Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

STÆVNE  PÅ  GRØNT  OMRÅDE  VED  DROSSELVEJ  I  KØGE  DEN  13.  FEBRUAR  2016

Print
Tryk for at komme til:
Let krogetMiddelsvær kroget åben
Svær kroget åbenElite kroget
Længdehop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let kroget
Dato: 2016-02-13 11:40:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Patricia MøllnitzDundine's Silvia00:18,4700:14,2800:32,7512
2Mette WindFunnys Fighting The Flu00:28,1200:23,2500:51,3711
3Mette WindBellas Issoria Ilia00:42,4100:27,0001:09,4111
4Patricia MøllnitzDundine's Zarina00:47,5000:28,3101:15,8111
5Trine DrejerPeach Kiss af Hyben00:38,8800:38,4301:17,3111
6Trine DrejerKlundtes Vitani00:32,1900:50,1401:22,3311
7Trine DrejerHybens Fiore Sardo00:44,0300:43,1001:27,1311
8Trine DrejerHybens Cappon Magro00:33,9600:53,6201:27,5811
9Sanne AndersenMoens Fairytale00:43,9700:47,6901:31,6611
10Trine DrejerStrike a Rose af Hyben00:42,5900:59,4001:41,9911
11Trine DrejerKimeras Braveheart "William"00:53,9000:59,9301:53,8311
12Sanne AndersenKlundtes Sabor01:01,8100:55,0901:56,9011
13Patricia MøllnitzDundine's Esmeralda00:22,1010:18,1210:40,22
14Sanne AndersenHybens FaCa Syracuse "Sara"10:37,9600:35,3811:13,34
15Trine DrejerHybens Nero D'Avola00:36,1610:37,3111:13,47
16Sanne AndersenNinernes Ejoplane10:42,0600:39,7211:21,78
17Trine DrejerHybens Minestrone De Orzetto01:19,7810:51,9012:11,68
18Trine DrejerStrandmøllens Valrhona Guanaja00:27,0620:41,7221:08,78
19Sanne AndersenDK's Nadiya10:47,6261:16,6372:04,25
20Sanne AndersenHybens Nice Things3+12:09,91
21Sanne AndersenKlakens Black Diamond "Siri"71:26,96
Antal deltagere: 21.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mia Pihlmann Hansen
Sekretær: Mia Hansen
Bedømmelsesmetode: C1 - 0 - 1 fejl i finalen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Middelsvær kroget åben
Dato: 2016-02-13 13:02:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidKl.pr.PindPoint
1Mia HansenFunnys Nio-Nilo (M)00:56,3500:43,3101:39,6613
2Mia HansenBlancos Endovier (M)01:15,8101:31,3802:47,1912
3Trine DrejerHybens Hugo Boss (M)01:40,0301:16,1202:56,1512
4Trine DrejerHybens Chort Edasich (M)01:20,8801:35,9102:56,7912
5Mia HansenFunnys Nio-Nikkia (M)11:05,1501:04,7212:09,871
6Mia HansenPletvangs Womanaizer (M)01:19,0311:28,3112:47,34
7Mia HansenFunnys Nio-Novak (M)21:11,41
8Sanne AndersenZeris Thethi Falls "Lukas" (M)21:13,44
9Patricia MøllnitzDundine's Silvia (L)21:17,41
10Stina Brahtz NagelAsta La Vistas Supernatural...(M)21:43,91
11Mia HansenFunnys Nio-Nima (M)30:54,63
12Trine DrejerKlundtes Vitani (L)30:58,46Bestået
13Mia HansenFunnys Flitter (M)31:14,91
14Mia HansenFunnys Kitsu (M)31:19,44
15Stina Brahtz NagelAsta La Vistas Supernatural...(M)31:24,68
16Stina Brahtz NagelAsta La Vistas Sandalfon (M)41:10,29
17Patricia MøllnitzDundine's Esmeralda (L)41:15,97
18Mia HansenFunnys Fighting The Flu (L)41:21,32
19Sanne AndersenCAs Weccua Fajima (M)41:58,97
20Patricia MøllnitzDundine's Zarina (L)51:08,59
21Lisa Sinnerup GressFunnys Fighting The Flames (M)51:11,03
22Stina Brahtz NagelAsta La Vistas Supernatural...(M)51:33,19
23Trine DrejerKimeras Braveheart "William"...(L)4+12:02,72
Uplac.Sanne AndersenHybens Nice Things (L)Trukket
v7Lisa Sinnerup GressBellas Whatever Happens af L...(V)00:50,5020:46,5021:37,00
Antal deltagere: 25.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Mette Wind
Sekretær: Mette Wind
Bedømmelsesmetode: C1 - 0 - 1 fejl i finalen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Svær kroget åben
Dato: 2016-02-13 14:33:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Mia HansenTaharas Farida Mugisha (S)00:40,0600:31,6201:11,6813
2Mia HansenPletvangs Rain Maker (S)00:50,1300:31,3101:21,4412
3Trine DrejerBlancos Awati Imphal Raipur (S)01:06,2800:42,5001:48,7812
4Stina Brahtz NagelPletvangs SL Special Ed (S)00:59,3200:53,5001:52,8212
5Lisa Sinnerup GressHønsehusets Berry Blast (S)00:50,2201:09,2901:59,5112
6Mia HansenSofiagårdens Mistral Air (S)01:14,5001:23,8802:38,3812
7Trine DrejerHybens Caro Aika (S)01:16,3711:15,6512:32,021
8Stina Brahtz NagelTaharas Ria (S)11:35,4401:00,3112:35,751
9Mia HansenFunnys Nio-Nikkia (M)10:45,280+11:02,8721:48,15
10Stina Brahtz NagelTaharas Cute Poison (Domino)...(S)21:00,19
11Mia HansenFunnys Nio-Nilo (M)21:13,78
12Mia HansenBlancos Nioryu Nakir (S)21:13,81
13Mia HansenLevades High For This (S)21:15,69
14Mia HansenFunnys Nio-Nima (M)21:16,97
15Mia HansenWinds Shouji (S)30:56,25
16Mia HansenKlundtes Art Of Darkness (S)31:05,28
17Stina Brahtz NagelTaharas Eli Loker (S)31:16,00
18Mia HansenPletvangs Womanaizer (M)31:28,15
19Lisa Sinnerup GressPilens Kaikias (S)601:24,6
20Sanne AndersenZeris Thethi Falls "Lukas" (M)6+1+12:12,22
Uplac.Trine DrejerHybens Hugo Boss (M)Disk.
Uplac.Mia HansenWinds Tatooine (S)Trukket
Antal deltagere: 22.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mette Wind
Aspirant: Patricia Møllnitz
Sekretær: Mette Wind
Bedømmelsesmetode: C1 - 0 - 1 fejl i finalen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2016-02-13 16:10:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Mia HansenEskirs Ch. Kiva Macao11:00,9700:35,4011:36,3714
2Mette WindStampegårdens GCh. Mystic Maze12:10,9101:11,0013:21,91
3Mia HansenFunnys Bobble10:42,6910:30,0321:12,72
4Mia HansenWinds GCh. Nioryu10:57,7220:38,0631:35,78
5Mette WindWinds Ch. Zhawn Mizai21:44,8811:09,1332:54,01
6Mia HansenDolls Inpavidus Prometheus32:03,7202:02,5634:06,28
7Mia HansenEskirs Nio Boogaloo31:10,0320:42,3851:52,41
8Mia HansenEskirs Ziyu Al Yaqoub01:30,9750:56,6552:27,62
9Patricia MøllnitzFunnys Solé Prilla31:45,4730:58,9462:44,41
10Mia HansenLykkes Lady Sophia3+12:00,371+11:19,7263:20,09
11Mette WindWinds Tesshin42:16,5021:15,2563:31,75
12Mette WindWinds GCh. Anakin Skywalker31:31,7241:37,7573:09,47
13Lisa Sinnerup GressLevades Ch. Crater Lake31:51,5751:24,1283:15,69
14Mia HansenDolls Inpavidus Silenos42:06,1642:21,3884:27,54
15Mia HansenWedervangs Spree Fluffy51:31,10
Antal deltagere: 15.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Stina Brahtz Nagel
Sekretær: Stina Brahtz Nagel
Bedømmelsesmetode: C1 - 0 - 4 fejl i finalen
Maksimum tid: 3 min
Til toppen

Længdehop
Dato: 2016-02-13 10:15:00

Plac.FørerKanin406080100120140150160170180190200210Cert.Point
1Mette WindStampegårdens GCh. Mystic MazeO--XO-O--XOOXOXOXO14
2Mette WindWinds GCh. Anakin SkywalkerO--O---XO-OOOXXX
3Mette WindWinds TesshinO--O-O--OXOOOXXX
4Mette WindEskirs Ziyu Al YaqoubO-O-OOXOOXOOXOOXXX
5Mette WindWinds Ch. Zhawn MizaiO--O-O-OXXOOOXXX
6Patricia MøllnitzFunnys Solé PrillaOO-OOOO-XOOXXX
7Lisa Sinnerup GressLevades Ch. Crater LakeXO-O-XXOXO-XXX
8Mette WindEskirs Nio BoogalooO-XOXXX
9Stina Brahtz NagelTaharas Cute Poison (Domino)OXXOXOXXX
10Lisa Sinnerup GressHønsehusets Berry BlastXOOXXOXXX
11Mette WindWinds ShoujiO-XXX
Antal deltagere: 11.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mia Pihlmann Hansen
Sekretær: Mia Hansen
Bedømmelsesmetode: 40 cm.
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.