Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

STORSTRØMSCUP  I  NØRRE  VEDBY  HALLEN  DEN  4.  -  6.  DECEMBER  2015

Print
Tryk for at komme til:
Mini ligeLet lige
Middelsvær ligeSvær lige
Elite ligeVeteran lige
HøjdehopLængdehop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Mini lige
Dato: 2015-12-05 09:30:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Patricia MøllnitzDundine's Silvia00:14,7500:09,9700 - 0:07,12
2Sarah Windeballe HegvaldHegvald's TwoFace00:11,3100:10,2800 - 0:11,63
3Lilja Tietze4you Adolf00:21,7200:13,960
4Lisa Sinnerup GressFunnys Fighting The Flames00:21,6600:18,060
5Patricia MøllnitzSpringers Trille00:30,8100:34,690
6Ditte KristensenHyggebo's Miss Stål00:35,5700:44,470
7Patricia MøllnitzDundine's Esmeralda10:13,0000:10,001
8Patricia MøllnitzDundine's Zarina10:19,1900:11,531
9Sarah Windeballe HegvaldStrandhuset's Emma10:27,3400:16,471
10Heidi KristensenHyggebo's Mont Blanc10:16,1300:16,811
11Ditte KristensenHyggebo's Olivia00:20,5010:26,901
12Ida SchmidtFierce in Tangy af Hyben10:48,8500:29,001
13Trine DrejerPeach Kiss af Hyben10:48,8100:29,441
14Trine DrejerStrandmøllens Valrhona Guanaja10:31,8400:29,541
15Mia HansenFunnys Fighting The Fantasy10:15,8800:33,881
16Trine DrejerHybens Minestrone De Orzetto10:40,2200:39,461
17Patricia MøllnitzStampestaldens Karma10:46,8100:46,281
18Trine DrejerHybens Nero D'Avola20:32,5000:15,352
19Heidi KristensenHyggebo's Kiddy10:29,5310:16,882
20Trine DrejerStrike a Rose af Hyben10:16,6510:17,632
21Trine DrejerHybens Cappon Magro00:39,1920:21,252
22Trine DrejerHybens Fiore Sardo20:58,8110:28,903
23Patricia MøllnitzNinkaniners Prinzes Suzan **Su...21:10,2910:36,913
24Sarah Windeballe HegvaldHegvald's Sahara30:48,1900:50,033
25Julie DallScherrebecks Villain Poison Ivy20:43,9910:55,753
26Patricia MøllnitzNinkaniners Prinz Leopold **Le...40:56,5700:24,194
27Patricia MøllnitzNinkaniners Luna31:13,3420:24,445
28Julie DallAicha31:42,3520:49,155
29Julie DallThorkild40:34,6040:34,168
Uplac.Mia HansenFunnys Fighting The Faith10:14,94Disk.
Uplac.Ditte KristensenHyggebo's Prinsesse SmørblomstTrukket
Antal deltagere: 31.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Janni Brenholdt
Sekretær: Janni Brenholdt
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Let lige
Dato: 2015-12-05 11:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Mia HansenFunnys Nio-Nima00:18,8700:18,67012
2Trine DrejerKlundtes Vitani00:18,3400:23,9000 - 0:15,5311
3Mia HansenFunnys Nio-Nilo00:30,6900:24,3400 - 0:30,5611
4Christina AndersenMy Name is Chubby af Væng.00:27,4700:28,47011
5Mia HansenVilsmøllegaardens 007 Moonraker10:32,6200:11,6511
6Trine DrejerKimeras Braveheart "William"10:34,9100:21,9711
7Aase BjernerBygholms Navigator of the Ocean00:28,0910:22,7211
8Heidi KristensenHyggebo's Junior00:30,8810:23,6911
9Karina VilsbøllKlundtes Sarabi10:59,1600:31,931
10Mia HansenFoghs Mazz Niylah10:21,8700:50,721
11Ditte KristensenHyggebo's Balder Bumle Boy10:36,3110:14,912
12Julie DallScherrebecks Villain Deadshot...20:25,0300:17,472
13Janni DahlinDahlins Crazy Nissan Pixo10:42,6810:28,132
14Karina VilsbøllVilsmøllegaardens 007 GoldenEye1+11:23,9000:28,322
15Cecilie BrenholdtStampestaldens Bumpy Ride21:02,9300:40,372
16Janni BrenholdtStampestaldens Omi0+10:57,940+11:14,842
17Janni BrenholdtTaharas Ane30:35,4300:15,103
18Ditte KristensenHyggebos Vincent20:19,5310:15,253
19Ditte KristensenHyggebo's Felina10:28,3820:29,093
20Lisa HeinNardus' Nitida af Flora30:31,3700:32,373
21Patricia MøllnitzNinkaniners Lucy10:42,5920:34,133
22Mia HansenFoghs Mazz Nyko30:23,4610:17,724
23Janni DahlinDahlins Crazy Nissan Primera50:37,7200:29,475
24Heidi KristensenHyggebos Ofelia50:44,5000:31,285
25Janni BrenholdtTaharas Olau30:36,9620:47,875
26Trine DrejerFunnys Nio-Nikkia30:46,8421:45,565
27Patricia MøllnitzFire Pote's Petri40:39,3220:23,256
28Signe BrenholdtBlack Beauty40:43,3721:06,136
29Rasmus BjernerBygholms Vision of the Ocean41:23,0430:40,977
30Patricia MøllnitzNinkaniners DiMacchie **Tot-To...51:14,4730:49,108
31Gitte Thaulov PetersenKayze50:53,7130:55,448
32Janni DahlinKimeras AlPa Bonnie61:09,6030:18,729
33Heidi KristensenHyggebo's Fanta Female70:55,3430:38,4610
34Signe BrenholdtStampestaldens It Girl80:42,2230:49,6511
35Christina AndersenVængs Quami Tazucki80:55,1950:59,6013
36Christina AndersenVængs Quami Qasim81:09,2870:46,3715
37Janni DahlinKimeras Black Swan "Bella"6+11:53,1581:06,4315
Antal deltagere: 37.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Anne-Mette Fogh
Sekretær: Henrik Madsen og Lisa Hein
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2015-12-05 15:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Lisa HeinNardus' Nidularis af Flora (Vi...00:24,7500:25,75013
2Anne-Mette FoghEagles' Spot of Ice af Lego-Gå...10:29,6300:26,6811
3Karina VilsbøllDaydream Bear10:31,8100:36,7811
4Anne-Mette FoghEagles' Ice Cube af Lego-Gården20:36,8100:29,092
5Karina VilsbøllSofiagårdens Cowloon11:18,7810:46,472
6Mia HansenFunnys Nio-Nima30:43,6510:20,254
7Sarah Windeballe HegvaldElmelys Depardieu40:56,1910:38,935
8Christina AndersenChubby30:42,5321:11,255
9Rasmus BjernerKlara af Pecasus61:42,1600:29,476
10Patricia MøllnitzLille Valle Valnød61:59,7600:37,686
11Anne-Mette FoghEagles' Heart of Ice af Lego-G...50:37,5310:40,506
12Mia HansenBlancos Endovier41:09,8520:48,126
13Lisa HeinPlayers Nivalis af Flora41:20,7221:17,466
14Gitte Thaulov PetersenSoul Survivor41:11,0631:04,727
15Lisa HeinFlora Neotinea51:36,9630:57,408
16Lisa HeinNidus' Nitidus af Flora61:24,4421:27,758
17Jane WolgastIdefix50:41,3240:33,449
18Heidi KristensenHyggebo's Sofus4+1+12:12,1931:50,389
19Camilla Kirk JensenKlundtes Shere Khan81:35,1220:26,1610
20Signe BrenholdtStampestaldens Jessie J61:51,6351:33,6211
21Julie DallNini7+1+12:11,745+11:35,1315
Uplac.Sille BelowFunnys Kitsu61:21,03Trukket
Uplac.Trine DrejerFunnys Snap Jack81:46,78Trukket
Uplac.Anne-Mette FoghEagles' Ice Pack af Lego-GårdenTrukket
Uplac.Anne-Mette FoghNew Wonder af SofiagårdenTrukket
Uplac.Julie DallMagnifiqueTrukket
Uplac.Julie DallPletvangs Mind MakerTrukket
Uplac.Sarah Windeballe HegvaldSpikeTrukket
Uplac.Sille BelowFunnys FlitterTrukket
Antal deltagere: 29.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mette Wind
Sekretær: Lisa Gress
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Svær lige
Dato: 2015-12-06 11:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Cecilie BrenholdtFionas Deadly Delusion10:18,1900:14,28113
2Janni DahlinHybens My Soul "Freja"10:30,8410:19,092
3Mia HansenSofiagårdens Mistral Air10:30,4410:20,932
4Janni DahlinZeris Peneda Falls "Fanta"20:54,8500:37,752
5Tanja Skou PedersenKlundtes Amazing Adventure10:28,6820:34,673
6Camilla Kirk JensenKlundtes Art Of Nature20:52,4710:47,533
7Mia HansenBlancos Nioryu Nakir21:52,1310:58,213
8Tanja Skou PedersenWinds Kyoshiro10:42,7221:28,903
9Sille BelowFunnys Solé Kailen20:44,6020:48,694
10Aase BjernerFloras Catalina40:46,4110:15,915
11Tanja Skou PedersenLilliens LEGO Dublo40:34,4710:32,665
12Rasmus BjernerByte af Flora31:10,2820:38,655
13Sille BelowLevades High For This20:52,5040:33,356
14Patricia MøllnitzWinds Just Like Beauty31:02,3130:58,136
15Tanja Skou PedersenUniKins Arabica Santos60:59,6610:32,357
16Tanja Skou PedersenRoyal Jubilee af Stampegården30:49,1040:44,067
17Signe BrenholdtTaharas Thomas O'Malley3+11:23,2531:08,567
18Mia HansenFunnys Vidia4+11:44,5941:12,539
Uplac.Sille BelowKlundtes Art Of Darkness51:14,28Trukket
Uplac.Camilla Kirk JensenKlundtes Little Adventure51:27,62Trukket
Uplac.Aase BjernerRozettas Steamfunk (Rozetta)Trukket
Uplac.Camilla Kirk JensenJordbærgårdens MerkurTrukket
Antal deltagere: 22.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisa Sinnerup Gress
Sekretær: Janni Brenholdt
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2015-12-06 13:10:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Camilla Kirk JensenStampegårdens Paramount00:43,5600:45,28014
2Mette WindWinds Tesshin10:46,9100:43,971
3Mia HansenEskirs Ziyu Al Yaqoub10:56,6900:49,031
4Mia HansenWinds GCh. Nioryu10:17,9420:15,163
5Aase BjernerLeeds Ch. All-in-One (Uno)20:52,2510:26,163
6Mette WindStampegårdens GCh. Mystic Maze30:55,9700:30,783
7Mette WindWinds GCh. Anakin Skywalker20:45,6210:31,223
8Tanja Skou PedersenStampegårdens Island of Advent...20:47,3510:36,533
9Mette WindWinds Ch. Zhawn Mizai00:51,4430:41,883
10Tanja Skou PedersenStampegårdens Criminal Pursuit20:43,2820:30,064
11Lisa Sinnerup GressLevades Ch. Crater Lake20:28,5620:46,534
12Patricia MøllnitzDundines Zack30:54,7211:01,694
13Mia HansenFunnys Bobble40:23,1510:18,255
14Tanja Skou PedersenHønsehusets Snorkfrøken40:43,0020:26,666
15Cecilie BrenholdtFionas Deadly Delusion40:42,4720:33,466
16Mia HansenLykkes Lady Sophia3+21:21,1610:36,066
17Tanja Skou PedersenEskirs Ziyu Khalifa4+11:06,8510:51,946
18Camilla Kirk JensenKlundtes Heart Of Adventure51:06,6620:56,227
19Lisa Sinnerup GressPretty Dirty Secrets af Gress40:35,2540:22,318
20Camilla Kirk JensenLykkes Spiderman51:15,3830:28,288
21Lisa Sinnerup GressPretty Dead Liars af Gress60:59,0020:31,788
22Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella50:58,2230:47,358
23Camilla Kirk JensenFunnys Latrones Shelgon6+10:46,5040:29,8111
24Patricia MøllnitzFunnys Solé Prilla91:09,7251:00,5314
Uplac.Mia HansenHønsehusets Bibi Bine5+12:15,38Trukket
Uplac.Mia HansenEskirs Nio Boogaloo50:39,31Trukket
Uplac.Sille BelowDolls Inpavidus Prometheus6+11:12,91Trukket
Uplac.Cecilie BrenholdtPletvangs W for Wilbur (Lille...71:30,75Trukket
Uplac.Lisa Sinnerup GressHønsehusets Berry BlastTrukket
Uplac.Lisa Sinnerup GressSimply the Best af StampegårdenTrukket
Uplac.Mia HansenSnöflingans GhostbustersTrukket
Uplac.Mia HansenTaharas Farida MugishaTrukket
Antal deltagere: 32.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Janni Brenholdt
Sekretær: Julie Dall
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Veteran lige
Dato: 2015-12-05 14:20:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Mette WindWinds SCh. Mizar Montani00:52,5600:23,2203
2Mette WindWinds Quintin Quantico00:26,0300:24,7802
3Lisa HeinLilje00:36,0000:30,4502
4Lisa Sinnerup GressBellas Whatever Happens af Lev...00:28,9110:28,821
5Lisa HeinRosa10:46,1910:49,692
6Henrik Dyekjær MadsenSommerly's Pax31:27,9120:30,215
7Anne-Mette FoghLego51:44,5331:52,698
Antal deltagere: 7.  
Dommer: Janni Brenholdt
Sekretær: Cecilie Brenholdt
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Højdehop
Dato: 2015-12-04 17:05:00

Plac.FørerKanin40455055606570758085Cert.Point
1Mette WindWinds GCh. Anakin Skywalker--O-O-XOXOXXOXXX14
2Mette WindStampegårdens GCh. Mystic MazeO-O-OOXOXXOXXO
3Camilla Kirk JensenStampegårdens Paramount--O-O-XXOXOXXX
4Mette WindWinds TesshinXO-O-OOXXOXOXXX
5Mette WindWinds Ch. Zhawn Mizai--O-OOOXXX
6Camilla Kirk JensenLykkes Spiderman--XXO-OXOXOXX
7Lisa HeinSCh. Neottia Nidus-avis--O-OOXXX
8Patricia MøllnitzDundines ZackO-OOXOXXOXXX
9Janni DahlinZeris Peneda Falls "Fanta"XOOOOXXX
10Lisa HeinNardus' Nidularis af Flora (Vi...--XXOXXOXXX
11Camilla Kirk JensenKlundtes Heart Of AdventureXO-OXXX
12Camilla Kirk JensenWinds FujiO-XX
Uplac.Janni DahlinHybens My Soul "Freja"XXX
Uplac.Patricia MøllnitzFunnys Solé PrillaXXX
Antal deltagere: 14.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mia Pihlmann Hansen
Sekretær: Mia Pihlmann Hansen
Bedømmelsesmetode: 40 cm.
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Længdehop
Dato: 2015-12-06 09:30:00

Plac.FørerKanin60100120140150160170180190200210Cert.Point
1Mette WindStampegårdens GCh. Mystic MazeOXO-O--OO-XOXXX14
2Mette WindWinds GCh. Anakin SkywalkerO-O-O-OOOXXX
3Mette WindWinds TesshinOO-XO-OOXXX
4Cecilie BrenholdtFionas Deadly DelusionOXOO-XXOXOXOXXX
5Mette WindWinds Ch. Zhawn MizaiO-O-XOXXOXOXXX
6Tanja Skou PedersenHønsehusets SnorkfrøkenOXOO-XOXOXXX
7Patricia MøllnitzDundines ZackXOOOXOXXX
8Camilla Kirk JensenStampegårdens ParamountOOXOXO-XXX
9Camilla Kirk JensenFunnys Latrones ShelgonOOXO-XXX
10Janni DahlinHybens My Soul "Freja"XOXOXXX
11Christina AndersenMy Name is Chubby af Væng.XOXXX
11Julie DallMagnifiqueXOXXX
11Signe BrenholdtTaharas Thomas O'MalleyXOXXX
14Patricia MøllnitzFunnys Solé PrillaXXOXXX
Uplac.Sarah Windeballe HegvaldSpikeX
Uplac.Sille BelowIraklis' Melilla Murcia af Kil...XX
Uplac.Camilla Kirk JensenKlundtes Little AdventureXXX
Uplac.Cecilie BrenholdtPletvangs W for Wilbur (Lille...XXX
Uplac.Janni DahlinZeris Peneda Falls "Fanta"XXX
Uplac.Julie DallPletvangs Mind MakerXXX
Antal deltagere: 20.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mia Pihlmann Hansen
Bedømmelsesmetode: 60 cm.
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.