Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

VALENTINSSTÆVNE  HOS  ANNE-METTE  I  RØDDING  DEN  14.  FEBRUAR  2016

Print
Tryk for at komme til:
Mini ligeLet lige
Let krogetMiddelsvær kroget åben


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Mini lige
Dato: 2016-02-14 09:35:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Camilla á ArgjumStampegårdens Yellow Tail00:42,6200:19,680
2Kathrine List PedersenNødkærlunds Maggie00:36,8400:20,150
3Janni LarsenNødkærlunds Morgan00:47,9500:21,060
4Ditte Winther JensenKarma00:41,3400:39,370
5Malene LeerhøjStampegårdens Chill Out01:23,3800:43,450
6Janni LarsenNødkærlunds Melton01:52,5201:09,210
7Karina VilsbøllFunnys Leopardus01:09,1610:51,471
8Merete MaahnSkovhøjens Apollo01:14,3811:38,961
9Emilie KehrenMimrelunds Mr. Bean11:01,4411:08,942
Uplac.Elsebet GregersenTeoTrukket
Antal deltagere: 10.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Anne-Mette Fogh
Sekretær: Mette Brandbyge
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Let lige
Dato: 2016-02-14 10:10:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Merete MaahnSommerly´s Proxima Astraeus00:36,6000:18,55012
2Trine SielingCaminas C (Lille C)00:24,0500:18,83011
3Anne-Mette FoghSundahl's Beatrice00:24,0700:19,46011
4Karina VilsbøllI Love You Bear00:49,6200:19,50011
5Mia Berndorf LyngLyngs Nate Archibald00:26,7000:19,76011
6Mia Berndorf LyngLyngs Van Der Woodsen00:54,5700:21,00011
7Janni LarsenNødkærlunds Eet00:27,3600:21,21011
8Mette BrandbygeGood Luck Bear00:29,5900:21,66011
9Kirsten BjergSommerly´s Graffiti00:24,2900:22,15011
10Kirsten BjergSommerly´s Coconut Nebula00:32,3600:23,83011
11Marlene BruhnJordbærgårdens Yankie00:37,1700:25,27011
12Julie Bøje Due JensenMalegas No Highway In The Sky00:51,5500:27,46011
13Marlene BruhnStampegårdens Black Widow00:28,1300:31,06011
14Mia Berndorf LyngAries Central Perk00:33,6900:31,32011
15Kirsten BjergVisbys Sidi Salem01:22,9700:35,63011
16Julie Bøje Due JensenSommerly´s Cat Eye Nebula00:26,4100:36,29011
17Mia Berndorf LyngLyngs Blue Mountain State00:40,1100:37,27011
18Mette BrandbygeDo Your Best Bear00:27,7300:39,29011
19Charlotte EllebyMalegas Con Air00:35,6700:58,20011
20Mette DamgaardDiamant01:05,9001:10,97011
21Janni LarsenOh Wonder af Sofiagården(Oline)10:25,9600:21,331
22Kirsten BjergBjørkvangs Anko Mitarashi10:32,2000:26,791
23Marlene BruhnJordbærgårdens Milky Way00:43,6310:27,971
24Randi Bøje NielsenSommerly´s Eagle Claw Nebula10:36,5200:28,991
25Malene LeerhøjBellas Melitaea Athalia11:03,4400:29,991
26Marlene BruhnStampegårdens Daredevil10:37,9100:32,691
27Charlotte EllebyZincerellas High Sparrow10:36,6600:34,311
28Malene LeerhøjBellas Alcon Icarus00:52,0410:35,401
29Mette DamgaardVeggerbys Strawberry Cheesecake11:07,0600:48,011
30Trine SielingDina00:36,0011:00,641
31Elsebet GregersenMalegas Panic in the Skies!10:46,0210:32,552
32Janni LarsenNødkærlunds Keeper L11:26,6311:00,512
33Camilla á ArgjumZincerellas The Kingsroad20:31,14
34Kathrine List PedersenBeauti20:31,56
35Julie Bøje Due JensenStald Neas 1D Happily af Malega20:35,61
36Aase BjernerBygholms Voyager of the Ocean20:49,94
37Mette DamgaardSnuske21:14,53
38Rike DaetzDZ Wilder Wladimir21:40,59
39Bente Bøje JensenSommerly´s Beatbox31:38,54
40Trine SielingKaninbandens BlackBerry (Monst...40:33,23
41Trine SielingKaninbandens Gabriella40:34,47
42Janni LarsenSommerly´s Breakdance41:29,50
Uplac.Charlotte EllebySundahl's Elliot Blueberry " B...Disk, Tid
v1Camilla á ArgjumJordbærgårdens A Walk to Rem...(V)00:33,0100:17,320
v29Malene LeerhøjStald Blue's Ch. Blue Ocean (V)00:45,9110:47,421
v31Anne-Mette FoghLego (V)10:55,5901:37,201
Antal deltagere: 46.   Heraf veteraner: 3.  
Dommer: Aksel Nissen
Sekretær: Karina V og Camilla A
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 1 fejl i finale
Maksimum tid: 2 Minutter
Til toppen

Let kroget
Dato: 2016-02-14 12:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Trine SielingWedervangs Spike af Hyben00:35,3900:26,30012
2Betina MillerOceans Playa Blanca af Sofiagå...00:44,5600:32,05011
3Merete MaahnSommerly´s Proxima Astraeus00:47,7700:33,36011
4Mette DamgaardDiamant01:40,8101:26,17011
5Camilla á ArgjumStampegårdens Professor X10:27,2500:17,2311
6Randi Bøje NielsenSommerly´s Eagle Claw Nebula10:43,3300:27,0711
7Janni LarsenOh Wonder af Sofiagården(Oline)10:50,3400:27,3011
8Camilla á ArgjumStampegårdens Lady Deathstrike10:40,7000:31,4111
9Charlotte EllebyZincerellas High Sparrow11:04,4100:35,5511
10Mette BrandbygeGood Luck Bear10:31,2700:36,0811
11Kirsten BjergBjørkvangs Anko Mitarashi10:39,7800:42,161
12Mette BrandbygeDo Your Best Bear01:03,4310:53,891
13Charlotte EllebyMalegas Con Air10:57,5601:02,061
14Kirsten BjergSommerly´s Coconut Nebula10:35,3210:25,782
15Ditte Winther JensenBuller01:06,7620:31,602
16Kirsten BjergVisbys Sidi Salem10:53,0510:38,002
17Aase BjernerBygholms Voyager of the Ocean11:30,1611:05,992
18Malene LeerhøjBellas Alcon Icarus01:20,7330:51,083
19Mette DamgaardVeggerbys Strawberry Cheesecake11:02,1920:51,433
20Kathrine List PedersenBeauti20:38,17
21Anne-Mette FoghEagles' Ice Cube af Lego-Gården20:41,72
22Anne-Mette FoghSundahl's Beatrice20:46,32
23Mette BrandbygeI Love You Bear20:46,90
24Elsebet GregersenLyngs American Eagle20:47,08
25Camilla á ArgjumStampegårdens Doctor Doom20:51,71
26Kirsten BjergSommerly´s Graffiti20:52,28
27Camilla á ArgjumZincerellas The Kingsroad20:53,38
28Janni LarsenFoxbat af Pecasus20:55,59
29Aase BjernerBygholms Navigator of the Ocean21:03,54
30Janni LarsenSommerly´s Breakdance21:03,95
31Anne-Mette FoghLego21:04,45
32Bente Bøje JensenSommerly´s Beatbox21:16,10
33Malene LeerhøjBellas Melitaea Athalia21:16,51
34Julie Bøje Due JensenMalegas No Highway In The Sky21:23,61
35Elsebet GregersenMalegas Panic in the Skies!21:28,74
36Charlotte EllebySundahl's Perla1+11:46,73
37Rike DaetzDZ Wilder Wladimir21:59,99
38Ditte Winther JensenAries Kaya Awentia30:31,98
39Janni LarsenNødkærlunds Eet30:41,94
40Bente Bøje JensenVisbys Mallow C.31:00,17
41Ditte Winther JensenKarma31:10,01
42Trine SielingDina31:54,52
43Trine SielingKaninbandens Gabriella40:45,88
44Trine SielingKaninbandens BlackBerry (Monst...40:46,56
45Janni LarsenNødkærlunds Keeper L3+12:02,05
46Mette DamgaardSnuske3+12:03,73
47Charlotte EllebySundahl's Elliot Blueberry " B...3+12:05,82
48Julie Bøje Due JensenStald Neas 1D Happily af Malega50:50,09
Uplac.Ditte Winther JensenKandies TwisterTrukket
v15Marlene BruhnSilverados Piper Cub (V)11:04,6410:31,052
v16Camilla á ArgjumJordbærgårdens A Walk to Rem...(V)10:55,7910:33,732
Antal deltagere: 51.   Heraf veteraner: 2.  
Dommer: Karina Vilsbøll
Sekretær: Betina M, og Marlene B
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 1 fejl i finale
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Middelsvær kroget åben
Dato: 2016-02-14 14:10:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Anne-Mette FoghEagles' Spot of Ice af Lego-...(M)00:34,6300:24,38013
2Kirsten BjergSommerly´s Comet Galaxy (M)00:46,0500:31,55012
3Mette BrandbygeLykkes Jessie J (M)00:46,0100:31,78012
4Mia Berndorf LyngLyngs Will Turner (M)11:08,7200:33,1011
5Karina VilsbøllSofiagårdens Cowloon (M)10:47,9200:33,1911
6Anne-Mette FoghEagles' Heart of Ice af Lego...(M)10:45,6200:34,1811
7Mette BrandbygeSecret Story (M)01:02,0210:51,7511
8Anne-Mette FoghEagles' Ice Cube af Lego-Går...(L)11:03,6400:59,6412
9Bente Bøje JensenVisbys Mallow C. (L)11:03,5301:02,7312
10Mia Berndorf LyngLyngs Goliath (M)11:30,7501:11,8811
11Marlene BruhnStampegårdens Black Widow (M)01:39,1611:23,7611
12Karina VilsbøllOceans Playa Vargas af Sofia...(M)11:15,9810:35,422
13Ditte Winther JensenAries Kaya Awentia (L)10:46,2910:36,942
14Janni LarsenNødkærlunds Blue Lightning (M)00:35,5520:41,912
15Merete MaahnKaninstaldens Santa Luna (M)11:09,9310:43,642
16Julie Bøje Due JensenHønsehusets Dr. No (M)11:17,4310:54,112
17Mette BrandbygeVisbys Blessington C. (M)11:34,7521:11,873
18Karina VilsbøllDaydream Bear (M)10:40,7631:03,254
19Malene LeerhøjStampegårdens Kensington Pal...(M)11:19,67Trukket
20Mia Berndorf LyngLyngs Nate Archibald (M)20:35,56
21Betina MillerOceans Playa Blanca af Sofia...(M)20:45,84
22Kirsten BjergZentas SW Boz Pity (M)20:47,22
23Kirsten BjergVilsmøllegaardens Monique (M)20:48,66
24Elsebet GregersenLyngs American Eagle (L)20:53,53
25Trine SielingKaninbandens Donkey (M)20:54,27
26Janni LarsenHedebo´s Bumper (M)20:54,85
27Trine SielingCaminas C (Lille C) (M)20:55,60
28Kirsten BjergStald Fuglsangs Blue Salix (M)21:02,77
29Rike DaetzCaptain Future (M)21:08,87
30Charlotte EllebySundahl's Perla (L)21:19,35
31Marlene BruhnJordbærgårdens Milky Way (M)21:27,96
32Malene LeerhøjStampegårdens Magical Midway...(M)21:33,42
33Anne-Mette FoghFunnys Obsessed With Me (M)1+12:06,31
34Alison Bøje Due JensenPreriens Leikur (M)30:35,66
35Trine SielingWedervangs Spike af Hyben (L)30:36,07
36Emilie KehrenStald Fuglsangs Blue Fresia (M)30:53,07
37Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Blue Zinnia (M)31:01,92
38Marlene BruhnStampegårdens Daredevil (M)31:04,01
39Marlene BruhnJordbærgårdens Yankie (M)31:05,53
40Julie Bøje Due JensenSommerly´s Cat Eye Nebula (M)31:19,76
41Kirsten BjergKaninBorgens Liona (M)31:22,71
42Janni LarsenNødkærlunds Optimus (M)31:26,68
43Ditte Winther JensenBuller (L)31:30,55
44Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Blue Lobelia...(M)31:35,51
45Trine SielingÆblehavens Zorra (L)40:59,06
46Anne-Mette FoghNew Wonder af Sofiagården (M)41:02,75
47Emilie KehrenSundahl's Läkerol Black Diam...(M)41:04,25
48Janni LarsenNødkærlunds Shimane (L)41:08,38
49Elsebet GregersenKaninbandens Playmate (M)41:10,47
50Merete MaahnSkovhøjens Dash (M)41:31,80
51Merete MaahnPlayers Dreamweaver af Flora...(M)3+12:03,35
52Randi Bøje NielsenWølk`s Kaniner Clematis (M)3+12:03,77
53Charlotte EllebyDolly (M)51:26,18
54Bente Bøje JensenVeggerbys Vanilla Heath Bar...(M)51:32,28
55Janni LarsenNødkærlunds Mælkebøtte (L)51:38,33
56Kirsten BjergMøllerhusets Rio (M)5+11:59,69
57Aase BjernerRozettas Steamfunk (Rozetta)...(M)71:19,62
58Rike DaetzP.S. Agilis (M)7+12:12,68
Uplac.Ditte Winther JensenKandies Twister (L)Trukket
Uplac.Janni LarsenFoxbat af Pecasus (L)Trukket
v7Marlene BruhnSilverados Piper Cub (V)10:51,2400:41,891
v42Malene LeerhøjStald Blue's Ch. Blue Ocean (V)31:23,54
Antal deltagere: 62.   Heraf veteraner: 2.  
Dommer: Aksel Nissen
Sekretær: Anne-Mette, Janni og Ditte
Bedømmelsesmetode: C2
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.