Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

STÆVNE  VED  HAVENS  DAG  PÅ  ASMILD  PLANTECENTER  DEN  13.  SEPTEMBER  2015

Print
Tryk for at komme til:
Mini ligeLet lige
Middelsvær ligeSvær lige
Veteran lige


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Mini lige
Dato: 2015-09-13 13:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Charlotte EllebySundahl's Beatrice00:38,5700:29,030
2Maria GadkjærSundahl's Anastasia Tremaine00:38,7200:33,870
3Merete MaahnSommerly´s Proxima Astraeus00:36,1300:35,940
4Bente Bøje JensenSommerly´s Eagle Claw Nebula00:30,8100:36,650
5Mette BrandbygeDo Your Best Bear00:51,4400:38,130
6Stine BredkjærElmelys Great Helena00:37,4400:42,660
7Charlotte EllebySundahl's Perla10:53,9400:38,851
8Cilia Bisgaard EbbesenMøllerhusets I Am Legend10:36,1800:53,681
9Mette BrandbygeGood Luck Bear11:20,4700:57,911
10Mette BrandbygeI Love You Bear20:33,1600:27,192
11Julie Bøje Due JensenSommerly´s Cat Eye Nebula10:28,0010:44,942
12Lene GadkjærSommerlys Triangulum Galaxy20:43,3110:40,873
13Asta BredkjærElmelys Great Staamp II21:03,8520:49,434
Antal deltagere: 13.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Bettina Bjerg
Sekretær: Marianne Bredkjær
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Let lige
Dato: 2015-09-13 12:40:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Bente Bøje JensenPreriens Leikur00:24,7500:12,7201
2Asta BredkjærElmelys Batman00:26,5600:25,1301
3Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Baltas Lauva00:30,7910:28,0911
4Julie Bøje Due JensenStald Neas 1D Happily af Malega10:36,1600:42,321
5Julie Bøje Due JensenAmigos Alfa Romeo BreSu Lincoln10:45,8100:46,821
6Asta BredkjærElmelys Glenbriar Sofia af Fio...10:26,6500:52,091
7Cilia Bisgaard EbbesenAsta La Vistas Supernatural Ph...11:25,2801:13,471
8Kirsten BjergStald Fuglsangs Blue Salix10:31,4410:18,632
9Kirsten BjergZentas SW Boz Pity10:30,0710:22,502
10Marie MaahnStampegårdens Blue Illusion10:35,4410:34,282
11Kirsten BjergVilsmøllegaardens Monique10:32,1610:48,502
12Cilia Bisgaard EbbesenMøllerhusets Hero-Smile Batgirl10:48,1920:36,813
13Nikoline NikolajsenStald Neas Shapio Elsa20:56,4710:56,723
14Cilia Bisgaard EbbesenMøllerhusets Hero-Smile Wonder...30:29,8410:26,814
Antal deltagere: 14.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lene Gadkjær
Sekretær: Marianne Bredkjær
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2015-09-13 11:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Nikoline NikolajsenStald Neas Limoncello Shot af...00:26,3800:29,5001
2Nikoline NikolajsenStald Neas NiFi Linguini00:38,7200:35,8201
3Lene GadkjærZentas Parkour00:47,9100:39,3701
4Alison Bøje Due JensenBlancos Epata Abu Sir00:44,2800:56,7801
5Stine BredkjærSunsides All That Glitters10:18,9400:15,251
6Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Blue Zinnia10:27,9700:19,881
7Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Blue Lobelia10:37,1200:23,781
8Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Blue Petunia10:33,6300:26,531
9Julie Bøje Due JensenVeggerbys Vanilla Heath Bar Cr...10:33,7200:37,371
10Lene GadkjærMalega´s To Tough To Give Up10:44,5600:40,281
11Alison Bøje Due JensenWølk`s Kaniner Clematis10:40,4400:40,591
12Julie Bøje Due JensenMimrelunds Nikita Kounéli01:04,1910:53,961
13Marie MaahnSkovhøjens Titan10:47,3101:05,521
14Merete MaahnSkovhøjens Dash00:26,5311:07,311
15Stine BredkjærElmelys Glenbriar Spinner af F...10:36,0310:22,052
16Simone Skov ThorkildsenBuller20:39,4700:35,322
17Marie MaahnLeeds Wanna B af All Star11:29,4010:58,852
18Nikoline NikolajsenSofiagårdens Shanghai F120:49,8510:22,003
19Camilla Mørck ThuesenVi.P's Tugtupit20:53,3121:00,564
20Marie MaahnVi.P's Salomon41:43,1921:00,476
Antal deltagere: 20.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Maria Gadkjær
Sekretær: Bettina B.
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Svær lige
Dato: 2015-09-13 09:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Alison Bøje Due JensenVisbys Malahide C.10:49,9700:36,3810 - 0:39,591
2Kirsten BjergMalegas Mahatma Gandhi10:53,3700:35,4612 - 0:48,971
3Cilia Bisgaard EbbesenNardus Nikos Nieodemus af Zenta11:20,5001:12,4411
4Lene GadkjærVangs Chamber of Secrets11:37,0001:24,6911
5Asta BredkjærSunsides Dress Divine20:40,8400:29,502
6Kirsten BjergSommerly´s Selma Lagerlöf20:50,8800:51,532
7Asta BredkjærElmelys Memorial Louis21:07,0000:51,562
8Nikoline NikolajsenStald Twisters Blue Berry Nice21:02,8201:08,152
9Maria GadkjærSofiagårdens Olympic Air10:35,810+11:12,442
10Asta BredkjærLykkes Bernadotte20:18,0910:22,503
11Mette BrandbygeLykkes Jessie J20:55,9110:37,913
12Kirsten BjergSommerly's Miindy af Magic31:05,0900:38,443
13Stine BredkjærElmely Oceans Conqueror af Fio...30:45,0710:39,284
14Nikoline NikolajsenSofiagårdens Shapes Of Summer41:05,2100:39,944
15Mette BrandbygeSofiagårdens Lion Air1+10:55,8120:59,754
16Mette BrandbygeSecret Story1+11:16,9121:07,374
17Stine BredkjærElmelys Super Hero40:58,0310:30,855
18Maria GadkjærMalegas Pablo Picasso2+10:59,6920:33,095
19Merete MaahnKaninstaldens Santa Luna2+11:36,751+11:01,945
20Charlotte EllebyStrandvejs Spring Revolution40:44,0920:24,036
21Cilia Bisgaard EbbesenMøllerhusets Anton3+11:44,7220:52,946
22Maria GadkjærGlow In the Dark af Stampegård...31:41,0630:54,856
23Charlotte EllebyDolly41:32,2221:18,656
24Kirsten BjergWinds Luke Skywalker40:55,5330:28,917
25Merete MaahnPlayers Dreamweaver af Flora51:08,1520:54,857
26Cilia Bisgaard EbbesenElmelys Grand Whoops51:41,6921:17,977
27Charlotte EllebySommerly´s Cuba Blueberry5+22:21,063+12:09,0711
Uplac.Mette BrandbygeHønsehusets Colours of the Rai...40:31,97Trukket
Antal deltagere: 28.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla Mørck Thuesen
Sekretær: Marianne Bredkjær
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Veteran lige
Dato: 2015-09-13 14:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Maria GadkjærSommerly´s Ronja Røverdatter00:21,2100:18,160
2Lene GadkjærSommerly´s Fiolito10:22,0710:21,382
Uplac.Maria GadkjærSommerly's Ch. Cool CayenneTrukket
Antal deltagere: 3.  
Dommer: Bettina Bjerg
Sekretær: Mette Brandbyge
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.