Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

BORNHOLMSK  MESTERSKAB  2009  DEN  3.  -  4.  OKTOBER  2009

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeLet kroget
Middelsvær ligeMiddelsvær kroget
Svær ligeSvær kroget
Elite ligeElite kroget
HøjdehopLængdehop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Nina PoulsenAjtak's Knoppers00:21,5500:27,22012
2Thea BurgedahlAjtak's Kogle00:24,9300:31,10011
3Kibie Jasmin KaspersenAmigo10:24,6900:20,1011
4Kibie Jasmin KaspersenLionhead10:46,2900:20,4511
5Katja Fie KofoedMix00:41,3710:22,171
6Katja P. HonnensMulti Juice10:40,5900:24,811
7Jannie KofoedAjtak's Hoddox10:20,5600:32,561
8Nina PoulsenAjtak's Sveste Tærte00:30,2310:56,691
9Kibie Jasmin KaspersenCarzo10:17,8410:11,372
10Anja Sara KofoedNusser10:21,6310:13,342
11Louise LundMr. Go On00:25,3720:21,382
12Katja Fie KofoedCocofant00:27,0920:36,892
13Ida AsmussenWupti01:12,6321:25,592
14Katja Fie KofoedSødlakrids20:22,9410:27,273
15Katja P. HonnensMagic's New Moon "Newbie"30:47,1900:38,743
Uplac.Katja Fie KofoedKaninus00:41,96Disk.
Antal deltagere: 16.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mikkel Due
Aspirant: Julia Poulsen Honnens
Sekretær: Kristine Kofoed
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:00
Til toppen

Let kroget

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Louise LundLevade's Free Willy00:49.0000:31.67012
2Anja KofoedLakrids01:03.5300:55.89011
3Julia P. HonnensKløvergården's Fister Løgsovs000:53.49001:36.33011
4Louise LundGaunby's Multi Player00:34.2910:29.8711
5Katja P. HonnensAjtak's Flødeskum00:46.8710:38.9711
6Jannie KofoedSønderlund's Labre Larve100:54.59001:12.2011
7Louise LundAjtak's Pirulo10:29.2710:22.332
8Nina PoulsenAjtak's Knoppers10:58.2010:36.572
9Katja Fie KofoedCocofant11:14.1711:07.082
10Nina PoulsenStrandvej's Morten21:37.8101:36.692
11Kibie Jasmin KaspersenAmigo30:53.6400:53.703
12Ida AsmussenWupti2 + 12:02.3101:58.723
13Katja P. HonnensMulti Juice41:27.3000:34.924
14Louise LundLevade's Cole Himself30:43.2310:43.524
15Katja P. HonnensMagic's New Moon "Newbie"31:26.7711:09.884
16Katja Fie KofoedKaninus21:02.8021:20.564
17Katja Fie KofoedMix21:11.2030:42.755
18Louise LundMr. Go On30:58.7730:30.436
19Jannie KofoedAjtak's Hoddox31:16.7330:50.016
20Kibie Jasmin KaspersenLionhead51:17.2910:52.076
21Anja KofoedNusser51:35.4311:00.676
22Nina PoulsenAjtak's Sveske Tærte41:11.8021:11.446
23Nina PoulsenAjtak's Kinderæg61:04.5710:48.357
24Katja Fie KofoedSødlakrids51:02.0240:59.989
Uplac.Kibie Jasmin KaspersenCarzo21.32.19Trukket
Uplac.Thea BurgedahlAjtak's KogleDisk.
Antal deltagere: 26.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mikkel Due
Aspirant: Peter Bech Kofoed
Sekretær: Solveig Nielsen
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Louise LundWind's Vivax Crassus Creber "D...10:23,5100:17,23113
2Nina PoulsenAjtak's Ebert00:55,7910:31,1011
3Katja P. HonnensPralinen's Little Cheaky10:49,5701:17,5511
4Louise LundGaunby's Multi Medie20:34,9900:22,1321
5Louise LundLevade's Free Willy20:43,7600:23,962
6Jannie KofoedAjtak's Ananas10:49,0310:32,572
7Anja Sara KofoedLakrids10:44,5810:45,372
8Louise LundGaunby's Multi Player20:26,9210:17,443
9Louise LundAjtak's Pirulo10:22,7120:20,303
10Julia P. HonnensKløvergården's Fister Løgsovs21:06,3411:03,933
11Katja P. HonnensAjtak's Ebel10:30,1830:27,804
12Katja P. HonnensAjtak's Flødeskum40:53,6200:30,434
13Louise LundLevade's Cole Himself60:37,3200:32,496
14Nina PoulsenAjtak's Ajo30:50,0730:42,116
15Jannie KofoedSønderlund's Labre Larve6+22:29,2231:10,6311
16Nina PoulsenStrandvej's Morten11+22:25,0191:47,8822
Uplac.Nina PoulsenAjtak's KinderægTrukket
Antal deltagere: 17.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mikkel Due
Aspirant: Peter Bech Kofoed
Sekretær: Kristine Kofoed
Bedømmelsesmetode: Ukendt
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Middelsvær kroget

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Louise LundWind's Vivax Crassus Creber "D...20:48,1310:33,33313
2Katja P. HonnensLille Spaghetti Lynfis30:59,2630:37,4561
3Louise LundFilur41:27,1221:08,516
4Katja P. HonnensPralinen's Little Cheaky52:05,5411:32,896
5Nina PoulsenAjtak's Ebert61:41,3010:55,057
6Louise LundGaunby's Multi Medie41:26,6431:38,737
7Nina PoulsenAjtak's Ajo61:20,2220:57,258
8Jannie KofoedAjtak's Ananas41:40,503+12:12,118
9Ida AsmussenMini Speedy72:25,3121:11,559
10Katja P. HonnensAjtak's Ebel61:20,3340:51,0410
Antal deltagere: 10.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Mikkel Due
Aspirant: Julia Poulsen Honnens
Sekretær: Kristine Kofoed
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 03:00 min.
Til toppen

Svær lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Katja P. HonnensAjtak's Hassel20:34.9200:31.0623
2Julia P. HonnensAjtak's Lemon10:52.5110:45.882
3Katja P. HonnensSpringer's As Time Goes By "Ti...10:28.0520:24.733
4Louise LundFilur20:29.3520:58.434
5Katja P. HonnensAmelia30:33.4920:23.495
6Ida AsmussenMini Speedy30:36.9720:26.705
7Katja P. HonnensLille Spaghetti Lynfis30:26.9120:30.105
8Katja P. HonnensMagic's Google30:32.1720:30.315
9Louise LundAjtak's Eigil40:14.4930:12.167
Antal deltagere: 9.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Jannie Kofoed
Sekretær: Mikkel Due
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:30
Til toppen

Svær kroget

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Louise LundAjtak's Eigil20:38.7820:36.0343
2Katja P. HonnensAjtak's Candy Floss3+13:07.9133:28.937
3Katja P. HonnensAmelia50:54.8830:33.168
4Katja P. HonnensSpringer's As Time Goes By "Ti...61:27.8131:07.629
5Nina PoulsenJamse's Aksel91:18.1310:46.3210
6Julia P. HonnensAjtak's Lemon92:43.5622:05.0011
7Katja P. HonnensMagic's Google81:42.3871:05.9715
8Katja P. HonnensAjtak's Hassel112:09.6961:20.5617
Antal deltagere: 8.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Jannie Kofoed
Sekretær: Mikkel Bødker Due
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 03:00 min.
Til toppen

Elite lige

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlF. fejlF. tidCert.Point
1Jannie KofoedGCh. Spedy40:42,2830:34,81700:37,593
2Louise LundKurreholm's Cody Himself10:44,1820:41,60310:36,59
3Katja P. HonnensSpillegård's Furby21:14,9020:50,09411:21,53
4Mikkel DueAjtak's Solero51:12,2520:35,13730:27,22
5Louise LundJamse's Disney50:52,7530:42,41830:40,88
6Katja P. HonnensVakse Viggo51:18,1331:09,44840:55,16
7Jannie KofoedIsak51:29,8431:27,938
8Louise LundJamse's Robby5+10:56,0730:39,729
9Katja P. HonnensAjtak's Buzz Lightyear72:22,7842:23,0011
10Katja P. HonnensAjtak's Ying & Yang61:29,7561:13,3112
11Nina PoulsenJamse's Aksel101:00,9750:50,9715
12Katja P. HonnensAjtak's Candy Floss72:20,2982:47,0615
Antal deltagere: 12.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Nina Poulsen
Sekretær: Kristine Kofoed
Bedømmelsesmetode: E3 (Halvdelen går i finalen)
Maksimum tid: 03:00 min.
Til toppen

Elite kroget

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlF. fejlF. tidCert.Point
1Louise LundKurreholm's Cody Himself5+22:05,535+11:24,741311:18,00
2Louise LundJamse's Robby61:44,2221:19,66821:11,55
3Katja P. HonnensSpillegård's Furby71:54,8041:44,591131:37,68
4Katja P. HonnensAjtak's Buzz Lightyear72:56,5742:20,581151:58,50
5Jannie KofoedIsak42:22,876+13:05,001162:48,56
6Katja P. HonnensAjtak's Ying &Yang62:12,69102:05,4816
7Mikkel DueAjtak's Solero9+23:23,3560:58,9917
8Jannie KofoedGCh. Spedy8+12:14,6381:21,4917
9Louise LundJamse's Disney10+12:06,7791:20,3320
Uplac.Katja P. HonnensVakse Viggo-Trukket
Antal deltagere: 10.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Nina Poulsen
Sekretær: Kristine Kofoed
Bedømmelsesmetode: E3 (Halvdelen går i finalen)
Maksimum tid: 03:00 min.
Til toppen

Højdehop

Plac.FørerKanin4050556065707580Cert.Point
1Katja P. HonnensVakse Viggo--OXXOXOXOXOXXX14
2Katja P. HonnensSpillegård's Furby-OOXOXOXOXXX
3Louise LundJamse´s Disney-OXOXOXOXOXXX
4Louise LundKurreholm´s Cody Himself-OOXOXXOXXOXXX
5Louise LundGaunby´s Multi Medie-XOOXOXXOXXX
6Louise LundAjtak´s Pirulo--XOOXXX
7Katja P. HonnensAjtak's Hassel-XOXOOXXX
8Mikkel DueAjtak´s Solero--OXOXXX
9Nina PoulsenJamse's Aksel-OXOXOXXX
10Louise LundGaunby´s Multi PlayerXOXOXOXOXXX
11Louise LundMr. Go-On-OXOXXOXXX
12Jannie KofoedIsak-XOOXXX
13Katja P. HonnensAjtak Ying & Yang--XOXXX
14Jannie KofoedGCh. SpedyXOXXOXOXXX
15Katja P. HonnensPralinen's Little Cheaky-XOXXX
16Louise LundJamse´s RobbyOXXX
Uplac.Katja P. HonnensAjtak's Buzz Lightyear--XXX
Uplac.Katja P. HonnensLille Spaghetti Lynfis--XXX
Uplac.Katja P. HonnensSpringer's As Time Goes By "Ti...-XXX
Antal deltagere: 19.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Dan Nielsen
Aspirant: Peter Bech Kofoed
Sekretær: Dan Nielsen
Bedømmelsesmetode: 40 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen

Længdehop

Plac.FørerKanin6080100120140150160170180190200210220Cert.Point
1Louise LundGaunby´s Multi MedieO-O-O-XO-O-XOOXXX14
2Louise LundAjtak´s Eigil--O-XOOOOOXOXXOXOXXX
3Louise LundKurreholm´s Cody HimselfO-O--O-O-OXXX
4Nina PoulsenJamse's Aksel-O--XO-XOXXOXXOOXXX
5Louise LundJamse´s Robby-OXXOXOXOOXOXOXXOXXX
6Mikkel DueAjtak´s Solero-XOOXOXXOXXOXOXXX
7Katja P. HonnensAmelia-O-OXOXOXXX
8Katja P. HonnensMagic's Google-O-XOXOXXOXXX
9Katja P. HonnensVakse Viggo-XOOXXOXOXXOXXX
10Katja P. HonnensSpillegård's Furby-O--XXOXXX
11Katja P. HonnensAjtak's Hassel-O-OXXOXXX
12Katja P. HonnensSpringer's As Time Goes By "Ti...-OOXOXXX
13Louise LundMini SpeedyO-O-XXX
14Jannie KofoedIsakOXOXOXXX
15Katja P. HonnensLille Spaghetti Lynfis-O-XXX
16Jannie KofoedGCh. SpedyOXXX
Antal deltagere: 16.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Dan Nielsen
Aspirant: Peter Bech Kofoed
Sekretær: Kristine Kofoed
Bedømmelsesmetode: 60 cm.
Maksimum tid: 02:00 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.