Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

3-ÅRS-FØDSELSDAGSSTÆVNE  FOR  GLADSAXE  KANINFORENING  PÅ  GRØNNEGÅRDEN  I  SØBORG  DEN  3.  APRIL  2016

Print
Tryk for at komme til:
Let ligeMiddelsvær kroget åben
Svær lige åbenElite lige


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Let lige
Dato: 2016-04-03 13:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Mia HansenEskirs Anaki Skyzoo00:16,3200:12,50012
2Mathilde Schur PedersenBakels Retro00:18,0000:15,0300 - 0:06,6511
3Marie Schunck Ter-BorchEskirs Anaki Boondox "Boo"00:27,8400:14,9700 - 0:08,2811
4Marie Schunck Ter-BorchStrandmøllens Valrhona Dulcey...00:25,3400:14,340Ikke Mødt11
5Signe SkelbækSpringers Insanity in May00:22,9400:16,40011
6Marie Schunck Ter-BorchStrandmøllens Valrhona Opalys00:28,1600:17,90011
7Rikke HansenPletvangs Maneater *Chili*00:12,5900:19,00011
8Mia HansenEskirs Meza Kunar00:24,0700:19,12011
9Mathilde Schur PedersenFunnys Fighting The Fantasy00:20,3200:19,59011
10Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Cuba Libre (Cuba)00:17,6900:20,19011
11Signe BrenholdtBlack Beauty00:29,4100:22,69011
12Sofie Harrits BavnhøjElias00:25,3100:25,63011
13Mathilde Schur PedersenBakels Zeetex00:15,8100:30,66011
14Dyreklubben i Frederikssu...Gustav00:15,9110:13,031
15Michele LangkjærVesterleds New Lumumba00:20,3710:13,561
16Marianne Frimodt NielsenVesterleds New Harvey Wallbang...10:19,7800:14,531
17Signe SkelbækSpringers Zany Maniac MBF00:13,7510:14,961
18Patricia MøllnitzNinkaniners Lucy10:20,2800:17,531
19Lisa Sinnerup GressDina's Zorro10:23,0600:22,821
20Patricia MøllnitzAsta La Vistas Casterly Rock10:29,1900:26,441
21Stina Brahtz NagelStampegårdens Chill Out00:51,3510:41,781
22Cecillie KristensenSmølfehusets Nova00:32,9410:53,281
23Patricia MøllnitzAsta La Vistas Sunspear10:12,5010:07,092
24Cecillie KristensenStrandmøllens Valrhona Caraque10:12,3710:09,502
25Janni LarsenOh Wonder af Sofiagården10:22,5610:20,622
26Janni BrenholdtAsta La Vistas Storms End10:23,3210:24,382
27Cecillie KristensenSmølfehusets Ready to Run of 1D10:52,6010:27,122
28Cecillie KristensenPerle10:18,1511:09,412
29Janni LarsenNødkærlunds Morgan10:27,3220:15,943
30Dyreklubben i Frederikssu...Futte10:30,0740:44,775
31Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Ernesto (Erno)10:40,62Trukket
32Mathilde Schur PedersenBakels Platin20:10,35
33Rikke HansenSpringers Trille20:18,10
34Patricia MøllnitzStampe20:20,47
35Laura NielsenNoah20:24,66
36Marianne Frimodt NielsenVesterleds New Tequila Sunrise...20:27,06
37Louise JohansenPletvangs Jazz20:36,56
38Cecilie BrenholdtMøllerhusets Galliano Hot20:36,84
39Cecillie KristensenSmølfehusets Earth Apollo Lucky20:39,75
40Rikke HansenFire Pote's Sofia20:46,56
41Michelle JohnssonPippi1+10:47,81
42Camilla Kirk JensenKlundtes Break Sk820:52,72
43Janni LarsenNødkærlunds Melton20:53,85
44Louise JohansenSander21:04,10
45Dyreklubben i Frederikssu...Junior21:38,94
46Mathilde Schur PedersenBakels Starco30:22,37
47Dyreklubben i Frederikssu...Mimmi30:22,53
48Patricia MøllnitzNinkaniners DiMacchie **Tot-To...30:25,34
49Mathilde Schur PedersenBakels Silverstone30:25,65
50Karin RothPletvangs Bailando Jive30:45,72
51Rikke HansenFire Pote's Frederik30:49,69
52Karin RothPletvangs Theodore30:54,60
53Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Son of Zeus (Sonni...30:55,41
54Dyreklubben i Frederikssu...Tigerdyr30:57,72
55Michele LangkjærVæng's Quami Qushima40:19,34
56Michele LangkjærElmelys Alison Krauss41:00,54
57Louise JohansenPletvangs Alvin41:07,84
58Louise JohansenHippie41:10,78
59Patricia MøllnitzNinkaniners Prinz Leopold **Le...4+11:23,07
60Patricia MøllnitzNinkaniners Augustus61:25,31
Uplac.Cecillie KristensenStrandmøllens Valrhona JivaraTrukket
Uplac.Michele LangkjærMister- SnowTrukket
Uplac.Patricia MøllnitzNinkaniners TigerLilyTrukket
v18Signe SkelbækMilkas Mati (V)10:19,3800:16,341
Antal deltagere: 64.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Camilla á Argjum
Sekretær: Camilla á Argjum
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 1 fejl går i finalen.
Maksimum tid: 2.00 min.
Til toppen

Middelsvær kroget åben
Dato: 2016-04-03 10:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Cecilie BrenholdtStampestaldens Omi (M)00:43,7200:34,21013
2Michele LangkjærPletvangs Cougar (L)10:27,9100:24,7212
3Signe BrenholdtStampegårdens Central Park (M)00:49,9110:40,4411
4Karin RothPicnic's Zombie (M)10:45,0400:43,5311
5Louise JohansenPletvangs Bailando Reggaton (L)11:13,6800:47,0312
6Camilla á ArgjumStampegårdens Doctor Doom (M)00:54,3810:58,0311
7Camilla á ArgjumZincerellas The Kingsroad (M)10:36,6810:22,032
8Camilla á ArgjumStampegårdens 5th Avenue (M)10:45,6210:36,162
9Mia HansenBlancos Endovier (M)11:20,6611:06,782
10Lisa Sinnerup GressDina's Zorro (L)10:59,7521:05,593
11Janni BrenholdtTaharas Ane (M)20:37,81
12Janni LarsenNødkærlunds Blue Lightning (M)20:42,43
13Dyreklubben i Frederikssu...Gustav (L)20:46,12
14Camilla Kirk JensenUniKins Countdown (M)20:47,94
15Signe BrenholdtStampestaldens Jessie J (M)20:52,34
16Patricia MøllnitzDundine's Esmeralda (L)20:52,62
17Cecillie KristensenSmølfehusets Gulerod (L)20:55,06
18Camilla Kirk JensenFunnys Fighting The Fear (M)20:57,37
19Marie Schunck Ter-BorchBlancos Erilea (M)21:05,75
20Mia HansenKlundtes Little Adventure (M)21:11,97
21Dyreklubben i Frederikssu...Tigerdyr (L)21:29,47
22Janni BrenholdtMøllerhusets Gravity (L)21:33,65
23Rikke HansenStampestaldens Karma (L)30:39,75
24Marianne Frimodt NielsenFines Messalina (L)30:55,00
25Rikke HansenPletvangs Maneater *Chili* (L)31:05,44
26Janni LarsenFoxbat af Pecasus (L)31:05,66
27Signe SkelbækSpringers The Loser of Love (M)2+12:01,90
28Marianne Frimodt NielsenPletvangs SL Vanilla (L)40:47,40
29Janni LarsenOh Wonder af Sofiagården (L)40:49,75
30Michele LangkjærHallo Sorte (L)40:53,82
31Sofie Harrits BavnhøjAlberte (M)40:58,59
32Patricia MøllnitzAsta La Vistas Sunspear (L)41:00,28
33Mia HansenEskirs Meza Kunar (L)41:02,06
34Mathilde Schur PedersenBakels Starco (M)41:11,28
35Marie Schunck Ter-BorchKlundtes Bagheera (L)41:13,68
36Marianne Frimodt NielsenPletvangs Disco (M)41:14,28
37Mathilde Schur PedersenBakels Zeetex (L)3+11:23,82
38Laura NielsenNoah (L)41:40,78
39Dyreklubben i Frederikssu...Futte (L)41:42,68
40Cecilie BrenholdtStampestaldens Bumpy Ride (M)3+11:45,69
41Janni LarsenHedebo´s Bumper (M)41:48,18
42Rikke HansenLille Valle Valnød (M)50:35,65
43Lisa Sinnerup GressFunnys Fighting The Flames (M)50:52,75
44Mathilde Schur PedersenBakels Retro (L)51:00,43
45Dyreklubben i Frederikssu...Mimmi (L)51:09,28
46Mia HansenEskirs Anaki Skyzoo (L)51:14,87
47Signe BrenholdtStampestaldens It Girl (L)51:15,81
48Patricia MøllnitzDundine's Zarina (L)3+21:34,90
49Cecillie KristensenSmølfehusets Nova (L)51:40,41
50Signe BrenholdtBlack Beauty (L)51:54,00
51Mathilde Schur PedersenFunnys Fighting The Fantasy (L)61:00,66
52Patricia MøllnitzNinkaniners Lucy (L)61:23,97
53Patricia MøllnitzAsta La Vistas Casterly Rock...(L)5+11:25,56
54Camilla á ArgjumStampegårdens Chill Out (L)5+11:31,37
55Sofie Harrits BavnhøjElias (L)71:20,16
56Patricia MøllnitzStampe7+11:52,50
57Michele LangkjærElmelys Alison Krauss (L)7+22:24,91
58Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Cuba Libre (Cuba...(L)4+1+42:48,60
59Louise JohansenSander (L)8+32:33,34
Uplac.Louise JohansenOle (L)Disk.
Uplac.Cecilie BrenholdtMøllerhusets Galliano Hot (L)Trukket
Uplac.Marie Schunck Ter-BorchStrandmøllens Valrhona Opaly...(L)Trukket
Uplac.Mathilde Schur PedersenBakels Silverstone (L)Trukket
Uplac.Michele LangkjærMister- Snow (L)Trukket
Uplac.Rikke HansenFire Pote's Petri (L)Trukket
Uplac.Signe SkelbækSpringers Insanity in May (L)Trukket
Antal deltagere: 66.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Stina Brahtz Nagel
Sekretær: Stina Brahtz Nagel
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 1 fejl går i finalen.
Maksimum tid: 2.00 min.
Til toppen

Svær lige åben
Dato: 2016-04-03 15:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Camilla á ArgjumStampegårdens Professor X (S)00:20,1300:17,03013
2Camilla á ArgjumJordbærgårdens Holly (S)00:49,9400:23,84012
3Signe BrenholdtStampegårdens Central Park (S)00:42,4400:49,56012
4Mathilde Schur PedersenTaharas Sofia Lugo (M)01:01,0701:40,25022
5Patricia MøllnitzDundine's Silvia (S)10:22,6600:16,7211
6Camilla á ArgjumStampegårdens Doctor Doom (M)00:46,4310:26,2812
7Janni LarsenFoxbat af Pecasus (M)00:37,8410:28,0012
8Mia HansenFunnys Nio-Nilo (S)10:39,8700:34,2511
9Marie Schunck Ter-BorchPletvangs Libertiner (S)11:11,6200:47,8111
10Camilla á ArgjumStampegårdens 5th Avenue (S)10:38,6800:51,0311
11Camilla á ArgjumStampegårdens Lady Deathstri...(S)10:50,9301:01,6911
12Mia HansenKlundtes Art Of Darkness (S)10:32,0010:26,432
13Marie Schunck Ter-BorchMaglebo's In My Way (S)10:49,7510:27,652
14Signe BrenholdtTaharas Thomas O'Malley (S)00:55,8720:37,472
15Karin RothPicnic's Zombie (S)10:43,4110:40,402
16Mia HansenFunnys Nio-Nikkia (S)10:51,2510:45,342
17Mia HansenBlancos Endovier (M)11:03,5311:09,722
18Marianne Frimodt NielsenPletvangs SL Vanilla (M)11:12,8711:31,342
19Mathilde Schur PedersenAjtaks Dies Saturni (S)10:27,5920:24,253
20Janni BrenholdtTaharas Olau (S)20:40,41
21Cecilie BrenholdtStampestaldens Omi (S)20:41,93
22Camilla Kirk JensenUniKins Countdown (M)20:42,09
23Signe SkelbækSpringers After The Fall (Ha...(S)20:43,37
24Marie Schunck Ter-BorchMabohas Mount Makalu (S)1+10:49,72
25Marie Schunck Ter-BorchBlancos Erilea (S)20:51,50
26Janni BrenholdtTaharas Ane (M)20:52,15
27Rikke HansenStampestaldens Karma (M)20:58,06
28Janni LarsenNødkærlunds Blue Lightning (S)21:06,81
29Cecillie KristensenMagics Epic Dilution (S)21:10,85
30Marianne Frimodt NielsenFines Messalina (M)21:38,65
31Louise JohansenPletvangs Bailando Reggaton (M)1+11:51,50
32Camilla á ArgjumZincerellas The Kingsroad (M)30:26,03
33Camilla á ArgjumStampegårdens Hypnotic Poiso...(S)30:39,97
34Michele LangkjærPletvangs Cougar (M)2+10:58,82
35Rikke HansenWinds Just Like Beauty (S)31:35,87
36Camilla Kirk JensenFunnys Fighting The Fear (M)3+11:14,00
37Mia HansenKlundtes Little Adventure (S)41:22,09
38Marianne Frimodt NielsenPletvangs Disco (M)2+1+22:28,28
39Cecilie BrenholdtStampestaldens Bumpy Ride (S)3+2+12:02,38
40Patricia MøllnitzDundine's Esmeralda (M)4+1+22:23,00
Uplac.Marie Schunck Ter-BorchKlundtes Bagheera (M)Trukket
Uplac.Michele LangkjærHallo Sorte (M)Trukket
Uplac.Patricia MøllnitzDundine's Zarina (M)Trukket
Uplac.Rikke HansenFire Pote's Petri (M)Trukket
Uplac.Rikke HansenLille Valle Valnød (M)Trukket
Antal deltagere: 45.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Stina Brahtz Nagel
Sekretær: Stina Brahtz Nagel
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 1 fejl går i finalen.
Maksimum tid: 2.00 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2016-04-03 17:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Mia HansenEskirs Nio Boogaloo00:30,7200:19,91014
2Camilla Kirk JensenWinds Tesshin00:32,6900:31,44013
3Mia HansenStampegårdens SCh. Mystic Maze0+10:43,7200:31,661
4Mia HansenEskirs Ziyu Al Yaqoub10:47,7200:47,781
5Mia HansenEskirs Ch. Kiva Macao10:27,6610:22,622
6Camilla á ArgjumEikhaugens Back in Business10:50,2510:27,472
7Camilla á ArgjumStampegårdens SCh. Ground Zero20:36,5300:29,062
8Mia HansenLykkes Abalo Appaloosa20:52,1000:29,962
9Mia HansenWinds GCh. Nioryu20:32,8400:31,222
10Mia HansenWinds Ch. Zhawn Mizai10:42,4110:32,382
11Mia HansenWedervangs Spree Fluffy11:20,5910:32,712
12Mia HansenHønsehusets Bibi Bine10:56,6610:48,632
13Camilla Kirk JensenKlundtes Heart Of Adventure11:14,8211:00,002
14Mia HansenBlancos Nioryu Nakir11:14,7511:03,402
15Mia HansenSofiagårdens Mistral Air11:05,6511:14,092
16Mia HansenFunnys Bobble10:32,7220:18,973
17Camilla á ArgjumRegnbågens SCh. Fuel for Life10:41,3720:33,563
18Lisa Sinnerup GressPretty Dirty Secrets af Gress20:43,9110:38,533
19Lisa Sinnerup GressHønsehusets Berry Blast20:50,7510:44,133
20Mia HansenWinds GCh. Anakin Skywalker20:35,5020:20,844
21Mia HansenPletvangs Rain Maker20:45,5320:28,384
22Camilla Kirk JensenStampegårdens Paramount20:26,9730:32,565
23Camilla á ArgjumStampegårdens Ch. Caribbean Ta...10:42,56Trukket
24Patricia MøllnitzFunnys Solé Prilla2+10:53,91
25Mia HansenLevades High For This30:59,09
26Lisa Sinnerup GressLevades Ch. Crater Lake31:01,00
27Camilla á ArgjumJordbærgårdens Mapi Pinky Ponk...31:01,47
28Camilla á ArgjumStampegårdens Notting Hill2+11:08,69
29Camilla Kirk JensenFunnys Latrones Shelgon40:53,72
30Mia HansenFunnys Nio-Nima51:36,25
31Cecilie BrenholdtFionas Deadly Delusion3+22:10,68
32Mia HansenWinds Shouji60:52,41
Uplac.Camilla Kirk JensenLykkes SpidermanTrukket
Uplac.Signe BrenholdtPletvangs WomanaizerTrukket
Antal deltagere: 34.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Signe Skelbæk
Sekretær: Stina Brahtz Nagel
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 2 fejl går i finalen.
Maksimum tid: 2.30 min.
Til toppen






Kontakt
Kontakt


© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.