Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

LEVENDE  HOBBY  I  ASSENS  DEN  6.  -  8.  NOVEMBER  2015

Print
Tryk for at komme til:
Mini ligeMini kroget
Let ligeLet kroget
Middelsvær ligeMiddelsvær kroget
Svær ligeSvær kroget
Elite ligeElite kroget
HøjdehopLængdehop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Mini lige
Dato: 2015-11-08 12:50:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Betina MillerOceans Playa Blanca af Sofiagå...00:12,5200:11,950
2Julie HansenNico00:10,9600:17,740
3Sandra BardevigOceans Manzanillo af Sofiagård...00:28,0200:20,530
4Caroline Kryger JørgensenOceans Playa Grande af Sofiagå...00:15,6000:22,130
5Julie HansenDaicy00:27,6500:24,500
6Karin MoslundMoslund´s Sweet Miss Lilly00:45,7700:28,310
7Karin MoslundMoslund´s Mysterious Bølle00:40,3300:38,090
8Sandra BardevigOceans Playa Chiquita af Sofia...00:27,3600:47,170
9Karin MoslundMoslund´s High Miss Grey10:43,5200:28,521
10Karin MoslundMoslund´s Speedy Highway10:35,6300:29,331
11Louise Stub DetlefsenPjuske10:45,3100:43,931
12Laura Sofie KofoedKandies Ariel00.37,4910:45,221
13Karen FrederiksenKandies Stampe00:50,0711:42,311
14Cilia Bisgaard EbbesenJosefine10:30,0910:37,292
15Julie HansenStald Nygaards Ismene10:37,1710:49,312
16Louise Stub DetlefsenHermelingårdens Ninus30:35,9300:17,063
17Laura Sofie KofoedSmørblomst40.31,2810:25,235
18Freya HansenKandies Gnaske61:59,4361:42,1012
Antal deltagere: 18.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisa Hein
Sekretær: Helena Aikas, Cilia Ebbesen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Mini kroget
Dato: 2015-11-08 10:45:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Julie HansenNico00:33,0000:18,570
2Caroline Kryger JørgensenOceans Playa Grande af Sofiagå...00:30,1300:26,170
3Betina MillerOceans Playa Blanca af Sofiagå...00:41,9100:27,450
4Sandra BardevigOceans Manzanillo af Sofiagård...00:45,9800:32,620
5Sandra BardevigOceans Playa Chiquita af Sofia...11:09,6400:39,041
6Karin MoslundMoslund´s High Miss Grey11:07,9300:57,771
7Karin MoslundMoslund´s Speedy Highway10:35,4710:43,002
8Julie HansenDaicy30:47,6300:32,253
9Karin MoslundMoslund´s Mysterious Bølle31:36,0900:58,373
10Karin MoslundMoslund´s Sweet Miss Lilly41:35,0300:33,134
11Julie HansenStald Nygaards Ismene41:45,6200:48,774
12Karen FrederiksenKandies Stampe31:01,0011:25,174
13Laura Sofie KofoedKandies Ariel21:01,4441:05,196
14Louise Stub DetlefsenPjuske21:27,2441:50,436
15Louise Stub DetlefsenHermelingårdens Ninus50:59,4720:36,537
Uplac.Cilia Bisgaard EbbesenJosefine3+11:32,80Trukket
Uplac.Freya HansenKandies GnaskeTrukket
Uplac.Karin MoslundMoslund´s Flying High KløverTrukket
Antal deltagere: 18.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisa Hein
Sekretær: Marianne Bredkjær
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Let lige
Dato: 2015-11-07 16:20:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Cilia Bisgaard EbbesenMøllerhusets Hero-Smile Wonder...00:19,0100:15,1901
2Asta BredkjærElmelys Batman00:17,4300:20,1701
3Karin MoslundKandies Nikos Hoop Besoni00:26,9700:21,2901
4Lisa HeinNardus' Nidularis af Flora (Vi...00:20,2000:22,1901
5Charlotte EllebySundahl's Perla00:30,3400:22,9401
6Kirsten BjergMøllerhusets Rio00.44,6100:23,3101
7Julie Bøje Due JensenHønsehusets Dr. No00:21,6900:24,3501
8Cilia Bisgaard EbbesenMøllerhusets Hero-Smile Batgirl00:34,8700:28,1901
9Stine BredkjærElmelys Great Helena00:34,6500:31,1201
10Lisa HeinNardus' Nitida af Flora00:29,7900:32,6601
11Julie HansenNikos Cinta Amini af Kandie00:24,9300:34,1201
12Mia Berndorf LyngLyngs Blue Mountain State00:40,8700:38,3901
13Bente Bøje JensenSommerly´s Eagle Claw Nebula00:24,3800:39,7701
14Kirsten BjergSommerly´s Comet Galaxy01:10,2700:40,1701
15Katrine JessingOopsy Bear00:29,0600:42,6301
16Karina VilsbøllSofiagårdens Cowloon00:26,7600:43,1701
17Cilia Bisgaard EbbesenMøllerhusets I Am Legend00:29,7100:45,5801
18Emma FrederiksenKandies Sankt Lucia00:56,3600:52,9501
19Karen FrederiksenZentas Ragetti Deux00:24,2901:16,6501
20Charlotte EllebySundahl's Beatrice10:19,8400:21,181
21Anna MortensenUnikos Zarkana Av Stjärnan10:21,8300:22,241
22Karina VilsbøllVilsmøllegaardens 007 Moonraker10:54,8200:23,971
23Mia Berndorf LyngLyngs Maverick10:46,5100:25,131
24Louise Stub DetlefsenNødkærlunds Viol00:32,4710:26,541
25Julie HansenPlet10:29,8300:28,931
26Caroline Kryger JørgensenNødkærlunds Forget Me Not10:30,8900:30,491
27Karina VilsbøllDaydream Bear10:21,5900:32,501
28Asta BredkjærElmelys Glenbriar Sofia af Fio...10:24,1000:33,391
29Zijada PandizI Wonder af Sofiagården10:24,5900:34,611
30Bente Bøje JensenVisbys Mallow C.00:31,3710:34,691
31Mia Berndorf LyngAries Central Perk10:37,8900:36,101
32Mia Berndorf LyngLyngs Nate Archibald0+10:46,7900:38,261
33Kirsten BjergSommerly´s Coconut Nebula10:47,8500:38,331
34Cilia Bisgaard EbbesenAsta La Vistas Supernatural Ph...10:46,5900:39,091
35Lene GadkjærSommerlys Triangulum Galaxy11:04,4500:40,071
36Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Baltas Lauva10:45,0800:40,141
37Janni LarsenNødkærlunds Mælkebøtte10:33,6800:40,231
38Karina VilsbøllVilsmøllegaardens 007 GoldenEye11:11,6700:44,061
39Karina VilsbøllKlundtes Sarabi00:57,0710:53,461
40Cilia Bisgaard EbbesenMøllerhusets Lorenzo10:40,4001:01,381
41Julie Bøje Due JensenSommerly´s Cat Eye Nebula10:31,9310:43,202
42Karen FrederiksenKandies Iron Man00:33,6421:28,592
43Karen FrederiksenKandies Sankt Marie00:57,5731:24,753
44Janni LarsenNødkærlunds Eet20:27,13
45Karen Frederiksen"Godsets" Rex20:28,97
46Maria GadkjærSundahl's Anastasia Tremaine20:30,67
47Sandra BardevigSofiagårdens Catmandoo20:34,56
48Emma FrederiksenKandies Sankt Vitus20:44,11
49Anna MortensenBygholms Enchantment of the Oc...20:50,26
50Asta BredkjærElmelys Great Staamp II20:50,83
51Marie FloutrupAries Epic Evolution21:20,70
52Karen FrederiksenKandies Sorte31:01,67
53Anna MortensenKlundtes Apple Blossom31:03,95
54Julie Bøje Due JensenStald Neas 1D Happily af Malega40:38,34
55Louise Stub DetlefsenHassel51:07,07
Uplac.Katrine JessingMøllerhusets True StoryTrukket
Antal deltagere: 56.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Betina Miller
Sekretær: Sandra Bardevig, Janni Larsen
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 og 1 fejl videre
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Let kroget
Dato: 2015-11-07 11:37:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbOmløbPindPoint
1Lisa HeinNardus' Nidularis af Flora (Vi...00:36,8600:21,8300 - 13,491
2Charlotte EllebySundahl's Beatrice00:33,0400:21,7700 - 16,080 - 11,981
3Julie Bøje Due JensenHønsehusets Dr. No00:29,3200:21,6600 - 16,010 - 13,291
4Karin MoslundKandies Nikos Hoop Besoni00:28,0200:27,2501
5Katrine JessingHybens Alasco Zaitun Hadar00:27,6600:29,3501
6Louise Stub DetlefsenNødkærlunds Viol00:38,1700:31,1401
7Kirsten BjergSommerly´s Comet Galaxy00:57,9900:35,5901
8Alison Bøje Due JensenPreriens Leikur00:39,5100:38,6701
9Marie FloutrupAries Countdown01:12,4300:52,2801
10Lisa HeinNidus' Nitidus af Flora00:43,7700:58,4201
11Cilia Bisgaard EbbesenMøllerhusets I Am Legend11:01,3200:22,8711
12Charlotte EllebySundahl's Perla10:35,4500:25,2711
13Karina VilsbøllDaydream Bear10:45,9800:26,921
14Karina VilsbøllSofiagårdens Cowloon11:26,0900:32,341
15Cilia Bisgaard EbbesenMøllerhusets Lorenzo10:52,4000:35,781
16Kirsten BjergMøllerhusets Rio11:04,5800:35,911
17Bente Bøje JensenSommerly´s Eagle Claw Nebula10:47,1700:36,061
18Mia Berndorf LyngLyngs Nate Archibald00:34,7310:40,181
19Mia Berndorf LyngLyngs Maverick10:36,1100:41,951
20Lisa HeinNardus' Nitida af Flora00:37,5310:48,371
21Stine BredkjærElmelys Great Helena10:48,4500:49,551
22Mia Berndorf LyngLyngs Blue Mountain State10:56,9900:53,131
23Kirsten BjergSommerly´s Coconut Nebula0+11:34,6210:34,962
24Marie FloutrupHaMas Public Enemy af Gress10:37,9710:37,342
25Janni LarsenNødkærlunds Mælkebøtte10:55,0810:42,222
26Asta BredkjærElmelys Glenbriar Sofia af Fio...10:28,2110:55,522
27Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Blue Lobelia10:40,1111:04,222
28Katrine JessingOopsy Bear10:26,1220:40,973
29Katrine JessingMøllerhusets True Story11:42,6521:03,523
30Karen FrederiksenKandies Iron Man11:20,12Trukket
31Janni LarsenNødkærlunds Eet20:37,99
32Lene GadkjærSommerlys Triangulum Galaxy20:42,09
33Cilia Bisgaard EbbesenMøllerhusets Hero-Smile Wonder...20:46,33
34Asta BredkjærElmelys Great Staamp II20:53,93
35Caroline Kryger JørgensenNødkørlunds Forget Me Not1+10:54,13
36Karen Frederiksen"Godsets" Rex20:54,39
37Camilla á ArgjumJordbærgårdens Holly20:58,27
38Janni LarsenStald Parsbergs Georgina21:01,78
39Karina VilsbøllVilsmøllegaardens 007 GoldenEye21:05,92
40Cilia Bisgaard EbbesenAsta La Vistas Supernatural Ph...21:11,13
41Maria GadkjærSundahl's Anastasia Tremaine21:13,37
42Asta BredkjærElmelys Batman30:18,93
43Zijada PandzicI Wonder af Sofiagården30:40,23
44Karen FrederiksenKandies Sankt Marie30:46,09
45Emma FrederiksenKandies Sankt Vitus30:58,19
46Karina VilsbøllVilsmøllegaardens 007 Moonraker31:00,45
47Cilia Bisgaard EbbesenMøllerhusets Hero-Smile Batgirl2+11:13,07
48Anna MortensenBygholms Enchantment of the Oc...31:14,70
49Mia Berndorf LyngAries Central Perk2+11:43,32
50Sandra BardevigSofiagårdens Catmandoo31:44,21
51Emma FrederiksenKandies Sankt Lucia1+22:26,52
52Karen FrederiksenKandies Sorte41:15,21
53Janni LarsenNødkærlunds Shimane50:32,68
54Anna MortensenKlundtes Apple Blossom61:20,87
Uplac.Laura Sofie KofoedBygholms KiiroDisk, fejl bane
Uplac.Julie HansenPletTrukket
Uplac.Marie FloutrupAries Epic EvolutionTrukket
Antal deltagere: 57.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Helena Äikäs
Sekretær: Sandra Bardevig, Helena Aikas
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 og 1 fejl videre
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2015-11-08 12:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Lisa HeinNardus' Nidularis af Flora (Vi...20:18,5900:28,202
2Stine BredkjærElmelys Glenbriar Spinner af F...20:40,9410:23,743
3Julie HansenNikos Sana Meilé af Kandie20.16,6010:25,983
4Karen FrederiksenStampegårdens La Vaque20.52,8310:37,343
5Lisa HeinPlayers Nivalis af Flora30:36,8300.30,293
6Freya HansenZentas Spotless Behavior10:29,7720.30,743
7Emma FrederiksenKandies Summered Beta10:21,3721:08,633
8Freya HansenElmelys Freja30:44,0910:30,594
9Cilia EbbesenMøllerhusets Hero-Smile Batgirl30:31,3320:25,865
10Lisa HeinFlora Neotinea40:51,6010:46,385
11Helena AikasSofiagårdens Silverstone F130:40,1820:46,545
12Lisa HeinNidus' Nitidus af Flora40:40,6421.15,956
13Katrine JessingHybens Alasco Zaitun Hadar30:37,7740:49,567
14Laura Sofie KofoedBygholms Kiiro60:51,4720:45,298
15Asta BredkjærElmelys Batman50:42,177+10.45,6913
Antal deltagere: 15.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Sandra Bardevig
Sekretær: Betina Miller
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2015-11-07 14:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Cilia Bisgaard EbbesenSequin Smile00:33,3200:33,7701
2Freya HansenKandies James Grieve Beta00:49,4400:44,6101
3Bente Bøje JensenMimrelunds Nikita Kounéli01:19,1701:20,2901
4Anna MortensenUnikos Zarkana Av Stjärnan10:48,7800:53,6611
5Janni LarsenNødkærlunds Optimus10:47,0700:55,4411
6Maria GadkjærSofiagårdens Olympic Air01:03,4310:59,9811
7Camilla á ArgjumStampegårdens Hypnotic Poison11:02,0801:03,1911
8Karen FrederiksenOceans Alex Atlantic af Nicand...00:53,9511:05,0711
9Maria GadkjærSofiagårdens Excalibur01:10,5711:35,3511
10Zijada PandzicCAs Weccua Fajima11:01,8410:58,082
11Emma FrederiksenKandies Summered Beta11:05,5511:03,222
12Lisa HeinPlayers Nivalis af Flora11:21,9011:07,432
13Kirsten BjergMalegas Mahatma Gandhi11:06,4611:16,322
14Alison Bøje Due JensenWølk`s Kaniner Clematis0+11:51,0611:53,902
15Zijada PandzicLykkes Boulder Dash10:47,171+11:38,543
16Julie HansenNikos Sana Meilé af Kandie10:55,4740:46,195
17Zijada PandzicHønsehusets Donna von Wald01:23,15Trukket
18Mia Berndorf LyngLyngs Will Turner20:39,95
19Cilia Bisgaard EbbesenMøllerhusets Duet20:52,23
20Julie HansenNikos Cinta Amini af Kandie21:01,81
21Janni LarsenHedebo´s Bumper21:03,02
22Lene GadkjærZentas Parkour21:03,46
23Charlotte EllebyDolly21:25,40
24Maria GadkjærSofiagårdens Silverstone F121:30,03
25Emma FrederiksenJordbærgårdens Exotic Kaki30:50,08
26Marie FloutrupLyngs Bootstrap30:52,91
27Karen FrederiksenStampegårdens La Vaque30:58,95
28Karen FrederiksenZentas Ragetti Deux31:14,90
29Janni LarsenNødkærlunds Gertrud Zobel40:46,19
30Asta BredkjærSunsides Dress Divine40:51,40
31Janni LarsenNødkærlunds Blue Lightning41:02,02
32Julie Bøje Due JensenVeggerbys Vanilla Heath Bar Cr...41:05,47
33Lisa HeinFlora Neotinea41:05,93
34Stine BredkjærElmelys Super Hero41:09,79
35Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Blue Zinnia41:37,29
36Karina VilsbøllKlundtes Shere Khan51:25,89
37Marie FloutrupLyngs Goliath51:51,54
38Stine BredkjærElmelys Glenbriar Spinner af F...71:26,23
39Freya HansenElmelys Freja71:32,37
40Julie Bøje Due JensenAmigos Alfa Romeo BreSu Lincoln71:56,98
41Anna MortensenBellas Someone In The Dark af...4+11:17,43
42Asta BredkjærElmelys Memorial Louis4+11:24,07
43Janni LarsenRetros GameBoy af Fionas5+12:01,84
Uplac.Lene GadkjærVangs Chamber of SecretsTrak sig
Uplac.Charlotte EllebyStrandvejs Spring RevolutionTrukket
Uplac.Marie FloutrupLyngs Zero to HeroTrukket
Antal deltagere: 46.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Sandra Bardevig
Sekretær: Marianne Bredkjær
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 og 1 fejl videre
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Svær lige
Dato: 2015-11-07 18:20:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Maria GadkjærSofiagårdens Olympic Air10:17,3710:21,442
2Cilia Bisgaard EbbesenNardus Viera Nadeza af Zenta10:46,1310:25,982
3Betina MillerFionas Jazz Jack10:55,8210:28,422
4Karen FrederiksenKandies Bianca Gamma10:54,1610:33,552
5Karin MoslundOceans Alex Atlantic af Nicand...10:51,6310:55,012
6Kirsten BjergMalegas Mahatma Gandhi10:49,6420:31,363
7Kirsten BjergWinds Luke Skywalker10:46,4940:35,435
8Cilia Bisgaard EbbesenSequin Smile20:40,48
9Maria GadkjærMalegas Pablo Picasso20:43,33
10Laura Sofie KofoedStampegårdens Tales of Phantas...20:43,84
11Janni LarsenHønsehusets Chap20:50,09
12Cilia Bisgaard EbbesenMøllerhusets Duet20:56,73
13Cilia Bisgaard EbbesenElmelys Grand Whoops1+11:03,34
14Sandra BardevigYou Wonder af Sofiagården21:03,98
15Sandra BardevigSofiagårdens Excalibur21:06,45
16Alison Bøje Due JensenVisbys Malahide C.21:08,09
17Maria GadkjærMirage af Pecasus21:18,28
18Karina VilsbøllStald Neas 1D You & I af Malega21:24,17
19Asta BredkjærSunsides Dress Divine30:44,73
20Janni LarsenNødkærlunds Lumia30:56,15
21Charlotte EllebyDolly30:58,64
22Lisa HeinFionas Deadly Dedication31:14,17
23Asta BredkjærLykkes Bernadotte40:33,58
24Freya HansenKandies James Grieve Beta40:42,81
25Stine BredkjærSunsides All That Glitters40:46,43
26Mia Berndorf LyngLyngs Will Turner40:47,76
27Karina VilsbøllSheiks Numex Twilight40:51,49
28Kirsten BjergSommerly's Miindy af Magic41:01,23
29Janni LarsenNødkærlunds Günther Zobel41:01,50
30Alison Bøje Due JensenBlancos Epata Abu Sir41:23,45
31Zijada PandzicHønsehusets Donna von Wald41.25,93
32Charlotte EllebyStrandvejs Spring Revolution50:49,46
33Janni LarsenNødkærlunds Optimus51:00,38
34Stine BredkjærElmely Oceans Conqueror af Fio...3+21:45,27
35Sandra BardevigSilverados Circurious60:42,98
36Anna MortensenBellas Someone In The Dark af...60:50,13
37Emma FrederiksenJordbærgårdens Exotic Kaki71:32,27
Uplac.Asta BredkjærElmelys Memorial LouisTrukket
Uplac.Cilia Bisgaard EbbesenMøllerhusets AntonTrukket
Uplac.Sandra BardevigWhy Wonder? af SofiagårdenTrukket
Uplac.Stine BredkjærElmelys Super HeroTrukket
Antal deltagere: 41.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Helena Äikäs
Sekretær: Helena Aikas
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 og 1 fejl videre
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2015-11-06 19:05:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Sandra BardevigYou Wonder af Sofiagården01:05,9100:46,1101
2Asta BredkjærLykkes Bernadotte00:40,6400:51,5701
3Camilla á ArgjumStampegårdens Notting Hill00:55,3710:37,0011
4Camilla á ArgjumEikhaugens Back in Business10:54,1900:44,9211
5Kirsten BjergVi.P's Phantom of the Opera21:32,8000:36,592
6Betina MillerFionas Jazz Jack21:06,2200:42,662
7Sandra BardevigWhy Wonder? af Sofiagården21:26,6900:50,382
8Kirsten BjergWinds Luke Skywalker21:15,5710:29,723
9Sandra BardevigSofiagårdens Mystery Summer11:18,4520:49,673
10Camilla á ArgjumStampegårdens Sunway Lagoon21:10,9910:56,073
11Camilla á ArgjumStampegårdens Fantasy Island01:24,1231:31,433
12Kirsten BjergSommerly´s Selma Lagerlöf30:46,89
13Camilla á ArgjumStampegårdens King's Cross30:54,87
14Cilia Bisgaard EbbesenNardus Viera Nadeza af Zenta30:56,34
15Anna MortensenDolls Inpavidus Herakles30:59,37
16Asta BredkjærElmelys Giant Whoops31:14,26
17Karen FrederiksenZentas Nardus Nadéj Nepamora31:23,04
18Sandra BardevigSilverados Circurious40:53,61
19Freya HansenKandies Bianca Gamma41:18,64
20Lisa HeinFionas Deadly Dedication41:32,34
21Laura Sofie KofoedStampegårdens Tales of Phantas...41:41,79
22Betina MillerRozettas Plectrum51:10,47
23Stine BredkjærElmely Oceans Conqueror af Fio...51:24,84
24Cilia Bisgaard EbbesenMøllerhusets Anton51:34,04
25Zijada PandzicVisbys Attymass C.4+21:36,89
26Karen FrederiksenHønsehusets Prazo Caddo4+22:26,74
27Stine BredkjærSunsides All That Glitters6+11:24,33
28Kirsten BjergSommerly's Miindy af Magic5+22:20,95
Uplac.Camilla á ArgjumWinds KamakiriTrukket
Uplac.Cilia Bisgaard EbbesenElmelys Grand WhoopsTrukket
Uplac.Stine BredkjærMøllerhusets DexterTrukket
Uplac.Zijada PandzicCAs Arecurius DonnTrukket
Antal deltagere: 32.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Marlene Bruhn
Sekretær: Marianne Bredkjær
Bedømmelsesmetode: C2 - max 2 fejl videre
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Elite lige
Dato: 2015-11-07 20:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Marlene BruhnStampegårdens Ch. 9/1100:37,5400:20,9001
2Sandra BardevigSommerly's Ch. Cool II Sun00:30,1700:25,2601
3Marlene BruhnLykkes SCh. Fancy Faith00:30,4410:30,911
4Charlotte EllebyLykkes Falcon11:01,8000:46,971
5Lisa HeinNidus' SCh. Nardus Stricta af...01:30,3911:05,131
6Lisa HeinFionas Napellus10:49,2710:35,792
7Sandra BardevigLykkes Ch. Catwoman20:54,2300:36,222
8Marlene BruhnIraklis' Ch. Bilbao Oviedo af...21:05,3300:45,032
9Anna MortensenDolls Inpavidus Herakles10:45,9010:55,262
10Sandra BardevigLevades GCh. Yellowstone20:23,7110:24,913
11Lisa HeinSCh. Neottia Nidus-avis20:23,9210:38,453
12Kirsten BjergVi.P's Phantom of the Opera31:09,6910:25,594
13Marlene BruhnHønsehusets Snusmumriken20:37,4820:29,274
14Charlotte EllebyHønsehusets CH. Casino Royale30:48,4310:30,274
15Charlotte EllebyLykkes JoJo2+10:57,8810:31,924
16Maria GadkjærMalega´s Scorpio2+11:32,0610:45,454
17Sandra BardevigSofiagårdens Mystery Summer21:17,4920:54,134
18Kirsten BjergLykkes State of Art2+11:32,4410:56,764
19Zijada PandzicCAs Arecurius Ogmios20:55,6920:58,494
20Lene GadkjærSofiagårdens Wizz Air1+12:09,181+11:04,894
21Marlene BruhnHønsehusets Ch. Sniff10:44,2940:31,715
22Zijada PandzicVisbys Attymass C.2+11:22,69
23Kirsten BjergSommerly's Selma Lagerlöf41:09,89
24Alison Bøje Due JensenOceans Ch. Manatee af Stampegå...3+11:31,92
25Betina MillerRozettas Plectrum42:09,26
26Julie HansenLeeds Back To Black50:54,92
27Sandra BardevigSofiagårdens Niva Bond 00751:07,47
28Zijada PandzicLykkes Abalo Appaloosa4+11:24,84
29Karen FrederiksenZentas Nardus Nadéj Nepamora52:29,75
30Charlotte EllebyShamigos Tabu Kompaner Suspekt5+11:05,61
31Asta BredkjærElmelys Giant Whoops5+11:30,32
32Julie HansenBoltens All Star Purple Passion62:25,56
Uplac.Betina MillerFionas Ch. Innuendo DiNidusDisk, fejl bane
Uplac.Karen FrederiksenHønsehusets Prazo CaddoTrukket
Uplac.Stine BredkjærMøllerhusets DexterTrukket
Uplac.Zijada PandzicMilleniums Spicy ScoopTrukket
Antal deltagere: 36.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Helena Äikäs
Sekretær: Helena Aikas
Bedømmelsesmetode: C2 - max 3 fejl videre
Maksimum tid: 2 min 30 sek
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2015-11-06 20:45:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Camilla á ArgjumRegnbågens GCh. Fuel for Life01:05,9400:58,3301
2Camilla á ArgjumStampegårdens Ch. Caribbean Ta...10:48,0700:43,791
3Marlene BruhnStampegårdens Ch. 9/1111:19,7900:45,821
4Marlene BruhnHønsehusets Snusmumriken10:59,7500:54,531
5Marlene BruhnLykkes SCh. Fancy Faith01:34,1610:57,191
6Sandra BardevigLevades GCh. Yellowstone21:26,2310:44,793
7Lisa HeinSCh. Neottia Nidus-avis21:07,8221:07,734
8Camilla á ArgjumStampegårdens SCh. Ground Zero10:56,0340:43,235
9Lisa HeinFionas Napellus31:26,8321:09,755
10Camilla á ArgjumOceans GCh. Dance Into The Lig...31:06,0821:17,635
11Lisa HeinNidus' SCh. Nardus Stricta af...31:50,5721:34,835
12Marlene BruhnIraklis' Ch. Bilbao Oviedo af...51:12,8211:24,696
13Sandra BardevigSommerly's Ch. Cool II Sun31:24,5740:58,277
14Zijada PandzicLykkes Abalo Appaloosa6+11:56,491+11:23,319
15Betina MillerFionas Ch. Innuendo DiNidus91:42,5341:01,9313
16Zijada PandzicMilleniums Spicy Scoop8+12:33,467+11:45,5917
Uplac.Kirsten BjergLykkes State of Art31:57,10Disk, fejl bane
Uplac.Marlene BruhnHønsehusets Ch. Sniff51:06,03Trukket
Uplac.Sandra BardevigLykkes Ch. Catwoman51:36,35Trukket
Uplac.Julie HansenLeeds Back To Black71:21,88Trukket
Uplac.Julie HansenBoltens All Star Purple PassionTrukket
Uplac.Sandra BardevigSofiagårdens Niva Bond 007Trukket
Uplac.Zijada PandzicCAs Arecurius OgmiosTrukket
Antal deltagere: 23.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Helena Äikäs
Sekretær: Marianne Bredkjær
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:30 min
Til toppen

Højdehop
Dato: 2015-11-07 09:00:00

Plac.FørerKanin5060707580Cert.Point
1Camilla á ArgjumStampegårdens SCh. Ground ZeroOOXOOO1
2Camilla á ArgjumStampegårdens Empire State of...OOXOXOO1
3Camilla á ArgjumOceans GCh. Dance Into The Lig...OOOXOXXO
4Camilla á ArgjumRegnbågens GCh. Fuel for LifeOOXXOOXXX
5Sandra BardevigLykkes Ch. CatwomanOOOXOXXX
6Lisa HeinSCh. Neottia Nidus-avisOOXXOXOXXX
7Charlotte EllebyHønsehusets CH. Casino RoyaleOOXOXXOXXX
7Maria GadkjærMalegas Pablo PicassoOOXOXXOXXX
9Maria GadkjærMalega´s Scorpio-XOOXTrukket
10Charlotte EllebyLykkes JoJoOOXOXXX
11Asta BredkjærSunsides Dress DivineXOXOXOXXX
12Lisa HeinNidus' SCh. Nardus Stricta af...OOXXX
12Sandra BardevigLevades GCh. YellowstoneOOXXX
14Asta BredkjærElmelys Giant WhoopsXOOXXX
15Sandra BardevigSofiagårdens Niva Bond 007XXOOXXTrukket
16Asta BredkjærLykkes BernadotteOXOXXX
16Cilia Bisgaard EbbesenElmelys Grand WhoopsOXOXXX
18Cilia Bisgaard EbbesenMøllerhusets DuetXOXOXXTrukket
18Betina MillerFionas Jazz JackXOXOXXX
18Julie HansenLeeds Back To BlackXOXOXXX
18Lisa HeinNardus' Nidularis af Flora (Vi...XOXOXXX
18Sandra BardevigSommerly's Ch. Cool II SunXOXOXXX
23Bente Bøje JensenStald Fuglsangs Blue PetuniaXXOXOXXX
24Alison Bøje Due JensenOceans Ch. Manatee af Stampegå...OXXOXXX
25Karina VilsbøllSheiks Numex TwilightXOXXOXXX
25Sandra BardevigYou Wonder af SofiagårdenXOXXOXXX
27Sandra BardevigSofiagårdens Silverstone F1XXOXXOXTrukket
28Asta BredkjærElmelys Memorial LouisOTrukket
28Caroline Kryger JørgensenBoltens All Star Purple PassionOXTrukket
28Betina MillerFionas Ch. Innuendo DiNidusOXXX
28Charlotte EllebyLykkes FalconOXXX
28Cilia Bisgaard EbbesenNardus Viera Nadeza af ZentaOXXX
28Sandra BardevigSofiagårdens ExcaliburOXXX
28Sandra BardevigWhy Wonder? af SofiagårdenOXXX
28Stine BredkjærElmely Oceans Conqueror af Fio...OXXX
36Sandra BardevigSofiagårdens Mystery SummerXOXXX
37Julie HansenPletXXOXTrukket
37Emma FrederiksenJordbærgårdens Exotic KakiXXOXXX
Uplac.Julie Bøje Due JensenMimrelunds Nikita KounéliXXX
Uplac.Katrine JessingHybens Alasco Zaitun HadarXXX
Uplac.Stine BredkjærElmelys Super HeroXXX
Uplac.Stine BredkjærMøllerhusets DexterXXX
Antal deltagere: 42.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Kirsten Bjerg
Sekretær: Kirsten Bjerg
Bedømmelsesmetode: 50 cm.
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Længdehop
Dato: 2015-11-08 09:00:00

Plac.FørerKanin100120140150160170180190200Cert.Point
1Betina MillerFionas Ch. Innuendo DiNidusXOO-OOOXOOO1
2Sandra BardevigSofiagårdens Mystery SummerXOOXOOXOOOXXX
3Sandra BardevigLykkes Ch. CatwomanXOOXOOXOXXX
4Betina MillerFionas Jazz JackXOOOOXXOXXX
5Cilia Bisgaard EbbesenElmelys Grand WhoopsOOOOXXX
6Stine BredkjærMøllerhusets DexterXOXOXXOXOXXX
7Freya HansenZentas Spotless BehaviorXOXOXOXXX
8Asta BredkjærLykkes BernadotteXOOXXX
9Asta BredkjærSunsides Dress DivineXOXOXXX
9Stine BredkjærElmely Oceans Conqueror af Fio...XOXOXXX
11Freya HansenKandies James Grieve BetaXOXXOXXX
11Katrine JessingHybens Alasco Zaitun HadarXOXXOXXX
13Asta BredkjærElmelys Giant WhoopsXOXXX
Uplac.Cilia Bisgaard EbbesenSequin SmileXXTrukket
Uplac.Sandra BardevigSofiagårdens ExcaliburXXTrukket
Uplac.Asta BredkjærElmelys Memorial LouisXXX
Uplac.Julie HansenPletXXX
Uplac.Karen FrederiksenHønsehusets Prazo CaddoXXX
Uplac.Sandra BardevigSofiagårdens Niva Bond 007XXX
Uplac.Sandra BardevigSofiagårdens Silverstone F1XXX
Uplac.Sandra BardevigWhy Wonder? af SofiagårdenXXX
Uplac.Sandra BardevigYou Wonder af SofiagårdenXXX
Uplac.Stine BredkjærElmelys Super HeroXXX
Antal deltagere: 23.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Helena Äikäs
Sekretær: Helena Aikas
Bedømmelsesmetode: 100 cm.
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå julepynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.