Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

LILLEBÆLT  CUP  HOS  LISETTE  I  FREDERICIA  DEN  24.  -  25.  MAJ  2015

Print
Tryk for at komme til:
Middelsvær lige åbenMiddelsvær kroget åben
Svær lige åbenSvær kroget åben
Elite ligeElite kroget
HøjdehopLængdehop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Middelsvær lige åben
Dato: 2015-05-25 09:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlKl.pr.PindPoint
1Camilla á ArgjumStampegårdens Great Escape (M)00:28,8500:14,68013
2Sandra BardevigSofiagårdens Silverstone F1 (L)00:36,6900:17,750Bestået22
3Sandra BardevigYou Wonder af Sofiagården (M)00:46,7200:18,88012
4Sandra BardevigWhy Wonder? af Sofiagården (M)00:43,7500:25,97012
5Camilla á ArgjumStampegårdens Sunway Lagoon (M)01:12,6601:13,75012
6Marlene BruhnStampegårdens Splish Splash (M)10:45,4400:28,881
7Malene LeerhøjLykkes Wicked Twister (M)00:32,1010:28,941
8Marlene BruhnStampegårdens Water Wizz (M)10:45,7500:43,071
9Lisette KongerslevStampegårdens King's Cross (M)00:29,7220:40,192
10Karina VilsbøllNew Wonder af Sofiagården (M)31:12,7900:27,313
11Karina VilsbøllSheiks Numex Twilight (M)10:24,4020:32,253
12Lisette KongerslevStampegårdens Fantasy Island...(L)00:53,6031:16,943Bestået
13Malene LeerhøjStampegårdens Magical Midway41:00,1900:29,634
14Cathrine ElkjærSofiagårdens SchwipSchwap (M)31:17,0042:10,697
Uplac.Cathrine ElkjærNivas Viva La Fiesta af Dalg...(M)Trukket
Antal deltagere: 15.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Helena Äikäs
Sekretær: Helena Äikäs
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Middelsvær kroget åben
Dato: 2015-05-24 09:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbKl.pr.PindPoint
1Karina VilsbøllSheiks Numex Twilight (L)00:34,2800:24,280Bestået23
2Sandra BardevigYou Wonder af Sofiagården (L)00:43,3400:27,500Bestået22
3Karina VilsbøllSofiagårdens Monza F1 (M)00:59,2200:35,8400 - 0:25,5312
4Sandra BardevigSofiagårdens Excalibur (M)00:57,9000:35,7200 - 0:36,5312
5Lisette KongerslevStampegårdens King's Cross (L)01:04,1900:45,870Bestået22
6Karina VilsbøllStald Neas 1D You & I af Mal...(M)01:23,2201:18,63012
7Malene LeerhøjLykkes Mumbo Jumbo (M)10:41,3701:18,311
8Malene LeerhøjLykkes Wicked Twister (M)00:52,7820:32,192
9Sandra BardevigWhy Wonder? af Sofiagården (L)10:58,6210:49,152
10Sandra BardevigSofiagårdens Silverstone F1 (L)30:56,9710:31,194
Uplac.Sandra BardevigSofiagårdens Mystery Summer (M)00:42,37Trukket
Uplac.Lisette KongerslevStampegårdens Fantasy IslandTrukket
Antal deltagere: 12.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Helena Äikäs
Sekretær: Helena Äikäs
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Svær lige åben
Dato: 2015-05-25 11:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlKl.pr.PindPoint
1Camilla á ArgjumStampegårdens Notting Hill (S)00:35,8800:18,78013
2Camilla á ArgjumStampegårdens Tower of Londo...(S)00:35,2500:26,44012
3Sandra BardevigSofiagårdens Mystery Summer (S)00:46,8500:29,44012
4Marlene BruhnStampegårdens Water Wizz (M)00:30,4000:47,19022
5Karina VilsbøllSheiks Nomex Twilight (M)10:54,2100:23,8412
6Camilla á ArgjumStampegårdens Great Escape (M)10:37,8200:43,4412
7Marlene BruhnStampegårdens Splish Splash10:26,1910:28,752
8Malene LeerhøjLykkes Mumbo Jumbo (S)10:36,6310:30,432
9Sandra BardevigSofiagårdens Excalibur (S)10:44,4110:33,592
10Camilla á ArgjumEikhaugens Back in Business (S)20:39,0300:33,822
11Malene LeerhøjStampegårdens Magical Midway10:20,8110:34,942
12Karina VilsbøllStald Neas 1D You & I af Mal...(S)11:22,5010:45,502
13Sandra BardevigYou Wonder af Sofiagården (M)10:21,0320:21,603
14Sandra BardevigSilverados Circurious (S)10:34,9420:26,873
15Karina VilsbøllOceans POMPdeLUX af Sheik (S)31:12,0000:34,413
16Sandra BardevigWhy Wonder? af Sofiagården (M)30:29,7800:38,723Bestået
17Sandra BardevigSofiagårdens Silverstone F1 (M)20:19,7810:44,133
18Cathrine ElkjærSofiagårdens Ayataka (S)21:17,8511:31,153
19Malene LeerhøjLykkes Wicked Twister (M)10:20,4030:24,384
20Cathrine ElkjærLevades Terror Taylor (S)20:30,7220:27,534
21Cathrine ElkjærMikayas Petit Ami (S)30:29,4610:39,094
22Cathrine ElkjærNivas Viva La España af Dalg...(S)30:36,9720:43,965
23Cathrine ElkjærZenta's Michigan (S)40:51,2210:57,195
24Camilla á ArgjumStampegårdens Sunway Lagoon (M)31:30,0021:54,345
25Karina VilsbøllSofiagårdens Monza F1 (S)51:05,3720:37,537
26Marlene BruhnStampegårdens Tales of Phant...(S)30:32,1640:43,847
Uplac.Marlene BruhnJordbærgårdens Jupitor (S)Trukket
Uplac.Marlene BruhnStampegårdens Piccaddilly Ci...(S)Trukket
Antal deltagere: 28.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisette Kongerslev
Sekretær: Lisette Kongerslev
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Svær kroget åben
Dato: 2015-05-24 11:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Sandra BardevigSofiagårdens Silverstone F1 (M)10:41,2820:19,5033
2Sandra BardevigLykkes Ch. Catwoman (S)31:16,7200:32,723
3Sandra BardevigSilverados Circurious (S)20:46,2110:52,033
4Karina VilsbøllFantig Semper Fidelis af Bel...(S)31:10,4111:04,664
5Malene LeerhøjLykkes Wicked Twister (M)30:40,6220:53,755
6Sandra BardevigSofiagårdens Excalibur (M)40:43,0610:55,225
7Sandra BardevigSofiagårdens You Wounder40:44,9120:39,946
8Karina VilsbøllOceans POMPdeLUX af Sheik (S)61:12,6610:43,447
9Malene LeerhøjLykkes Mumbo Jumbo (M)50:54,7541:36,319
Uplac.Malene LeerhøjLykkes Maid Manson (S)2+11:21,22Trukket
Uplac.Malene LeerhøjSheiks Treat Me Right (S)41:31,57Trukket
Antal deltagere: 11.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisette Kongerslev
Sekretær: Lisette Kongerslev
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Elite lige
Dato: 2015-05-25 10:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Lisette KongerslevLykkes Ch. Lady Laura00:39,9700:14,19014
2Marlene BruhnHønsehusets Sniff00:31,6600:17,25013
3Lisette KongerslevHønsehusets Balouline00:38,9700:24,4403
4Sandra BardevigLevades GCh. Yellowstone10:42,7200:15,541
5Camilla á ArgjumOceans GCh. Dance Into The Lig...10:46,7500:25,791
6Sandra BardevigLykkes Ch. Catwoman20:46,6600:19,602
7Camilla á ArgjumStampegårdens Ch. Caribbean Ta...00:38,3120:23,032
8Camilla á ArgjumJordbærgårdens Mapi Pinky Ponk...10:46,6210:31,662
9Sandra BardevigSommerly's Cool II Sun10:34,8810:33,222
10Sandra BardevigSofiagårdens Lacus Spei10:57,0010:42,032
11Camilla á ArgjumStampegårdens Ch. Ground Zero10:53,0020:26,693
12Cathrine ElkjærLykkes Spiderman10:42,2220:45,443
13Marlene BruhnHønsehusets Snusmumriken10:55,6921:09,193
14Lisette KongerslevLykkes Falcon20:45,8420:19,474
15Camilla á ArgjumStampegårdens Tales of Eternia31:10,1210:35,564
16Camilla á ArgjumRegnbågens Ch. Fuel for Life30:38,3410:46,504
17Lisette KongerslevLykkes GCh. Karl Kani30:36,5620:32,195
18Sandra BardevigSofiagårdens Niva Bond 00750:56,8820:30,287
19Lisette KongerslevOceans Going To A GoGo af Bella50:56,9120:41,447
20Malene LeerhøjLykkes Maid Manson51:17,1940:43,669
Uplac.Lisette KongerslevHønsehusets GCh. Diasay Rapa N...10:40,38Trukket
Uplac.Marlene BruhnStampegårdens Pompidou60:48,12Trukket
Uplac.Malene LeerhøjSheiks Treat Me Right61:20,97Trukket
Uplac.Cathrine ElkjærLevades Glaicer BayTrukket
Uplac.Cathrine ElkjærSofiagårdens Non StopTrukket
Uplac.Marlene BruhnStampegårdens Ch. 9/11Trukket
Antal deltagere: 26.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Helena Äikäs
Sekretær: Helena Äikäs
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2015-05-24 10:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Sandra BardevigLevades GCh. Yellowstone11:13,1911:00,90214
2Malene LeerhøjStald Blue´s Ch. Blue Ocean11:14,2511:18,342
3Lisette KongerslevLykkes Ch. Lady Laura31:06,1800:30,633
4Sandra BardevigSommerly's Cool II Sun20:48,9710:36,093
5Lisette KongerslevHønsehusets Balouline31:07,7800:42,163
6Lisette KongerslevLykkes GCh. Karl Kani21:05,5421:11,634
7Lisette KongerslevLykkes Falcon50:59,0310:45,506
8Lisette KongerslevOceans Going To A GoGo af Bella32:05,4730:52,506
9Sandra BardevigSofiagårdens Lacus Spei41:04,7830:43,197
10Sandra BardevigSofiagårdens Niva Bond 00761:24,1650:55,4711
Uplac.Lisette KongerslevHønsehusets GCh. Diasay Rapa N...31:09,31Trukket
Antal deltagere: 11.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Helena Äikäs
Sekretær: Helena Äikäs
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2,30 min
Til toppen

Højdehop
Dato: 2015-05-24 12:25:00

Plac.FørerKanin50606570758085Cert.Point
1Malene LeerhøjSheiks Treat Me RightOXOXOOXOOXXX14
2Sandra BardevigLykkes Ch. CatwomanOO-OXOXOXXX
3Sandra BardevigLevades GCh. YellowstoneOO-XOOXXX
4Malene LeerhøjStald Blue's Ch. Blue Ocean-XO-XOXOXXX
5Lisette KongerslevLykkes Ch. Lady LauraOO-OXXX
6Lisette KongerslevHønsehusets BaloulineOXO-XOXXX
7Karina VilsbøllFantig Semper Fidelis af BellaOO-XXX
7Lisette KongerslevOceans Going To A GoGo af BellaOO-XXX
9Lisette KongerslevLykkes FalconXOO-XXX
9Malene LeerhøjLykkes Maid MansonXOO-XXX
9Sandra BardevigSommerly's Cool II SunXOO-XXX
12Lisette KongerslevLykkes GCh. Karl KaniOXO-XXX
12Sandra BardevigSofiagårdens Lacus SpeiOXO-XXX
12Sandra BardevigSofiagårdens ExcaliburOXOXXX
Antal deltagere: 14.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Helena Äikäs
Sekretær: Helena Äikäs
Bedømmelsesmetode: 50 cm
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Længdehop
Dato: 2015-05-25 13:00:00

Plac.FørerKanin100120140150160170180190200210220230Cert.Point
1Camilla á ArgjumRegnbågens Ch. Fuel for LifeO-O-O-O-OXOXXOXXX14
2Malene LeerhøjMangolds English MuffinXOO--O-XO-OOXXX1
3Camilla á ArgjumStampegårdens 9/11O-O-O-O-XXOXOXXX
4Camilla á ArgjumStampegårdens Tales of EterniaO-O-XO-XXOOOXXX
5Sandra BardevigLykkes Ch. CatwomanO-O-O-OXOOXXX
6Camilla á ArgjumOceans GCh Dance Into The Ligh...O-XO-O-O-XOXXX
7Camilla á ArgjumStampegårdens Ch. Caribbean Ta...O-O-XO-O-XOXXX
8Camilla á ArgjumStampegårdens Notting HillOXOXOOXOXOOXOXXX
9Lisette KongerslevLykkes Ch. Lady LauraO-O-O-O-XXX
10Cathrine ElkjærLevades Terror TaylorXO-O-XO-O-XXX
11Malene LeerhøjStald Blue's Ch. Blue OceanO-XO-XXOOOXXX
12Sandra BardevigSofiagårdens Mystery SummerXOXOXXOOOXXOOXXX
13Sandra BardevigSofiagårdens ExcaliburXXOXOXXOXOXXOXOXOXXX
14Cathrine ElkjærMikayas Petit AmiO-XO-XO-XXOXXX
15Cathrine ElkjærNivas Viva La España af Dalgaa...OXOXO-OXOXXX
16Cathrine ElkjærLykkes SpidermanO-O-O-XXX
17Camilla á ArgjumJordbærgårdens Mapi Pinky Ponk...O-XO-O-XXX
18Sandra BardevigSofiagårdens Niva Bond 007OOXOOOXXX
19Malene LeerhøjSheiks Treat Me RightOOXXOOXOXXX
20Malene LeerhøjLykkes Mumbo JumboXOXOXOOXXOXXX
21Camilla á ArgjumStampegårdens Ground ZeroO-XOOXXX
22Lisette KongerslevOceans Going To A GoGo af BellaXO-XXOXXX
23Lisette KongerslevLykkes FalconOOXXX
24Cathrine ElkjærZenta´s MichiganXOOXXX
25Lisette KongerslevLykkes GCh. Karl KaniXOXOXXX
25Sandra BardevigLevades GCh. YellowstoneXOXOXXX
27Cathrine ElkjærSofiagårdens AyatakaXXOXXX
Antal deltagere: 27.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Marlene Bruhn
Aspirant: Karina Vilsbøll
Sekretær: Marlene Bruhn
Bedømmelsesmetode: 100 cm.
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.