Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

DET  FYNSKE  DYRSKUE  I  ODENSE  DEN  13.  JUNI  2015

Print
Tryk for at komme til:
Let krogetMiddelsvær kroget
Svær krogetElite kroget


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let kroget
Dato: 2015-06-13 09:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Karen FrederiksenStampegårdens La Vaque00:26,3200:19,35012
2Heidi FrederiksenKandies Krøllebølle00:33,5000:23,53011
3Mia LadovRockers Forever Alone Af Mølle...00:21,1000:24,00011
4Karen FrederiksenKandies Nikos Hoop Besoni00:30,3400:24,75011
5Julie HansenNikos Sana Meilé af Kandie00:21,4700:28,16011
6Karen FrederiksenZentas Ragetti Deux00:36,7200:28,75011
7Julie HansenNikos Cinta Amini af Kandie00:42,9000:35,10011
8Mia LadovKandies Sankt Marie00:28,6500:35,37011
9Emma FrederiksenKandies Summered Beta00:29,0900:46,25011
10Winnie LadovSofiagårdens Melbourne F100:33,7510:17,191
11Karen FrederiksenKandies Iron Man10:43,7500:21,941
12Ditte Winther JensenAries Kaya Awentia10:36,8800:30,171
13Anne-Mette FoghEagles' Ice Cube af Lego-Gården11:23,7500:33,181
14Emma FrederiksenKandies Sankt Lucia11:58,0000:33,211
15Marie FloutrupLittle Beauty Dot Com10:31,2500:35,311
16Kristin Amalie Kosoric Ha...Koda10:51,1300:39,001
17Emma FrederiksenKandies Sankt Vitus10:55,5900:42,941
18Maria Winther JensenKandies Twister11:14,6200:54,071
19Marie FloutrupLyngs American Eagle10:36,9701:12,811
20Heidi FrederiksenKandies Wofler01:06,7211:13,901
21Zijada PandzicKlundtes Appel Blossom *Blobbe...01:12,9711:20,561
22Elizabeth JensenChristinegårdens Little Diva10:30,2810:28,842
23Mia LadovShamigos WaddiWasi10:19,3210:29,442
24Anne-Mette FoghEagles' Spot of Ice af Lego-Gå...10:24,1910:33,682
25Heidi FrederiksenElmelys Glenbriar Fugu af Fion...10:43,6910:52,942
26Karen FrederiksenKandies Sorte10:27,7220:22,253
27Simone Skov ThorkildsenBuller10:38,2220:26,473
28Mia LadovZentas SW Quence10:24,5320:38,163
29Maja LadovZentas Rockefeller Plaza NY20:25,56
30Julie HansenPlet20:30,25
30Karen Frederiksen"Godsets" Rex20:30,25
32Winnie LadovRetros Supervision Af Fionas20:33,40
33Heidi FrederiksenKandies Oline20:53,16
34Heidi FrederiksenZentas One Spot Too Many21:21,03
35Ditte Winther JensenLiMa's Confused Logan Berry af...21:22,53
36Nadia SalomonsenTofifee30:20,47
37Freya HansenZentas Spotless Behavior30:35,50
38Elizabeth JensenZentas SW Kalee30:45,28
39Anne-Mette FoghEagles' Ice Pack af Lego-Gården30:58,28
40Julie HansenFloffy3+12:14,16
41Julie HansenAmigo50:51,38
Uplac.Freya HansenKandies Starlight StjärnflickaTrukket
Antal deltagere: 42.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Marlene Bruhn
Sekretær: Camilla á Argjum
Bedømmelsesmetode: C2 0 og 1 fejl i finalen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2015-06-13 11:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Camilla á ArgjumStampegårdens Sunway Lagoon01:05,0700:43,06013
2Freya HansenKandies Bianca Gamma00:47,3800:50,10012
3Emma FrederiksenKandies Summered Beta01:03,4401:51,59012
4Camilla á ArgjumEikhaugens Back in Business10:53,2500:37,2911
5Marlene BruhnStampegårdens Splish Splash11:11,1800:40,8111
6Zijada PandzicBellas Someone In The Dark af...00:48,7210:40,9011
7Anne-Mette FoghFunnys Obsessed With Me10:47,0900:56,341
8Freya HansenZentas Nardus Nadéj Nepamora11:04,6901:08,951
9Anne-Mette FoghKaninborgens Salsa11:28,5601:24,651
10Freya HansenKandies James Grieve Beta11:02,1610:37,682
11Emma FrederiksenJordbærgårdens Exotic Kaki10:34,9310:39,052
12Heidi FrederiksenStampegårdens La Vaque11:00,2210:44,382
13Lisette KongerslevStampegårdens Fantasy Island10:59,19Trukket
14Zijada PandzicUnikos Zarkana av Stjarnan (Ti...20:39,62
15Camilla á ArgjumStampegårdens Manic Panic20:59,00
16Katrine JessingAries Sri Lila21:03,19
17Nadia SalomonsenKaninborgens Surpreme New York21:04,72
18Marlene BruhnStampegårdens Water Wizz21:22,00
19Tina HallZentas Brooklyn NY21:36,04
20Lisette KongerslevStampegårdens King's Cross21:44,38
21Freya HansenElmelys Freja30:47,32
22Camilla á ArgjumStampegårdens Great Escape30:47,47
23Mia LadovLyngs Circle of Life41:06,50
24Heidi FrederiksenKandies Macchiato Delta3+22:17,97
Uplac.Heidi FrederiksenZentas Times Square NYTrukket
Uplac.Maja LadovLyngs Ezonis EramosaTrukket
Uplac.Mia LadovImperial StreetTrukket
Antal deltagere: 27.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Karen Frederiksen
Sekretær: Ditte Jensen
Bedømmelsesmetode: C2 0 og 1 fejl i finalen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2015-06-13 13:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Camilla á ArgjumStampegårdens Notting Hill00:48,0900:29,22013
2Camilla á ArgjumStampegårdens Tales of Eternia01:06,6000:40,10012
3Camilla á ArgjumStampegårdens Tower of London01:02,1800:47,16012
4Zijada PandzicLyngs Stand Out11:06,9700:35,9011
5Zijada PandzicMilleniums Spicy Scoop01:05,2510:48,1511
6Anne-Mette FoghSofiagårdens Eagle Air11:14,7201:28,7211
7Zijada PandzicDolls Inpavidus Herakles11:37,2101:40,4711
8Marlene BruhnStampegårdens Piccaddilly Circ...11:35,7510:51,312
9Zijada PandzicVisbys Attymass C.21:11,3801:01,752
10Marie FloutrupLyngs Ezonis Silver Pearl01:03,6221:01,782
11Heidi FrederiksenHønsehusets Prazo Caddo11:33,3711:06,252
12Mia LadovFlamencos Stjärnglimt31:13,9410:41,034
13Heidi FrederiksenKandies Upsi Daisy11:44,3431:40,504
14Marlene BruhnStampegårdens Tales of Phantas...61:17,56
Uplac.Katrine JessingCAs Asterisk Bayan LepasTrukket
Uplac.Marlene BruhnJordbærgårdens JupitorTrukket
Uplac.Mia LadovFanTig Dixi af BellaTrukket
Uplac.Zijada PandzicCAs Arecurius DonnTrukket
Antal deltagere: 18.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisette Kongerslev
Sekretær: Winnie Ladov
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 3 fejl i finale
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2015-06-13 15:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Zijada PandzicLykkes Abalo Appaloosa00:49,0300:48,97014
2Marlene BruhnIraklis' Ch. Bilbao Oviedo af...01:13,9100:54,0903
3Lisette KongerslevLykkes GCh. Karl Kani00:41,1201:03,4303
4Camilla á ArgjumRegnbågens Ch. Fuel for Life00:48,4110:34,161
5Lisette KongerslevLykkes Falcon01:10,7510:44,501
6Lisette KongerslevHønsehusets GCh. Diasay Rapa N...10:44,5600:45,561
7Lisette KongerslevHønsehusets Balouline00:55,6620:30,432
8Marlene BruhnStampegårdens Ch. 9/1110:52,7110:32,912
9Camilla á ArgjumStampegårdens Ch. Ground Zero11:02,1910:35,472
10Marlene BruhnHønsehusets Snusmumriken00:45,5920:43,902
11Camilla á ArgjumOceans GCh. Dance Into The Lig...10:43,6510:47,662
12Marlene BruhnStampegårdens Pompidou11:00,1910:48,122
13Zijada PandzicCAs Arecurius Ogmios20:58,1310:44,353
14Marlene BruhnJordbærgården's Chrispy Shrimps11:09,6220:55,383
15Marlene BruhnHønsehusets Sniff20:51,6330:52,885
16Julie HansenLeeds Back To Black11:22,4441:17,945
17Lisette KongerslevOceans Going To A GoGo af Bella31:20,03
18Julie HansenBoltens All Star Purple Passion7+22:19,78
Antal deltagere: 18.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Anne-Mette Fogh
Sekretær: Heidi Frederiksen
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 2 fejl
Maksimum tid: 2 min
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå julepynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.