Ofte stillede spørgsmål
Mine supportsager
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

VILSMØLLE-CUP  HOS  KARINA  I  HOLSTED  DEN  20.  -  21.  JUNI  2015

Print
Tryk for at komme til:
Middelsvær ligeMiddelsvær kroget
Svær ligeSvær kroget
Elite ligeElite kroget
HøjdehopSamlet vinder


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Middelsvær lige
Dato: 2015-06-20 12:35:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCup pointPindPoint
1Malene LeerhøjStampegårdens Magical Midway00:30,2200:21,0301913
2Marie FloutrupAries Around the World00:48,1600:37,8101812
3Marlene BruhnStampegårdens Splish Splash00:50,9300:41,9101712
4Lisette KongerslevStampegårdens King's Cross10:47,8800:19,971161
5Malene LeerhøjLykkes Wicked Twister00:31,5410:23,75115
6Lisette KongerslevStampegårdens Fantasy Island01:39,3110:23,78114
7Karina JensenStampegårdens Kensington Palace00:46,8310:41,25113
8Emma FrederiksenKandies Summered Beta11:20,0901:59,72112
9Marlene BruhnStampegårdens Water Wizz00:47,6620:29,97211
10Freya HansenZentas Spotless Behavior0+10:36,7220:36,68310
11Katrine JessingAries Sri Lila10:50,5920:37,9739
12Marie FloutrupLyngs Bootstrap11:00,9620:42,2538
13Freya HansenElmelys Freja10:43,4120:48,4437
14Mia Berndorf LyngLyngs Goliath10:31,4130:28,4446
15Karina VilsbøllNew Wonder af Sofiagården21:12,4720:46,6645
16Marie FloutrupLyngs American Eagle20:58,1220:56,3444
17Karina JensenSheiks Holy Mole30:47,8120:42,7253
18Karen FrederiksenStampegårdens La Vaque50:50,8110:32,3162
Uplac.Freya HansenKandies Starlight StjärnflickaTrukket0
Antal deltagere: 19.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Anne-Mette Fogh
Sekretær: Karina Vilsbøll/ Marlene Bruhn
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2015-06-21 11:45:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCup pointPindPoint
1Mia Berndorf LyngLyngs Will Turner00:56,2500:38,5401013
2Sandra BardevigSofiagårdens Buddha Air00:49,6000:42,000912
3Karina VilsbøllSofiagårdens Monza F101:42,0601:21,190812
4Karina VilsbøllStald Neas 1D You & I af Malega01:23,4101:28,310712
5Anne-Mette FoghKaninborgens Salsa02:19,4402:08,470612
6Karina VilsbøllSheiks Numex Twilight11:18,9001:02,5415
7Marie FloutrupAries Around the World11:50,9101:14,5714
8Marie FloutrupFunnys Obsessed With Me01:17,4421:15,8523
9Marie FloutrupLyngs Bootstrap11:32,1611:17,3422
10Sandra BardevigSofiagårdens Silverstone F121:00,8120:42,7941
Antal deltagere: 10.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aksel Nissen
Sekretær: Betina Miller
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 3 Min
Til toppen

Svær lige
Dato: 2015-06-20 10:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCup pointPindPoint
1Karina VilsbøllOceans POMPdeLUX af Sheik10:41,9700:26,3411713
2Karen FrederiksenZentas Nardus Nadéj Nepamora00:50,8810:38,441161
3Marlene BruhnStampegårdens Piccaddilly Circ...10:50,6600:45,501151
4Malene LeerhøjMangolds Ch. English Muffin00:40,4720:38,22214
5Karina VilsbøllSheiks Numex Twilight10:38,9610:43,06213
6Karina VilsbøllStald Neas 1D You & I af Malega11:17,9011:09,91212
7Malene LeerhøjLykkes Mumbo Jumbo20:35,9710:19,50311
8Mia Berndorf LyngLyngs Will Turner10:47,0020:21,34310
9Karen FrederiksenKandies Bianca Gamma1+10:52,6610:21,6939
10Freya HansenKandies James Grieve Beta20:49,6610:43,7538
11Marie FloutrupFunnys Obsessed With Me20:33,8120:27,2547
12Marlene BruhnJordbærgårdens Jupitor2+11:24,2210:55,4946
13Karina JensenStampegårdens Tribute in Light41:40,7710:49,2855
14Anne-Mette FoghKaninborgens Salsa31:43,0721:52,8754
15Karina VilsbøllSofiagårdens Monza F141:05,0620:43,0363
16Emma FrederiksenJordbærgårdens Exotic Kaki6+11:04,0340:49,94112
Uplac.Karen FrederiksenKandies Filipa BetaTrukket0
Antal deltagere: 17.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisette Kongerslev
Sekretær: Karina Jensen / Malene Leerhøj
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2015-06-21 10:16:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCup pointPindPoint
1Sandra BardevigLykkes Ch. Catwoman01:05,2310:43,2411013
2Betina MillerRozettas Plectrum11:25,5901:47,49191
3Marie FloutrupLyngs Ezonis Silver Pearl02:03,0511:48,02181
4Sandra BardevigSofiagårdens Mystery Summer11:54,5601:56,27171
5Marie FloutrupLyngs Stand Out12:13,8610:57,1726
6Betina MillerFionas Jazz Jack01:39,8021:19,4125
7Sandra BardevigWhy Wonder af Sofiagården12:21,2011:35,4724
8Anne-Mette FoghSofiagårdens Eagle Air0+13:07,260+13:11,2423
9Sandra BardevigYou Wonder af Sofiagården11:42,8821:12,0932
10Karina VilsbøllOceans POMPdeLUX af Sheik32:06,4721:55,4151
Antal deltagere: 10.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aksel Nissen
Sekretær: Anne-Mette Og Karina Vilsbøll
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 3 Min
Til toppen

Elite lige
Dato: 2015-06-20 09:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCup pointCert.Point
1Marlene BruhnHønsehusets Snusmumriken10:36,6500:32,8411914
2Marlene BruhnStampegårdens Ch. 9/1100:45,1610:33,66118
3Lisette KongerslevHønsehusets Balouline10:49,9110:24,53217
4Lisette KongerslevLykkes GCh. Karl Kani10:46,5620:26,25316
5Lisette KongerslevOceans Going To A GoGo af Bella20:44,0610:28,37315
6Lisette KongerslevHønsehusets GCh. Diasay Rapa N...20:52,1610:34,50314
7Marlene BruhnIraklis' Ch. Bilbao Oviedo af...31:15,2100:42,07313
8Lisette KongerslevLykkes JoJo20:49,0020:27,87412
9Marlene BruhnStampegårdens Pompidou40:44,9100:37,00411
10Mia Berndorf LyngCAs De Quo Aquilega2+21:50,8500:41,22410
11Karina JensenOceans 4funkyflavours af Sheik30:50,9620:32,8559
12Marlene BruhnHønsehusets Ch. Sniff20:55,9030:57,2258
13Marie FloutrupLyngs Ezonis Silver Pearl31:40,3831:26,4667
14Lisette KongerslevLykkes Falcon70:57,0900:36,6676
15Marie FloutrupLyngs Stand Out3+1+12:01,2221:11,6275
16Malene LeerhøjLykkes Maid Manson3+10:51,6040:35,5484
17Malene LeerhøjSheiks Treat Me Right30:57,664+11:11,2883
Uplac.Anne-Mette FoghSofiagårdens Eagle AirTrukket0
Uplac.Lisette KongerslevLykkes Ch. Lady LauraTrukket0
Antal deltagere: 19.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Karen Frederiksen
Sekretær: Karina Vilsbøll
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2015-06-21 09:20:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCup pointCert.Point
1Sandra BardevigSofiagårdens Niva Bond 00721:35,8801:14,50294
2Sandra BardevigLevades GCh. Yellowstone12:00,1811:26,5328
3Betina MillerNidus' Nardus Stricta af Somme...12:12,5312:29,7527
4Betina MillerFionas Ch. Innuendo DiNidus01:35,6231:20,1236
5Sandra BardevigSommerly's Cool II Sun31:20,1210:56,8845
6Betina MillerNeottia Nidus-avis20:41,0630:33,1354
7Betina MillerFionas Napellus41:34,2522:08,1263
8Sandra BardevigSofiagårdens Lacus Spei42:07,0331:32,7572
Uplac.Mia Berndorf LyngCAs De Quo AquilegaTrukket0
Antal deltagere: 9.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aksel Nissen
Sekretær: Karina Vilsbøll
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 3 Minutter
Til toppen

Højdehop
Dato: 2015-06-20 14:00:00

Plac.FørerKanin405055606570758085Cup pointCert.Point
1Malene LeerhøjMangolds Ch. English MuffinOXXOOXXOOOOOXXX2814
2Marlene BruhnStampegårdens Ch. 9/11-O-O-XOOOXXX271
3Malene LeerhøjSheiks Treat Me Right-XO-O-XOXOOXXX26
4Malene LeerhøjStald Blue's Ch. Blue Ocean--O-O-XOXOXXX25
5Marlene BruhnHønsehusets Snusmumriken-O-O-XOXXOXXOXXX24
6Karina JensenOceans 4funkyflavours af Sheik-O-OOXXOXOXXX23
7Malene LeerhøjLykkes Mumbo JumboOOOXXOOXXOXOXXX22
8Karina VilsbøllFantig Semper Fidelis af Bella-XO-XO-XO-XXX21
9Mia Berndorf LyngCAs De Quo AquilegaO--O-XXOXXX20
10Lisette KongerslevLykkes JoJo-O-XOOXXOXXX19
11Marlene BruhnIraklis' Ch. Bilbao Oviedo af...-O-XOOXXX18
12Karina VilsbøllSheiks Numex Twilight-XOXOXOXOXXX17
13Freya HansenKandies James Grieve BetaOOOXOXXOXXX16
14Karina VilsbøllOceans POMPdeLUX af Sheik-XXO-XXOXXOXXX15
15Malene LeerhøjLykkes Maid Manson-O-O-XXX14
16Lisette KongerslevOceans Going To A GoGo af Bella-XO-O-XXX13
17Lisette KongerslevHønsehusets Balouline-O-XOXXX12
18Emma FrederiksenZentas Nardus Nadéj NepamoraOOOXOXX TrukketTrukket11
19Katrine JessingAries Sri LilaXOOOXOXXX10
20Karina VilsbøllStald Neas 1D You & I af Malega-XOOXOX TrukketTrukket9
21Karina VilsbøllSofiagårdens Monza F1-XOOXXX8
22Karina JensenStampegårdens Tribute in LightOXOO-XXX7
23Anne-Mette FoghSofiagårdens Eagle Air-XOX TrukketTrukket6
24Lisette KongerslevStampegårdens King's CrossOXOXXX5
25Anne-Mette FoghKaninborgens SalsaOXXOXXX4
26Anne-Mette FoghNew Wonder af SofiagårdenXOXXOXX TrukketTrukket3
27Karina VilsbøllStald Parsbergs Koh Tao af Høn...XOXXX2
28Marlene BruhnStampegårdens Piccaddilly Circ...XXOXX TrukketTrukket1
Antal deltagere: 28.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Karen Frederiksen
Sekretær: Karen Frederiksen
Bedømmelsesmetode: 40 cm.
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Samlet vinder

Plac.FørerKaninMKSLSKELEKHOTotal Point
1Karina VilsbøllSheiks Numex Twilight5131735
2Karina VilsbøllOceans POMPdeLUX af Sheik1711533
3Mia Berndorf LyngCAs De Quo Aquilega1002030
4Karina VilsbøllStald Neas 1D You & I af Malega712928
5Karina VilsbøllSofiagårdens Monza F183819
6Anne-Mette FoghKaninborgens Salsa64414
7Anne-Mette FoghSofiagårdens Eagle Air3069
Antal deltagere: 7.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Ukendt
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå julepynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.