Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

STÆVNE  PÅ  RIDESKOLEN  I  BELLINGE  VED  ODENSE  DEN  28.  NOVEMBER  2015

Print
Tryk for at komme til:
Mini ligeMiddelsvær lige åben
Svær ligeElite lige


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Mini lige
Dato: 2015-11-28 15:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Julie HansenNico00:11,2800:09,470
2Trine DrejerStrandmøllens Valrhona Guanaja00:33,3100:15,180
3Caroline Kryger JørgensenOceans Playa Grande af Sofiagå...00:20,7500:24,030
4Karin MoslundMoslund´s Speedy Highway00:31,6200:26,220
5Trine DrejerPeach Kiss af Hyben00:35,6200:28,380
6Karin MoslundMoslund´s Sweet Miss Lilly00:22,2500:29,440
7Heidi FrederiksenKandies Rumba00:50,7200:31,750
8Anna MortensenBjørkvangs Wind Daimyo00:57,6300:33,690
9Mia HansenFunnys Fighting The Faith00:23,2500:33,720
10Karen FrederiksenKandies Stampe00:37,6800:35,750
11Karin MoslundMoslund´s High Miss Grey01:06,7500:37,630
12Charlotte EllebyMalegas Con Air01:12,5000:37,750
13Camilla á ArgjumStampegårdens Professor X00:43,7500:37,780
14Laura Sofie KofoedKandies Ariel00:33,9300:40,440
15Trine DrejerStrike a Rose af Hyben00:41,3101:03,600
16Caroline Kryger JørgensenHøyers Amazing Mount Everest00:51,3501:35,970
17Julie HansenStald Nygaards Ismene11:03,2500:46,721
18Emma FrederiksenKandies Snedronningen11:20,5000:51,871
19Katrine JessingBjørkvangs Rio11:03,2800:53,521
20Karin MoslundMoslund´s Mysterious Bølle10:39,9301:12,401
21Karin MoslundKandies Gnaske10:41,2810:46,472
22Camilla á ArgjumStampegårdens Lady Deathstrike21:22,3210:54,473
23Heidi FrederiksenKandies Lille Ida20:56,0621:21,844
Uplac.Laura Sofie KofoedMælkebøttegaardens Smørblomst30:53,71Trukket
Uplac.Caroline Kryger JørgensenMint Fresh af HybenTrukket
Uplac.Freya HansenKandies KlodshansTrukket
Antal deltagere: 26.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Karina Vilsbøll
Sekretær: Mia Lyng
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Middelsvær lige åben
Dato: 2015-11-28 12:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Mia HansenFunnys Nio-Nima (L)00:16,5000:18,39023
2Mia HansenFoghs Mazz Nyko (L)00:39,5700:20,85022
3Camilla á ArgjumStampegårdens Central Park (L)00:28,5000:21,06022
4Anne-Mette FoghEagles' Spot of Ice af Lego-...(M)00:21,3400:24,15012
5Camilla á ArgjumStampegårdens 5th Avenue (L)00:52,3200:25,38022
6Karina VilsbøllSofiagårdens Cowloon (L)00:29,3200:28,34022
7Karina VilsbøllDaydream Bear (M)00:27,1900:32,03012
8Mia Berndorf LyngAries Central Perk (L)00:51,2200:34,44022
9Janni LarsenNødkærlunds Blue Lightning (M)00:28,3200:35,94012
10Camilla á ArgjumJordbærgårdens Holly (L)00:44,8400:44,22022
11Karen FrederiksenStampegårdens La Vaque (M)10:24,2100:13,8711
12Camilla á ArgjumStampegårdens Hypnotic Poiso...(M)00:27,1910:19,6211
13Camilla á ArgjumStampegårdens One Million (M)10:34,1600:23,3211
14Julie HansenNikos Sana Meilé af Kandie (M)10:31,8500:25,2811
15Mia HansenBlancos Endovier (M)10:42,4300:25,351
16Caroline Kryger JørgensenNødkærlunds Forget Me Not (L)10:39,5600:29,371
17Janni LarsenFoxbat af Pecasus (M)00:37,6210:29,401
18Karin MoslundKandie´s Nikos Hoop Besoni "...(L)00:25,5010:39,251
19Anne-Mette FoghEagles' Ice Cube af Lego-Går...(M)10:18,1900:39,251
20Heidi FrederiksenZentas SW Mygeeto (L)10:47,1000:46,721
21Julie HansenNikos Cinta Amini af Kandie (M)01:06,0310:46,761
22Zijada PandzicVisbys Blessington C. (M)11:03,7800:49,001
23Mia Berndorf LyngLyngs Goliath (M)10:33,8800:49,271
24Heidi FrederiksenKandies Krøllebølle (L)11:04,1300:52,751
25Heidi FrederiksenKandies Macchiato Delta (L)01:06,0711:20,371
26Karen FrederiksenZentas Ragetti Deux (M)10:52,1901:49,501
27Sandra BardevigSofiagårdens Catmandoo (L)10:59,0701:51,381
28Freya HansenZentas Spotless Behavior (M)10:37,1510:15,152
29Anne-Mette FoghEagles' Heart of Ice af Lego...(M)10:30,4710:24,142
30Emma FrederiksenKandies Summered Beta (M)10:19,6310:35,042
31Mia Berndorf LyngLyngs Van Der Woodsen (L)11:23,1310:55,592
32Katrine JessingOopsy Bear (L)11:08,070+11:33,752
33Laura Sofie KofoedBygholms Kiiro (M)11:13,8711:42,972
34Janni LarsenHedebo´s Bumper (M)10:35,3420:23,653
35Karen FrederiksenKandies Iron Man (L)10:43,2820:58,193
36Zijada PandzicI Wonder af Sofiagården (L)10:26,8420:59,123
37Sandra BardevigSofiagårdens Silverstone F1 (M)10:35,1930:18,934
38Julie HansenPlet (L)11:00,6531:23,874
39Anna MortensenUnikos Zarkana Av Stjärnan (L)20:25,81
40Trine DrejerHybens Eau Jasmin Noir (M)20:33,66
41Zijada PandzicLykkes Boulder Dash (M)20:37,06
42Mia Berndorf LyngLyngs Blue Mountain State (L)20:39,41
43Karina VilsbøllKlundtes Shere Khan (M)20:39,47
44Karen Frederiksen"Godsets" Rex (L)20:42,72
45Trine DrejerKlundtes Vitani (L)20:44,84
46Zijada PandzicCAs Weccua Fajima (M)20:47,16
47Janni LarsenStald Parsbergs Georgina (M)20:47,87
48Janni LarsenNødkærlunds Shimane (M)20:48,78
49Anne-Mette FoghNew Wonder af Sofiagården (M)1+11:00,09
50Mette BrandbygeDo Your Best Bear (L)21:05,13
51Charlotte EllebySundahl's Perla (L)21:06,41
52Katrine JessingHybens Alasco Zaitun Hadar (M)21:13,66
53Heidi FrederiksenZentas One Spot Too Many (M)21:16,16
54Mette BrandbygeGood Luck Bear (L)21:18,75
55Trine DrejerFunnys Nio-Nikkia (L)1+11:24,50
56Trine DrejerFunnys Snap Jack (M)21:33,31
57Mette BrandbygeI Love You Bear (L)30:49,41
58Janni LarsenNødkærlunds Eet (L)2+10:49,94
59Mia HansenFunnys Nio-Nilo (L)30:56,47
60Trine DrejerKimeras Braveheart "William"...(L)31:12,34
61Janni LarsenRetros GameBoy af Fionas (M)31:28,04
62Mia HansenVilsmøllegaardens 007 Moonra...(L)40:53,40
63Mia Berndorf LyngLyngs Nate Archibald (L)3+10:56,50
64Karen FrederiksenKandies Sankt Marie (L)50:44,29
65Heidi FrederiksenElmelys Glenbriar Fugu af Fi...(L)3+22:17,31
66Emma FrederiksenKandies Sankt Vitus (L)60:46,63
67Anna MortensenKlundtes Apple Blossom (L)71:40,75
Uplac.Emma FrederiksenKandies Sankt Lucia (L)Trukket
Uplac.Karen FrederiksenKandies Sorte (L)Trukket
Uplac.Trine DrejerHybens Caro Soraya (M)Trukket
Antal deltagere: 70.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Marlene Bruhn
Sekretær: Caroline Kryger Jørgensen og Anna Mortensen
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 1 fejl i finale
Maksimum tid: 2:00
Til toppen

Svær lige
Dato: 2015-11-28 10:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Sandra BardevigYou Wonder af Sofiagården00:37,4400:20,75013
2Camilla á ArgjumStampegårdens Fantasy Island00:40,6901:10,47012
3Mette BrandbygeHønsehusets Colours of the Rai...10:28,6000:19,7511
4Marlene BruhnStampegårdens Splish Splash10:31,3100:24,2211
5Anne-Mette FoghKaninborgens Salsa01:30,1610:57,4711
6Sandra BardevigSofiagårdens Excalibur01:12,8411:12,6911
7Camilla á ArgjumEikhaugens Back in Business10:52,5210:28,282
8Karin MoslundOceans Alex Atlantic af Nicand...10:54,5610:50,472
9Sandra BardevigWhy Wonder? af Sofiagården10:48,2310:55,562
10Freya HansenKandies James Grieve Beta00:52,0330:42,943
11Karina VilsbøllStald Neas 1D You & I af Malega01:37,0331:01,683
12Mette BrandbygeSofiagårdens Lion Air20:25,25
13Katrine JessingAries Sri Lila20:47,16
14Janni LarsenNødkærlunds Günther Zobel20:49,28
15Mia Berndorf LyngLyngs Will Turner20:54,47
16Janni LarsenNødkærlunds Lumia20:57,34
17Mia HansenBlancos Nioryu Nakir21:02,31
18Trine DrejerHybens Nir Kaitain Kaitos21:04,16
19Janni LarsenNødkærlunds Optimus21:14,78
20Marlene BruhnStampegårdens Water Wizz21:24,56
21Trine DrejerZeris Thethi Falls "Lukas"21:37,93
22Janni LarsenHønsehusets Chap21:48,07
23Mette BrandbygeSecret Story21:59,75
24Camilla á ArgjumStampegårdens King's Cross30:42,71
25Mette BrandbygeLykkes Jessie J30:44,41
26Emma FrederiksenJordbærgårdens Exotic Kaki30:53,41
27Laura Sofie KofoedStampegårdens Tales of Phantas...30:57,57
28Zijada PandzicHønsehusets Donna von Wald31:01,18
29Anna MortensenBellas Someone In The Dark af...31:07,20
30Trine DrejerHybens Chort Edasich31:13,94
31Freya HansenKandies Bianca Gamma31:14,47
32Katrine JessingMaglebo's Quta Tic31:52,78
33Camilla á ArgjumWinds Kamakiri40:50,47
34Trine DrejerHybens Hugo Boss3+1+32:34,00
Uplac.Caroline Kryger JørgensenCAs Asterisk Bayan LepasTrukket
Uplac.Heidi FrederiksenKandies Upsi DaisyTrukket
Uplac.Zijada PandzicCAs Arecurius DonnTrukket
Antal deltagere: 37.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Karen Frederiksen
Sekretær: Charlotte Elleby
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 1 fejl i finale
Maksimum tid: 2:00
Til toppen

Elite lige
Dato: 2015-11-28 09:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Camilla á ArgjumStampegårdens Ch. Caribbean Ta...01:01,7210:39,9411:41,6614
2Marlene BruhnLykkes SCh. Fancy Faith00:59,1510:45,2811:44,431
3Charlotte EllebyLykkes JoJo11:05,4310:24,1521:29,58
4Camilla á ArgjumStampegårdens Notting Hill11:02,2510:38,5021:40,75
5Camilla á ArgjumOceans GCh. Dance Into The Lig...11:02,8410:45,7521:48,59
6Marlene BruhnStampegårdens Ch. 9/1120:56,9100:50,6221:47,53
7Sandra BardevigSofiagårdens Mystery Summer20:59,5310:33,0631:32,59
8Sandra BardevigLykkes Ch. Catwoman21:07,1810:39,7831:46,96
9Camilla á ArgjumRegnbågens SCh. Fuel for Life10:50,4020:41,6931:32,09
10Karen FrederiksenZentas Nardus Nadéj Nepamora21:06,7810:55,9132:02,69
11Sandra BardevigLevades GCh. Yellowstone20:57,4320:24,7541:22,18
12Mia HansenEskirs Nio Boogaloo20:42,3720:26,9041:09,27
13Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Casino Royale20:49,9130:28,1351:18,04
14Marlene BruhnHønsehusets Balouline20:48,1640:33,6061:21,76
15Mia HansenWinds GCh. Nioryu30:19,88
16Marlene BruhnIraklis' Ch. Bilbao Oviedo af...30:46,84
17Camilla á ArgjumStampegårdens SCh. Ground Zero30:53,72
18Marlene BruhnHønsehusets Snusmumriken31:07,66
19Charlotte EllebyShamigos Tabu Kompaner Suspekt31:11,47
20Julie HansenLeeds Back To Black31:23,34
21Mia HansenFunnys Bobble40:52,59
22Charlotte EllebyLykkes Falcon3+11:01,21
23Marlene BruhnFriscos Havre & Himmelrike41:05,16
24Zijada PandzicVisbys Attymass C.41:21,34
25Mia HansenHønsehusets Bibi Bine41:29,90
26Camilla á ArgjumStampegårdens Ch. Empire State...4+11:12,94
27Zijada PandzicCAs Arecurius Ogmios51:30,00
28Mia HansenTaharas Farida Mugisha61:03,47
29Mia HansenEskirs Ziyu Al Yaqoub61:15,34
30Camilla á ArgjumLykkes Ch. Topsy Tail5+11:21,59
31Zijada PandzicLykkes Abalo Appaloosa61:21,97
32Mia HansenLykkes Lady Sophia5+11:46,06
33Mette BrandbygeLykkes Secret Soul81:30,90
Uplac.Anna MortensenDolls Inpavidus HeraklesTrukket
Uplac.Anne-Mette FoghSofiagårdens Eagle AirTrukket
Uplac.Emma FrederiksenHønsehusets Prazo CaddoTrukket
Uplac.Julie HansenBoltens All Star Purple PassionTrukket
Uplac.Mia Berndorf LyngCAs De Quo AquilegaTrukket
Uplac.Sandra BardevigSommerly's Ch. Cool II SunTrukket
Uplac.Trine DrejerBlancos Awati Imphal RaipurTrukket
Uplac.Zijada PandzicMilleniums Spicy ScoopTrukket
Antal deltagere: 41.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Karina Vilsbøll
Sekretær: Freya Hansen og Charlotte Elleby
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 2 fejl i finale
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå julepynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.