Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

STÆVNE  HOS  FAMILIEN  BREDKJÆR  TÆT  PÅ  VINKEL  VED  VIBORG  DEN  24.  OKTOBER  2015

Print
Tryk for at komme til:
Mini ligeLet lige
Middelsvær ligeSvær lige
Elite lige


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Mini lige
Dato: 2015-10-24 15:35:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Charlotte EllebySundahl's Perla00:20,3800:11,060
2Asta BredkjærElmelys Great Staamp II00:40,9100:14,310
3Betina MillerOceans Playa Blanca af Sofiagå...00:19,7800:15,3700 - 0:24,03
4Maria GadkjærSundahl's Anastasia Tremaine00:13,0400:15,3700 - 0:25,85
5Charlotte EllebySundahl's Beatrice00:20,0000:18,500
6Stine BredkjærElmelys Great Helena00:24,2800:21,440
7Sandra BardevigOceans Manzanillo af Sofiagård...01:14,0910:17,281
8Sandra BardevigOceans Playa Chiquita af Sofia...11:27,9600:27,961
9Bente Bøje JensenSommerly´s Beatbox10:42,4400:48,121
Uplac.Lene W. KristensenOceans Playa Cocles af Sofiagå...01:08,44Fejl i bane
Antal deltagere: 10.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Susanna Kristensen
Sekretær: Susanna Mørch Kristensen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Let lige
Dato: 2015-10-24 14:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Cilia Bisgaard EbbesenMøllerhusets Hero-Smile Batgirl00:26,1200:14,8800 - 0:13,311
2Rasmus BjernerBygholms Vision of the Ocean00:33,5700:15,5300+1 - 0:29,441
3Mette BrandbygeI Love You Bear00:50,0300:16,1500 - 0:12,941
4Aase BjernerBygholms Serenade of the Ocean00:35,6300:16,1900 - 0:14,721
5Alison Bøje Due JensenPreriens Leikur00:29,7500:17,3701
6Merete MaahnSommerly´s Proxima Astraeus01:14,4600:17,9101
7Julie Bøje Due JensenHønsehusets Dr. No00:34,0400:18,9701
8Lene GadkjærSommerlys Triangulum Galaxy00:29,3500:19,4401
9Asta BredkjærElmelys Batman00:25,8100:19,5901
10Aase BjernerBygholms Navigator of the Ocean00:41,3800:20,6901
11Marie MaahnStampegårdens Blue Illusion00:45,8400:21,3101
12Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Baltas Lauva00:35,3400:22,5701
13Kirsten BjergSommerly´s Coconut Nebula00:43,8100:23,6601
14Sandra BardevigSofiagårdens Catmandoo00:56,4700:35,4101
15Cilia Bisgaard EbbesenMøllerhusets Hero-Smile Wonder...00:19,3700:36,7501
16Susanna Mørck KristensenViola af Pecasus00:52,2200:38,7201
17Mette BrandbygeDo Your Best Bear00:57,9700:40,5301
18Mette BrandbygeGood Luck Bear01:30,9000:45,2801
19Cilia Bisgaard EbbesenMøllerhusets I Am Legend00:47,8500:53,5301
20Bente Bøje JensenSommerly´s Eagle Claw Nebula10:50,1900:19,561
21Marie MaahnFionas Crash Bandicoot10:36,0600:23,341
22Julie Bøje Due JensenStald Neas 1D Happily af Malega10:45,4100:30,311
23Cilia Bisgaard EbbesenMøllerhusets Lorenzo11:07,3500:37,001
24Julie Bøje Due JensenSommerly´s Cat Eye Nebula10:55,3100:42,911
25Kirsten BjergSommerly´s Comet Galaxy20:29,3100:24,932
26Asta BredkjærElmelys Glenbriar Sofia af Fio...10:37,5610:26,162
27Bente Bøje JensenVisbys Mallow C.30:37,9700:19,723
v4Poul Erik KristensenSamson af Pecasus (V)00:17,1900:16,190
Antal deltagere: 28.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Maria Gadkjær
Sekretær: Marianne Bredkjær
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2015-10-24 13:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Blue Petunia00:35,4400:23,2501
2Susanna Mørck KristensenVilma af Pecasus00:48,1301:02,5901
3Camilla Mørck ThuesenNiflingen af Flora11:06,7200:28,5311
4Stine BredkjærElmelys Glenbriar Spinner af F...10:51,5000:31,9711
5Cilia Bisgaard EbbesenSheiks Purple Flash10:38,9010:22,912
6Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Blue Zinnia20:57,3100:34,972
7Marie MaahnVi.P's Salomon20:48,5900:36,222
8Rasmus BjernerKlara af Pecasus01:04,2820:37,532
9Lene GadkjærZentas Parkour11:08,5910:38,382
10Marie MaahnSkovhøjens Titan21:28,6500:55,632
11Marie MaahnLeeds Wanna B af All Star11:03,5911:02,632
12Sandra BardevigSofiagårdens Silverstone F110:33,0320:26,503
13Susanna Mørck KristensenOceans Oasis af Stampegården20:57,9410:37,183
14Alison Bøje Due JensenWølk`s Kaniner Clematis11:02,2520:41,223
15Julie Bøje Due JensenMimrelunds Nikita Kounéli31:18,3700:46,933
16Julie Bøje Due JensenAmigos Alfa Romeo BreSu Lincoln31:16,9100:52,823
17Susanna Mørck KristensenVerner af Pecasus11:35,0320:58,153
18Camilla Mørck ThuesenVi.P's Tugtupit21:10,7811:10,093
19Lene GadkjærMalega´s To Tough To Give Up30:47,3710:44,754
20Julie Bøje Due JensenVeggerbys Vanilla Heath Bar Cr...41:19,7520:58,356
21Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Blue Lobelia8+1+22:25,8430:55,9714
v18Aase BjernerBygholms Ch. Lamborghini Dia...(V)10:59,0021:03,103
v20Aase BjernerBygholms Lotus Europa (V)51:01,4400:28,665
Antal deltagere: 23.   Heraf veteraner: 2.  
Dommer: Poul Erik Kristensen
Sekretær: Helena Aikas
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Svær lige
Dato: 2015-10-24 11:02:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Maria GadkjærSofiagårdens Olympic Air00:20,1600:13,1901
2Asta BredkjærSunsides Dress Divine00:29,5300:16,6801
3Sandra BardevigYou Wonder af Sofiagården00:23,9400:17,6801
4Mette BrandbygeHønsehusets Colours of the Rai...00:23,8400:18,5001
5Merete MaahnSofiagårdens Buddha Air00:50,1900:20,8101
6Cilia Bisgaard EbbesenNardus Viera Nadeza af Zenta00:47,6200:33,0601
7Sandra BardevigSofiagårdens Mystery Summer00:37,0400:34,6801
8Stine BredkjærElmelys Super Hero10:33,3700:17,9411
9Mette BrandbygeSofiagårdens Lion Air0+10:43,0300:20,4411
10Kirsten BjergMalegas Mahatma Gandhi10:47,9400:30,9711
11Kirsten BjergSommerly´s Selma Lagerlöf10:45,1500:31,6611
12Asta BredkjærElmelys Memorial Louis10:49,1500:36,7211
13Susanna Mørck KristensenVi.P's Malakit00:46,4110:41,0311
14Poul Erik KristensenEagle af Pecasus11:11,5000:50,5011
15Maria GadkjærMirage af Pecasus10:54,4400:54,6811
16Alison Bøje Due JensenVisbys Malahide C.10:54,8101:18,9411
17Asta BredkjærLykkes Bernadotte20:20,5900:17,002
18Poul Erik KristensenBlack Sweat af Pecasus10:38,9110:24,372
19Rasmus BjernerByte af Flora10:44,6910:28,722
20Betina MillerFionas Jazz Jack20:41,9000:29,822
21Mette BrandbygeLykkes Jessie J10:46,4010:29,872
22Stine BredkjærElmely Oceans Conqueror af Fio...20:49,7510:23,503
23Kirsten BjergWinds Luke Skywalker20:29,5710:25,783
24Kirsten BjergSommerly's Miindy af Magic20:48,5010:28,623
25Merete MaahnSkovhøjens Dash10:49,5620:34,253
26Aase BjernerFloras Catalina20:35,7210:36,003
27Stine BredkjærSunsides All That Glitters20:43,2510:39,623
28Lene GadkjærVangs Chamber of Secrets1+11:55,4111:08,163
29Cilia Bisgaard EbbesenMøllerhusets Anton40:58,7800:25,124
30Merete MaahnKaninstaldens Santa Luna2+11:00,6310:35,034
31Maria GadkjærGlow In the Dark af Stampegård...41:05,2500:40,694
32Maria GadkjærMalegas Pablo Picasso30:55,5010:43,754
33Alison Bøje Due JensenBlancos Epata Abu Sir30:49,3710:45,664
34Mette BrandbygeSecret Story2+11:42,2910:47,374
35Lene W. KristensenPlayers Pikeur af Flora31:58,3111:05,254
36Merete MaahnPlayers Dreamweaver af Flora41:35,6320:54,756
37Marie MaahnLast Heart af Pecasus51:20,5621:02,287
38Charlotte EllebyDolly61:31,0311:05,857
39Aase BjernerRozettas Steamfunk (Rozetta)71:08,3140:47,6211
v10Lene GadkjærSommerly´s Fiolito (V)00:31,5910:28,531
Antal deltagere: 40.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Camilla Mørck Thuesen
Sekretær: Marianne Bredkjær
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Elite lige
Dato: 2015-10-24 09:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Lene GadkjærSofiagårdens Wizz Air00:43,3100:18,5601
2Asta BredkjærElmelys Giant Whoops00:21,5900:21,410
3Poul Erik KristensenVangs Half-Blood Prince01:34,4401:11,870
4Maria GadkjærMalega´s Scorpio01:09,3710:55,791
5Aase BjernerLeeds Ch. All-in-One (Uno)10:54,7210:23,602
6Betina MillerFionas Ch. Innuendo DiNidus10:31,5910:24,342
7Charlotte EllebyLykkes JoJo20:46,7200:30,382
8Camilla Mørck ThuesenFønix af Pecasus21:26,6301:11,152
9Alison Bøje Due JensenOceans Ch. Manatee af Stampegå...30:53,8800:24,253
10Charlotte EllebyHønsehusets CH. Casino Royale20:35,7510:39,543
11Stine BredkjærMøllerhusets Dexter2+11:25,8400:42,503
12Mette BrandbygeLykkes Secret Soul10:48,2220:47,473
13Susanna Mørck KristensenOceans Bounty af Fionas21:32,7811:18,753
14Susanna Mørck KristensenGrif af Pecasus11:45,2821:25,593
15Betina MillerRozettas Plectrum11:11,2521:54,373
16Sandra BardevigLykkes Ch. Catwoman2+11:36,1910:23,504
17Sandra BardevigLevades GCh. Yellowstone20:40,1320:26,444
18Susanna Mørck KristensenFaun af Pecasus22:23,1521:49,064
19Charlotte EllebyLykkes Falcon4+11:46,6900:43,845
20Kirsten BjergLykkes State of Art21:13,8430:57,415
21Charlotte EllebyShamigos Tabu Kompaner Suspekt30:54,8120:59,445
22Kirsten BjergVi.P's Phantom of the Opera51:33,1020:35,287
23Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella7+11:42,1301:18,598
24Merete MaahnKandies Elstar Beta2+2+43:26,090+11:34,449
25Cilia Bisgaard EbbesenNardus Nikos Nieodemus af Zenta61:27,2841:29,8210
Antal deltagere: 25.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lene W. Kristensen
Sekretær: Marianne Bredkjær
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2.30 min
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.