Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

DM/LU  STÆVNE  I  VIBORG  DEN  20.  FEBRUAR  2016

Print
Tryk for at komme til:
Mini krogetLet kroget
Middelsvær krogetSvær kroget


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Mini kroget
Dato: 2016-02-20 15:35:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Karin MoslundMøllerhusets Glory Golden Sandy01:05,6300:36,970
2Janni LarsenNødkærlunds Melton01:14,8401:01,410
3Cilia Bisgaard EbbesenJosefine01:14,7201:11,880
4Cilia Bisgaard EbbesenMøllerhusets Husky10:53,8800:38,281
5Camilla á ArgjumStampegårdens Yellow Tail00:53,0910:40,591
6Merete MaahnSkovhøjens Apollo11:44,4700:44,191
7Maria GadkjærMalegas Catch Me If You Can10:58,5700:47,821
8Karina VilsbøllFunnys Leopardus01:31,1911:01,341
9Cilia Bisgaard EbbesenAsta La Vistas Supernatural Ph...10:50,3801:28,501
10Marie Haunstrup BækgaardBella11:06,5310:53,872
11Mille Hasselbalch Kristen...Olaf2+32:31,2200:48,565
12Cilia Bisgaard EbbesenMøllerhusets Hike41:54,0321:24,126
13Emilie KehrenMimrelunds Mr. Bean4+12:03,2911:45,036
Uplac.Lærke Holm KristensenCoco1+32:34,09Disk - fejl bane
Uplac.Freja Bisgaard TinglefStribe Bisgaard TinglefDisk - Tid
Antal deltagere: 15.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Anne-Mette Fogh
Sekretær: Emma V. Laustsen
Bedømmelsesmetode: D2 - Fejl lægges sammen, sidste tid tæller
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Let kroget
Dato: 2016-02-20 12:50:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Karin MoslundKandies Violetta00:35,1600:23,19012
2Emma V. LaustsenVeggerbys Chubby Hubby00:33,2800:27,50011
3Karin MoslundKandies Nikos Hoop Besoni00:46,4700:28,30011
4Caroline Kryger JørgensenOceans Playa Grande af Sofiagå...00:36,1600:32,06011
5Camilla á ArgjumZincerellas The Kingsroad00:29,1000:32,56011
6Karin MoslundKandies Leon01:00,5000:39,56011
7Maria GadkjærSundahl's Anastasia Tremaine00:42,8100:42,81011
8Bente Bøje JensenSommerly´s Eagle Claw Nebula00:48,5600:42,84011
9Lene BjergI Wonder af Sofiagården01:06,3100:54,56011
10Janni LarsenNødkærlunds Keeper L01:30,6301:04,54011
11Dorthe Veggerby LaustsenSkovhøjens Mozart01:14,6201:06,34011
12Emma V. LaustsenFionas Frankenstein10:41,4100:21,221
13Aase BjernerBygholms Voyager of the Ocean10:50,6800:25,811
14Maria GadkjærSommerlys Triangulum Galaxy11:07,3700:26,341
15Asta BredkjærElmelys Batman00:30,9410:27,221
16Aase BjernerBygholms Navigator of the Ocean10:54,3100:30,401
17Janni LarsenFoxbat af Pecasus00:57,6910:31,661
18Karina VilsbøllI Love You Bear10:54,0600:32,531
19Elsebet GregersenLyng's American Eagle10:38,0900:35,211
20Julie Bøje Due JensenMalegas No Highway In The Sky10:53,9300:37,501
21Dorthe Veggerby LaustsenHønsehusets Blue Cheat10:57,7500:39,001
22Maria GadkjærMalegas Air Force One11:21,4400:41,751
23Stine BredkjærElmelys Great Helena10:57,0300:44,211
24Maria GadkjærMalegas Love Is In The Air11:23,2500:47,881
25Asta BredkjærMalegas The Night They Took Mi...10:59,7500:51,691
26Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Baltas Lauva01:06,7511:00,601
27Dorthe Veggerby LaustsenKaninstaldens Vasse Felix01:30,5011:04,351
28Lisa HeinNardus' Nitida af Flora00:38,5620:20,192
29Janni LarsenNødkærlunds Eet10:52,9310:33,372
30Asta BredkjærElmelys Great Staamp II11:09,2210:55,252
31Anne-Mette FoghSundahl's Beatrice00:33,33Disk - fejl bane
32Line Haunstrup BækgaardVisbys Cahir C.(Guffe)20:51,12
33Caroline Kryger JørgensenNødkærlunds Forget Me Not20:57,91
34Mille Hasselbalch Kristen...Veggerbys Bonnaroo Buzz20:58,83
35Elsebet GregersenVanadís Freja21:02,57
36Julie Bøje Due JensenStald Neas 1D Happily af Malega21:04,69
37Emma V. LaustsenKaninstaldens Santa Lucia21:09,44
38Michell PedersenVisbys Sidi Salem21:19,97
39Caroline Kryger JørgensenMint Fresh af Hyben21:32,66
40Marie MaahnStampegårdens Blue Illusion21:35,47
41Lene BjergVisbys Sidi Barrani21:36,56
42Janni LarsenSommerly´s Breakdance21:52,50
43Dorthe Veggerby LaustsenHønsehusets Chip30:51,91
44Dorthe Veggerby LaustsenNødkærlunds Golden Lightning M...30:54,91
45Asta BredkjærElmelys Glenbriar Sofia af Fio...31:01,28
46Elsebet GregersenMalegas Panic in the Skies!31:05,41
47Julie DallScherrebecks Villain Poison Ivy31:22,47
48Bente Bøje JensenSommerly´s Beatbox41:37,59
49Julie DallAicha51:53,31
Uplac.Julie DallScherrebecks Villain Deadshot...Disk - Tid
Uplac.Emma V. LaustsenVeggerbys The VermonsterTrak sig
Antal deltagere: 51.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lene Gadkjær
Sekretær: Marianne Bredkjær
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 1 fejl i finale
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2016-02-20 10:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Camilla á ArgjumStampegårdens Hypnotic Poison00:42,0900:29,75013
2Camilla á ArgjumJordbærgårdens Holly00:36,6900:31,87012
3Karina VilsbøllSofiagårdens Cowloon00:42,5000:40,3100-0:28,1612
4Camilla á ArgjumStampegårdens Doctor Doom00:44,4400:40,3101-0:22,4112
5Betina MillerOceans Playa Blanca af Sofiagå...10:42,7500:35,9111
6Camilla á ArgjumStampegårdens Professor X10:48,5300:36,0611
7Julie Bøje Due JensenHønsehusets Dr. No10:45,3100:40,3111
8Camilla á ArgjumStampegårdens Lady Deathstrike11:01,7800:40,5311
9Heidi JebsenPreriens Leikur10:39,5000:44,4111
10Bente Bøje JensenVisbys Mallow C.11:10,1200:47,4411
11Janni LarsenHedebo´s Bumper11:24,3100:49,131
12Karin MoslundOceans Alex Atlantic af Nicand...10:49,9100:50,121
13Karin MoslundSequin Smile00:48,1310:54,281
14Merete MaahnPlayers Dreamweaver af Flora11:32,3100:58,531
15Karina VilsbøllDaydream Bear01:15,2211:02,691
16Emilie KehrenStald Fuglsangs Blue Fresia10:53,0010:30,902
17Emma V. LaustsenBellas Challenger af Sommerly10:56,4010:36,532
18Bente Bøje JensenVeggerbys Vanilla Heath Bar Cr...01:14,1320:44,222
19Anne-Mette FoghFunnys Obsessed With Me00:54,4420:51,002
20Emma V. LaustsenZentas LeJon Deux (Jon)11:05,0010:57,812
21Elsebet GregersenKaninbandens Playmate10:55,9310:58,622
22Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Blue Lobelia11:34,5911:22,712
23Karina VilsbøllOceans Playa Vargas af Sofiagå...11:04,3521:03,563
24Asta BredkjærElmelys Glenbriar Spinner af F...20:39,94
25Merete MaahnKaninstaldens Santa Luna21:06,62
26Asta BredkjærSunsides Dress Divine21:08,92
27Asta BredkjærElmelys Super Hero21:09,54
28Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Blue Zinnia21:12,85
29Lene BjergStald Mølgaards A Little Dream...21:16,53
30Janni LarsenRetros GameBoy af Fionas21:21,06
31Janni LarsenNødkærlunds Optimus21:45,25
32Merete MaahnSommerly´s Proxima Astraeus21:47,60
33Anne-Mette FoghEagles' Ice Cube af Lego-Gården1+12:06,91
34Camilla á ArgjumStampegårdens 5th Avenue31:00,88
35Aase BjernerRozettas Steamfunk (Rozetta)31:03,52
36Marie MaahnLast Heart af Pecasus31:13,69
37Emilie KehrenSundahl's Läkerol Black Diamon...31:30,68
38Emma V. LaustsenZentas Life Of Pi31:43,50
39Julie Bøje Due JensenSommerly´s Cat Eye Nebula41:12,94
40Asta BredkjærElmelys Memorial Louis41:14,37
41Emma V. LaustsenFionas Erinome41:34,53
42Lene BjergStrandvejs Autumn Revolution41:44,60
43Marie MaahnVi.P's Salomon51:43,81
44Anne-Mette FoghEagles' Heart of Ice af Lego-G...5+11:22,75
45Marie MaahnFionas Crash Bandicoot5+12:06,47
46Janni LarsenNødkærlunds Blue Lightning6+22:24,22
47Marie MaahnSkovhøjens Titan8+32:32,09
Uplac.Anne-Mette FoghNew Wonder af SofiagårdenTrak sig
Uplac.Merete MaahnSkovhøjens DashTrak sig
Uplac.Randi Bøje NielsenWølk`s Kaniner ClematisTrak sig
v36Camilla á ArgjumJordbærgårdens A Walk to Rem...(V)31:08,97
Antal deltagere: 51.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Maria Gadkjær
Sekretær: Dorthe V. Laustsen
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 1 fejl i finale
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2016-02-20 09:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Anne-Mette FoghEagles' Spot of Ice af Lego-Gå...01:01,0010:42,88113
2Lisa HeinNardus' Nidularis af Flora (Vi...21:07,8800:23,162
3Betina MillerFionas Jazz Jack21:26,0301:11,342
4Maria GadkjærMalegas Pablo Picasso31:11,3100:31,533
5Lisa HeinFlora Narcissus (Noah)21:38,3110:42,163
6Maria GadkjærMirage af Pecasus31:16,8110:48,004
7Anne-Mette FoghKaninborgens Salsa31:20,0311:10,794
8Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella31:05,1320:47,885
9Asta BredkjærLykkes Bernadotte20:46,3140:48,406
10Lene GadkjærZentas Parkour31:37,0331:17,846
11Asta BredkjærElmelys Giant Whoops40:55,87
12Betina MillerRozettas Plectrum41:28,59
13Rasmus BjernerByte af Flora51:01,03
14Janni LarsenNødkærlunds Lumia51:29,19
15Asta BredkjærElmely Oceans Conqueror af Fio...4+11:35,28
16Janni LarsenNødkærlunds Günther Zobel51:35,71
17Alison Bøje Due JensenVisbys Malahide C.51:54,18
18Janni LarsenHønsehusets Chap4+12:06,41
19Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Blue Petunia61:15,69
Uplac.Aase BjernerFloras CatalinaDisk.
Uplac.Alison Bøje Due JensenBlancos Epata Abu SirTrak sig
Uplac.Asta BredkjærMøllerhusets DexterTrak sig
Uplac.Asta BredkjærSunsides All That GlittersTrak sig
Uplac.Maria GadkjærSofiagårdens Olympic AirTrak sig
Uplac.Merete MaahnSofiagårdens Buddha AirTrak sig
Antal deltagere: 25.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla á Argjum
Sekretær: Marianne Bredkjær
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 3 fejl i finale
Maksimum tid: 2 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.