Notting Hill (S)20:41,13
6Tanja Skou PedersenKlundtes Art Of Style (M)20:51,66
7Janni BrenholdtTaharas Thomas O'Malley (S)21:00,97
8Patricia MøllnitzBambi (M)21:12,22
9Cecilie BrenholdtFionas Deadly Delusion (S)30:39,87
10Camilla á ArgjumEikhaugens Back in Business (S)30:44,19
11Mia Berndorf LyngFunnys Obsessed With Me (S)30:54,03
12Camilla Kirk JensenKlundtes Art Of Nature (S)31:02,56
13Mia Berndorf LyngLyngs Ezonis Silver Pearl (S)31:13,03
14Didde BøtcherSvanemarks Cocio Phuss Junio...(S)31:17,75
15Patricia MøllnitzZargos Summer Crush Af Klund...(S)40:32,91
16Mia Berndorf LyngLyngs Goliath (M)40:54,07
17Rikke HansenWinds Just Like Beauty (S)40:55,25
18Susan Comitre-NoppenauPletvangs Mind Maker (M)41:09,31
19Camilla Kirk JensenKlundtes Art Of Darkness (M)50:37,75
20Mia Berndorf LyngLyngs Will Turner (S)50:51,47
21Patricia MøllnitzFunnys Solé Prilla (S)50:58,53
22Mia Berndorf LyngLyngs Stand Out (S)51:11,25
23Patricia MøllnitzKlundtes Niza Nanaya (M)52:05,53
24Patricia MøllnitzEskirs Kizan Izabo (S)71:03,06
Uplac.Rikke HansenLille Valle Valnød (M)Trukket
Uplac.Signe BrenholdtStaldlyne's Jacob (M)Trukket
Antal deltagere: 26.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Stina Brahtz Nagel
Sekretær: Stina Brahtz Nagel
Bedømmelsesmetode: C2 0+1 fejl finale
Maksimum tid: 3:00 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2015-04-18 16:40:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Camilla á ArgjumStampegårdens Ch. Ground Zero00:36,3700:32,0300:32,0314
2Camilla á ArgjumOceans Ch. Dance Into The Ligh...10:42,5900:22,0910:22,09
3Camilla Kirk JensenFunnys Latrones Shelgon10:51,7500:27,9710:27,97
4Camilla á ArgjumStampegårdens Empire State of...20:40,4700:48,6620:48,66
5Susan Comitre-NoppenauPletvangs Wilbur10:24,9720:27,6030:27,60
6Camilla á ArgjumStampegårdens Ch. Caribbean Ta...00:43,5030:30,0930:30,09
7Camilla á ArgjumRegnbågens Fuel for Life11:01,9420:38,5630:38,56
8Susan Comitre-NoppenauCh. Iraklis' Bilbao Oviedo af...10:42,0620:39,7530:39,75
9Susan Comitre-NoppenauEskirs Kiva Macao (Mille)30:46,1910:24,7240:24,72
10Susan Comitre-NoppenauCh. Music Maker af Stampegården20:31,5020:26,5040:26,50
11Susan Comitre-NoppenauDundines Zack40:39,0020:33,6960:33,69
12Tanja Skou PedersenStampegårdens Criminal Pursuit40:42,4430:33,6970:33,69
13Camilla Kirk JensenStampegårdens Partners in Crime50:48,75
Antal deltagere: 13.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Stina Brahtz Nagel
Sekretær: Stina Brahtz Nagel
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 4 fejl i finale
Maksimum tid: 2:30 min.
Til toppen

Højdehop
Dato: 2015-04-18 09:15:00

Plac.FørerKanin4050606570758085Cert.Point
1Camilla á ArgjumRegnbågens Fuel for Life-OO-OOOXXX14
2Camilla á ArgjumStampegårdens Ch. Ground Zero-OO-XOOOXXX1
3Mia HansenWinds Ch. Nioryu--O-O-XOXXX
4Camilla á ArgjumOceans Ch. Dance Into The Ligh...-OO-OOXOXXX
5Mia HansenFunnys Solé KailenOOO-OXOXXX
6Camilla á ArgjumStampegårdens Empire State of...-OO-OXXX
7Mia HansenEskirs Ziyu Al Yaqoub-OXO-OXXX
8Patricia MøllnitzKlundtes Niza NanedaOOOXOOXXX
9Susan Comitre-NoppenauDundines Zack-OXOXOOXXX
9Susan Comitre-NoppenauI'm a Wild One (S)-OXOXOOXXX
11Camilla Kirk JensenFunnys Latrones Shelgon-OO-XO-XXX
11Camilla á ArgjumStampegårdens Ch. Caribbean Ta...-OO-XOXXX
13Susan Comitre-NoppenauCh. Iraklis' Bilbao Oviedo af...-OOXOXOXXX
14Susan Comitre-NoppenauCh. Music Maker af Stampegården-OOXOXXOXXX
15Patricia MøllnitzZargos Summer Crush Af KlundtesOOOOXXX
16Mia HansenStampegårdens Forever a Crime...-OOXXOXXX
17Mia Berndorf LyngLyngs Stand OutOOOXXX
18Camilla á ArgjumStampegårdens Notting HillOOXOXXX
18Patricia MøllnitzBambiOOXOXXX
20Camilla á ArgjumStampegårdens Tower of LondonOXOXOXXX
21Camilla Kirk JensenStampegårdens Partners in Crime-OXXOXXX
22Cecilie BrenholdtFionas Deadly DelusionOOXXOXXX
23Patricia MøllnitzFunnys Solé PrillaOOXXX
24Didde BøtcherSvanemarks Cocio Phuss Junior...XOOXXX
25Janni BrenholdtTaharas Thomas O'MalleyXOXOXXX
26Patricia MøllnitzKlundtes Niza NanayaXOXXOXXX
27Patricia MøllnitzEskirs Kizan IzaboOXXX
28Didde BøtcherCAs Sinus AmorisXOXXX
Uplac.Mia Berndorf LyngLyngs GoliathXXX
Antal deltagere: 29.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Stina Brahtz Nagel
Sekretær: Stina Brahtz Nagel
Bedømmelsesmetode: 40 cm.
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.