Ofte stillede spørgsmål
Hjælp og support
Opret bruger - Log ind
Hopregister forside
Søg kanin
Tilføj kanin
Kaninoversigt
Søg fører
Føreroversigt
Søg stald
Tilføj stald
Staldoversigt

STÆVNE  PÅ  GRØNNEGÅRDEN  I  SØBORG  DEN  1.  MAJ  2016

Print
Tryk for at komme til:
Middelsvær ligeSvær lige
Elite ligeHøjdehop


Søg efter fører eller kanin:
Vis kun ekvipager, som matcher søgningen.
Vis alle ekvipager, men fremhæv dem, som matcher søgningen.

Middelsvær lige
Dato: 2016-05-01 14:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Camilla á ArgjumZincerellas The Kingsroad00:23,6300:19,94013
2Camilla Kirk JensenUniKins Countdown10:30,1600:21,6811
3Tanja Skou PedersenUniKins Blackout10:49,5000:28,1611
4Karina VilsbøllFunnys Nio-Novak11:01,2810:34,002
5Tanja Skou PedersenUniKins Voodod10:32,2210:35,252
6Helena ÄikäsSofiagårdens Silverstone F100:23,2220:36,222
7Rikke HansenStampestaldens Karma10:35,1210:39,102
8Freya HansenZentas Spotless Behavior00:42,2920:41,602
9Mathilde Schur PedersenFunnys Fighting The Fantasy10:35,7510:44,342
10Camilla Kirk JensenFunnys Kitsu11:03,9710:51,842
11Patricia MøllnitzDundine's Zarina10:43,7820:23,873
12Janni BrenholdtTaharas Ane10:46,2220:44,723
13Tanja Skou PedersenAsta La Vistas Supernatural Ro...10:32,9320:48,003
14Helena ÄikäsSofiagårdens Catmandoo10:38,3420:51,353
15Rikke HansenLille Valle Valnød10:23,6321:10,563
16Katrine JessingOopsy Bear20:39,78
17Mette WindBellas Issoria Ilia20:41,59
18Marianne Frimodt NielsenPletvangs Disco20:50,00
19Camilla Kirk JensenFunnys Fighting The Fear20:51,44
20Katrine JessingHybens Alasco Zaitun Hadar20:57,78
21Helena ÄikäsOceans Manzanillo af Sofiagård...1+11:42,97
22Janni BrenholdtMøllerhusets Gravity31:20,54
23Marianne Frimodt NielsenRomeo31:24,88
24Tanja Skou PedersenKlundtes Shere Khan40:35,13
25Camilla á ArgjumZincerellas Dance of Dragons40:37,12
26Patricia MøllnitzDundine's Esmeralda40:46,97
27Mia HansenEskirs Anaki Skyzoo40:54,09
28Marianne Frimodt NielsenFines Messalina41:02,81
29Signe BrenholdtBlack Beauty41:08,22
30Lisa Sinnerup GressFunnys Fighting The Flames50:30,75
31Mia HansenFunnys Ursus51:51,44
32Marie Schunck Ter-BorchKlundtes Bagheera5+11:06,97
Uplac.Rikke HansenFire Pote's PetriTrukket
v16Janni BrenholdtBellas Whatever Happens af L...(V)20:36,46
Antal deltagere: 34.   Heraf veteraner: 1.  
Dommer: Stina Brahtz Nagel
Sekretær: Stina Brahtz Nagel
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 1 fejl i finalen.
Maksimum tid: 2.00 min.
Til toppen

Svær lige
Dato: 2016-05-01 15:20:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Karina VilsbøllOceans Playa Vargas af Sofiagå...00:51,9700:30,72013
2Patricia MøllnitzDundine's Silvia10:35,2900:18,4111
3Lisa HeinNardus' Nidularis af Flora (Vi...00:29,2210:27,1211
4Camilla á ArgjumStampegårdens 5th Avenue10:27,9400:30,0911
5Marie Schunck Ter-BorchMabohas Mount Makalu00:47,4710:30,8811
6Janni BrenholdtTaharas Olau10:39,6900:45,0311
7Marie Schunck Ter-BorchBlancos Erilea00:44,9410:49,5711
8Camilla á ArgjumJordbærgårdens Holly00:41,5020:22,782
9Camilla á ArgjumStampegårdens Doctor Doom00:34,4420:23,442
10Marie Schunck Ter-BorchPletvangs Libertiner10:43,8910:35,062
11Mia HansenSofiagårdens Lion Air00:54,8520:56,462
12Freya HansenKandies James Grieve Beta10:46,6630:30,064
13Signe BrenholdtStampegårdens Central Park20:26,56
14Mathilde Schur PedersenTaharas Sofia Lugo20:33,47
15Tanja Skou PedersenWinds Kamakiri20:42,88
16Mia HansenFunnys Nio-Nilo20:45,25
17Tanja Skou PedersenHelsteds Breaking Bad20:46,97
18Mia HansenKlundtes Art Of Darkness20:53,56
19Marie Schunck Ter-BorchMaglebo's In My Way1+11:01,69
20Karina VilsbøllStald Neas 1D You & I af Malega21:06,37
21Mia HansenBlancos Endovier21:26,03
22Marianne Frimodt NielsenVestvoldens Mirakuli21:29,03
23Katrine JessingAries Sri Lila30:31,09
24Tanja Skou PedersenWinds Kyoshiro30:35,53
25Tanja Skou PedersenLilliens LEGO Dublo30:41,19
26Tanja Skou PedersenRoyal Jubilee af Stampegården30:41,50
27Tanja Skou PedersenUniKins Deja Vú40:35,66
28Camilla Kirk JensenKlundtes Little Adventure40:47,87
29Tanja Skou PedersenKlundtes Art Of Nature40:51,50
30Tanja Skou PedersenBlancos Eyllwe3+11:07,19
31Cecilie BrenholdtStampestaldens Omi3+11:09,31
Uplac.Marianne Frimodt NielsenDolls Inpavidus ZeusDisk.
Uplac.Cecilie BrenholdtStampestaldens Bumpy RideTrukket
Antal deltagere: 33.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Helena Äikäs
Sekretær: Helena Äikäs
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 1 fejl går i finalen.
Maksimum tid: 2.00 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2016-05-01 16:50:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Mia HansenWinds GCh. Nioryu00:24,3800:17,47014
2Mette WindStampegårdens SCh. Mystic Maze00:46,7800:29,50013
3Mia HansenSofiagårdens Mistral Air00:36,0010:26,131
4Camilla á ArgjumStampegårdens SCh. Ground Zero00:45,6010:27,191
5Mia HansenBlancos Nioryu Nakir11:01,8100:31,281
6Mette WindWinds Ch. Tesshin11:02,7200:50,031
7Camilla á ArgjumStampegårdens Professor X20:38,5000:23,072
8Lisa HeinNeottia Nidus-avis10:44,1910:47,622
9Mette WindWinds Ch. Zhawn Mizai20:41,2510:28,663
10Helena ÄikäsLevades SCh. Yellowstone21:04,8510:38,843
11Camilla á ArgjumEikhaugens Back in Business10:56,3120:42,003
12Mia HansenEskirs Ziyu Al Yaqoub20:59,4010:42,063
13Mia HansenHønsehusets Bibi Bine21:23,6810:48,693
14Mette WindWinds GCh. Anakin Skywalker20:49,3810:51,183
15Camilla á ArgjumOceans GCh. Dance Into The Lig...10:30,8820:56,623
16Tanja Skou PedersenEskirs Ziyu Khalifa11:10,3421:24,063
17Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Somme...12:11,6622:18,503
18Mia HansenEskirs Nio Boogaloo0+10:49,7830:24,654
19Camilla á ArgjumRegnbågens SCh. Fuel for Life10:40,6230:34,254
20Lisa Sinnerup GressLevades Ch. Crater Lake20:36,3420:35,754
21Camilla Kirk JensenStampegårdens Paramount20:50,6220:43,434
22Camilla á ArgjumStampegårdens Lady Deathstrike21:09,0620:54,964
23Lisa HeinFionas Napellus21:04,7531:06,945
24Tanja Skou PedersenStampegårdens Island of Advent...21:04,0040:52,596
25Mia HansenPletvangs Rain Maker30:35,43
26Tanja Skou PedersenKlundtes Amazing Adventure30:40,44
27Tanja Skou PedersenHønsehusets Snorkfrøken30:44,04
28Lisa Sinnerup GressHønsehusets Berry Blast31:01,12
29Freya HansenZentas Nardus Nadéj Nepamora31:10,47
30Helena ÄikäsSommerly's Ch. Cool II Sun40:43,75
31Lisa Sinnerup GressPretty Dirty Secrets af Gress40:49,06
32Mia HansenFunnys Bobble3+10:54,35
33Mette WindWinds Shouji40:59,72
34Camilla Kirk JensenKlundtes Heart Of Adventure41:12,56
35Helena ÄikäsYou Wonder af Sofiagården41:13,56
36Tanja Skou PedersenRaptor af Pecasus41:16,72
37Cecilie BrenholdtFionas Deadly Delusion3+11:47,16
38Mathilde Schur PedersenAjtaks Dies Saturni50:49,03
39Mia HansenLykkes Abalo Appaloosa50:49,69
40Mia HansenFunnys Nio-Nima50:50,43
41Signe BrenholdtLevades High For This50:54,12
42Tanja Skou PedersenStampegårdens Criminal Pursuit50:58,62
43Camilla Kirk JensenLykkes Spiderman4+11:44,81
44Camilla Kirk JensenFunnys Latrones Shelgon60:58,66
45Mia HansenOceans POMPdeLUX af Sheik61:13,59
46Camilla Kirk JensenStampegårdens King's Cross6+11:12,75
Uplac.Lisa Sinnerup GressWinds SebulbaTrukket
Uplac.Patricia MøllnitzFunnys Solé PrillaTrukket
Antal deltagere: 48.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Karina Vilsbøll
Sekretær: Stina Brahtz Nagel
Bedømmelsesmetode: C2 - 0 - 2 fejl går i finalen.
Maksimum tid: 2.30 min.
Til toppen

Højdehop
Dato: 2016-05-01 10:00:00

Plac.FørerKanin4050607075808590Cert.Point
1Mette WindStampegårdens SCh. Mystic Maze--OOOXOOXXX14
2Camilla á ArgjumStampegårdens SCh. Ground Zero-OOOOXXOOXXX1
3Camilla á ArgjumRegnbågens SCh. Fuel for Life-OOXOOOXXX1
4Mette WindWinds Ch. Tesshin-XOOOXOOXXX
5Mette WindWinds GCh. Anakin Skywalker-OOXOXXOOXX
6Camilla á ArgjumOceans GCh. Dance Into The Lig...-OOOOXXOXXX
7Lisa HeinNeottia Nidus-avis--OOOXXX
8Lisa Sinnerup GressPretty Dirty Secrets af Gress-OOXXOOXXX
9Mia HansenEskirs Nio Boogaloo--O-XOXXX
10Mette WindWinds Ch. Zhawn Mizai-OOOXOXXX
11Mia HansenBlancos Nioryu Nakir-OOXOXOXXX
12Patricia MøllnitzDundine's SilviaOOOXOXOXXX
13Lisa HeinNardus' Nidularis af Flora (Vi...-XOXOXXOXOXXX
14Mia HansenPletvangs Rain Maker-OOXXOXXOXXX
15Camilla Kirk JensenLykkes Spiderman-OOOXXX
15Mia HansenLykkes Abalo Appaloosa-OOOXXX
17Camilla Kirk JensenStampegårdens Paramount-OOXOXXX
18Tanja Skou PedersenWinds KamakiriXOOOXOXXX
19Helena ÄikäsSommerly's Ch. Cool II Sun-OXOXOXXX
20Camilla á ArgjumStampegårdens Doctor DoomOOXOXOXXX
20Marie Schunck Ter-BorchMaglebo's In My WayOOXOXOXXX
20Mia HansenFunnys Nio-NiloOOXOXOXXX
23Cecilie BrenholdtFionas Deadly DelusionOOOXXOXXX
23Signe BrenholdtLevades High For ThisOOOXXOXXX
25Karina VilsbøllOceans Playa Vargas af Sofiagå...-OXOXXOXXX
26Camilla á ArgjumEikhaugens Back in Business-OOXXX
26Helena ÄikäsLevades SCh. Yellowstone-OOXXX
26Mia HansenSofiagårdens Mistral Air-OOXXX
26Tanja Skou PedersenKlundtes Amazing Adventure-OOXXX
30Camilla á ArgjumJordbærgårdens HollyOOOXXX
30Camilla á ArgjumStampegårdens Professor XOOOXXX
30Marianne Frimodt NielsenVestvoldens MirakuliOOOXXX
30Mia HansenKlundtes Art Of DarknessOOOXXX
30Mia HansenOceans POMPdeLUX af SheikOOOXXX
30Signe BrenholdtStampegårdens Central ParkOOOXXX
36Lisa HeinNidus' Nardus Stricta af Somme...--XOXXX
37Mia HansenFunnys Bobble-OXOXXX
38Katrine JessingAries Sri LilaOOXOXXX
38Marie Schunck Ter-BorchPletvangs LibertinerOOXOXXX
40Marie Schunck Ter-BorchMabohas Mount MakaluOXOXOXXX
41Janni BrenholdtTaharas AneXOXOXOXXX
42Camilla á ArgjumStampegårdens 5th AvenueOOXXOXXX
42Tanja Skou PedersenHelsteds Breaking BadOOXXOXXX
44Mia HansenFunnys Nio-NimaOXOXXOXXX
45Camilla á ArgjumStampegårdens Lady DeathstrikeOOXXX
45Camilla Kirk JensenStampegårdens King's CrossOOXXX
45Freya HansenZentas Nardus Nadéj NepamoraOOXXX
45Marie Schunck Ter-BorchBlancos ErileaOOXXX
45Mathilde Schur PedersenTaharas Sofia LugoOOXXX
45Patricia MøllnitzDundine's EsmeraldaOOXXX
51Karina VilsbøllFunnys Nio-NovakOXOXXX
51Mia HansenSofiagårdens Lion AirOXOXXX
53Cecilie BrenholdtStampestaldens Bumpy RideOXXOXXX
53Janni BrenholdtTaharas OlauOXXOXXX
53Katrine JessingHybens Alasco Zaitun HadarOXXOXXX
53Marianne Frimodt NielsenFines MessalinaOXXOXXX
53Patricia MøllnitzFunnys Solé PrillaOXXOXXX
58Freya HansenKandies James Grieve BetaXOXXOXXX
59Mathilde Schur PedersenBakels PlatinXXOXXOXXX
60Mathilde Schur PedersenFunnys Fighting The FantasyOXXX
60Patricia MøllnitzDundine's ZarinaOXXX
62Cecilie BrenholdtStampestaldens OmiXOXXX
62Rikke HansenLille Valle ValnødXOXXX
62Rikke HansenPletvangs Maneater *Chili*XOXXX
62Rikke HansenStampestaldens KarmaXOXXX
66Mathilde Schur PedersenBakels StarcoXXOXXX
66Mathilde Schur PedersenBakels ZeetexXXOXXX
Uplac.Marie Schunck Ter-BorchKlundtes BagheeraXXX
Uplac.Mathilde Schur PedersenBakels RetroXXX
Uplac.Mathilde Schur PedersenBakels SilverstoneXXX
Antal deltagere: 70.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Stina Brahtz Nagel
Sekretær: Stina Brahtz Nagel
Bedømmelsesmetode: 40 cm.
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen






Kontakt
Kontakt



Slå julepynt fra

© Copyright
Design og layout: Rasmus Bjerner
Tekst: Aase og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.