Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

DM  2016  I  SLAGELSE  DEN  11.  -  13.  MARTS  2016

Print
Tryk for at komme til:
Middelsvær ligeMiddelsvær kroget
Svær ligeSvær kroget
Elite ligeElite kroget
Veteran ligeVeteran kroget
Elite-højdehopElite-længdehop
Gren AGren B
Gerhardts MindepokalSamlet vinder
Samlet veteran


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Middelsvær lige
Dato: 2016-03-11 19:08:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Karina VilsbøllSofiagårdens Cowloon00:19,5000:13,8800:33,3813
2Christina AndersenMy Name is Chubby af Væng.00:46,8400:22,8201:09,6612
3Lisa HeinNardus' Nidularis af Flora (Vi...00:14,5610:11,4410:26,001
4Cecilie BrenholdtStampestaldens Omi00:25,9710:15,2510:41,221
5Alison Bøje Due JensenPreriens Leikur00:28,3410:29,4410:57,781
6Signe BrenholdtStampegårdens Central Park10:42,0700:22,3411:04,411
7Karina VilsbøllFunnys Nio-Novak10:56,2500:16,1911:12,44
8Signe BrenholdtStampestaldens Jessie J10:41,8500:45,5011:27,35
9Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Blue Petunia10:20,2910:19,6020:39,89
10Aase BjernerBygholms Navigator of the Ocean21:02,2500:57,6521:59,90
11Julie Bøje Due JensenHønsehusets Dr. No20:20,6310:27,7130:48,34
12Mia HansenFunnys Nio-Nikkia30:49,3700:27,7831:17,15
13Janni LarsenHedebo´s Bumper2+10:37,9710:13,1340:51,10
14Bente Bøje JensenVisbys Mallow C.20:32,1520:34,0641:06,21
15Mathilde Schur PedersenTaharas Sofia Lugo21:05,211+12:02,9243:08,13
16Camilla Kirk JensenUniKins Countdown71:05,4100:11,8571:17,26
17Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Blue Zinnia60:38,9130:34,0691:12,97
18Michele LangkjærHallo Sorte61:11,5430:50,3192:01,85
19Mia HansenFunnys Kitsu81:24,0330:44,09112:08,12
20Bente Bøje JensenVeggerbys Vanilla Heath Bar Cr...61:54,9451:46,06113:41,00
21Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens Tamara101:22,3420:27,50121:49,84
22Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Blue Lobelia7+1+12:01,0341:49,84133:50,87
23Camilla Kirk JensenFunnys Fighting The Fear8+22:28,4140:22,97142:51,38
24Janni BrenholdtTaharas Ane6+1+12:08,1661:41,59143:49,75
Uplac.Cecilie BrenholdtStampestaldens Bumpy RideTrukket
Uplac.Lisa Sinnerup GressFunnys Fighting The FlamesTrukket
Uplac.Mia HansenBlancos EndovierTrukket
Uplac.Mia HansenFunnys FlitterTrukket
Uplac.Michele LangkjærPletvangs CougarTrukket
Uplac.Signe BrenholdtStampestaldens It GirlTrukket
Antal deltagere: 30.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Rasmus Bjerner
Sekretær: Charlotte Elleby
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2016-03-12 14:54:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Alison Bøje Due JensenPreriens Leikur00:44,3100:46,5601:30,8713
2Camilla á ArgjumStampegårdens Professor X00:58,0000:37,2701:35,2712
3Mia HansenFunnys Nio-Nima00:59,2210:39,3411:38,561
4Mia HansenFunnys Nio-Nilo11:12,9700:33,5711:46,541
5Betina MillerOceans Playa Blanca af Sofiagå...11:04,9601:04,0612:09,021
6Cecilie BrenholdtStampestaldens Omi11:20,7500:57,5712:18,321
7Signe BrenholdtStampegårdens Central Park10:39,7510:51,7221:31,47
8Marlene BruhnJordbærgårdens Yankie11:31,1911:01,9422:33,13
9Mette BrandbygeLykkes Jessie J10:50,9320:35,3231:26,25
10Julie Bøje Due JensenHønsehusets Dr. No20:58,5910:47,0631:45,65
11Karina VilsbøllFunnys Nio-Novak10:51,1530:46,9741:38,12
12Janni LarsenHedebo´s Bumper2+11:09,3510:41,5241:50,87
13Julie Bøje Due JensenSommerly´s Cat Eye Nebula21:10,0621:02,9142:12,97
14Janni LarsenNødkærlunds Blue Lightning31:21,6010:55,2242:16,82
15Camilla Kirk JensenUniKins Countdown21:47,6621:00,2542:47,91
16Karina JensenStampegårdens Kensington Palace31:07,6820:47,1651:54,84
17Janni BrenholdtTaharas Ane51:26,4700:42,8252:09,29
18Marlene BruhnJordbærgårdens Milky Way41:22,3111:14,2152:36,52
19Mia HansenFunnys Flitter41:44,9410:55,1652:40,10
20Signe BrenholdtStampestaldens Jessie J41:04,0111:43,3852:47,39
21Janni BrenholdtTaharas Olau40:49,9020:56,0661:45,96
22Alison Bøje Due JensenStald Fuglsangs Blue Zinnia31:29,1941:36,3173:05,50
23Bente Bøje JensenVeggerbys Vanilla Heath Bar Cr...4+12:00,4731:50,5083:50,97
24Mia HansenFunnys Kitsu4+22:21,5321:57,9684:19,49
25Camilla Kirk JensenFunnys Fighting The Fear3+1+32:32,0031:09,56103:41,56
26Viktoria Behrendt ThremsZeris Kamianka Falls "Janka"71:04,7141:04,62112:09,33
27Aase BjernerRozettas Steamfunk (Rozetta)61:28,2551:33,16113:01,41
28Lisa Sinnerup GressFunnys Fighting The Flames5+12:00,1251:21,18113:21,30
29Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Blue Lobelia2+1+12:13,605+22:25,14114:38,74
Uplac.Malene LeerhøjStampegårdens Magical Midway11:42,69Trukket
Uplac.Camilla Kirk JensenKlundtes Little AdventureTrukket
Uplac.Mia HansenBlancos EndovierTrukket
Antal deltagere: 32.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisa Hein, Christina Andersen
Sekretær: Rasmus Bjerner og Karen Frederiksen
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 2:00 min
Til toppen

Svær lige
Dato: 2016-03-13 12:05:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Mia HansenSofiagårdens Mistral Air00:50,0020:33,7721:23,773
2Karen FrederiksenKandies Bianca Gamma20:18,9710:17,7430:36,71
3Lisette KongerslevStampegårdens Fantasy Island20:53,0010:48,8731:41,87
4Janni LarsenHønsehusets Chap01:02,6931:10,4132:13,10
5Marie Schunck Ter-BorchMabohas Mount Makalu20:42,6020:39,7941:22,39
6Camilla á ArgjumStampegårdens Professor X20:56,0620:32,3941:28,45
7Mia HansenFunnys Nio-Nima10:24,1940:32,9150:57,10
8Karina JensenStampegårdens Kensington Palace30:31,4120:27,7150:59,12
9Mathilde Schur PedersenAjtaks Dies Saturni30:33,1020:34,6651:07,76
10Signe BrenholdtTaharas Thomas O'Malley30:22,8120:48,3551:11,16
11Janni LarsenNødkærlunds Lumia20:30,5030:42,2851:12,78
12Betina MillerFionas Jazz Jack10:41,8840:34,9051:16,78
13Aase BjernerFloras Catalina20:47,7830:33,8751:21,65
14Mette BrandbygeLykkes Jessie J30:22,8130:19,9360:42,74
15Janni LarsenNødkærlunds Günther Zobel30:32,6940:38,6871:11,37
16Mia HansenFunnys Nio-Nilo40:36,0030:41,7571:17,75
17Alison Bøje Due JensenBlancos Epata Abu Sir40:43,7230:41,6971:25,41
18Marie Schunck Ter-BorchMaglebo's In My Way50:51,5940:30,3091:21,89
19Marie Schunck Ter-BorchBlancos Erilea3+10:48,074+10:56,9191:44,98
20Alison Bøje Due JensenVisbys Malahide C.3+11:04,8750:52,4791:57,34
21Janni BrenholdtTaharas Olau40:57,1651:06,5792:03,73
22Janni LarsenNødkærlunds Blue Lightning50:58,1051:00,43101:58,53
23Viktoria Behrendt ThremsWedervangs Surf Excel Blue50:55,6610+11:19,29162:14,95
24Aase BjernerRozettas Steamfunk (Rozetta)91:46,2181:46,14173:32,35
Uplac.Mette BrandbygeSofiagårdens Lion Air20:17,22Trukket
Uplac.Camilla Kirk JensenKlundtes Little Adventure71:24,31Trukket
Uplac.Rasmus BjernerByte af FloraTrukket
Uplac.Viktoria Behrendt ThremsZeris Kamianka Falls "Janka"Trukket
Antal deltagere: 28.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisa Hein, Lisa Sinnerup Gress
Sekretær: Malene Leerhøj og Charlotte Elleby
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2016-03-12 12:49:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Karina VilsbøllSofiagårdens Cowloon01:12,7810:47,9412:00,7213
2Malene LeerhøjLykkes Mumbo Jumbo11:02,0310:51,9521:53,98
3Karen FrederiksenKandies Bianca Gamma01:34,3220:41,1222:15,44
4Malene LeerhøjSheiks Treat Me Right11:18,6111:14,7122:33,32
5Karen FrederiksenZentas Nardus Nadéj Nepamora01:59,6521:02,9723:02,62
6Cecilie BrenholdtFionas Deadly Delusion30:49,5600:45,0731:34,63
7Lisa Sinnerup GressPretty Dirty Secrets af Gress11:21,8821:05,0132:26,89
8Aase BjernerFloras Catalina31:07,9701:29,3032:37,27
9Mathilde Schur PedersenAjtaks Dies Saturni31:10,3310:59,0042:09,33
10Mette WindWinds Shouji11:31,8031:20,3842:52,18
11Lisette KongerslevStampegårdens Fantasy Island01:34,2541:21,0642:55,31
12Mette BrandbygeHønsehusets Colours of the Rai...41:14,4310:48,5852:03,01
13Lisa HeinNardus' Nidularis af Flora (Vi...31:05,0730:31,8761:36,94
14Janni LarsenHønsehusets Chap31:59,3130:51,6662:50,97
15Camilla Kirk JensenKlundtes Heart Of Adventure41:51,7821:23,6963:15,47
16Mette BrandbygeSofiagårdens Lion Air41:10,0030:45,8371:55,83
17Alison Bøje Due JensenBlancos Epata Abu Sir5+11:49,5311:29,5973:19,12
18Karen FrederiksenNardus Nikos Nieodemus af Zenta51:59,8721:43,5073:43,37
19Lisa Sinnerup GressHønsehusets Berry Blast51:15,1830:55,1982:10,37
20Janni LarsenNødkærlunds Lumia61:25,9320:55,1182:21,04
21Janni LarsenNødkærlunds Günther Zobel61:35,7520:52,7182:28,46
22Betina MillerFionas Jazz Jack51:30,7231:03,2182:33,93
23Lisette KongerslevLykkes JoJo5+1+12:07,972+11:41,61103:49,58
24Mia HansenLevades High For This81:55,3131:15,36113:10,67
25Alison Bøje Due JensenVisbys Malahide C.8+1+12:03,0431:26,12133:29,16
26Rasmus BjernerByte af Flora7+22:29,315+12:01,54154:30,85
27Rasmus BjernerOceans Inside Out af Bella8+1+32:41,4441:37,08164:18,52
Uplac.Viktoria Behrendt ThremsWedervangs Surf Excel BlueDisk.
Uplac.Betina MillerRozettas PlectrumTrak sig
Uplac.Camilla Kirk JensenLykkes SpidermanTrak sig
Uplac.Christina AndersenMaPos Qutaybah QmirTrak sig
Uplac.Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Blue PetuniaTrak sig
Uplac.Karina VilsbøllStald Neas 1D You & I af MalegaTrak sig
Uplac.Mia HansenFunnys Nio-NikkiaTrak sig
Uplac.Signe BrenholdtTaharas Thomas O'MalleyTrak sig
Uplac.Viktoria Behrendt ThremsSkovvejens TamaraTrak sig
Antal deltagere: 36.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Poul Erik Kristensen, Janni Brenholdt
Sekretær: Charlotte Elleby
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2016-03-13 09:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Mia HansenWinds GCh. Nioryu00:28,7900:24,0000:52,7914
2Marlene BruhnHønsehusets Ch. Sniff00:45,1900:17,2601:02,4513
3Marlene BruhnHønsehusets Snusmumriken20:42,2700:21,0321:03,301
4Lisette KongerslevHønsehusets GCh. Diasay Rapa N...00:39,9720:24,9621:04,93
5Karen FrederiksenZentas Nardus Nadéj Nepamora10:45,2210:22,6721:07,89
6Camilla Kirk JensenStampegårdens Paramount10:37,9110:31,2121:09,12
7Lisa Sinnerup GressLevades Ch. Crater Lake00:38,1720:36,1721:14,34
8Mette WindWinds Tesshin10:43,5210:47,9021:31,42
9Malene LeerhøjLykkes Maid Manson1+10:49,1610:34,9031:24,06
10Camilla á ArgjumOceans GCh. Dance Into The Lig...00:23,322+11:05,8331:29,15
11Mette WindStampegårdens SCh. Mystic Maze1+10:57,1810:37,7231:34,90
12Alison Bøje Due JensenOceans Ch. Manatee af Stampegå...0+21:51,3010:45,0232:36,32
13Karina JensenOceans 4funkyflavours af Sheik30:27,8610:16,6440:44,50
14Camilla á ArgjumStampegårdens SCh. Ground Zero10:24,7530:21,7640:46,51
15Mia HansenEskirs Nio Boogaloo10:25,7330:24,2040:49,93
16Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Casino Royale30:33,5510:27,1041:00,65
17Lisette KongerslevLykkes Ch. Lady Laura30:48,2210:15,3041:03,52
18Camilla á ArgjumEikhaugens Back in Business30:39,4610:34,7241:14,18
19Lisette KongerslevHønsehusets Balouline20:38,7520:36,8841:15,63
20Cecilie BrenholdtFionas Deadly Delusion20:41,361+11:04,3541:45,71
21Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Somme...21:31,5621:39,2543:10,81
22Mia HansenDolls Inpavidus Prometheus11:15,012+12:08,0843:23,09
23Lisa HeinNeottia Nidus-avis20:34,1230:26,7851:00,90
24Mette BrandbygeHønsehusets Colours of the Rai...2+10:43,7620:17,1851:00,94
25Mette WindWinds Ch. Zhawn Mizai30:48,6020:33,1951:21,79
26Mette WindWinds GCh. Anakin Skywalker41:01,6810:36,3451:38,02
27Lisa HeinFionas Napellus11:24,3641:44,6153:08,97
28Karina JensenLykkes SCh. Fancy Faith60:39,3310:35,5171:14,84
29Camilla á ArgjumStampegårdens Ch. Caribbean Ta...30:46,8940:29,2171:16,10
30Camilla á ArgjumRegnbågens SCh. Fuel for Life60:45,0520:22,7381:07,78
31Lisa Sinnerup GressPretty Dirty Secrets af Gress40:48,4440:30,8181:19,25
32Camilla Kirk JensenKlundtes Heart Of Adventure40:58,8341:07,4182:06,24
33Camilla Kirk JensenFunnys Latrones Shelgon4+10:52,2440:22,5491:14,78
34Mia HansenWedervangs Spree Fluffy81:18,8210:21,0591:39,87
35Betina MillerFionas Ch. Innuendo DiNidus4+10:48,5850:31,86101:20,44
36Mia HansenLevades High For This71:21,2730:27,54101:48,81
37Aase BjernerLeeds Ch. All-in-One (Uno)5+11:15,0650:59,81112:14,87
38Karen FrederiksenNardus Nikos Nieodemus af Zenta5+12:02,3751:01,58113:03,95
39Mette WindWinds Shouji81:13,7350:56,85132:10,58
40Charlotte EllebyShamigos Tabu Kompaner Suspekt5+11:07,396+11:22,26132:29,65
41Mette BrandbygeLykkes Secret Soul7+11:06,4861:04,87142:11,35
Uplac.Mia HansenEskirs Ziyu Al Yaqoub40:55,82Trukket
Uplac.Mia HansenFunnys Bobble5+11:23,32Trukket
Uplac.Charlotte EllebyLykkes Falcon70:53,02Trukket
Uplac.Camilla Kirk JensenLykkes SpidermanTrukket
Uplac.Lisette KongerslevLykkes JoJoTrukket
Uplac.Lisette KongerslevOceans Going To A GoGo af BellaTrukket
Uplac.Mia HansenLykkes Lady SophiaTrukket
Uplac.Rasmus BjernerOceans Inside Out af BellaTrukket
Antal deltagere: 49.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Janni Brenholdt, Poul Erik Kristensen
Sekretær: Janni Larsen
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2016-03-12 09:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Karina JensenLykkes SCh. Fancy Faith11:18,1601:15,5312:33,6914
2Mette WindStampegårdens SCh. Mystic Maze21:16,6201:27,4722:44,091
3Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Somme...21:43,9701:42,4323:26,401
4Camilla á ArgjumStampegårdens SCh. Ground Zero11:24,2821:13,9132:38,19
5Camilla á ArgjumStampegårdens Ch. Caribbean Ta...21:36,8411:18,5632:55,40
6Mia HansenLykkes Lady Sophia3+11:10,7200:47,7841:58,50
7Mia HansenEskirs Nio Boogaloo31:01,8811:03,2142:05,09
8Lisa Sinnerup GressLevades Ch. Crater Lake11:19,3831:11,7842:31,16
9Camilla Kirk JensenStampegårdens Paramount31:35,3511:13,6642:49,01
10Mia HansenDolls Inpavidus Prometheus1+13:11,0022:01,3745:12,37
11Lisette KongerslevHønsehusets GCh. Diasay Rapa N...2+11:41,9120:55,7552:37,66
12Mia HansenSofiagårdens Mistral Air21:15,2231:40,1952:55,41
13Lisette KongerslevLykkes Ch. Lady Laura41:05,4020:52,9261:58,32
14Mette WindWinds GCh. Anakin Skywalker2+11:44,9430:58,5762:43,51
15Lisette KongerslevHønsehusets Balouline41:57,2520:46,4062:43,65
16Mette WindWinds Ch. Zhawn Mizai41:33,6321:13,5962:47,22
17Marlene BruhnHønsehusets Snusmumriken31:40,4731:19,9063:00,37
18Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Casino Royale4+11:25,2220:47,2872:12,50
19Charlotte EllebyLykkes Falcon31:12,2541:00,7472:12,99
20Mia HansenEskirs Ziyu Al Yaqoub41:13,0031:03,1672:16,16
21Alison Bøje Due JensenOceans Ch. Manatee af Stampegå...61:25,6911:00,1972:25,88
22Mette WindWinds Tesshin21:18,8451:26,4772:45,31
23Camilla á ArgjumEikhaugens Back in Business51:40,6821:09,6972:50,37
24Marlene BruhnHønsehusets Ch. Sniff4+12:35,6931:04,1683:39,85
25Lisa HeinFionas Napellus51:39,6332:26,1884:05,81
26Camilla Kirk JensenFunnys Latrones Shelgon7+11:40,5710:39,0992:19,66
27Karina JensenOceans 4funkyflavours af Sheik81:27,4421:05,50102:32,94
28Mia HansenWinds GCh. Nioryu6+11:43,502+10:59,78102:43,28
29Mette BrandbygeLykkes Secret Soul7+11:57,3121:08,78103:06,09
30Aase BjernerLeeds Ch. All-in-One (Uno)72:31,3831:37,06104:08,44
31Mia HansenWedervangs Spree Fluffy81:13,1230:35,22111:48,34
32Lisa HeinNeottia Nidus-avis91:31,1521:10,21112:41,36
33Betina MillerFionas Ch. Innuendo DiNidus6+11:47,4741:13,81113:01,28
Uplac.Camilla á ArgjumOceans GCh. Dance Into The Lig...1+11:53,10Disk.
Uplac.Camilla á ArgjumRegnbågens SCh. Fuel for Life31:21,44Disk.
Uplac.Charlotte EllebyShamigos Tabu Kompaner SuspektTrukket
Uplac.Lisette KongerslevOceans Going To A GoGo af BellaTrukket
Uplac.Malene LeerhøjLykkes Maid MansonTrukket
Uplac.Mia HansenFunnys BobbleTrukket
Antal deltagere: 39.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Rasmus Bjerner, Karen Frederiksen
Sekretær: Karina Vilsbøll
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 3:00 min.
Til toppen

Veteran lige
Dato: 2016-03-13 13:10:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Lisa Sinnerup GressBellas Whatever Happens af Lev...00:22,1900:14,0300:36,223
2Mette WindWinds Quintin Quantico00:20,7500:18,2200:38,972
3Mette WindWinds SCh. Mizar Montani00:31,5300:26,1300:57,662
4Lisa HeinRosa00:18,1010:14,0910:32,19
5Lisa HeinLilje00:18,5710:29,8710:48,44
6Henrik Dyekjær MadsenSommerly's Pax00:48,5910:34,5911:23,18
7Christina AndersenMaPos Qutaybah Qmir20:20,5710:18,5430:39,11
8Malene LeerhøjStald Blue's Ch. Blue Ocean20:24,1310:22,7530:46,88
9Aase BjernerBygholms Ch. Lamborghini Diablo20:28,7210:35,3831:04,10
10Signe SkelbækMagics ChriStoffer11:01,0920:25,6531:26,74
11Marlene BruhnSilverados Piper Cub20:18,4120:29,5640:47,97
12Camilla á ArgjumJordbærgårdens A Walk to Remem...40:24,9310:19,1550:44,08
13Emilia Meino-danbardSommerly's Cool II Fire61:20,0310:43,9472:03,97
Uplac.Janni LarsenSpringers Flint af BellaTrukket
Antal deltagere: 14.  
Dommer: Betina Miller, Camilla Kirk Jensen
Sekretær: Karina Vilsbøll
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 2 Min
Til toppen

Veteran kroget
Dato: 2016-03-12 16:25:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Lisa Sinnerup GressBellas Whatever Happens af Lev...00:50,6000:26,8501:17,453
2Lisa HeinRosa01:06,9100:35,3101:42,222
3Mette WindWinds SCh. Mizar Montani01:17,5000:43,6602:01,162
4Henrik Dyekjær MadsenSommerly's Pax01:30,2500:53,9102:24,162
5Mette WindWinds Quintin Quantico10:38,4700:31,4011:09,87
6Camilla á ArgjumJordbærgårdens A Walk to Remem...20:56,9400:34,3121:31,25
7Lisa HeinLilje10:44,4110:49,3221:33,73
8Malene LeerhøjStald Blue's Ch. Blue Ocean21:09,7801:12,3422:22,12
9Marlene BruhnSilverados Piper Cub51:27,4410:46,3762:13,81
10Emilia Meino-danbardSommerly's Cool II Fire51:56,5631:52,7583:49,31
Antal deltagere: 10.  
Dommer: Betina Miller, Camilla Kirk Jensen
Sekretær: Mia Hansen
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 2:00 min.
Til toppen

Elite-højdehop
Dato: 2016-03-12 17:15:00

Plac.FørerKanin55657075808590Cert.Point
1Camilla á ArgjumOceans GCh. Dance Into The Lig...OO-OOXXOXXX14
2Mette WindStampegårdens SCh. Mystic MazeO-OOOXXOXXX1
3Camilla á ArgjumStampegårdens SCh. Ground ZeroOO-XOOXXOXXX1
4Malene LeerhøjSheiks Treat Me RightO--OOXXX
5Mette WindWinds Ch. Zhawn MizaiOOOOXOXXX
6Camilla á ArgjumRegnbågens SCh. Fuel for LifeOO-XOXOXXX
7Malene LeerhøjLykkes Maid MansonOXOOXOXOXXX
8Karina JensenLykkes SCh. Fancy FaithOXO-XXOXOXXX
9Mette WindWinds TesshinOOXOOXXOXXX
10Lisa HeinNeottia Nidus-avis-OOXOXXX
11Mia HansenEskirs Nio BoogalooOOOXOXXX
12Mette BrandbygeHønsehusets Colours of the Rai...OXOOXOXXX
13Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Casino RoyaleOXOXOXOXXX
14Camilla á ArgjumStampegårdens Ch. Empire State...OO-XXOXXX
15Lisette KongerslevLykkes Ch. Lady LauraOXO-XXOXXX
16Malene LeerhøjLykkes Mumbo JumboO-XOXXOXXX
17Mette WindWinds GCh. Anakin SkywalkerOOOXXX
18Mette BrandbygeLykkes Jessie JXXOXXOXOXXX
19Aase BjernerLeeds Ch. All-in-One (Uno)OOXXOXXX
20Camilla Kirk JensenStampegårdens ParamountOXOXXOXX
20Karina JensenOceans 4funkyflavours af SheikOXOXXOXXX
22Lisette KongerslevOceans Going To A GoGo af BellaXXOXOXXOXXX
23Marlene BruhnHønsehusets Ch. SniffOO-XXX
23Marlene BruhnHønsehusets SnusmumrikenOO-XXX
25Camilla á ArgjumStampegårdens Ch. Caribbean Ta...XOOXXX
25Signe BrenholdtTaharas Thomas O'MalleyXOOXXX
27Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Somme...-XOXXX
28Alison Bøje Due JensenOceans Ch. Manatee af Stampegå...OXOXXX
29Charlotte EllebyLykkes FalconOXXOXXX
29Mette BrandbygeLykkes Secret SoulOXXOXXX
31Aase BjernerFloras CatalinaXOXXOXXX
32Mathilde Schur PedersenTaharas Sofia LugoOX
32Cecilie BrenholdtFionas Deadly DelusionOXXX
32Mathilde Schur PedersenAjtaks Dies SaturniOXXX
35Mia HansenLykkes Lady SophiaXOXXX
35Viktoria Behrendt ThremsWedervangs Surf Excel BlueXOXXX
Uplac.Aase BjernerBygholms Ch. Lamborghini DiabloXXX
Uplac.Viktoria Behrendt ThremsZeris Kamianka Falls "Janka"XXX
Antal deltagere: 38.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Lisa Sinnerup Gress, Poul Erik Kristensen
Sekretær: Poul Erik Kristensen
Bedømmelsesmetode: 55 cm.
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Elite-længdehop
Dato: 2016-03-13 14:08:00

Plac.FørerKanin100120140150160170180190200210220230Cert.Point
1Bente Bøje JensenPreriens LeikurO-O-O-O-OXOXXOO14
2Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Casino RoyaleO--O--XXOXOOXXOXXOXXX1
3Betina MillerFionas Ch. Innuendo DiNidusXOXOO-XXOOXOOXOOXXX1
4Mette WindStampegårdens SCh. Mystic MazeXO--XO-XOOXOXOXOXXX
5Mette WindWinds GCh. Anakin SkywalkerXO--XXO-OOOXOXXX
6Camilla á ArgjumRegnbågens SCh. Fuel for LifeXO--O-XXOOXXOXXX
7Mette WindWinds TesshinXXO-XO-O-XOXXX
8Alison Bøje Due JensenOceans Ch. Manatee af Stampegå...XO-O-XO-XO-XXX
9Lisette KongerslevLykkes Ch. Lady LauraXO--XO-OXOXXX
10Karina JensenLykkes SCh. Fancy FaithOOXOXOXOXXOXXX
11Cecilie BrenholdtFionas Deadly DelusionXOXOO-XO-XXX
12Mette WindWinds Ch. Zhawn MizaiOO-XOXXOXXX
13Betina MillerFionas Jazz JackXOOOOXXX
14Marie Schunck Ter-BorchMabohas Mount MakaluXO-XOO-XXX
15Karina JensenOceans 4funkyflavours af SheikXOXOXOOXXX
16Camilla á ArgjumEikhaugens Back in BusinessXOXO-XO-XXX
17Camilla á ArgjumStampegårdens Ch. Caribbean Ta...XO--XXO-XXX
18Mathilde Schur PedersenAjtaks Dies SaturniXOXOOXXX
19Malene LeerhøjLykkes Mumbo JumboXOX
19Mia HansenWedervangs Spree FluffyXOXXX
Uplac.Christina AndersenMy Name is Chubby af Væng.X
Uplac.Julie Bøje Due JensenStald Fuglsangs Blue PetuniaXXX
Uplac.Mathilde Schur PedersenTaharas Sofia LugoXXX
Uplac.Mette BrandbygeSofiagårdens Lion AirXXX
Uplac.Signe BrenholdtTaharas Thomas O'MalleyXXX
Antal deltagere: 25.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Karen Frederiksen, Aase Bjerner
Sekretær: Karen Frederiksen
Bedømmelsesmetode: 100 cm.
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Gren A

Plac.FørerKaninELHOEI alt
1Camilla á ArgjumOceans GCh. Dance Into The Lig...10111
2Mette WindStampegårdens SCh. Mystic Maze11213
3Malene LeerhøjLykkes Maid Manson9716
4Camilla á ArgjumStampegårdens SCh. Ground Zero14317
4Mette WindWinds Tesshin8917
6Marlene BruhnHønsehusets Ch. Sniff22325
7Mia HansenEskirs Nio Boogaloo151126
8Camilla Kirk JensenStampegårdens Paramount62026
9Marlene BruhnHønsehusets Snusmumriken32326
10Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Casino Royale161329
11Mette WindWinds Ch. Zhawn Mizai25530
12Lisette KongerslevLykkes Ch. Lady Laura171532
13Lisa HeinNeottia Nidus-avis231033
14Karina JensenOceans 4funkyflavours af Sheik132033
15Camilla á ArgjumRegnbågens SCh. Fuel for Life30636
16Karina JensenLykkes SCh. Fancy Faith28836
17Mette BrandbygeHønsehusets Colours of the Rai...241236
18Alison Bøje Due JensenOceans Ch. Manatee af Stampegå...122840
19Mette WindWinds GCh. Anakin Skywalker261743
20Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Somme...212748
21Cecilie BrenholdtFionas Deadly Delusion203252
22Camilla á ArgjumStampegårdens Ch. Caribbean Ta...292554
23Aase BjernerLeeds Ch. All-in-One (Uno)371956
24Mette BrandbygeLykkes Secret Soul412970
Uplac.Lisette KongerslevOceans Going To A GoGo af Bella22-
Uplac.Charlotte EllebyLykkes Falcon29-
Uplac.Mia HansenLykkes Lady Sophia35-
Antal deltagere: 27.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Ukendt
Til toppen

Gren B

Plac.FørerKaninEKLAEI alt
1Mette WindStampegårdens SCh. Mystic Maze246
2Karina JensenLykkes SCh. Fancy Faith11011
3Mette WindWinds GCh. Anakin Skywalker14519
4Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Casino Royale18220
5Camilla á ArgjumStampegårdens Ch. Caribbean Ta...51722
6Lisette KongerslevLykkes Ch. Lady Laura13922
7Mette WindWinds Ch. Zhawn Mizai161228
8Alison Bøje Due JensenOceans Ch. Manatee af Stampegå...21829
9Mette WindWinds Tesshin22729
10Betina MillerFionas Ch. Innuendo DiNidus33336
11Camilla á ArgjumEikhaugens Back in Business231639
12Karina JensenOceans 4funkyflavours af Sheik271542
13Mia HansenWedervangs Spree Fluffy311950
Uplac.Camilla á ArgjumRegnbågens SCh. Fuel for Life6-
Antal deltagere: 14.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Ukendt
Til toppen

Gerhardts Mindepokal

Plac.FørerSLSKELEKHOELAEI alt
1Mette Wind5 (39)5 (38)10
2Camilla á Argjum6+4 (38+38)10
3Marlene Bruhn5+4 (49+49)9
4Mia Hansen3 (28)6 (49)9
5Karina Jensen6 (39)6
6Bente Bøje Jensen6 (25)6
7Charlotte Elleby5 (25)5
8Lisa Hein4 (39)4
9Betina Miller4 (25)4
10Karen Frederiksen2 (28)1 (36)3
11Karina Vilsbøll3 (36)3
12Malene Leerhøj2 (36)2
13Lisette Kongerslev1 (28)2
Antal deltagere: 13.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Ukendt
Til toppen

Samlet vinder

Plac.FørerKaninELEKHOELAEI alt
1Mette WindStampegårdens SCh. Mystic Maze1122419
2Mette WindWinds Tesshin8229746
3Karina JensenLykkes SCh. Fancy Faith28181047
4Charlotte EllebyHønsehusets Ch. Casino Royale161813249
5Lisette KongerslevLykkes Ch. Lady Laura171315954
6Mette WindWinds Ch. Zhawn Mizai251651258
7Mette WindWinds GCh. Anakin Skywalker261417562
8Alison Bøje Due JensenOceans Ch. Manatee af Stampegå...122128869
9Karina JensenOceans 4funkyflavours af Sheik1327201575
10Camilla á ArgjumStampegårdens Ch. Caribbean Ta...295251776
Uplac.Camilla á ArgjumRegnbågens SCh. Fuel for Life3066-
Antal deltagere: 11.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Ukendt
Til toppen

Samlet veteran

Plac.FørerKaninVLVKI alt
1Lisa Sinnerup GressBellas Whatever Happens af Lev...112
2Mette WindWinds SCh. Mizar Montani336
2Lisa HeinRosa426
4Mette WindWinds Quintin Quantico257
5Henrik Dyekjær MadsenSommerly's Pax6410
6Lisa HeinLilje5712
8Camilla á ArgjumJordbærgårdens A Walk to Remem...12618
9Marlene BruhnSilverados Piper Cub11920
10Emilia Meino-danbardSommerly's Cool II Fire131023
v7Malene LeerhøjStald Blue's Ch. Blue Ocean (V)8816
Antal deltagere: 10.  
Dommer: Ukendt
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå julepynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.